Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: Początkujący....

Post autor: Asassello »

Lepiej zaczynać od razu od 8 edycji. Do tego właśnie wyszły nowe O&G.

A co rozpoczynania zabawy z WFB.
Wersja ekonomiczna to:
- kupić na allegro mały podręcznik z zasadami (ok 60-70 zł) - ma wszystkie zasady potrzebne do gry (nie ma tam historyjek, poradników malarskich,itp)
- kupić booka do nowych O&G
- kupować figurki do O&G (w jakiej kolejności to Ci na pewno ktoś z podforum o zielonych podpowie)

Poza tym odezwij się do graczy z Twojej okolicy (są też na tym forum), nawet mają jakieś spotkania w MDKu, to pewnie będą mogli szybko nauczyć Cię grać.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Regis pisze: Witam.
Chciałbym zacząć grę w WFB. W temacie jestem od kilku lat, pomalowałem kilka figurek, zrobiłem parę makiet itd. ale nigdy nie grałem. Mam nawet army booka do O&G bo ta armią jestem zdecydowany grać, ale jest to army book do edycji 7 bo zakupiony jakiś czas temu. Chciałbym zakupić starter żeby poznać zasady, nauczyć się podstaw grania.
Czy powinienem kupić Bitwę o przełęcz czaszki, są tam O&G i jest zgrana z moim army bookiem, ale stara edycja??
Czy kupić podręcznik do ed.8, army booka i figurki zbierać po trochu??
A może kupić Wyspę Krwi, nauczyć się grać i dopiero przestawić się na O&G??
Najlepiej sklej sobie jakieś rozpiski (dobry do tego jest Army Builder w wersji 2.2c), pograj na proxach, a jak już będziesz miał wizję armii to kupuj figurki. Książki masz na początek w necie. Do grania potrzebujesz tylko figurek, kostek, miarki oraz wzorników. Podręcznikami nie pograsz, a to trochę kasy jest ;)

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

No tak, ale w starterze miałbym dwie armie, skromne, ale dwie. Nie mam znajomych którzy by grali, chciałem spróbować grając z dziewczyną na początek :mrgreen: , może namówiłbym jakiegoś kumpla.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Regis pisze:No tak, ale w starterze miałbym dwie armie, skromne, ale dwie. Nie mam znajomych którzy by grali, chciałem spróbować grając z dziewczyną na początek :mrgreen: , może namówiłbym jakiegoś kumpla.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=24&t=28780
W tym temacie masz kilku graczy z Lublina

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

Dzięki, odezwę się do nich.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Kiedyś na forum była taka wielka lista zmian jaka jest w 8 ed to była dobra ściągawka niestety znikła z ulubionych i nie potrafię jej teraz znaleźć, ma może ktoś od niej linka ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

poszukaj gdzieś w okolicach 11 pozycji na 2 stronie tematów tego działu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Mój 12 letni kuzyn chce zacząć grać w WFB Bestmenami.
Na sam początek planuje mu kupić AB i do tego jakiś model i mu go pomalować.
1.Jaki model wybrać?
2. Czy wyszedł już 8 ed AB do zwierzaków?
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Najlepiej jakiegoś hero, np szamanka.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

AB do bestii wyszedł jako ostatni albo przedostatni jeszcze w 7ed, więc pewnie na kolejny trzeba będzie poczekać.
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

ab do bestyj wyszedł w 7ed ale był robiony już pod 8.
kup mu nowego doombulla - robi wrażenie.
Obrazek

Knopers
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Knopers »

Jaką armię polecacie? A teraz rozwinięcie :P

Planuję w niedalekiej przyszłości wrócic do warhammera i zastanawiam się nad wyborem armii. Wybór trudny, bo nie chcę znowu zmieniać (zmieniałem armię już parę razy) za każdym razem interesowało mnie co innego. Mało ważne są dla mnie statystyki, bo przecież z pewnego punktu widzenia powinno się dać wygrać każdą armią :P
Moimi typami są:
-Leśne elfy
-tomb kings
-wampiry

Jakieś główne cechy danej armii może ktoś zna ? Mój typ skłania się ku pierwszym dwóm, TK ze względu na nowości, które niedawno się ukazały, ogólny klimat, natomiast elfy ładnie się prezentują, choć to elfy, jednakże nie mają zbytniego szału i ogromu jednostek

Mam nadzieję, że nie przysporzę nikomu straszliwego kłopotu :)
Pozdrawiam

Takie jeszcze pytanko: czy elfy rzeczywiście mają dobrą magię, i potrafią nieco ugrać przed walką wręcz ?Tzn czy łuk to ich atut jako całej armii ? :)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Elfy mają dobrą magię, ale tylko te wysokie :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Skoro
Knopers pisze: Mało ważne są dla mnie statystyki, bo przecież z pewnego punktu widzenia powinno się dać wygrać każdą armią :P
to graj tą armią która wizualnie i klimatycznie podoba ci się najbardziej. Proste.

Knopers
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Knopers »

Problem w tym, że każda z nich mi się na swój sposób podoba. Szukam dlatego jakiegoś "pretekstu" dla którego będę mógł daną zbierać (typu dobra magia, strzelanie, lub mix) :)

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Magia WE na ta edycje nie powala. Mali magowie ograniczeni do 1 lora, duzy ma dostep do 3 lacznie - to baaardzo ogranicza. Zdecydowanie za drogie jednostki. Co do samej sily armii - nie zostala nawet wzieta pod uwage przy wyborze armii na ETC jako zbyt slaba. Jest specyficzna i na poczatek raczej odradzam. Tym bardziej, ze AB jest stary i nie wiadomo co nam zafunduja w nowym, mozesz sie przejechac.

TK - mocna magia, duze bydlaki, masa taniego i dobrego strzelania, rydwany, przecietna rankowa elita, katapulty.

VC - zieeeew. Mocna magia, 1 dobry core, 1 dobry special, 1 dobry rare - roznorodnosc rozp zadna.

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

2 specjale dobre i 2 rary
Vallarr pisze:Magia WE na ta edycje nie powala. Mali magowie ograniczeni do 1 lora, duzy ma dostep do 3 lacznie - to baaardzo ogranicza. Zdecydowanie za drogie jednostki. Co do samej sily armii - nie zostala nawet wzieta pod uwage przy wyborze armii na ETC jako zbyt slaba. Jest specyficzna i na poczatek raczej odradzam. Tym bardziej, ze AB jest stary i nie wiadomo co nam zafunduja w nowym, mozesz sie przejechac.

TK - mocna magia, duze bydlaki, masa taniego i dobrego strzelania, rydwany, przecietna rankowa elita, katapulty.

VC - zieeeew. Mocna magia, 1 dobry core, 1 dobry special, 1 dobry rare - roznorodnosc rozp zadna.
2 specjale dobre i 2 rary :!:

unikalne wampirze umiejętności,dobra magia, różnorodności przedmiotów,fajne modele(według mnie) i ten mroczny klimat to są rzeczy dla których wybierzesz wampiry :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Chyba dla wielbicieli Zmierzchu :lol2:

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

nawet mi o mtym nie mów zmierzch jest do bani i nie nic wspólnego z warhammerowymi wampirami

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Mi się tam zawsze Tk podobały, od samego początku, lecz jakoś sie zdecydowałem na pgelfy ^^ to te wysokie jak coś ;)

ODPOWIEDZ