8 edycja pierwsze wrażenia a zabawa

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bidex1975
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: warszawa największa wioska w Polsce

8 edycja pierwsze wrażenia a zabawa

Post autor: bidex1975 »

W tym wątku chciałbym zaproponować aby chętni opisali swoje wrażenia z pierwszych bitew w 8 edycji pod kątem zabawy a nie technicznego bełkotu czyli to co nas czieszy co jest nowego itp itd
Elfy górą

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Zero stresu, ciśnienia, nagromadzenie pozytywnych emocji. Ogółem przyjemna zabawa.

Ale tylko pod warunkiem, iż pogodzi się z tym, że teraz Warhammer ostro ssie, a potencjalną grupą odbiorców są 12 latki, lub osoby opóźnione w rozwoju.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

nigdy nie bylem tak wymeczony po pierwszej. bierze 40 kosci i rzuca, ja biore i rzucam, meczace bardzo.

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Guter pisze: potencjalną grupą odbiorców są 12 latki, lub osoby opóźnione w rozwoju.
Zero stresu, ciśnienia, nagromadzenie pozytywnych emocji. Ogółem przyjemna zabawa.

Ale tylko pod warunkiem, iż pogodzi się z tym, że teraz Warhammer ostro ssie, a potencjalną grupą odbiorców są 12 latki, lub osoby opóźnione w rozwoju.

Guter uważaj co piszesz, bo większość osób które znam i które grają, są znacznie starsze i nie opóźnione w rozwoju, a nowa edycja się im podoba.
kauczuk pisze:nigdy nie bylem tak wymeczony po pierwszej. bierze 40 kosci i rzuca, ja biore i rzucam, meczace bardzo.

Fakt szczególnie jak się gra przeciwko armii strzelającej, bo mi wydaje się że CC jest znacznie szybszy niż wcześniej. No i w końcu mogę oddać moimi zaszarżowanymi jednostkami i nie ma FO. Dlatego daje nowej edycji szanse.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Po dzisiejszym turnieju: WFB8 oferuje sporo zabawy i turlania.

Natomiast turniejowa gra toto nie jest, kropka.

Umówić się na bitewkę z kumplem = jest sens
Grać bitwy turniejowe, by wyłonić najlepszego gracza = nie ma najmniejszego.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Barbarossa pisze:Umówić się na bitewkę z kumplem = jest sens
Grać bitwy turniejowe, by wyłonić najlepszego gracza = nie ma najmniejszego.
Czy są plany zmiany takiego stanu rzeczy? I jeśli tak to w jakim systemie - sprawdzony BP czy jakoś inaczej? Również, jeśli nastąpią to w jak dużym stopniu te działania zmienią to co aktualnie mamy jako 8 edycję?

Rozumiem, że może być za wcześnie na szczegółowe odpowiedzi, ale może jakieś ogólne plany? :)
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

cobra651 pisze:Guter uważaj co piszesz, bo większość osób które znam i które grają, są znacznie starsze i nie opóźnione w rozwoju, a nowa edycja się im podoba.

Więc może pogodzili się z tym, że ta gra właśnie taka jest.

Zasady są dziurawe jak durszlak, pełno w niej przegięć, nie jest to gra w której dwie osoby mogą się sprawdzić i rozegrać pojedynek taktyków.

Potencjalną grupą odbiorców telewizji miała być ciemnota i niewykształcone pospólstwo.
To że komuś podoba się oglądanie telewizji, świadczy że jest ciemniakiem? :roll:

Wyluzuj

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

to co mogę powiedzieć: gra zmieniła się w papier-nożyce-kamień, plus trochę losowości (aczkolwiek nie widziałem jeszcze akcji, gdzie kostki wyłoniły zwycięzcę). zabawa wygląda tak: kawaleria/fasty/monstery/latacze wsysaja machiny i strzelanie/piechota wsysa kawę/magia i machiny cisną piechotę. Zaczynam zauważać elementy taktyki, ale sporo uboższe niż w poprzedniej edycji. Zasady losowania terenów ssą po kule, scenariuszy jeszcze nie testowałem, ale chyba będę musiał, bo na razie rozrywka nie jest nudna tylko ze względu na spektakularne akcje typu: pierwszy misscast, 1 breath weapon, 1 centra z trebki, sloneczko, itp. Co nie zmienia faktu, że powoli zaczyna nudzić

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Postaramy się coś z tym zrobić. Moim zdaniem dużo ludzi myśli podobnie i jest szansa, że da się przebić z alternatywą. Jeśli teraz się nie uda, to warhammer turniejowy zacznie się zwijać.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

no 8 edycja jest moim zdaniem wybitnie domowa - a już na bank nie turniejowa. Nie wiem jak to się skończy ale w moim okręgu albo będę lobbował zmiany radykalne przystosowujące 8 do turniejów - praktycznie przebudowa. Albo jak nie wyjdzie będę starał się organizować turnieje na 7 ed (przy ewentualnych korektach typu BP lub jakieś home rules)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Barbarossa pisze:Postaramy się coś z tym zrobić. Moim zdaniem dużo ludzi myśli podobnie i jest szansa, że da się przebić z alternatywą. Jeśli teraz się nie uda, to warhammer turniejowy zacznie się zwijać.
Gogol pisze:no 8 edycja jest moim zdaniem wybitnie domowa - a już na bank nie turniejowa. Nie wiem jak to się skończy ale w moim okręgu albo będę lobbował zmiany radykalne przystosowujące 8 do turniejów - praktycznie przebudowa. Albo jak nie wyjdzie będę starał się organizować turnieje na 7 ed (przy ewentualnych korektach typu BP lub jakieś home rules)
Co macie na myśli poprzez "coś z tym zrobić" (Barbarossa) lub "praktyczna przebudowa" (Gogol)?

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

jeszcze nie medytowałem nad tym ale po moich kilku grach na 8 widzę że bedzie trzeba wprowadzić bardzo drastyczne zmiany jeśli to ma się kupy trzymać na turniejach

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

znając życie będzie trzeba zagrać dużo gier, zapisać wszystkie rzeczy, które warto zmienić i po tym na forum wymyślić jak to zmienić
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Ciekawi mnie czy poprzez drastyczne zmiany rozumiecie np. pewne zmiany zasad rulebookowych. Innymi słowy czy można się spodziewać zmian głębszych niż te w BP.

Przyznam szczerze, że najchętniej widziałbym inicjatywę kompilacji najlepszych zasad WFB z wszystkich 8 edycji plus własne z uwagi że materiały są gotowe i przetestowane na przestrzeni 20-30 lat. Sam będę chciał namówić znajomych na pewny zbiór zasad przynajmniej z 5,6,7 i 8 edycji. Pogrania i sprawdzenia tego w praktyce. To, że będzie się grało znacznie lepiej i ciekawiej to jestem o tym przekonany, pytanie tylko czy straczy chęci aby przynajmniej spróbować.

Ale ogólnie jestem za jakąkolwiek inicjatywą środowiska WFB. Bo ileż można patrzeć lat na marnowanie tak niesamowitego potencjału drzemiącego w WFB. Ta gra ma szanse gnieść dosłownie wszystko - o ile da się tej grze szanse.
Korhil pisze:znając życie będzie trzeba zagrać dużo gier, zapisać wszystkie rzeczy, które warto zmienić i po tym na forum wymyślić jak to zmienić
To o tyle ciekawe, że mógłby powstać temat a nawet dział, w którym gracze mogliby proponować, komentować i rozważać poszczególne rozdziały zasad pod kątem wszystkich edycji. Przykładowo sekcja ruchu, czy nawet jej kategorie. Walka, strzelanie, zasady specjalne ala fast cavalery i inne. Pewne propozycje jak rozwiązać dane kategorie zasad, które z nich były najlepiej przedstawione w danej edycji WFB i ewentualne własne ciekawsze rozwiązania. Ot ciekawy dział poglądowy, który jednocześnie mógłby sam z siebie wpuścić na światło dzienne naprawdę ciekawe uwagi i rozwiązania. Jeśli przykładowo chociażby w domowej grze zazniemy eksperymentować z zasadami WFB, to taki dział mógłby być kopalnią ciekawych propozycji. Być może też uaktywniłoby to jakąś grupę lub osobę do stworzenia nprawdę ciekawego zbioru zasad WFB.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2010, o 21:59 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tak jak to rozkminiam, to potrzebne byłoby ok. 12-14 zmian w RB, żeby podstawowe zasady były valhallą dla strategów. Naprawdę nie trzeba długo kombinować, żeby wiedzieć, co poprawić. To nie jest dużo, pełen opis zmieści się na kartce A4 (obustronnie :) ).

Jeśli pomysł się przyjmie, można go rozwijać w kierunku własnej gry turniejowej. Ideał? RB z tymi kilkunastoma poprawkami + pisane przez nas lores of magic (wszystkie lore'y powinny być na poziomie fire/heaven) + pisane przez nas ravening hordes (w następującym ujęciu: skopiowanie zasad do armii z 6ed, dodanie tych pomysłów z następnych AB, które się sprawdziły, dodanie zasad do wszystkich nowych figsów, ale kompatybilnych z ósemką).

Pierwszy krok wystarczy, żeby było dobrze, pozostałe dwa dadzą nam naprawdę fajną grę.

Realne? Bladego pojęcia nie mam, czy się przyjmie, ale sądzę, że mogę spokojnie zadeklarować, że będę w tym kierunku pracował. Ja swoją turniejową przygodę z czystą ósemką uważam za skończoną :) Jak ktoś chce uczestniczyć w projekcie Bastard Sword (playtesty, organizacja turniejów na zasady, pomoc w redakcji zasad), to niech się zgłasza. Uważam, że amatorsko wyjdzie nam dużo lepsza gra turniejowa, niż 8 czy nawet 6 ed.

Natomiast nie będzie to akcja LS. Moja prywatna inicjatywa + wszyscy chętni, którzy się zgłoszą. I naprawdę nie będzie to żaden balancing patch, tylko naprawdę całościowe rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

klawo, jak najbardziej zgłaszam się . Imo ta edycja nie jest zła jak niektórzy twierdzą ale po paru poprawkach może być bardzo bardzo przyjemna - choćby wizualnie i poprzez tempo rozgrywki.
Obrazek
T

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Barbarossa masz moje całkowite poparcie! Bardzo chętnie wezmę udział w takim projekcie i pociągne za soba jeszcze grupe znajomych ;P.

Jeśli projekt ruszy i zakończy się sukcesem (czego jestem pewien o ile ruszy) to GW będę wdzięczny, że w końcu doprowadzili do graczy do tego stopnia "irytacji" że stworzą własną wersję WFB. Doskonale zdawałem sobie sprawę przez całe lata, że jeśli gracze nie wezmą się za pisanie WFB - nigdy nie będzie mi dane zagrać w WFB w pełni jego potencjału. Zatem pozostaje mi tylko dziękować GW za 8 edycję ;P.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Również jestem chętny do pomocy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

@Barbarossa , pozwolę się wtrącić- czy w celu programowania gry turniejowej nie wystarczy wyeliminować tych paru niedogodności 8 ed( które obniżają element taktyczny)? wyrzucić dobrowolne mierzenie, kładzenie templetek machin, lasy i tereny na starych zasadach ( i przy braku TLOS) oraz powrócić do starych zasad movementu ( głównie szarż i wheeli) - bo obiektywnie patrząc , book jest dobrze napisany, tylko celuje dokładnie w grę domową , + jak widzę akualne erraty przekazują dokładnie o co autorom chodzi.
do czego wogóle piję - Sukces BP imho polegał głównie na jego prostocie - wiemy na czym gramy ( R.Book + A.Book) i umawiamy się na pewne zmiany. klarownie i prosto. Obawiam się czy radykalne odcinanie się graczy aktywnych od produktu GW nie spowoduje podziału w środowisku i jego osłabieniu ( odnosząc się do twojego autorskiego projeku) - czy nie lepiej to zaangażowniae nie włożyć w nasz turniejowy Comp WHFB .
pzdr.KG

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

pozwolę się wtrącić- czy w celu programowania gry turniejowej nie wystarczy wyeliminować tych paru niedogodności 8 ed( które obniżają element taktyczny)?
chcesz się pozbyć całego RB :?:
Obawiam się czy radykalne odcinanie się graczy aktywnych od produktu GW nie spowoduje podziału w środowisku i jego osłabieniu
W niedalekiej przyszłoswci niestety może do czegoś takiego dojść :(

ODPOWIEDZ