8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) III

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) III

Post autor: Gokish »

Fensir pisze:
kubon pisze:Szkoda że tylko mały bo chętnie poczytałbym te 600 stron fluffu po Polsku ;]
To już lepiej poczytaj historię Polski. Nie wiem jak Ty, ale ja preferuję granie, a nie biadolenie nad fluffem. Powinno go w książce nie być, żeby była tańsza.
Też tak myślałem do czasu gdy zobaczyłem podręcznik. :D W taki sposób to oni mogą mi nawet 600 stron fluffu serwować :D a i tak kupiłbym booka :D

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

gokish pisze:
Fensir pisze:
kubon pisze:Szkoda że tylko mały bo chętnie poczytałbym te 600 stron fluffu po Polsku ;]
To już lepiej poczytaj historię Polski. Nie wiem jak Ty, ale ja preferuję granie, a nie biadolenie nad fluffem. Powinno go w książce nie być, żeby była tańsza.
Też tak myślałem do czasu gdy zobaczyłem podręcznik. :D W taki sposób to oni mogą mi nawet 600 stron fluffu serwować :D a i tak kupiłbym booka :D
Podobno jesteś biednym studentem Tomek ;) Wiesz, Ty to przeczytasz, a sądzę, że koło 60-70% kupujących leje na fluff, tylko patrzy najpierw na zasady ;)

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Fensir pisze:
Podobno jesteś biednym studentem Tomek ;) Wiesz, Ty to przeczytasz, a sądzę, że koło 60-70% kupujących leje na fluff, tylko patrzy najpierw na zasady ;)
Myślę że 90% kupujących podręcznik patrzy najpierw na zasady, a dopiero później czyta fluff...
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

kubon pisze:Wiem ale zrozumiałem swój bład i pokornie prosze o wybaczenie ;)
A przetłumaczenie tylu stron to nie jakis straszny problem. po prostu czytając to chce odczuwać sama przyjemność a nie zaprzątać sobie głowę tłumaczeniem czasem dziwnych wyrazów z fantastyki :P A juz same zasady to całkowicie nie problem.
Przetłumacz, droga wolna. W końcu nie jest to jakiś straszny problem :roll:

Ja nie wybaczam bo to troche dziecinne jest, takie gniewanie sie. Po prostu pamiętam i wiem z kim warto sie zadawać, a z kim nie. Ręki ci nie podam. EOT
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Mam kolejne pytanie, a nie chcę mi się już zaśmiecać drugiego tematu.
43. Standard of bloodlust - [55 pts] Unit can re-roll attacks
Co to oznacza? Przerzut liczby ataków(u jednostek z losową liczbą ataków), przerzut zarówno trafień jak i zranień, czy coś jeszcze innego?

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Raczej trafień/zranień, losowych ataków ma bardzo mało jednostek...
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Theolog
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Theolog »

Mhroczny Rycerz pisze:
kubon pisze:Wiem ale zrozumiałem swój bład i pokornie prosze o wybaczenie ;)
A przetłumaczenie tylu stron to nie jakis straszny problem.[/b] po prostu czytając to chce odczuwać sama przyjemność a nie zaprzątać sobie głowę tłumaczeniem czasem dziwnych wyrazów z fantastyki :P A juz same zasady to całkowicie nie problem.
Przetłumacz, droga wolna. W końcu nie jest to jakiś straszny problem :roll:
Za stary jestem, żeby siedzieć ze słownikiem w ręku i fluff tłumaczyć. Angielski skończyłem już dawno temu na takim poziomie, na jakim mi jest potrzebny.

Polityka wypuszczania na rynek nieprzetłumaczonych podręczników to jakiś anachronizm- pamiętam że wiele gier było po angielsku i człowiek przy tym siedział ze słownikiem, ale to było 15 lat temu! Widać jak firma traktuje klientów, po prostu im to zwisa. I nie chodzi o to że się nie opłaca, tylko że to zwisa, bo tłumaczenie jest relatywnie tanie biorąc pod uwagę poszerzenie grona nabywców.

Podręcznika nie kupię- chętnie bym kupił, gdybym mógł sobie fluff po polsku poczytać. Tak to mi jest zupełnie niepotrzebny. Tym bardziej że zasady wyjdą osobno w bardziej poręcznej formie, nie mówiąc o tym, że mają też być po polsku, chociaż to akurat różnicy mi nie robi.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Oznacza to niewiarygodną plotkę, przedmiot nazywa się Rampager's Standard, kosztuje 55 pkt, i daje przerzut kości na odległość szarży. Tak w ogóle to:
tomekjar pisze:No to może przedmioty magiczne, daruję sobie nazwy, jest ich bowiem mnóstwo i okrutnie długo by to trwało, będę dawał cenę i działanie. Dodam tylko, że niczego, ale to niczego się nie dubluje (czyli max 1 DS!):

Bronie:
-60 +3S
-60 +
-60 No AS
-40 +2S
-40 +2A
-35 +1A, WS10
-30 +1A,+1S za każdego charactera w B2B z unitem w którym jest nosiciel
-25 czarodziej traci czar za każdą wbitą ranę
-25 ASF
-20 +1A
-20 Frenzy never lose it
-15 I10
-15 +1 to hit
-10 Armour Piercing
-10 zawsze rani na 5+, chyba, że normalnie byłoby lepiej
-10 Fear dla nosiciela
-5 Zraniony dostaje głupotę
-5 -1A dla przeciwnika za każdą wbitą ranę


Zbroje:
-50 HA, 4+ Ward
-50 pancerz noszony przez nosiciela jest o jeden lepszy (LA jest 5+ AS), oraz przeciwnik przerzuca udane to wound
-45 2+ nie do polepszenia
-35 HA, 5+ Ward
-30 pancerz noszony przez nosiciela jest o jeden lepszy (LA jest 5+ AS), przeciwnik zdaje co turę LD - nie zda to nei atakuje i jest trafiany automatycznie
-25 LA, -1 to hit w nas
-25 Tarcza, 1+ AS na strzelanie
-20 Tarcza, MR1
-20 HA, 6+ Ward
-10 pancerz noszony przez nosiciela jest o jeden lepszy (LA jest 5+ AS), 2+ Ward na Flaming
-5 Tarcza, pancerz noszony przez nosiciela jest o jeden lepszy (LA jest 5+ AS)
-5 Tarcza, jednorazowo: na 2+ odrzuć pierwsze trafienie w bohatera

Talizmany:
-45 4+ Ward
-45 MR3
-30 Ward 5+
-30 MR2
-25 Przerzut nieudanych AS
-15 Jednorazowy Ward 4+
-15 MR1
-15 6+ Ward
-10 regenka (6+)
-5 2+ Ward na Flaming
-5 5+ Ward na lataczy
-5 Jednorazowy Przerzut AS

Sztandary:
-55 Przerzut kości na szarżę (piechota ma M+2d6, kawa itp M+3d6 wybierając 2 najwyższe...)
-50 Terror
-50 Ignorowanie terenów
-45 Armour Piercing dla oddziału
-35 +1 CR (tak jest, War Banner podrożał :D )
-15 +1M
-15 MR1
-15 +1Ld dla oddziału, ale nie używają generalskiej nigdy
-10 Flaming Attacks dla oddziału (nie pisze nic o magiczności)
-5 Jednorazowy przerzut Ld (w tym Break testu, Fear, Paniki. Tak samo działa BSB, więc to taka jednorazówka)
-5 Fear wzbudzany w lataczach

Arcane:
-70 +1 to cast +1 to dispel
-50 jednorazowo zamiast dispelowania czaru używamy przedmiotu i za każdą kość użytą do rzucenia czaru rzucamy d6. Na każde 5+ wrogi mag dostaje ranę no AS
-50 jednorazowo zamiast dispelowania czaru używamy przedmiotu i za każdą kość użytą do rzucenia czaru dostajemy jedną kość dispela
-50 zamiast dispelowania czaru używamy przedmiotu i jeżeli wrogi mag nie rzuci swojego poziomu lub mniej to staje się żabą, potem na 4+ na początku tury może stać się magiem z powrotem. Żaba nic nie robi...
-35 Każdy dublet to IF (oraz Miscast oczywiście :D )
-35 Jednorazowo dodatkowe +d6 do rzucania czaru, decydujemy po rzuceniu reszty kości, może powodować IF/Miscast
-35 Jednorazowo +d6 PD, ale zadaje nosicielowi +d3 Woundów (No AS)
-25 Jednorazowo przez całą rundę jak przeciwnik rozproszy czar rzucony przez nosiciela, to na 5+ dostaje ranę
-25 Jednorazowo pozwala na przerzut Miscasta
-25 Dispel Scroll
-20 Power Stone
-15 Jednorazowo dodatkowe +d6 do dispelowania czaru, decydujemy po rzuceniu reszty kości, może powodować IF
-15 +1 do channelowania (mag robi kostkę na 5+ zamiast na 6+)
-15 zamiast dispelowania czaru używamy przedmiotu i cel czaru ma Ward 4+ na efekty czaru


Enchanted Items:
-100 bohater staje się magiem 2 poziomu, ale ma głupotę
-100 przenośna forteca, można użyć przedmiotu przed grą i postawić w strefie rozstawienia wieżę
-50 Tylko dla piechoty / monstrualnej piechoty. Latanie i nie można dołączać do oddziałów
-35 Stubborn
-35 Jednorazowo przywraca d6 ran
-35 Latacze i jeźdźcy ich przerzucają udane to hit przeciwko nosicielowi
-25 Bound Spell, PL3, Fireball
-25 Terror, inne modele nie mogą używać Ld nosiciela
-20 Jednorazowo +3 S na całą turę
-20 Jednorazowo +3 T na całą turę
-15 Wszystko w B2B przerzuca udane Wardy
-5 nosiciel i jego oddział ma 6+ Ward na maszyny (sic!)
-5 Jednorazowo +1A i ItP w szarży
-5 Jednorazowo +3I na turę
Obrazek

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Strasznie przegiete te przedmioty są:P heh przenosna forteca:P

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Pomyliłeś sie z twierdzą Tomku [-X
69. Pocket-watchtower - [100 pts] When both armies have placed their terrain and troops, you can place a watchtower.
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

krusk pisze:Pomyliłeś sie z twierdzą Tomku [-X
69. Pocket-watchtower - [100 pts] When both armies have placed their terrain and troops, you can place a watchtower.
W jakim sensie się pomyliłem? Zapis w książce dokładnie precyzuje, że wieżę stawia się zaraz po wyborze stron, w swoje strefie rozstawienia, przed wystawieniem jednostek. Tamte angielskojęzyczne plotki proponuję brać z pewną dozą nieufności, nawet nazwy przedmiotów się nie zgadzają (Fozzrik's Folding Fortress), a błędów i niejasności jest tam dużo... A ja piszę po polsku działanie dość dokładnie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Co do tej wiezy, z tego co wiem ma ona specialne zasady. Moze ktos je przytoczyc?

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

To co teraz będzie wysyp wież ??
Pewnie jeszcze WE będą mogły do niej wejść... albo w lesie ją postawić :D żeby była niewidoczna hehehe
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ojej, jak tak patrzę, to i przedmioty śmieszne(przenośna wieżyczka), no i magia ostro rzeźnicka...
A więc kawa nie ma impactów? A takie fajny pomysł to był ;/

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Lidder pisze:Co do tej wiezy, z tego co wiem ma ona specialne zasady. Moze ktos je przytoczyc?
Tak, ma zasady specjalne identyczne jak budynek :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ale nie jest powiedziane, jak duża ma być ta wieża? Bo skoro są to powszechne przedmioty (czyli mogą brać je wszyscy) to tak sobie myślę, że zrobiłbym sobie wieżę na pół strefy rozstawienia i wypełniłbym ją krasnoludzkim gunlinem. Poza tym przedmioty są hardkorowe. Ciekawe jak warbanner ma się do rune of battle? ciekawe, czy ta runka też podrożeje. Ale póki co mam tą rzecz za 25 :D
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kwaśny
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kwaśny »

Coś mi się kojarzy, że w tej wieży może być max 10 pieszych, a nie cały gunline [-X
Kupię:
- 4 edycyjnych bretonnian knights on foot
- bretonnian trebuchet
-wood elves treekins

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

no spoko... jeśli ktoś zainwestuje w gołego lorda by móc wystawić wieżyczkę to szacun...

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

W sumie takie gobliny czy inne szczury mogą sobie postawić wieżę za 155 albo 190 punktów... Do tego w promocji lord do dawania liderki jakiemuś unitowi, a i kilka ataków wklepać dwurakiem też można od święta :P Czy to się będzie opłacać - zobaczymy, jak teraz budynki będą funkcjonować :)

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Musi to być Watchtower by GW (http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1095514) lub Scratchbuild podobnych rozmiarów.
Obrazek

ODPOWIEDZ