Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Post autor: wind_sower »

Polecam ściągnąć quickstartera, są tam lakoniczne opisy wszystkich armii wraz grafiką. Podobnie w pełnym podręczniku (tym kolorowym)

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

czy są gdzieś lub ktoś zrobił sobie karty fluxów z innym tłem niż to szare i ładniejszym coverem bo chcielibyśmy sobie wydrukować

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

esgaroth pisze:czy są gdzieś lub ktoś zrobił sobie karty fluxów z innym tłem niż to szare i ładniejszym coverem bo chcielibyśmy sobie wydrukować
Można też kupić drewniane, wycinane na CNC:

https://allegro.pl/oferta/the-ninth-age ... 7798476823

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

WarX pisze:
esgaroth pisze:czy są gdzieś lub ktoś zrobił sobie karty fluxów z innym tłem niż to szare i ładniejszym coverem bo chcielibyśmy sobie wydrukować
Można też kupić drewniane, wycinane na CNC:

https://allegro.pl/oferta/the-ninth-age ... 7798476823

Czekam na wersję z Aliexpress
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

kleryk pisze:
WarX pisze:
esgaroth pisze:czy są gdzieś lub ktoś zrobił sobie karty fluxów z innym tłem niż to szare i ładniejszym coverem bo chcielibyśmy sobie wydrukować
Można też kupić drewniane, wycinane na CNC:

https://allegro.pl/oferta/the-ninth-age ... 7798476823

Czekam na wersję z Aliexpress
??

Awatar użytkownika
Krzyek
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzyek »

Czy jest jakiś dobry sposób na wycenę starszych, metalowych figurek? Sugerować się allegro i ebayem?
Np. ile może kosztować mniej rzadka figurka typu 6-edycyjny, szeregowy Savage Orc a bardziej rzadka typu Teutogen guard. Załóżmy, że figurki są nieuszkodzone i zmyte z farby.
Mój IMPERIALNY LOG - klasyczne imperium do WFB
Pora na przygodę! - różne różności

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Tyle ile Ci ktoś da. Możesz sugerować się ebayem ale tam ceny rzadko są tzw transakcyjne. Za savage jak Ci powiem że 10 ktoś powie że za mało, jak powiem 15 ktoś powie że za dużo.

Teutogeni to jakas inna liga.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Tak jak Qc mówi, większość figurek z 6 edycji to figurki z zakresu 10-15zł za sztukę, niektóre metalowe krasnale (longbeards, ironbreakers) to już ze 20-25zł.
Jest jednak kilka takich, które były wydane w niewielkich ilościach i nie wznowione, a zarazem bardzo udane - jak właśnie teutogeni, gdzie możesz dostać 30-40zł za model.

Zanterka
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Zanterka »

kleryk pisze: 18 sie 2019, o 19:10
WarX pisze:
esgaroth pisze:czy są gdzieś lub ktoś zrobił sobie karty fluxów z innym tłem niż to szare i ładniejszym coverem bo chcielibyśmy sobie wydrukować
Można też kupić drewniane, wycinane na CNC:

https://allegro.pl/oferta/the-ninth-age ... 7798476823

Czekam na wersję z Aliexpress
myślisz że najdziesz je u chińczyków?

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Czad. Działaj powiadomienia.

I odpowiedź na posta: nie
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Ktoś wie może jak się nazywają i gdzie można kupic te znaczniki co pokazują 1cal oraz służą do zaznaczania pozycji oddziału, albo może ktoś ma nadmiar i chciałby sie pozbyć?

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Pawlak rozdaje je jako suweniry na turniejach Schwarze Pferd ;)

Poza tym możesz pyknąć sobie projekt i wysłać do jakiejś firmy robiącej CNC - jeśli chcesz MDF/HDF polecam firmę linkowaną wyżej przeze mnie z allegro ;)

miszaa09
Plewa
Posty: 9

Post autor: miszaa09 »

macie jakieś polecane aukcje na aliexpress?

Thiocomaster
Plankton
Posty: 1

Post autor: Thiocomaster »

Siema, wiem, że pytanie pod tytułem to czy to, jest wróżeniem z fusów, ale jest to jedyne miejsce w internecie, które znam, gdzie mogę zadać te pytania. Przeglądałem forum i neta, ale nie znalazłem jakichś FAQ, nie mówiąc już o poradniku jak zacząć. Posty na forum są też sprzed kilku lat, więc wolę zapytać.

Jako dzieciak dowiedziałem się, że istnieją bitewniaki, ale gdzie tam stać małolata na takie hobby. Kiedy stan rzeczy się zmienił, to okazało się, że fantasy battle zostało zabite przez GW. No i teraz to dopiero jest wysoki próg wejścia, żeby ogarnąć co i jak.
WH 40k też wydaje się nawet ciekawy i przynajmniej są oficjalne figurki, a nawet widziałem startery są, więc kusi.

Dalej trochę poszukałem i jest sporo tego na allegro np. https://allegro.pl/oferta/grail-knights ... 1829262332
Gdzieś tutaj znalazłem opinię o nich tj. producencie albo projektancie modelu, ale teraz nie mogę znaleźć. Te np. są od Highlands Miniatures.
1. To są takie same modele jak od GW w sensie wizualnym, czy przez prawa autorskie muszą się różnić?
2. Normalnie można z takich budować armię? Nie czytałem jeszcze zasad obecnego systemu tj. 9th age, ale ogólnie są takie zasady wyswig tj. jak jest jakaś jednostka, która ma w rozpisce miecz zniszczenia, to figurka powinna dzierżyć miecz, a nie kopię? Nie wiem czy pasują do siebie części z figurki GW do takiej?
3. Czy wystarczy, że kupię figurki odpowiadające wizualnie danej jednostce, w odpowiedniej skali oraz na odpowiedniej podstawce i to już jest legalna do gry jednostka?

Może ktoś kupował te nieoficjalne i by napisał jak to ogólnie wygląda.

Nigdy nie grałem w bitewniaki. Na początku pewnie bym chciał ze znajomymi i ich wkręcić w to, a oprócz tego też pewnie kogoś znajdę we Wrocławiu. Chyba, że ludzie tylko turnieje grają i tak o to nie ma opcji.

Co jest waszym zdaniem lepsze stary WH, czy 40k? (Na pewno stary, ale gdzie indziej tego posta pisałem XD) Mi osobiście bardziej się podoba stary, ale szkoda, że to nie jest usystematyzowane w ogóle i przez to nie wiadomo od czego zacząć. No i koszta chyba większe, a ludzie chyba się nie bawią w jakieś małe potyczki.

Jak jeszcze byście oszacowali koszt armii z takich ogólnodostępnych jednostek w starym i 40k? Limit punktów najmniejszy, w którym ludziom zdarza się grać tj. dam radę skumać się z kimś nieznajomym na gierkę.

Jeszcze widziałem, że ma wyjść The Old World. Czy obecnie używane figurki będą kompatybilne?

EDIT: Jeszcze zrobiłem research i najtaniej wychodzi kupić drukarkę 3d oraz modele. To chyba najlepsza opcja. Nawet nie wiedziałem, że drukarki 3d tak do przodu poszły i potaniały. Takie figurki nieoryginalne, ale dokładnie przedstawiające jednostki są bez problemu dopuszczalne, czy wytykacie takich ludzi palcami? Tutaj mam na myśli turnieje, bo w casualowej grze to pewnie tak.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Cześć, we Wrocławiu jest klub Orando Wrocław. Jeśli chodzi o naukę gry i to jak zacząć, chętnie pomożemy.

1. modele z druków 3d są kompatybilne. Ważne, żeby sobie je wydrukować w skali 28mm. Obczajcie sobie ofertę np. Marnej drukarni. Tam są nawet gotowe startery do gry w dobrej cenie :)
2. Co do wyswigu to jest on mile widziany, ale nie jest must have. Ważne, żeby było wiadomo co jest czym.
3. Tak. Ważne, żeby było wiadomo co jest czym.

Co do Old Worlda to na razie o nim niewiele wiadomo. Modele będą na pewno kompatybilne, wyjątkiem będą podstawki na części jednostek. W old worldzie będą one większe troszkę. (Można sobie potem zainwestować w adaptery, albo wymienić podstawki lub kupić drugą armię).

Też gram w wh40k i jest to całkowicie inna gra. W 9th age armie wyglądają jak armie i system ten jest ,,bardziej strategiczny" niż wh40k.

14.05.2023r. we Wrocławiu jest turniej lokalny. viewtopic.php?t=57477
Wbij z ziomeczkiem/ziomeczkami zobaczyć sobie jak to wygląda i z czym to się je. Dostaniecie też odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania :)

Wyślij mi na pw link do Twojego FB, to dodam Cię do czatu Wrocławskiego 9th age.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Nie chce zakładać nowego wątku zapytam tu. Czy jest gdzieś forum odnośnie The Old World? Mamy inne systemy na forum a o tym cisza. Ktoś rozpoczął przygodę z nowym systemem? Dajcie znać jeśli gdzieś o tym gadacie a jak nie gadacie może jakiś nowy temat w zakładce inne systemy?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »


Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Cylindryk pisze: 28 sty 2024, o 08:32 https://discord.gg/ZAfpN4sM
Dzięki
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Dulix pisze: 28 sty 2024, o 08:24 Nie chce zakładać nowego wątku zapytam tu. Czy jest gdzieś forum odnośnie The Old World? Mamy inne systemy na forum a o tym cisza. Ktoś rozpoczął przygodę z nowym systemem? Dajcie znać jeśli gdzieś o tym gadacie a jak nie gadacie może jakiś nowy temat w zakładce inne systemy?
forum ma w nazwie WFB więc spokojnie, T9A jest najczęstsze tu ale nie jedyne, do TOWa jest disscord grupa na fb ale też i tu można pisać i dawać ogłoszenia

ODPOWIEDZ