Armie Proxów Na Turniejach

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Re: Armie Proxów Na Turniejach

Post autor: kubon »

Rasti pisze:W sumie to można iść w bój, że nie ma różnicy. :-k
:shock:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Wydaje mi się, że skoro dopuszcza się modele innych firm, które w oczywisty sposób nie muszą być znane każdemu graczowi i przed bitwą mówi się co dany produkt (dajmy na to Reapera) reprezentuje to dyskusja o proksach jest trochę głupia...
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

jako, że moja armia z założenia będzie konwertowana i WYSIWYG ciężko będzie osiągnąć (będzie w jakimś stopniu, ale nie 100%) zaplanowałem, że jak już będę gotowy na turniejowanie będę posiadał "katalog" armijny wraz ze statami i wyposażeniem wg rozpiski i zdjęciami konkretnego regimentu... oczywiście udostępniony przeciwnikowi...

oczywiście nie będzie przegięć, w stylu LongDrongi Slayers jako Długobrodzi... wszystko ma swoje granice ;P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

White Lion pisze: Pokażcie mi gracza który za 140zł kupi sobie kowadło a następnie zmasakruje Thoreka żeby go przerobić na Great Weapona albo urwie mu lewą rękę i przyklei plastikową z tarczą)
p.s. swoją drogą poza dyskusją o proxach i konwersjach jaki macie stosunek do fillerów oddziałowych?
A miałem nadzieję, że temat umrze śmiercią naturalną i nie będę musiał do niego wracać... #-o

Argument z Thorekiem i Kowadłem dobrany fatalnie - wystarczy wziąć plastikowy topór lub tarczę, ładnie pomalować i oprzeć sobie o Kowadło - nawet przyklejać nie potrzeba. I tu tkwi jeden z problemów napędzających takie dyskusje. Żeby trzymać się WYSIWYG-u, nie trzeba koniecznie masakrować masowo posiadanych figurek, czasem wystarczy odrobina pomysłowości i inwencji. Czasem dobrze zrobiona "masakracja" staje się niezłą konwersją. Kłopot w tym, że najpierw trzeba się trochę wysilić...
Czasem się jednak nie da... Mam pięknie pomalowany (przynajmniej według moich standardów) oddział starych Longów z 1-ręczną bronią, który przeszedł ze mną długi szlak bojowy jeszcze w V edycji. Potem weszła VI edycja, w której Longi musiały mieć dwuraki i żadnej innej alternatywy. Nie zmasakrowałem figurek. Nie wmawiałem innym, że te małe mieczyki są 2-ręczne. Przez całą VI edycję używałem ich jako zwykłych warriorów. Nie obcinam rogów nawet, jeśli to trochę uwiera, bo uważam, że to jeden z elementów fairplay. Oczywiście to tylko moje prywatne zdanie...

Ideę fillerów popieram wszystkimi kończynami, oczywiście jeśli twórca wykaże inicjatywę, pomysłowość i odrobinę zmysłu estetycznego.
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Cormagh pisze:Potem weszła VI edycja, w której Longi musiały mieć dwuraki i żadnej innej alternatywy. Nie zmasakrowałem figurek. Nie wmawiałem innym, że te małe mieczyki są 2-ręczne. Przez całą VI edycję używałem ich jako zwykłych warriorów
Żal by mi było takich modeli uzywać jako wojków ;)
Poza tym nie wiem dlaczego by nie uzywać starych modeli longów jako longów nawet bez dwuraka.
Nie wyobrazam sobie tego. Moze dlatego ze nie sram pieniedzmi i nie mam kasy na takie wydatki jak kupienie nowych metalowych longów tylko dla tego ze Ci starzy nie maja dwuręcznych broni ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Trzeba zastanowić się nad poprawną definicją spraw o których mówimy. Każdy z nas ma inne podejście do tematu i dlatego też egzekwowanie ich na turniejach robi problem - o ile w ogóle ma to większe znaczenie.
Należy pamiętać, ze wystarczyłoby wpisać info, że na turniej trzeba zabrać oryginalne figurki i cmoknij się pan w dupsko (chyba że takich figurek nie ma - jak jeszcze jakiś czas temu abominacja, czy nadal gorgona itp.). Naturalnie to imo hardcore :)

Poniżej przedstawiam swój punkt widzenia - nr II i III są płynne, ale na potrzeby dyskusji można tak je chyba rozdzielić.


I. Prox - to dowolna figurka odpowiadająca wielkością podstawki(!) modelu zastępowanego w armii, np. goblin zastępuje miecznika, fleshhound -spider ridera, gigant gorgonę, Keeper of secrets smoka, ogr trolla, działo katapultę itd itp.
a) Prox hardcore - po prostu papierek...o wymiarach zgodnych z rzeczywistą podstawką danego modelu

II. Konwersja - przekształcenie oryginalnej istniejącej figurki danej armii w sposób ingerujący w strukturę modelu, znacznie zmieniający jej obraz od rzeczywistego modelu w celu podniesienia jej wartości wizualnej lub finansowej. Konwersją jest również utworzenie zupełnie nowej figurki ze względu na brak oryginału np. zmiana bloodthistera w gorgonę.
a) kontrowersją/konwulsją jest utworzenie nowej żenująco wyglądającej figurki, która ma tyle wspólnego z oryginałem co delfin z rekinem (do oceny własnej, ciężko podać przykład ale czasem zdarzały się jakieś dziwne demony, ulepki).

III. Transformers - to drobne zmiany/uzupełnienie modelu X, wielkościowo zgodnego z oryginałem w celu zastąpienia go (np. ze względu na koszty). Zamiennik powinien być zgodny z "klimatem" armii, a nie próbą absurdalnej minimalizacji kosztów, czyli:
a) Zmiana mieczników imperialnych (poprzez dodanie innych główek, tarcz, czasem uzbrojenia itp. drobnych elementów) w kościotrupów jest ok, , zmiana np. włóczników HE w DE na tych samych zasadach jest ok,
Zasady transformerów (minimalnie 2-3 zmiany w wyglądzie figurki) np.:
1. Wymiana tarcz,
2. Wymiana główek,
3. Wymiana uzbrojenia,
4. Wymiana innych elementów wyposażenia (korpusów, nóg, jakiś plecaków itp),
5. Wymiana wierzchowców,
6. Inne

b)Transformersem nie jest samo w sobie pomalowanie czegoś w inny kolor np. jazdy imperialnej na czarno i powiedzenie że to Black Knigts, albo na czerwono i stwierdzenie, że do rycerze khorna.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

A jeżeli chodzi o Wyswyg to opis jest prosty tak samo jak proste jest to pojęcie:

Jeżeli oddziały, charakterzy, monstery, rydwany itp. mają dokładnie takie wyposarzenie jak w rozpisce [czyli uzbrojenie (flaile, Great weapon, topory, młoty, miecz jednoręczny, włócznia, lanca lub kopia, kosy - scythe), opancerzenie (czyli pełne zbroje płytowe /fullplate, chaos armour, gromril armour/, ciężkie zbroje, lekkie, tarcze, kropierze - bardingi), grupy dowodzenia w oddziałach (sztandar, muzyk, champion)] , którą gracz aktualnie gra i ma ją wystawioną na stole to wtedy jest mowa o Wyswyg. Pojęcia o nazwie "pełny wyswyg", "idealny wysywyg", "praktycznym wyswyg", "niepełnym wyswyg" czy ostatnio popularne określenie "wyswyg figurkowy" nie istnieją. Jest wyswyg albo nie ma.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Nawet dobrze to zdefiniowałeś Bogins.
Come crawling faster, obey your Master...

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

W czym problem? Nie masz np. gwardii z dwurakami to nie wystawiasz gwardii z dwurakami. To dokładnie to samo co z posiadaniem lub nie figurek. Nigdzie nie jest powiedziane, że każdy ma prawo wystawić cokolwiek mu się tam zamarzy nad zeszytem wymyślić. Powiem więcej, wystawianie takich oddziałów, jakie się ma i w takiej konfiguracji,
Kolega dobrze to ujął :wink:
Też jestem za tym żeby wystawiać to co się ma

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

zielonatrawa pisze:
W czym problem? Nie masz np. gwardii z dwurakami to nie wystawiasz gwardii z dwurakami. To dokładnie to samo co z posiadaniem lub nie figurek. Nigdzie nie jest powiedziane, że każdy ma prawo wystawić cokolwiek mu się tam zamarzy nad zeszytem wymyślić. Powiem więcej, wystawianie takich oddziałów, jakie się ma i w takiej konfiguracji,
Kolega dobrze to ujął :wink:
Też jestem za tym żeby wystawiać to co się ma
Bo grasz Wood Elfami gdzie poza bohaterami nie masz mozliwosci dokupienia innego uzbrojenia :lol2: ?
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

kubon pisze:
zielonatrawa pisze:
W czym problem? Nie masz np. gwardii z dwurakami to nie wystawiasz gwardii z dwurakami. To dokładnie to samo co z posiadaniem lub nie figurek. Nigdzie nie jest powiedziane, że każdy ma prawo wystawić cokolwiek mu się tam zamarzy nad zeszytem wymyślić. Powiem więcej, wystawianie takich oddziałów, jakie się ma i w takiej konfiguracji,
Kolega dobrze to ujął :wink:
Też jestem za tym żeby wystawiać to co się ma
Bo grasz Wood Elfami gdzie poza bohaterami nie masz mozliwosci dokupienia innego uzbrojenia :lol2: ?
ogar a nie bajki opowiadasz
BTW twoim rozumowaniem
Mogę wystawiać GG 5ED z włóczniami i tarczami jako łuczników, bo "żal ich kroić"
nice :mrgreen:

Awatar użytkownika
Starbuck
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: Starbuck »

Cormagh pisze: Jako przykład do dyskusji dorzuciłbym jeszcze Helcannona zrobionego przez Starbuck w formie ręcznie ulepionej z modeliny różowej świnki z puszkiem-futerkiem na grzbiecie :lol2: Jest to bez dwóch zdań mega-prox, ale zrobiony tak pomysłowo i z jajem, że nigdy bym się nie śmiał do niego przyczepić. Tu się liczy po prostu intencja (swoją drogą takiej "konwersji" nikt na pewno nie pomyli z niczym innym :lol2:
:oops: dziękuję... aż przywróciłeś mi chęć stworzenia trzeciej świnki (pierwsza nie przeżyła lakieru, druga była z masy modelarskiej i niestety się rozpadła).

oto pamiętne foto dzika -proszę o minutę ciszy [*] dla obu prototypów...

Obrazek
"Nie ma ucieczki przed Chaosem. On naznacza nas wszystkich"

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

wtedy wystawiasz ich jako EG #-o Nie porównuj zamiany broni zasiegowej na bron kontaktową u nowych i starych GG do braku mozliwości walki czymś innym niz GW u nowych longów i walki czymkolwiek kontaktowym u starych longów :roll:
Panowie (i Panie ;) ), Nie popadajmy w paranoje i nie przechodźmy ze skrajności w skrajnosć.
Naprawde moim zdaniem problem jest normalnie niezauwazalny a tutaj jest on rozdmuchany do rangi katastrofy smoleńskiej...
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Starbuck - ja myślałem że to Razogor :P

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

BOGINS pisze:Starbuck - ja myślałem że to Razogor :P

poprzednia wyglądała tak:

Obrazek
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Starbuck
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: Starbuck »

kubon pisze: Panowie (i Panie ;) ), Nie popadajmy w paranoje i nie przechodźmy ze skrajności w skrajnosć.
Naprawde moim zdaniem problem jest normalnie niezauwazalny a tutaj jest on rozdmuchany do rangi katastrofy smoleńskiej...
Zgadzam się w 100%

Owszem, macie trochę racji, że jakiś poziom konwersja powinna mieć - żenujące byłoby przyklejenie kawałka gałęzi do podstawki, a potem wciskanie, że to drzewiec czy driada. Wypadałoby takiej konwersji dorobić rączki i nóżki, jakieś oczy - aby wyglądała ja postać. Wtedy jest dla mnie ok.

Moim zdaniem konwersja to kwestia osobowości i charakteru niczym wizytówka, czy znak firmowy. Różową świnią, chciałam po prostu dać przeciwnikowi kupę dobrej zabawy i humoru. Efektu komentować nie trzeba, podobała się każdemu. I każdy już kojarzy mnie ze świnką....
Mniej razi mnie taka świnia, niż naprawdę obleśnie pomalowana figurka :roll:

Poważną konwersję zrobię za ok miesiąc.... więcej zdradziłam w wątku świnki http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 36#p712236.

Podsumowując, czy napewno chcielibyście być utożsamiani z jakimś naprawdę ciężkim kiczem, który nawet nie zalicza się do śmiesznych i pociesznych? Jeśli tak... to jego sprawa.
"Nie ma ucieczki przed Chaosem. On naznacza nas wszystkich"

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

kubon pisze:wtedy wystawiasz ich jako EG #-o Nie porównuj zamiany broni zasiegowej na bron kontaktową u nowych i starych GG do braku mozliwości walki czymś innym niz GW u nowych longów i walki czymkolwiek kontaktowym u starych longów :roll:
sam sobie przeczysz na jednej stronie :wink: można i tak
Jankiel wszystko klarownie opisał na początku tematu 8)

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Starzy GG to poprzednicy EG
Starzy Archerzy to poprzednicy nowych GG
Starzy Longowie to poprzednicy nowych longów

Proste. Troche wyobraźni ludzie, bo czasem jak czytam co piszecie to wydaje mi sie że działacie jak komputery zaprogramowane na jeden tok myslenia.
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

kubon pisze:Starzy GG to poprzednicy EG
Starzy Archerzy to poprzednicy nowych GG
Starzy Longowie to poprzednicy nowych longów
poprzednicy? fajna terminologia
Rozumie jak ktoś ma konkretny pogląd na ta sprawę
a nie podciąga jak mu pasuje osobiście :lol2:

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

zielonatrawa pisze:Rozumie jak ktoś ma konkretny pogląd na ta sprawę
a nie podciąga jak mu pasuje osobiście
Ma poglad na sprawe i trzyma sie tego rękami i nogami nie patrząc na zadne argumenty ? Troche smiecio poglady jak dla mnie.
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

ODPOWIEDZ