Avatars of War - plastikowe regimenty!

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eiko2
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Avatars of War - plastikowe regimenty!

Post autor: Eiko2 »

Witam,

News ogólnie wczorajszy - ale i tak świeży ;)

Firma Avatars of War na swoim forum zapowiedziała, że pracuje nad plastikowymi modelami do regimentów :) Póki co wiadomo niewiele, ale i tak zapraszam do poczytania :)

http://thenode.pl/wydarzenia/56-aktualn ... -regimenty
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Rewelacyjna wiadomość!
Mam kilka modeli AoW i zarówno ich klimat jak i wykonanie bardzo mi pasuje. Nawet bym powiedział że wiele z figurek bohaterów od Awatarsów bije na głowę te od GW.
Mam tylko nadzieję że jako jedne z pierwszych zostaną wydane regimenty do krasi :mrgreen:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

No ładnie to może zrobią kiedys łuczników do HE bo GW cos się nie kwapi :wink:

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Eiko2 pisze:... zapowiedziała, że pracuje nad plastikowymi modelami do regimentów...
Ja to bym nawet powiedział, że pracują nad całymi regimentami :) konkurencja na runku jest jednak zbyt duza i napewno niczeg nie zdradzą przed premierą, za duzo kasy równiez w to zainwestowali. Mam tylko nadzieje (bo o jakośc sie nie boję), że ceny nie będą tak przegięte jak modeli metalowych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Tylko żeby się to nie skończyło jak z Konfą - piękne metale zastąpione przez brzydkie plastiki.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Ciekawe:)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

pewnie zrobią regimenty tych ras, do których produkują już herosów. I znów skaveni będą dyskryminowani :(

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

gervaz pisze:pewnie zrobią regimenty tych ras, do których produkują już herosów. I znów skaveni będą dyskryminowani :(
1. GW mogło by się upominać o złamanie praw autorskich za skaveny
2. Co ty masz do nowych skavenów, są super (mi nawet nie przeszkadza, że klanraty są 1 częściowe)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Wystarczy nazwać skavenów jakoś inaczej - ratmeni - i już prawnicy mają trudniej.
Nic nie mam do nowych skavenów - faktycznie, ich figurki są super, zwłaszcza stormi, dzwon i ratogry z IoB :) Ale popatrz na inne figurki AoW - i pomyśl sobie, jak mogli by być wypasieni, gdyby wyszli z tej firmy...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dokładnie, w Black Tree Design są ''vermani" :)

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Teraz zauważyłem topic i nie mogłem powstrzymać się od okrzyku radości :) kolejna firma (po Manticu) która chce wydać plastikowe oddziały:) Może zmusi to GW do większych starań a nawet obniżki cen :D
Może wrzucałby tu ktoś najnowsze informacje na ten temat, jeśli by było wiadomo więcej

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Loizok pisze: Może zmusi to GW do większych starań a nawet obniżki cen :D
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: hahahahah ile Ty masz lat?? w mikołaja nadal wierzysz? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: przez to GW jeszce pewnie podniesie ceny... :twisted: :twisted:
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Magister ale kurde pojechałeś z emotkami :P
Mam jedynie nadzieje ze te plastiki od AoW nie będą miały cen z kosmosu ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

@magister pewnie więcej niż ty :)
Pamiętam czasy, kiedy figurki GW były dużo droższe niż te dzisiejsze 110zł za boxa, ale to było wieeeeele lat temu. Faktycznie dziwna polityka GW w ostatnich latach, nie wskazuje na skłonność do obniżania cen :D ale konkurencja na rynku rośnie, a normalnym zabiegiem jest oferowanie coś klientom, żeby nie przeszli do nowo powstałej konkurencji :)

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

a pewny jesteś, że więcej? 8) Ja pamiętam jeszcze figurki pakowane po 24 sztuki i horrory "bębniące" sie po głowie :P
Nieważne - GW ma w dupie graczy i hobby, chodzi o zarobek (wcale im sie nie dziwie) normalne marketingowe podejście.
Konkurencja dla nich nic nie znaczy i średnio sie nią przejmują - a wiesz dla czego?
W UK i US (tam bywam najczęściej jeśli chodzi o "zagraniczne" granie) większość dużych turnieji odbywa sie w sklepach GW ew pod patronatem GW i zgadnij co; 100% GW albo nie wchodzisz.. proste prawda? :D
Owszem można grac w innych sklepach/w domu - w polszy jest inaczej prawda ale kogo interesuje zadupie europy? Na pewno nie panów z GW
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Może Ci się wydawać, że kiedyś produkty GW były droższe, ale jest to spowodowane faktem, że kiedyś w Polsce nie było sklepów internetowych i handlu na Allegro, jeno (nieliczne) stacjonarne, oraz funt był droższy. Dlatego lalki w Polsce droższe niż gdzie indziej, ale to tylko i wyłącznie kwestia braku konkurencji na rynku oraz kosztowniejszego importu (z drugiej strony dotyczy to głównie plastikowych regimentów, jakbyś nie liczył zbudowanie armii dzięki jednoczęściowym plastikom, 30zł za 8-10 lalek, niosło ze sobą ułamek obecnego kosztu). Fakt jest taki, że faktyczne, katalogowe ceny produktów tej firmy są o 50-100% droższe, niż gdy ja wchodziłem w to hobby (czyli jakieś 8 czy 10 lat temu).

Przykład pierwszy z brzegu - plastikowe regimenty. Kiedy wchodziły na rynek, wszystkie kosztowały 12 funtów za 5 (Chaos Knights), 12 (Chaos Warriors), 16 (Empire Soldiers, Orc Warriors) lub 20 (Skaven, Night Goblins, Skeletons, Zombies) lalek. Teraz przeciętna cena to 18 funtów, choć zdarzają się różne kwiatki w rodzaju Greatswords za 25Ł/10 lalek, albo urocze dziesięciolalkowe pudełka - kiedyś za 20 szkieletów płaciło się 12Ł, teraz trzeba zapłacić 30Ł.

Ponadto kiedyś regimenty GW były po prostu jakościowo lepszym produktem. Zanim podniesiecie raban, nie chodzi mi o jakość rzeźby - to jest tylko i wyłącznie kwestia rozwoju technologii form do plastiku. Chodzi mi o fakt, że w każdym regonie było blisko 10 wyprasek i metalowe elementy grupy dowodzenia, wszystko zapakowane w otwierane do góry, składane a nie klejone, przyozdobione orzełkiem pudełko z lakierowanej tektury z kolorową obwolutą. A dziś? Pudełko po płatkach śniadaniowych, w środku dwie wypraski i cała masa powietrza.

Ciekawostka - obecne figurki orków i zombie to wciąż te same wypraski, co tamte za 12Ł sprzedawane dekadę temu.

Dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że rant/bajeczka się podobał/a :P

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Zapomniałeś dodać o treyach w pudełkach. 20 szkieli za 80zł aż łezka się w oku zakręciła. :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

A, faktycznie. A te traye były zarąbiste - barwiony, ekstra sztywny i pancerny plastik. :)

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Don_Silvarro pisze:A te traye były zarąbiste - barwiony, ekstra sztywny i pancerny plastik. :)

Mam je od 11 lat :wink: . To prawda, wtedy bynajmniej jeżeli chodzi o koszt modeli w stosunku do tego co otrzymywaliśmy GW dbało o klientów. Albo pudełka ze styropianem, a nie to badziewie z odzysku :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Czepiacie się, styropian nie jest ekologiczny :P

ODPOWIEDZ