Stary Świat... co dalej?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Re: Stary Świat... co dalej?

Post autor: Wieszkto »

Coś tam ktoś napisał że chyba Praga wchodzi w grę.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Mam zapytanie odnośnie Wargamer wilcza 62, co oni sądzicie, jest tam miejsce do grania , jaka jest tam atmosfera.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Z tego co wpadałem do nich to mają stoły - dość małe, ale głównie widziałem granie w Infinity. Obsługa jest ok, pogadają, dadzą spokojnie obejrzeć towar itp.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Tylko wideł nie sprzedają.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Don_Silvarro pisze:Tylko wideł nie sprzedają.
Ale są w Lerua Merlem czy jak tam, także idź tam, ja chcę nabyć figurki :twisted:
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Niestety wygląda na to że w Wawie nie ma już zbytnio sensu zakładać nowego sklepu z Warhammerem. W ostatnich kilku latach wszystkie nowo powstałe wytrzymują góra rok i upadają. Po prostu w Polsce klasa średnia zbytnio nie może sobie pozwolić na zabawę w to hobby, a Ci którzy jednak połknęli bakcyla, kombinują jak tylko się da żeby figsy kupić taniej przez internet. Większości z nas zwyczajnie nie stać, żeby regularnie robić zakupy w sklepach stacjonarnych, ze względu na bardzo wysokie ceny.
Jedyny sklep w miarę się trzymający to właśnie Faberowie, pewnie dlatego że mają tam również księgarnię. Bardzo lubię do nich chodzić na pogaduchy, nie tylko o Warhammerze. Co jakiś czas też coś tam kupuję żeby nie było że na krzywy ryj. Klimat na dole faktycznie jest bardzo specyficzny ale pisanie że jest tam brudno to mocna przesada. Po prostu przewija się tam sporo osób, a to żeby pograć w WH40, a to w karcianki, a to przejrzeć bitzy, a to coś pomalować, skleić, spodkładować, zrobić posypki itp. To wszystko powoduje że wszędzie leżą jakieś niedokończone rzeczy, pozostałe części itd. Chodzi mi o to że tam non stop coś się dzieje i dlatego wytworzył się klimacik "starego sklepu ze starociami". Jednak daleki jestem od stwierdzenia że jest tam syf... #-o
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Masz racje z tymi sklepami, dodatkowo dziwią mnie ludzie twierdzący, że ceny nowych figusów są bandyckie, bo prawda jest taka że to my w tym kraju zarabiamy po prostu, mało w stosunku do większości zachodnich krajów europy ;(
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jeśli chodzi o wawę to brakuje sklepu po prawej stronie miasta. Mam wrażenie, że nie ma tu sklepu bo ta strona jest wyraźnie biedniejsza od lewej :) Saska (wskrzeszenie Brazylijskiej?), okolice ronda Wiatraczna? Cokolwiek byle bliżej. Powiem wprost, nie chce mi się jechać przez całą Warszawę po jedną czy dwie farbki. Już pomijam nawet to, że nie korzystam z komunikacji miejskiej bo mam wszystko pod ręką. Tylko sklepu modelarskiego/bitewniakowego nie mam xD ot, taki ze mnie leniwiec.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Sklep Faberów od pewnego czasu sprawia wrażenie jakby powoli chylił się ku upadkowi. I na górze i na dole wszelkiego towaru mniej niż kiedyś. Kilka-kilkanaście lat temu, sklep pękał w szwach od oferty Games Workshop. Po rewolucji sprzedażowej GW, Faberowie sprawiają wrażenie jakby się nie odnaleźli w nowych czasach, jakby nie mieli pomysłu na zastąpienie ubytku GW. W sprzedaż internetową weszli późno i, co tu kryć, słabo - strona ich sklepu wygląda archaicznie i delikatnie mówiąc - niezachęcająco; jakby zupełnie nie czuli tego obszaru.

Likwidacja 10% rabatu zapewne wynikająca ze względów księgowych, nie zachęca klientów do zakupów.
Jedyny plus w ofercie, to znaczny wybór żywic do konwersji, jest to jednak za mało, bo to oferta do wąskiego grona zaawansowanych modelarzy.

W sumie mam smutne odczucie schyłku niezwykle zasłużonego dla środowiska warhammerowego miejsca. Przychodzi mi na myśl sklep starego Mincla z "Lalki"... :(
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Towaru mniej niż kiedyś... :shock: To chyba do dwóch innych sklepów zaglądamy bo ja tam nie widzę żeby zmniejszyła się ilość boxów na półkach. Sama księgarnia miał np nowe polskie wydanie 5 pierwszych części Herezji Horusa szybciej niż się pojawiły w Empikach :P
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, o 14:47 przez Karlito, łącznie zmieniany 1 raz.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Wrażenie - rzecz subiektywna. Podtrzymuję to, co napisałem. U Faberów kupuję od kilkunastu lat.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Po rewolucji sprzedażowej GW, Faberowie sprawiają wrażenie jakby się nie odnaleźli w nowych czasach, jakby nie mieli pomysłu na zastąpienie ubytku GW
Jako jeden z niewielu sklepow ma modele innych firm (max mini ,podstawki microartu chyba widizalem itp.) . W innych zazwyczaj tylko GW :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

półkach :-)

ogólnie to bardziej pewnie powtarzalność towaru bo nagle GW wycofało sporo plastikowych boxów do MO i tyle
ale jak tam zaglądam to raczej nie odczuwam zmniejszenia liczby, raczej różnorodności z powyższych powodów

ciężki to biznes niestety patrząc po przemiale sklepów i polityce GW, a możliwości finansowe są jakie są wśród klientów
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Oj tam czepiasz się tych półek :P

Tak jak pisze Misha, GW znacznie zmniejszyło ilość dostępnych zestawów dla sklepów stacjonarnych. Przecież np Orki i Gobliny praktycznie zniknęły, wszystko poszło do MO albo w ogóle wyparowało (czytaj kupa Herosów).
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

a co do możliwości finansowych to rzecz względna, racja, że hobby jest drogie, ale porównując ile ludzie potrafią wydać miesięcznie na alkohol/fajki to sorry, ale równie dobrze można kupić 1-2 boxy

a to ile czasu ludzie spędzają na oglądaniu seriali/tv ogólnie pozwoliłoby większości pomalować te kilka figurek w ciągu miesiąca

każdy ma jakieś priorytety :D
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

misha pisze:a co do możliwości finansowych to rzecz względna, racja, że hobby jest drogie, ale porównując ile ludzie potrafią wydać miesięcznie na alkohol/fajki to sorry, ale równie dobrze można kupić 1-2 boxy

a to ile czasu ludzie spędzają na oglądaniu seriali/tv ogólnie pozwoliłoby większości pomalować te kilka figurek w ciągu miesiąca

każdy ma jakieś priorytety :D
Amen.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Ale nie da się ukryć, że ogromna część graczy oprócz kasy na figurki ma też na alkohol i fajki.
Poza tym nie przesadzajmy, w WFB brakuje młodych graczy, a taki wydaje na używki mało, jeśli coś w ogóle, bo nawet jeśli policzymy dwa tanie wina tygodniowo, to przy nowych cenach wyda równowartość boxa w jakieś 2-3 miechy. A armia to wiele boxów.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Kwartał picia za dyszkę piechoty ? No to pozamiatane. :wink: :D
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Lechu pisze:Jeśli chodzi o wawę to brakuje sklepu po prawej stronie miasta. Mam wrażenie, że nie ma tu sklepu bo ta strona jest wyraźnie biedniejsza od lewej :) Saska (wskrzeszenie Brazylijskiej?), okolice ronda Wiatraczna? Cokolwiek byle bliżej. Powiem wprost, nie chce mi się jechać przez całą Warszawę po jedną czy dwie farbki. Już pomijam nawet to, że nie korzystam z komunikacji miejskiej bo mam wszystko pod ręką. Tylko sklepu modelarskiego/bitewniakowego nie mam xD ot, taki ze mnie leniwiec.
W Galerii Grochów przy Rondzie Wiatraczna jest Graal, w którym może wszyściuteńkiego nie dostaniesz, ale produkty z oferty podstawowej i jakieś farbki na pewno. Bardziej egzotyczne sprawy mogą dla Ciebie sprowadzić po kontakcie chociażby telefonicznym, często w przeciągu 2 dni.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Srututu majtki z drutu. Jak chciało to 2 flaszki tygodniowo szło kupić i box w miesiącu. A dorobki licealisty nieduże :D

ODPOWIEDZ