Nowa armia- help.

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Entman
Warzywo
Posty: 18

Nowa armia- help.

Post autor: Entman »

Jou, to mój pierwszy post na forum, więc witam :>
Jak w temacie. Interesowałaby mnie armia która (kryteria w kolejności ważności) :

- JEST MOCNA
- Nie jest super elitą elit, ale też nie jest hordą mięsa armatniego.
- Nacisk położony jest na walkę wręcz, tylko z lekkim wsparciem strzeleckim.
- Mile widziane wsparcie maszyn/potworów
- Jest kolorowa ;D
- Lubię mieć do wyboru szerokie spektrum opcji taktycznych
- Humanoidzi
- Jest dobra ( w sensie charakteru)

Proszę o wasze typy. Do tej pory głównie interesowałem się DE i DoCHem, ponieważ dobrze (a przynajmniej tak mi się wydaje) spełniają sporo punktów stąd. Zdecydowanie najważniejsze są pierwsze 4 punkty, potem to w sumie tylko takie moje zachcianki :D. Proszę o pomoc.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

polecam DE ale to ma być TWÓJ wybór bo ty tą armią będziesz grał
pierwsze kryterium:
każda armia jest mocna na swój unikatowy sposób
drugie:
odpadają skaveny i O&G
trzecie:
większość armii można złożyć tak i tak
czwarte:
każda armia ma przynajmniej jedną maszynę/potwora
piąte:
zależy jak pomalujesz :mrgreen:
szóste:
pod tym względem polecam elfy
siódme:
odpadają O&G
ósme:
-bretonnia
-dwarfs
-empire
-high elves
-wood elves

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Najpierw chcałem napisac zebyś brał DE ale po przeczytaniu posta do końca zmieniłem drastycznie zmiane na HE
Mozesz pomyslec nad imperium :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Entman
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Entman »

marcinmysz pisze:polecam DE ale to ma być TWÓJ wybór bo ty tą armią będziesz grał
<<< Proste, że tak.
każda armia jest mocna na swój unikatowy sposób
<<< Wiesz, tak to sobie można gadać, mi chodzi tutaj po prostu o efektywną moc. I nie gadaj że wszystkie armie są równe bo czytałem forum na tyle żeby wiedzieć że tak nie jest :D
trzecie:
większość armii można złożyć tak i tak
<<< Tylko czy to w większości armii ma sens i jest efektywne? Wątpie :)
Więc? Jakieś inne propozycje poza DE? Bo z tego co czytałem forum to wydaje mi się że DElfom brakuje takiego za przeproszeniem "pierdolnięcia" w close combacie. Choć jest to póki co typ numer 1 :D

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Jak chcesz mieć aż tak zajebistą armię to sobie weź Demony i mów wszystkim ,że są dobre. Jeśli nie czujesz jakieś armii to nigdy nie będziesz z niej zadowolony i prędzej ,czy później zmienisz na jeszcze lepszą
I believe in Honour.!

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

DE mają kopa w combacie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Lizardmeni.
Mają dobrą walkę wręcz(jedynym minusem jest niska inicjatywa :oops: ), oraz salamandry(olbrzymie pole rażenia) i jeszcze skinków jako strzelców.
mają dość dużo potworków(maszyną u nich jest stegadon z różnymi maszyneriami) i są raczej kolorowi.
Można nimi grać na skirmishu, kawalerii, piechocie itd.
Entman pisze:- Humanoidzi
Zależy co przez to rozumiesz, bo każdy stworek o ludzkiej posturze jest humanoidalny :wink:
Może nie są "dobrzy" ale nie są też "źli".

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

ja polecam OGRY :mrgreen: spełniają wszystkie wymagania poza pierwszym :wink: choc dobry gracz umie nimi nawet demony pocisnąć (oczywiście w granichach 15:5 a nie 20:0 choć i takie rzeczy się zdażają)

a to czy dobre to moze niedokońca raczej bym powiedział że nei są złe lae dobre też nie do końca

ich dużym plusem jest to ze można im nadac dowolny klimat jako ze służą jako najemicy na całym świecie i kazdy klimat do nich pasuje

Entman
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Entman »

Tularian pisze:Jak chcesz mieć aż tak zajebistą armię to sobie weź Demony i mów wszystkim ,że są dobre. Jeśli nie czujesz jakieś armii to nigdy nie będziesz z niej zadowolony i prędzej ,czy później zmienisz na jeszcze lepszą
Akurat DE to był mój pierwszy wybór w ogóle, nie wybrałem tej armii tylko ze względu na jej siłę. Pozatym gdybym naprawdę prezentował tak powergamerskie poglądy to mój pierwszy post ograniczyłby się do pierwszego kryterium.

Hmm, lizardmeni i ogry powiadacie? Muszę się tym zainteresować :) Choć słyszałem że ogry są plewne ;f. Więc póki co dołączam lizaki do ewentualnych kandydatów na armię. Póki co mam dwóch. Wow.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

HE też nie głupi pomysł

Entman
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Entman »

marcinmysz pisze:HE też nie głupi pomysł
HE są O WIELE zbyt elitarne. Za mało jednostek na stole. Nie mój styl. :)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Entman pisze:
marcinmysz pisze:HE też nie głupi pomysł
HE są O WIELE zbyt elitarne. Za mało jednostek na stole. Nie mój styl. :)
jednostek na stole moze być ok. 12 + herosi - oczywiście na > 2000 pkt;
liczba modeli w rozpisce to ok 60-70. nie jest tak źle.

Poza tym HE najlepiej spełniają Twoje wymagania (całkiem mocna - tzn nie najmocniejsza, ale potrafi nawiązać równa walkę z każdym (każdy boi się StarDragona czy też BoH), dobra, humanoidalna, combat+strzelanie, machiny wojenne, smoki, kolorowa, armia z dużą ilością opcji taktycznych)

Kolejni w kolejce będą Lizardmeni - kolorowe, dobre, silne, duzo lekkiego strzelania, potwory w postaci stegadonów, więcej modeli niz u HE (ok 90, ale oddzialów porównywalnie). Problemem może byc walka wręcz - nie jest to ich głównym atutem - mają dobrą magię i lekki strzelanie.

Trzecie w kolejce będzie imperium - dobre, może być kolorowe, już nie takie silne, bardzo dużo maszyn i strzelania (czołgi), średnia walka wręcz; może być hordowe, ale wtedy jest dość słabe.

Moim zdaniem albo wybierzesz coś z tych trzech, albo będzie musiał zmienić swoje kryteria wyboru - bo armii, jaką sobie wymarzyłeś, chyba jeszcze nie stworzono w WFB :)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Asassello świetnie to podsumował . +1

dodam tylko od siebie że jeszcze Bretke widziałbym w tym zestawieniu.
całkiem mocna, dobra, humanoidalna, silny combat i nie najgorsze strzelanie, machiny wojenne , gryf, pegazy, bardzo kolorowo i taktycznie
Obrazek
T

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Ja polecam HE i Imperium

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Jak ma być kolorowo to DE odpadają. Lizaczki są kapitalne. Nie za słabe, nie za mocne. Moim zdaniem w sam raz. I spełniają wszystkie Twoje kryteria. A malować możesz je dowolnie, w końcu gady miewają przedziwnie odcienie :D
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

w sumie jak by dobrze złożyć WE też by sie nadawały - po prostu kupić tylko batalion i żadnych więcej łuczników nie kupować tylko driady i tancerzy a do wsparcia potworo/maszynowego treemana i tu jest spełnienie wszystkich twoich wymagań. Bo tak masz armie całkiem niezłą ale nie PG, są kolorowi, dobrzy, humadoidalni, maja fajnego potworka , bardzo duzo opcji taktycznych (chyba najwięcej w całym WBF). Więc jeśli chcesz wiecej myslenia to polecam WE ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Kubon spojrzałeś wcześniej na date czy odrazu rzuciłeś się nabić posta?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

A ty zawsze tak naskakujesz na ludzi z pretensjami czy może zrobiłeś dla mnie wyjątek ??

1. Spojrzałem na datę posta stwierdziłem ze to nie tak dawno więc napisałem.
2. Jak bym chciał sobie nabić posty to bym odświeżał jeszcze starsze tematy niż ten, albo pisał takie bezsensowne uwagi jak twoja.
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

On tak zawsze naskakuje. Zawsze tak naskakuje bo gra DE i jest mroczny. Ale prosze sie Garga nie czepiać bo gra DE. No i jakiś czas temu pochwalił mój pomysł na rozpe. I ja też gram DE. No i nabijam sobie przy okazji posta. Pewnie zaraz będzie oszczeżenie czy co? :wink:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Wy jestescie jacyś dziwni :?
Ja tam zawsze wolałem być planktonem :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

ODPOWIEDZ