Nowa kampania na ASURZE.

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Nowa kampania na ASURZE.

Post autor: warkseer »

Nie wiem czy ktokolwiek pisał tu o tym. Już trzecia kampania, tym razem pod tytułem Hour of the Wolf, niebawem rusza na: www.asur.org.uk

Ci co wiedzą o co chodzi, już wiedzą i się pojawią :wink:

Ci co nie wiedzą, niech sprawdzą.
Tym razem, aż 8 (słownie osiem) frakcji do wyboru.

Zapraszam

PS. We frakcji krasiowej powstaje Polska Brygada.

Awatar użytkownika
Skav
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Skav »

gdzie tam sie wybiera armie ? :oops:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jeszcze nie ma mozliwosci gry, jak narazie ejst tylk onakieta jakąbyś armią zagrał, po lewej stronie chyba ekranu jest ;)

i pytanie co to jest: Sarthailor, czy to są elfy? :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Są już otwarte subfora dla każdej frakcji. Aby się do nich dostać, należy przyłączyć się do którejś z "usergroups" i odczekać trochę zanim będzie się przypisanym. Narady wojenne już trwają. :wink:

Triple Entente forces:
Sarthailor - High Elf, po porzednich kampaniach prawie całkowicie wyplenieni na Ulthuanie, większość żyje na Starym Świecie
Dwarven Empire - Krasie, wygrały poprzednią, kampanię w cuglach.
Army of the Reik - Początki Imperium - Ludzie, nowa frakcja wychowana przez dobre elfy :shock: Tak tak, HE wygrały fluff story "The raise of Men" czy jakoś tak...
The Wild Hunt (LIMITED FACTION) - Wood Elf, w poprzedniej kampanii byli połączeni z HE, dopiero na koniec się od nich oddzielili (Orion i Wild Hunt), krasie oddały im trochę terytorium, aby skoncentrować wszystkie siły na atakach na Druchi.

Forces of Ruin forces:
Hosts of the Everchosen - Chaos, nowa frakcja
Druchii - Dark Elf, przegrali kampanię, bo całe siły krasi i spora część HE ruszyła na nich, krasie mściły się za zniszczenie stolicy krasiów, K-A-K. Za to odpuściły trochę HE. Ich stolica też została rozpiżona.
Nehekhara - Undead bez wampirów chyba :? - nowa frakcja
The Council of Thirteen (LIMITED FACTION) - Skaven - nowa frakcja


Jak widać historia z oficjalnych źródeł w GW różni się trochę od ten na forum. Zmiany te są wynikiem z dwóch poprzednich kampanii.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2007, o 23:57 przez warkseer, łącznie zmieniany 1 raz.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Nehekhara - Undead bez wampirów chyba
Nie Undedzi - tylko imperium Nehekhary jeszcze jako ludzie :)

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

No chodzi o Nagasha i jego "działalność". :wink:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

a gdzie sa Greenie Boyz?

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

I za 5 minut rusza oficjalnie trzecia już kampania. Zapisywać się drodzy bracia. Im nas więcej tym lepiej.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Gdzie ci ruszyła?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Uczestniczyłem w pierwszej kampanii jako Druchii prowadząc nawet zgromadzenie armii miecze Nagarythe w drugiej okazjonalnie sie udzielalem w trzeciej nie specjalnie mi się już chce... siew. Ale to zacny pomysł i fajna nawet zabawa.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Murmandamus pisze:Uczestniczyłem w pierwszej kampanii jako Druchii prowadząc nawet zgromadzenie armii miecze Nagarythe w drugiej okazjonalnie sie udzielalem w trzeciej nie specjalnie mi się już chce... siew. Ale to zacny pomysł i fajna nawet zabawa.

A może jednak dasz się skusić i zagrasz jako Druchi???

Słyszałem, że nabór się rozpoczął :wink:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

złożyłem sobie armie dopisałem się a moja prywatna siła będzie szybkimi łupieżcami(oczywiscie jestem druchii) nie będę się wikłał w jakąkolwiek z grup. No chyba że tamci na górze zechcą stworzyć formację szybkich kawaleryjskich najeźców...
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Zarejestrowany jako krasnolud! :) Na razie w Barak Varr.

Awatar użytkownika
Blasz
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Blasz »

No dobra, ale napiszcie jak się uczestniczy w kampanii.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Odkopuję dwuletni temat z pełną premedytacją, bo właśnie trwają przygotowania do kolejnej kampanii :) Trochę to trwało, ale admini dali radę ogarnąć.
Jeśli ktoś się z tym nie zetknął to wszystko będzie za kilka/kilkanaście dni opisane na forum Ulthuanu. Ja ze swojej strony polecam :)

http://www.ulthuan.net/forum/viewtopic.php?t=27866

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

fajne byly te kampanie :)



mozę się teraz zorganizować na BP i jakoś razem się logować? hmm?


ewentualnie jak wyglaa silnik czegoś takiego, mozę i border princes by się pokusilo o takie coś, Tomashu tyś taki obeznany, jak myślsiz? :D

jaka reklama forum na caly świat :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Gdyby się zebrało tak z 10+ osób, to może dałoby radę utworzyć nawet forumowy oddział :) Tyle że trzeba by się jakoś dogadać w kwestii armii, żeby wszyscy grali tą samą, a od razu mówię że z mojej strony elfy odpadają ;)

Co do zrobienia czegoś podobnego na BP to pomijając kwestie poskładania tego tak zeby działało, potrzebny byłby jeszcze jakiś mocny serwer, który wytrzymałby liczenie o przesyłanie danych z walk z każdej lokacji... Tego wbrew pozorom nie jest mało, podczas Hour of The Wolf kilkukrotnie zdarzały się zwisy, raz trzeba było w zasadzie restartować kampanię, bo się burdel robił (ale dzięki temu cała zabawa trwała dłużej :D). A to co najważniejsze, czyli sam silnik kampanii trzebaby albo napisać od podstaw, co oznacza testy, poprawki, zwiechy i strasznie dużo roboty, albo pożyczenie od gości z Ulthuan.net, ale jakoś wątpię żeby się zgodzili ;)
Ogólnie wątpię w realność takiego przedsięwzięcia, chociaż na pewno byłoby miło :)

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

To będzie już 4 moja kampania na Asurze :D
Polecam wszystkim gorąco. Zapewne, tak jak poprzednio powstanie polski korpus w armii krasiów.
Poprzednim razem zebrało się nas całe 2 oddziały, coś ok 60 osób. Stanowiliśmy jakieś 30% wszystkich graczy krasnoludzkich.
Pozdrawiam wszystkich znających temat nawet z wrogich mi obozów.

A tu kilka obrazków na zachętę dla laików:

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Dla objaśnienia, na najniższym z obrazków jest główne dowództwo armii krasiowej. Jest tu kilka akcentów polskich:
1. Przekazanie dowództwa nad nami i odwrotnie podawany słownik :wink:
2. Hipopotam z brodą - nazywaliśmy się Hippo Slayers :lol2:

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

o kurczę ! ja się piszę :P ale ktoś doświadczony musi mi w tym pomóc na starcie

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Prosta sprawa. Jest mapa, na mapie są lokacje, lokacje są połączone ze sobą, między lokacjami można się przemieszczać, można się przemieścić tylko raz w kolejce i tylko do lokacji połączonej z Twoją, jak się trafi na lokację z przeciwnikiem to się walczy, po walce się dostaje punkty, za punkty można kupić nowe jednostki, uzupełnić straty, bądź kupić wyposażenie dla bohatera.
Do tego jednostkom można przydzielać cele, tzn. kazać im atakować np. flankerów. Do tego można ustawić taktykę armii.
Wszystkie bitwy rozgrywają się automatycznie.

ODPOWIEDZ