Lato - podwyżek czas...

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lato - podwyżek czas...

Post autor: Grolshek »

#helion# pisze:ja mam dość pokaźne imperium, chciałem po mału zacząć demony zbierać, ale podobnie jak przedmówca chyba odpuszczę a w to miejsce pozostanie ebay i stare imperialne modele oraz RoR z Dogsów tj. Alcatani, Braganza, Lepoldsy czy Riccosy w słusznych ilościach po 40-50, po co mam na mierne plastiki tracić kesz jak mogę mieć świetne metale, którymi kiedyś tam zagram
Dogsy kontra moje Krasie Hałasu. To byłoby TO !

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Tak w angli parę funtów nie robi takiej różnicy a u nas wyniszcza portfele :(

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Nie mówcie że nie dotykają bo w dalekiej Australii i Am. Pd ceny są chyba większe u nas a głosy sprzeciwu są bardzo duże co do polityki sprzedażowej Greed Workshop.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

W Wielkiej Brytanii też jest oburzenie, i to porównywalne do tego tutaj. Mnóstwo osób otwarcie wypina się na GW i przechodzi na FoW, czy WM&H.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Nie będę z tego powodu płakać :P

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

#helion# pisze:ja mam dość pokaźne imperium, chciałem po mału zacząć demony zbierać, ale podobnie jak przedmówca chyba odpuszczę a w to miejsce pozostanie ebay i stare imperialne modele oraz RoR z Dogsów tj. Alcatani, Braganza, Lepoldsy czy Riccosy w słusznych ilościach po 40-50, po co mam na mierne plastiki tracić kesz jak mogę mieć świetne metale, którymi kiedyś tam zagram

Masz 40-50 Riccos Republican Guard????!!!! =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Ależ ja Tobie ZAZDROSZCZĘ :wink:


GW musiało posprzątać swoje konto na facebooku bo było bardzo złych komentarzy odnośnie ich ostatnich poczynań więc tam też już ludzie powoli dorastają i zaczynają zdawać sobie sprawę, że są robieni w balona.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Grand Admiral Thrawn pisze:GW musiało posprzątać swoje konto na facebooku bo było bardzo złych komentarzy odnośnie ich ostatnich poczynań więc tam też już ludzie powoli dorastają i zaczynają zdawać sobie sprawę, że są robieni w balona.
Właśnie dlatego ładnych parę lat temu zamknęli i zlikwidowali oficjalne forum.

I owszem, podwyżki są co roku. Płacze z tego powodu też są co roku. Ale jeszcze nie widziałem, żeby były aż takie jak teraz.

Bo wiecie, niby te kilka funtów dla Anglika to niewiele. Ale w zeszłym roku też było niewiele. I dwa lata temu. I trzy lata temu. Jak się doda odpowiednią ilość takich "niewiele" to w końcu zrobi się "za dużo".

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

na całej tej sytuacji chyba najwięcej zyska producent dot3 :P raz że plastiku nie chyta to pewnie żywicę tez oszczędzi, a dwa że rynek wtórny używanych plastików się chyba rozrośnie:D

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Dot 4 ponoć lepszy ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Mama wrażenie że za jakiś czas jak tak oni będą robić ,warhammer stanie się niszowym systemem a Gw podzieli losy szwedzkiego producenta Warzona. A z tego co widzę to są na dobrej drodze.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Panowie, te ceny zabijają i u nas graczy, ok 6-8 lat temu szedłeś do sklepu kupowałeś box jazdy za 90-100 góra i już miałeś jednostkę grywalną, box piechoty po 19-20 chłopa?? od razu na miejscu, w jednym pudełku i nie za takie pieniądze, teraz kupując 10 swordsmanów, to nawet ich nie wystawisz, za 20 w stacjonarnym sklepie zapłacisz przynajmniej 130zł; od bardzo dawna do młotka nie ma tak dużego napływu nowych graczy jaki był w 6ed. (nie wspominam celowo o 5ed bo po niej był duży odpływ, a środowisko w trakcie 6-tki zyskało sporo nowych graczy, więc suma sumarum wyszło najpewniej na 0);
Grand Admiral Thrawn pisze:Masz 40-50 Riccos Republican Guard????!!!! =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

akurat tych nie tylko Grejtówsłordów metalowych (6ed), ale zamiast demonów, wolę zebrać 3-4 regony pikinierów (po 40-50) i Braganzę ok. 20-25, przynajmniej tym zagram, nawet w barwach imperialnych a kosztorys podobny do zakupu demonów od zera
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

w szwecji ceny i tak sa wieksze niz w domu,dlatego prawie nikt sie tym nie bawi.Dla przykladu oto szwedzkie allegro z fraza wyszukiwania warhammer.50 ofert na caly kraj...Jak ceny pojda w gore to chyba zamkna sklep w stokholmie...
http://www.blocket.se/blekinge-angransa ... &l=0&md=th

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Wieszkto pisze:Mama wrażenie że za jakiś czas jak tak oni będą robić ,warhammer stanie się niszowym systemem a Gw podzieli losy szwedzkiego producenta Warzona. A z tego co widzę to są na dobrej drodze.
Niekoniecznie. Moim zdaniem będą podnosić ceny do momentu uzyskania maksymalnych dochodów, czyli do momentu, gdy dalsze podwyższanie cen będzie nieopłacalne na skutek zbytniego spadku popytu.
Obrazek
A - punkt od którego zysk rośnie najszybciej.
B - tempo wzrostu przychodu maleje ale on wciąż rośnie.
C - punkt przegięcia, za którym, mimo dalszego podnoszenia cen przychód zaczyna spadać.

Oś X ilustruje cenę, oś Y dochód przedsiębiorstwa. Gdzie która jest, każdy chyba wie.

Przedsiębiorca/planista/ktokolwiek kto ustala ceny, jeśli uważał na wykładach z mikro, lub przynajmniej zachowuje się racjonalnie, zatrzyma się pomiędzy B, a C.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Wieszkto pisze:Mama wrażenie że za jakiś czas jak tak oni będą robić ,warhammer stanie się niszowym systemem a Gw podzieli losy szwedzkiego producenta Warzona. A z tego co widzę to są na dobrej drodze.
Oba Łorhamery nie staną się 'niszowym systemem', a już na pewno Games Workshop nie zbankrutuje - wręcz przeciwnie, w końcu łorhamery w pełni staną się tym, czym mają być z założenia - popularnymi, mainstreamowymi grami dla dzieciaków w wieku 12-16. Te gry są kierowane do tej grupy docelowej, i żadne utyskiwanie 'starych wyjadaczy', 'starej gwardii', 'profesjonalnej sceny turniejowej' tego nie zmieni. Games Workshop nie obchodzą 'gracze-weterani'. No bo czemu? To jest trochę tak, jakby trzydziestolatkowie pieklili się na twórców dobranocek, że źle im się ogląda z powodu braku głębi psychologicznej bohaterów oraz naiwnej fabuły. :roll:

Taki dzieciak wyciąga od rodziców pieniądze na lalki, czasem może nimi zagra, częściej rzuci w cholerę po paru miesiącach, może roku, jeśli będzie wyjątkowo wytrwały. Nie ma to znaczenia, bo jego miejsce zajmie następny dzieciak. Albo trzech. Model biznesu GW wymusza nie tylko rotację edycji i kodeksów, ale też, krótko mówiąc, rotację klientów.

Podwyżki w takiej sytuacji to jest sytuacja win-win. Taki dzieciak kupi sobie Spaz Marinów po aktualnej cenie bez zastanowienia, bo skąd ma wiedzieć, że rok wcześniej kosztowali 20-30% mniej Ł za dwa razy więcej lalek? I skąd ma wiedzieć, że istnieje pierdyliard innych, tańszych i lepszych gier?

Jest też druga opcja, ku której Games Workshop się ostatnio skłania - swoista zmiana modelu biznesowego, kładzenie nacisku nie na tworzenie gier i lalek, a na operowanie licencją. Ileż to razy słyszałem: "Gry GW są ble, ale mają super świat, więc w nie gram", "Jedyna siła GW to świetny fluff" itp itd. Po co więc marnować środki na robienie gier, skoro można sprzedać licencję innej firmie, położyć się na leżaczku, wypić drinka z parasolką i patrzeć, jak pieniądze same wpływają na konto.

Myślę, że ewolucja produktów Games Workshop kieruje firmę ku swoistej 'hybrydyzacji' tych dwóch pomysłów. Stąd agresywna walka o 'własność intelektualną' - licencja to produkt pierwszej kolejności, trzeba go bronić. Stąd sukcesywne zwalczanie dystrybutorów i 'independent retailers' i przechodzenie na model sieci 'Hobby Centres' - żeby mieć całkowitą kontrolę nad promocją marki i sposobem, w jaki klienci grupy docelowej są 'wsysani' w oferowany produkt. Stąd cięcie kosztów, jak np. przejście na żywicę czy model sklepu jednoosobowego - jakieśtam lalki trzeba wydawać i sprzedawać tym dzieciakom, żeby utrzymać atrakcyjność licencji dla potencjalnych partnerów, więc najlepiej robić to jak najmniejszym kosztem.

Wystarczy spojrzeć na ostatnie raporty finansowe - sprzedaż spada, a zyski rosną. Właśnie dzięki sprzedawaniu licencji na takie produkty jak Dawn of War, Space Marine, Ultramarines, 40k Online, Warhammer Online, Warhammer Invasion, planszówki FFG...

Tak czy inaczej, jasno widać, że GW nie obchodzi, co tam sobie myślicie, kupujecie i gracie. Możecie się pieklić, wróżyć z fusów upadek firmy, rysować wykresy, nagrywać filmiki na ja tobie, narzekać na durne zasady i prowadzić wojny krzyżowe przeciw złej korporacji. Nie jesteście uwzględnieni w modelu biznesowym. Nie istniejecie.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

ja nie pasuje do przedziału 12-16 ale nie czuje by figsy nie były dla mnie:P

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Bardzo dobry post, Don_Silvarro. To samo miałem napisać.

Swoją drogą gdyby GW sprzedawała licencje na robienie produktów autorskich, ale jawnie korzystających z ich świata (artworki, niektóre wzory, istniejące figurki) i byłaby to licencja w sensownej cenie (a najlepiej w procentach lub groszach od każdego sprzedanego blistra utworu licencjonowanego), to myślę że nie tylko my w Bitspudle byśmy się ustawili w kolejce :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Don_Silvarro pisze:Tak czy inaczej, jasno widać, że GW nie obchodzi, co tam sobie myślicie, kupujecie i gracie. Możecie się pieklić, wróżyć z fusów upadek firmy, rysować wykresy, nagrywać filmiki na ja tobie, narzekać na durne zasady i prowadzić wojny krzyżowe przeciw złej korporacji. Nie jesteście uwzględnieni w modelu biznesowym. Nie istniejecie.
Po to rysowałem wykres, żeby wykazać racjonalność ich działania. Podstawowym celem dowolnego przedsiębiorstwa jest maksymalizacja zysku. Póki zmierzają w jakimś kierunku i robią to coraz intensywniej, znaczy to, że gromadzą ekstremalne bogactwo. Jak przegną z cenami, choćby o funta, ich planiści kolejną podwyżkę zrobią później niż zazwyczaj.

Popatrzcie sobie na Apple'a: nie dość, że drogie jak pieron, to jeszcze wydajność jest upokarzająca w porównaniu do innych producentów, masz tylko kilka kolorów do wyboru (głównie biały) i ta ich innowacyjność polegająca na ciągłym powiększaniu iphone'a :roll: . Idioci? A jednak ludzie to kupują i się jarają bardziej niż PR-owcy GW nowym kiepskim wzorem za gruby szmal.
Luciu pisze:ja nie pasuje do przedziału 12-16 ale nie czuje by figsy nie były dla mnie:P
Za starzy jesteśmy na to.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie lubię firmy Apple, ale najwyraźniej nie rozumiesz istoty fenomenu ich produktów. A leży ona w sofcie, przy którym wszystkie windowsy i linuksy są koszmarem serwisanta zamiast systemami dla ludzi.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Oraz cross-post z GV a'propos podrożenia figurek z okazji zmiany ich materiału z metalu na żywicę:
Tomash pisze:Czego się spodziewałeś?
W końcu cyna (główny składnik white metalu) kosztuje na giełdach surowcowych 27$/kg, a Smooth Cast (żywica używana przez Forge World i teraz przez GW w linii Finecast) u polskiego dostawcy kosztuje 43 PLN/kg.

Oh wait :mrgreen:

(ceny netto, cena kilograma Smooth Casta przy kupowaniu największej 386-kilogramowej paki)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Tomash pisze:Nie lubię firmy Apple, ale najwyraźniej nie rozumiesz istoty fenomenu ich produktów. A leży ona w sofcie, przy którym wszystkie windowsy i linuksy są koszmarem serwisanta zamiast systemami dla ludzi.
No dobra, jest prosty w obsłudze. I co poza tym? Bo ja myślę, że Apple'owi udaje się dzięki potężnej kampanii marketingowej (reklama, sklepy, umiejętności Jobsa, zwłaszcza przy przekuwaniu porażki w sukces) i ogólnej atmosferze, jaką wokół siebie roztaczają. Wątpię, bym kupił jakiekolwiek ich urządzenie, raz z powodu niekompatybilności, dwa mogę mieć lepszą wydajność taniej i opakowaną w nieograniczoną ilość ciekawszych wzorów. Co do "legendarnej" wytrzymałości, są inne firmy produkujące jeszcze twardszy sprzęt, niekoniecznie drożej. W końcu nie jest powiedziane, że jabłkowi myślą racjonalnie.

Wciąż szanuję Apple'a za umiejętność sprzedawania śniegu Eskimosom.

Co do tematu podwyżek: kupię sobie teraz zaplanowaną armię HE, i przechytrzę wszystkich. A potem rynek wtórny. GW będzie mogło mi naskoczyć.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ