Mantic Games - konkurent dla GW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mantic Games - konkurent dla GW?

Post autor: Tomash »

Szaman pisze:skleilem ostatnio 40 zombiakow Mantica - spodziewalem sie po Waszych zachwytach czegos zdecydowanie lepszego. technologia odlewow z prehistorii, wybor opcji jak w spozywczym za komuny (w erze multipartow :!: :roll: ) - jak dla mnie cena nie rekompensuje slabej jakosci :?
Firma Ci płaci za te opinie czy frajerzysz za darmo? :mrgreen:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

MagisterMilitum pisze:1 - odlewy...hmmm dla mnie sa ok,a poza tym wiesz w którym roku zrobiono odlewy zombiaków GW - od tej pory zdołaliście je tylko przepakować i podnieść cene :P
porownujesz modele, ktore dzieli kilkanascie lat roznicy. porownaj sobie jakosc plastikow GW z jakoscia plastikow Mantica z tego samego roku.
MagisterMilitum pisze:2 - wybór opcji - szaman proszę pokaz mi gdzie w rulebooku jest napisane ze zombie używają broni?? Zombie walcza rekami...gryza...
Ale nie GW postanowiło mnie uraczyc potworkami które trzymaja widły, noże, i inne sprzety rolnicze. Do tego maja dłonie wielkosci swoich głów i sa śmieszne...
a gdzie ja pisalem o wyborze broni? :shock: z reszta gdzie jest napisane, ze zombie nie uzywaja broni?
te zombiaki skladaja sie z 3-4 elementow. dla mnie to minus.
MagisterMilitum pisze:3 - era multipartów - tak Szaman - czyli rozumiem ze za 10 (!!!!!!!!!!!!!!) plastikowych goldswordów każecie ludziom płacić 25.50ł tylko dlatego , że to MULTIPARTY (tzn te kilka zbędnych bitsów tak?) Dziękuje wole 20 metalowych modeli z innej firmy za 22ł
dla Ciebie zbedne, dla mnie nie. wole zaplacic wiecej za jakosc. nie widze tez uzasadnienia, dlaczego plastik ma byc tanszy od metalu, skoro jest lepszy.
MagisterMilitum pisze:Może mantic nie ma najpiękniejszych figurek na swiecie, ale niestety z zombiakami nie trafiłeś, modele IMHO 100% ładniejsze od GW.
nigdzie nie porownywalem ich do zombie GW :roll:
pisalem o ich jakosci majac na mysli odniesienie do rownolegle wychodzacych plastikow GW
MagisterMilitum pisze:A GW? Tutaj cena tez nie idzie w parze z jakoscia niestety... (niektórych modeli)
coz... kwestia gustu.

wpadly mi w rece ludki Mantica wiec postanowilem wyrazic swoja opinie (ktora nie ma nic wspolnego z miejscem mojego zatrudnienia). widze jednak, ze na tym forum o Manticu mozna sie wypowiadac tylko w pozytywach. najwyrazniej nie zalapalem idei forum - przepraszam.
Tomash pisze:
Szaman pisze:skleilem ostatnio 40 zombiakow Mantica - spodziewalem sie po Waszych zachwytach czegos zdecydowanie lepszego. technologia odlewow z prehistorii, wybor opcji jak w spozywczym za komuny (w erze multipartow :!: :roll: ) - jak dla mnie cena nie rekompensuje slabej jakosci :?
Firma Ci płaci za te opinie czy frajerzysz za darmo? :mrgreen:
pomyliles to forum z Karczma - chyba, ze jarasz sie taki prostackimi komentarzami na forum publicznym... :badgrin:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

1 - Szaman ja porównuje zombie. Mowiac obrazowo porównuje nowego fiata ze starym , ale ciagle fiata. Ty kazesz mi porownac nowego fiata z nowym mercedesem - nie tedy droga imho
2 - faktycznie nigdzie. No to osochodzi :wink: zombie maja dwie rece, dwie nogie i glowe (kawał o Icku mi sie przypomniał). Gdzie jest napisane? Niew iem jak jakiegoś zobaczę to zrobię fotkę i Ci pokaże :P Rulebook do VC zombie NIE maja wpisane ze maja jakakolwiek bron :P
3 - teraz ja sie z kolei spytam, gdzie napisałem ze metal jest lepszy? Tez lubię plastik, tylko patrząc na ramke GS nie widze tych 25.50ł - jeśli one tam sa, proszę powiedz gdzie...jest tam prawie tyle samo części co w state troopsach a te kosztują 15.50ł
Wolisz zapłacić więcej za jakość ok - pająk to piękny model, moge za niego zapłacić...ale na Boga Szaman gdzie jest sens np. płacenia 18ł za 10 orków kiedy 19 kosztowało....18.50ł.
Widzisz - ludzie zaczynają gadać - przeglądam różne fora, te z UK, te z US i inne.
Coś jest nie tak jeśli np już w US i UK zaczynają narzekać na ceny GW. A chyba nie powiesz , że poziomy życia w obu tych krajach sa porównywalne do Pl...
Na razie nic pozycji GW na rynku nie zagraża (a szkoda) ale jeśli taka konkurencja wyrośnie to obawiam sie że panowie z GW zostaną kopnięci w dupę.
Sa osobiście powiem, że do WFB wróciłem tylko dla tego, że pojawił sie mantic...
Plastikowe lalki jakie by nie były nie sa warte tyle ile żąda za nie Genialny Wydawca. ale każdy bawi sie tym czym chce prawda??
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

wpadly mi w rece ludki Mantica wiec postanowilem wyrazic swoja opinie (ktora nie ma nic wspolnego z miejscem mojego zatrudnienia). widze jednak, ze na tym forum o Manticu mozna sie wypowiadac tylko w pozytywach. najwyrazniej nie zalapalem idei forum - przepraszam.
Nie podniecaj się bez sensu, wiadomo, że każdy będzie bronił swoich racji. Po prostu ludzie nie kapują, że możesz mieć takie zdanie zupełnie bez związku z tym, że pracujesz dla GW.

Mi też się orkowie GW podobają bardziej, ale zaznaczam, że tylko minimalnie bardziej. Gdyby porównać cenę do jakości to jednak Mantic wypada lepiej.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

MagisterMilitum: Na krucjatę to się nie załapałeś, była dobre parę lat temu. Czarownic tez już nie palimy. Zdecyduj się chcesz: jechać Szamana za twardą opinię na nie, GW za politykę, czy coś innego.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Szemkel; jestem za stary na krucjaty to raz.
dwa, gdzie ja jade Szamana? Myślę ze moja z nim dyskusja jest poziom wyżej niż niektóre tutaj wypowiedzi.
Obrazek
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

MagisterMilitum pisze: dwa, gdzie ja jade Szamana? Myślę ze moja z nim dyskusja jest poziom wyżej niż niektóre tutaj wypowiedzi.
poziom dyskusji mnie nie razi ;)
razi mnie natomiast odbieganie od tematu - zupelnie niepotrzebnie poruszyles temat figurek GW, ktorego ja staralem sie uniknac. specjalnie moj komentarz odnosil sie tylko do figurek Mantica. niestety przewaznie jest tak, ze gdy ludzie sie ze mna nie zgadzaja to od razu wyciagaja armaty z amunicja "polityka GW". co ja mam do tego?!
jestem przede wszystkim hobbysta, modelarzem - gra jest dla mnie na koncu (choc nie nieistotna), dlatego tez aspekt "duzo ludkow za malo pieniedzy" do mnie nie przemawia. nie ma to nic wspolnego z miejscem mojego zatrudnienia.
nie jest tez moim zamiarem odciaganie kogokolwiek od Mantica - kazdy ma swoj rozum, swoj gust i swoj portfel.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ja tam lubię figurki GW. Do mnie trafiają, w przeciwieństwie do manticowych. Jak GW wydaje jakiś nowy model i mówi, jaki to on jest niesamowity, to zwykle się z tym zgadzam. Tak samo podobają mi się figurki AoW, właśnie z powodu podobnej stylistyki. Tylko cena... Nic nie poradzę, na to, że nie ma substytutu o takiej samej użyteczności (generowanie użyteczności rozpatrujemy indywidualnie), dlatego nie mam wyboru.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Szaman, jesteś tak łatwy do strolowania metodą "na pracownika GW", że to przestaje mnie bawić. Tym samym przestaję ;)

Oraz: masz rację, plastikom Mantica jeszcze daleko do tych GW. Ale akurat undeady wyszły bardzo fajne.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

(offtop o aferach widłowych wydzieliłem tu: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=13&t=28982)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Hmmmm mi się te manticowe zombie podobają :D co do cen GW no cóż troszkę pojechali po bandzie z ceną 25 funciaków za 10 piechociarzy... szczególnie GS'ów ale jak bym zbierał Empire to i tak bym ich nie kupił oddzielnie ale w batalionie bo tam jest jeszcze 20 swordsmanów/halabardników + kuszole/strzelcy no i rycerze...

Co do cen mantica to nie oszukujmy się zbierając VC napewno bym ich kupił...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

chłopie a gdzie ty masz GS w batalionie? #-o
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

no właśnie widze tam 10 :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

:shock: mea culpa :shock: - dawno nie patrzyłem na strone GW - no to fakt, batalion Empire jest jednym z lepszych z tego co widze
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

tu się zgodze batalion besti też jest spoko;)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

jak tak sobie przeliczyłem to za kupienie wszystkiego osobno wychodzi +/- 95Ł a batalion to 60 kilka...no no
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Najdroższy z batalionów i moim zdaniem nie najlepszy :) ale jak ktoś tak uwielbia tych greatswordów i starych rycerzy... aa i tych cudownych, bosych i szczerbatych piechociarzy z piórami w tyłku.. mniam... :) (a tak na serio, to ja ich lubię).

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Loizok, a jak sę nie podoba, to allegro/jebaj i 6-to edycyyjne "szwajcarskie chłopaki", osobiście wolę tamtych; a co do mantica, to widziałem zombie i szkiele, te drugie przypadły mi do gustu, zombiaki to najtańszy odpowiednik ghouli, ale i tak te z GW są niestety o niebo lepsi, moja opinia
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Looz: niestety jak grasz jemperjum to GS musisz miec - z rycerzami tez nie masz wyboru. A co do bosonogiej i szczerbatej armi imperatora - wiesz maja kryzys w wojsku :D
imho "szwajcarzy" byli ładniejsi fakt
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

ODPOWIEDZ