Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Re: Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Post autor: beszcza »

Mam pytanie co do 9tki i armii wampirów. Jest sobie taki oddział Barrow Knights i ma eteryczność. Z definicji
"Eteryczność (Ethereal)
Na potrzeby ruchu, modele z tą Zasadą Specjalną traktują wszystkie Formy Terenu jak Teren Otwarty, ale nie mogą
zakończyć swojego ruchu wewnątrz lub bliżej niż 1" od Terenu Nieprzebytego. Części modeli, które posiadają tę Zasadę
Specjalną otrzymują Zasadę Specjalną Magiczne Ataki, a części modeli z tą Zasadą Specjalną, które nie są wierzchowcami,
otrzymują Zasadę Specjalną Unikalna Ochrona (5+), która jest zwiększana do Magicznej ochrony (3+) przeciwko Atakom
bez zasady Specjalnej Magiczne Ataki. Do Oddział którego części Modeli Szeregowych, które nie są wierzchowcami,
posiadają Zasadę Specjalną eteryczność, mogą dołączyć jedynie Postacie, których części modeli, które nie są
wierzchowcami, posiadają tę Zasadę Specjalną."
Kiedy oddział ma tego warda? Z tego co jest napisane to wynika ze ward przyznany jest tylko wierzchowcowi jeśli jest atak magiczny 3+ a nie to 5+. Ale w jakim momencie może być przyznany? I na jeźdźca nie przejdzie?

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

nie czytaj polskich tłumaczeń.
Barrow Knights mają tylko eteryczny ruch. Czyli mogą poruszać się bez problemów po każdym terenie, nawet impasie, byleby skończyli ruch w prawidłowej pozycji to jest 1' od oddziałów i np. impasa. Każda postać może do nich dołączyć (na piechotę, czy koniu. Smoki itp oczywiście nie).

Co innego to Spectral Hunters, którzy to w całości są eteryczni, czyli mają 3+ warda na niemagiczne ataki i 5+ warda na magiczne ataki. Tutaj może do nich dołączyć tylko postać również eteryczna, czyli de facto banshee lub wrajt.
:twisted: always Vampire :twisted:

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Jest przecież napisane "które NIE są wierzchowcami". Z tym "otrzymują" to raczej aby ładnie brzmiało. Mogło by być "mają". Jak masz eterycznych to masz magiczna ochronę i tyle.
A wyjaśnienie między eterycznoscią całego modelu a tylko wierzchowcami wyjaśnił Gąsior.
Obrazek

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

dzięki ;)

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym battle stoi teraz? Chciałbym wrócić do battle'a bo dłuższej przerwie i pytanie od czego zacząć. Grałem w 8ed, potem z doskoku zajrzałem do zasad 9th Age z dwa razy. Z tego co widzę, to wszystko dynamicznie się zmienia: teraz znów jest oczekiwanie na kolejną wersję. Warto z tej sytuacji czytać podręcznik do starej, czy raczej poczekać i sobie odpuścić?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Myślę że lepiej poczekać na nowe zasady w takiej sytuacji.
skąd jesteś? Najlepiej skontaktować się z innymi ludźmi z okolicy...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Wiadomo kiedy się ich spodziewać? Na foum 9th Age nikt nie podaje konkretów. To raczej miesiąc czy pół roku?

Teraz z Warszawy. Będę trochę w rozjazdach w najbliższym czasie, ale tak będę szukał ludzi na miejscu. Zdaje się, że jest nas tu grających sporo.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Wersja 2.0 pojawi się oficjalnie na wiosnę. Teraz wszyscy jarają się oficjalnymi przeciekami do wersji która zostanie udostępniona jako wersja testowa - możliwe że jeszcze w tym roku. Czy warto czytać? Zależy czy chcesz grać już, czy tylko czytać a pograć za kilka miesięcy jak armię odkurzysz. W tym drugim przypadku bym się wstrzymał.

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

ddr pisze:Wiadomo kiedy się ich spodziewać? Na foum 9th Age nikt nie podaje konkretów. To raczej miesiąc czy pół roku?

Teraz z Warszawy. Będę trochę w rozjazdach w najbliższym czasie, ale tak będę szukał ludzi na miejscu. Zdaje się, że jest nas tu grających sporo.
Zapraszam na grupę FB ''Sieroty po Battlu''. Tam bez problemu znajdziesz około 60-70 osób aktywnie grających. Większość z Warszawy i okolic. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Pytanie o 9tke i magię. Mam 2 nekromantów i posiadają 4 czary korzystają tylko z lora evocation w rulebooku jest napisane, że czary nie mogą się powtarzać ale dotyczy to dwóch odręcznych nekromantów? To znaczy, że jeden będzie znał 4 a drugi tylko 2 czary?

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Tak. Z tym wyjątkiem, że czary o numerze 0 (tak zwane zerówki czy traity) można powtarzać. Więc przykładowo gość numero uno może mieć zerówkę i 3 losowe czary, pan secundo także może mieć zerówię i 3 (różne niż nr 1) losowe czary.
Obrazek

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, Kings Guard mają oddzielną statystykę Pancerza na 3+. Mają Full Plate, Shield, Great Weapon. Czy w combacie mają armor na 3+ czy 4+, bo statystyka pancerza jest teraz oddzielna...? Czy posiadanie GW ogranicza użycie tarczy?
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Statystka Pancerza sumuje wszelkie źródła Pancerza, jakie oddział posiada w swoim wyposażeniu początkowym, jednak GW nie można używać z tarczami, więc należy je odjąć podczas cc i w walce jest tylko 4+.

woodspirit
Mudżahedin
Posty: 242

Post autor: woodspirit »

Mam pytanie co do maksymalnej możliwej ilości maszyn krasnoludzkich w jednej armii. Jest napisany limit dla każdego typu maszyn ale nie ma napisanego ile maszyn łącznie można wziąć. Jedynym limitem jest ilość punktowa czyli 20%. Czy oznacza to że w armii na 4500 punktów mogę mieć np. 4 balisty w armii do tego organki oraz katapultę bo ich koszt to 900 punktów czyli 20% punktów?
Demony:
2016: W/R/P - 12/1/22
2017: W/R/P - 12/0/16
2018: W/R/P - 4/1/6
2019: W/R/P - 16/2/8
2020: W/R/P - 3/0/1
2022: W/R/P - 2/0/4
2023: W/R/P - 2/0/1

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Tak, jedynym limitem w tym przypadku jest to 20%.

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Jak się gra teraz na turniejach z tymi kartami, na jawne wybieranie czy losowy rzut kostką którą kartę bierzemy ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Różnie.

- wydrukowany deck z kartami, wierzchem do góry i losowo
- rzucasz k8 na kartę, gdzieś tam na kartce sobie zapisujesz którą kartę miałeś, ile tokenów masz itp
- najwygodniejsze imo: aplikacja na telefon do magii od JimMorra Magic Flux
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

w rb jest napisane że przeciwnik ci losuje z twojego decku więc jak oznaczyłeś karty to twoja strata

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Robisz co chcesz tak naprawdę, żeby tylko było losowo. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Cześć, czy unit z random mv musi wykonać ruch w fazie ruchów? szukam tego w zasadach i nie jest to dla mnie jasne.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ