wrażenia nt. nowych DE

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

wrażenia nt. nowych DE

Post autor: Shinue »

graliście już z nowymi DE?
na co zwracać uwagę? co stwarza największe zagrożenie? czego się bać?

Shinue sorka ale przenoszę...
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Wszystkiego :twisted: , do parujących dżungli Lustrii po skute lodem wybrzeża Norski potężne Mroczne Elfy budzą groze i przerażenie :twisted: :D :wink: .
A tak na powarznie to w skrócie hate na wszstko kosi,magia, hydra, BG, harpie w corah rządom, a odwrócony ward z mroczyną zbroją daje Lorda nie do zabicia :) .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

szkoda, że przeniosłeś. interesowało mnie, na co WAMPIRY powinny uważać. teraz temat przepadnie w szumie elektronicznym :|
Obrazek

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

VC, hmmm.... na Assassinów, invert warda, magię, Ring of Hotek, BG i Hydrę :roll:
a i może na witchki z miliardem ataków.... :roll:

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Wogle fajnie że DE mają regenke za 35 pkt a Skaveny np za 50 pkt. Z wywazaniem kosztów przedmiotów i oddziałów jest coraz gorzej (vide DE warrior za 6 pt a men-at-arm za 5 :) albo Black Guard, który jest lepszy a tańszy od HE piechót ( HE piechoty sa drozsze bo maja pewnie wliczone ASF a DE juz nie wliczyli hate'a).
czego się bać?
Następnych army booków :wink:

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Chory pisze:Wogle fajnie że DE mają regenke za 35 pkt a Skaveny np za 50 pkt.
W poprzedniej edycji taki sam zestaw zbroja + regenka kosztował 60 a u WE już 50, no i co? W przeciwieństwie do ASF, hate ma swoje minusy dlatego nie zawyża kosztu jednostek tak jak ten pierwszy.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Chory pisze:Wogle fajnie że DE mają regenke za 35 pkt a Skaveny np za 50 pkt.
Racja:
Skaveny - > 50pkt
WE -> 50pkt
Hordes -> 50pkt
DE -> 35pkt

Ale zobacz, że DE to jedyna armia z tego grona z 7edycji. GW pewnie zmniejszy koszt tej umiejetności w nastepnych AB, widocznie doszli do wniosku że jest ona warta 35pkt a nie 50pkt ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Regenka w 7 ed. tanieje, bo działa teraz jak dodatkowy ward. W 6 ed. była naprawdę potężna i często chroniła nawet przed zabiciem z działa. Hydra z regenka z 6 ed. pewnie by nie kosztowała 175, a 250 pkt., a Varghulf tak z 200 minimum.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Ja swoją pierwszą bitwę z nowymi DE rozegram jutro, jak wrócę napiszę swoje spostrzeżenia. Ale najbardziej obawiam się BG z ASF, Eternal Hatem do mnie, 2A z S4, Assasinem w środku i ch.. wie z czym jeszcze ;).

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

W 6ed kosztowała ok 50 punktów bo działała inaczej, teraz to normalny ward który nie działa na flaming i KB o ile się nie mylę. Jest więc tańszy, jak doczekają się swoich booków to pewnie też będą tańsze o ile będą w ogóle ją miały : p

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Chmuruś pisze:Ale najbardziej obawiam się BG z ASF, Eternal Hatem do mnie, 2A z S4, Assasinem w środku i ch.. wie z czym jeszcze ;).
Ethernal Hate'a to mają wszystkie DE, działa jak Hate i przerzuty na wszystkie rundy walki vs HE. BG mają zasadę.... nie pamiętam nazwy, Deadly Warriors, Super Warriors.... nie, jakoś inaczej :P w każdym razie to nie jest psychologiczna zasada tylko umiejętności :P

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Artein pisze:
Chmuruś pisze:Ale najbardziej obawiam się BG z ASF, Eternal Hatem do mnie, 2A z S4, Assasinem w środku i ch.. wie z czym jeszcze ;).
Ethernal Hate'a to mają wszystkie DE, działa jak Hate i przerzuty na wszystkie rundy walki vs HE. BG mają zasadę.... nie pamiętam nazwy, Deadly Warriors, Super Warriors.... nie, jakoś inaczej :P w każdym razie to nie jest psychologiczna zasada tylko umiejętności :P
Warriors Elite
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Jaszczurx
Mudżahedin
Posty: 296
Lokalizacja: Warshau/Lustria

Post autor: Jaszczurx »

ja grałem i wszystko da się ubić chociaż złapało mnie lekkie zdziwko jak 4 kroxy i biegacz odbiły sie od BG z ASF(znaczy biegacz się odbił, kroxy zostały zżarte w dwie tury), jeżeli ktoś nie został obadażony tajemnicą ognia to radzę też uważać na hydrę ;]

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Scimitar pisze: Hydra z regenka z 6 ed. pewnie by nie kosztowała 175, a 250 pkt., a Varghulf tak z 200 minimum.
to czemu teraz kosztują tyle samo ?

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Ja swoją pierwszą bitwę z nowymi DE rozegram jutro, jak wrócę napiszę swoje spostrzeżenia. Ale najbardziej obawiam się BG z ASF, Eternal Hatem do mnie, 2A z S4, Assasinem w środku i ch.. wie z czym jeszcze Wink.
Chyba chodziło tu o specjalną nienawiść do HE która działa nie tylko w pierwszej turze CC, zwaną w 6ed eternal hetred. Teraz się pozmieniała trochę nomenklatura ale nie wymagajmy od graczy innych armii aż takiej drobiazgowości ;)


A co do tematu to chyba w innych zostało już wszystko opisane, a Tullaris podsumował to z grubsza w pierwszym poście.

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Artein pisze:
Chmuruś pisze:Ale najbardziej obawiam się BG z ASF, Eternal Hatem do mnie, 2A z S4, Assasinem w środku i ch.. wie z czym jeszcze ;).
Ethernal Hate'a to mają wszystkie DE, działa jak Hate i przerzuty na wszystkie rundy walki vs HE. BG mają zasadę.... nie pamiętam nazwy, Deadly Warriors, Super Warriors.... nie, jakoś inaczej :P w każdym razie to nie jest psychologiczna zasada tylko umiejętności :P
Ja wiem co daje Eternal Hate, i przede wszystkim obawiam się go na BG z ASF ;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

zagrałem 2 bitwy, jedną na lajcie z bratem (lord na pegazie, 2 czarki, kocioł, 15 exeków, 2x 5 dark riders, 5 harpi, 2 x 10 kuszników, hydra i 2 bełty, wygrałem solidem) drugą poważną na 2250 z vc wygrałem 12:8, niestety splewiłem z hydra bo wjechał mi w nią wraithami i wciągnął po 3 turach :), za to exekutorzy (20z baner of hag graef) zaciukali grave guardów z lordem wampirem :) przy pomocy kociołka :) Ogólnie gra się fajniej nawet niż kultem slaanesza, nawet 2 magiczki które miałem dawały magicznie radę.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Nijlor pisze:zagrałem 2 bitwy, jedną na lajcie z bratem (lord na pegazie, 2 czarki, kocioł, 15 exeków, 2x 5 dark riders, 5 harpi, 2 x 10 kuszników, hydra i 2 bełty, wygrałem solidem) drugą poważną na 2250 z vc wygrałem 12:8, niestety splewiłem z hydra bo wjechał mi w nią wraithami i wciągnął po 3 turach :), za to exekutorzy (20z baner of hag graef) zaciukali grave guardów z lordem wampirem :) przy pomocy kociołka :) Ogólnie gra się fajniej nawet niż kultem slaanesza, nawet 2 magiczki które miałem dawały magicznie radę.
A to BSB tam miałeś ?? Bo Exekutorzy mogą brać bannery tylko do 25 pkt.

@Błażej
Po prostu ja uważam, że wraz ze zmianą edycji to GW powinno wydawać jakiś suplement porządkujący pewne zasady, a także odświeżający je tak by przystawały do nowych realiów. Biegacze WE teraz mają mega pod górę jak proximity zdjęto - po prostu byli tworzeni na 6 ed. Wiele przedmiotów jest przeszacowana punktowo. Powinni wydawać coś a la Revening Hordes obowiązujące do czasu pojawienia się nowych booków. Ale są wygodni i im się nie chce. Vide oczekiwania na oficjalny FAQ do 7 ed.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

no, ale wiesz że egzecy mogą mieć banner of hag graef jedynie w postaci death hag bsb z owym sztandarem ?
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Eclipt
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eclipt »

Black Guard, który jest lepszy a tańszy od HE piechót
Skąd ci się to wzięło? Każda piechota HE (może poza Phoenixami) tnie BG na kawałki. Nawet Spearelfy mają spore szanse przepchnąć goły oddział BG.

Faktycznie, z banderą ASF i assasinem zaczynają być groźni ale taki klocek jest już kosmicznie drogi i średnio na model wychodzi dużo drożej niż za jeden model piechoty HE.

ODPOWIEDZ