Stary Świat... co dalej?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
smigol
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Piaseczno k. Wa-wy

Stary Świat... co dalej?

Post autor: smigol »

W wyniku podwyżki na figurki przez Games Workshop w Warszawie zostaje zamknięty sklep o nazwie "Stary Świat", jest mi bardzo żal z tego powodu, ponieważ 'SŚ' miał taki klimat jak żaden inny sklep można było podyskutować nt. malowania, taktyk, modelarstwa itp. Krótko mówiąc ubolewam nad zamknięciem sklepo-klubu 'SŚ' . I teraz pytanie do społeczności graczy, którzy byli związani ze Starym Światem: Gdzie macie zamiar grać? Rozmawiać? I kupować figsy?
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum - Dewiza Joannitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

No nie wierzę po prostu! jakieś 3 tygodnie temu odbierałem tam zamówienie - i nic nie wskazywało na zamknięcie sklepu! Sam sprzedawca też nic o tym nie mówił - więc jestem w szoku!!!

Awatar użytkownika
MichalW
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: MichalW »

Szkoda tylko ze przed ta "wyprzedaza" ostro poszly metkownice w reke komus w nocy chyba, w stylu Box Grali za 175zl, trebusz za 150, Leon za 150zl.

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Zamknięcie SŚia zmobilizowało mnie do jednego - wykończenia blatu w domu. Niestety pod względem obsługi, powierzchni do grania, położenia zdeklasował on inne warszawskie sklepy o lata świetlne. Wydaje mi się, że wszystkim będzie brakować Starego Światu na mapie Warszawy :(

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Spoko, spoko, nie rozpaczajcie, koniec sklepu nie musi oznaczać końca gralni.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

I ja mile wspominam Stary Swiat właśnie ze względu na obsługę, powierzchnię do gry i godziny otwarcia... Jakie macie doświadczenia z innymi gralniami w Warszawie? Która jest choć w połowie tak dobra, jak Stary Świat???

Awatar użytkownika
Kubcio
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: Kubcio »

Z naszej strony [tzn. Mojej i Stefana] zapraszam do Nas, do sklepu na al. KEN 98. :D

P.S. A jak ktoś myśli, że nie jesteśmy w stanie wytworzyć klimatu to wyzywam go na challenge moimi Ogrami :twisted:

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

na Ken jest fajnie, lubie tam wpaść pograć i pogadać ;)
teraz będe trenował w Cytadeli

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

A co ze sklepem internetowym? Nie dalej jak wczoraj przeglądałem ofertę i zastanawiałem się na czy może by przepuścić trochę pieniędzy na figurki.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

z tego co się orientuje sklep internetowy ma jeszcze działać przez jakiś czas

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Tak, znalazłem w innym temacie w innym dziale....

Swoją drogą skoro ten temat jest wyżej i widoczniej to orientuje się ktoś czy jest jeszcze u nich ta wyprzedaż towarów? Jeśli tak, to może wie ktoś czy mają jakieś Siostry z 40stki?
:roll:

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

mam cala walizke siostr na sprzedaz - wiekszosc skonwertowana, zapodkladowana na bialo. odezwij sie na priva, co Cie interesuje.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Porusze ten zdechły temat, bo nurtuje mnie pewne pytanie - gdzie obecnie w Warszawie można sobie pyknąć bitewkę w sobotę lub niedzielę przed południem??? Dawniej umawiałem się właśnie w starym świecie. Najlepsze byłoby miejsce sprofilowane na gry bitewne...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Cytadela jest czynna w sobotę, Faberzy chyba też. W niedzielę to raczej z kumplami w domu pograsz.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

i tylko tyle? żadnego klubu ani nic więcej??? Pewnie trzeba się umawiać z miesięcznym wyprzedzeniem...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no chyba tak :) w cytadeli z tego co mi wiadomo, nie da się zarezerwować na sobotę stołu, trzeba przyjść i "może" coś będzie. Jak jest liga rozgrywana to liga ma pierwszeństwo z tego co się dowiedziałem ostatnio.

Jest klub na bemowie Walkiria czy jakoś tak. Jeszcze tam nie byłem bo nie mam czasu na grę, ale temat gdzieś tu był w "ustawkach" chyba możesz poczytać.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Odświeżam wątek z powodu odświeżenia problemu - nadal poszukuję miejsca w wawie, gdzie można by się spokojnie umówić na bitwę. Proszę napiszcie coś o sklepie FiF (rozumiem że chodzi o ten przy Puławskiej) - jak ktoś ma doświadczenia z tym sklepem, to nie odpowie na następujące pytania:
- jak ten sklep jest czynny w soboty i niedziele rano/przed południem???
- czy jest możliwa rezerwacja stołu?
- jak tam wogóle jest z dostępnymi stołami/ makietami/ obsługą?

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

nie latwiej tam pojsc albo do cytadeli albo do blue city?
albo zadzwonic? ;)

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Polecam Cytadelę , miła obsługa parę stołów , nie trzeba płacić .Ale zadzwoni czy wolne będzie bo teraz ligę grają.
Co do otwarcia to tylko w sobotę od 11 do 17 chyba zobacz na stronie ich .
Fabera i Fabera nie odwiedzam bo to nie są ludzie zbyt cywilizowani <czemu tego wolę nie rozwijać i nie przytaczać bo się wtedy wkurwiam > przynajmniej dla mnie .
Jeszcze w sobotę w wawie warszawskie centrum modelarskie było otwarte ale tam stoły trzeba zamawiać i Niewinem czy dział bo 2 lata tam nie byłem.
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Deliberitus886 pisze:Fabera i Fabera nie odwiedzam bo to nie są ludzie zbyt cywilizowani
Mam wątpliwości co do tej wypowiedzi -
1. Po pierwsze rozumiem, że skoro nie odwiedzasz sklepu, to Twoja opinia na jego temat jest co najmniej wątpliwa,
2. Żaden z postów wyżej nie wyrażał się w takim tonie jak Ty na temat placówek, gdzie można zagrać. Jeśli już musiałeś to mogłeś to zrobić trochę przyzwoiciej,
3. Wyraziłeś swoją negatywną opinię, jaką masz na temat sklepu, niepotrzebnie. Temat nie został stworzony do oceny placówki i pracujących w niej ludzi, lecz po to by dać innym pogląd na to gdzie mogą rozegrać parę gier WFB. Skoro denerwuje Cię samo wspomnienie nazwy księgarni, mogłeś sobie również oszczędzić opinii na jej temat, bo jest ona zbędna (szczególnie bez uzasadnienia), a może narzucić ludziom błędne mniemanie. Pozwól innym samemu ocenić i się przekonać czy odpowiada im dana placówka i jej pracownicy.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

ODPOWIEDZ