Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Blaesus »

A jak było z Dawno of War? Czy ktoś zaczął to kupować w wersji figurkowej? Gra była świetnym skokiem w świecie RTS. Ma ktoś dane odnośnie tego, by w roku wydania DOW wzrosła sprzedaż WH40k?

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Blaesus pisze:A jak było z Dawno of War? Czy ktoś zaczął to kupować w wersji figurkowej? Gra była świetnym skokiem w świecie RTS. Ma ktoś dane odnośnie tego, by w roku wydania DOW wzrosła sprzedaż WH40k?

No... jeden ktoś tak, dał się przekonać do 40k właśnie dzięki DoW... do dziś w sumie tego żałuję trochę...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ja też 40K pierwszy raz widzialem wlasciwie w grze komputerowej
do figurek nie podchodzilem, ale po seriach DoW i upadaniu WFB, zaczalem bardziej spogladac w tę stronę :-)

i się całkowicie przesiadłem na ten system
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Inglief
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Koszalin "Zad Trolla"

Post autor: Inglief »

Blaesus pisze:A jak było z Dawno of War? Czy ktoś zaczął to kupować w wersji figurkowej? Gra była świetnym skokiem w świecie RTS. Ma ktoś dane odnośnie tego, by w roku wydania DOW wzrosła sprzedaż WH40k?
Sporo ludzi, z mojej obserwacji sama 40stka przeniknęła do szerszego odbioru fantastów dzięki tej grze

A co do ludzi grających open to mogli się umawiać inaczej niż przez forum
"This quiet offends Slaanesh! Things shall get loud now."

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A czy to wazne, czemu GW zaczyna nam serwowac najlepsze modele w fajnej cenie (nowe zestawy sa uber) i doda do tego jak zwykle srednie rulsy ktore ETC dostosuje i bedziemy zas szpilac z Genialnym Wydawca?

czy komus poprawia humor przekonanie, ze to ze nie kupowal nowego pieknego chaosu sprawia, ze GW teraz czolga sie u jego stop i lize mu buty? ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

-Qc- pisze:A czy to wazne, czemu GW zaczyna nam serwowac najlepsze modele w fajnej cenie (nowe zestawy sa uber) i doda do tego jak zwykle srednie rulsy ktore ETC dostosuje i bedziemy zas szpilac z Genialnym Wydawca?

czy komus poprawia humor przekonanie, ze to ze nie kupowal nowego pieknego chaosu sprawia, ze GW teraz czolga sie u jego stop i lize mu buty? ^^
Not sure if fanatic or just trolling...

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Przemcio pisze:W mojej ocenie wprowadzenie przez GW systemu pkt. do AOS pokazuje ich desperację i jest przyznaniem się do błędu jakim było stworzenie tego potworka oraz kompletnie olewanie środowiska graczy na rzecz „mitycznych” hobbystów…

Jako firma wtopili sporo kasy w stworzenie AOS tj. nowe projekty modeli, książek itd. I za Chiny ludowe to im się nie zwraca bo ludzie ich nowy system w większości olali, co więcej FFG zdetronizowało WH40k jeśli chodzi o sprzedaż w USA a to już powód do alarmu w GW bo o ile WFB czy teraz AOS było odpowiedzialne za niewielką część zysków to GW odbijało sobie na 40k…

Banda idiotów z GW w końcu zrozumiała, że ich monopol na bitewniaki dawno zniknął, i nie przyciągną nowych klientów tym, że jakoby wypuszczają najlepszej jakości figsy na rynku, a ciągłe podnoszenie cen i chrzanienie zasad co najwyżej powoduje odpływ graczy do innych systemów tworzonych przez ludzi, którzy rozumieją, że najważniejszy dla gry jest balans i fun z gry turniejowej gdzie zasady są przejrzyste i nie ma żadnych przegięć robionych po to, żeby wcisnąć graczom nowe uber jednostki jak to w zwyczaju ma GW.

Pytanie tylko czy dla GW nie jest już za późno…

Pod koniec maja wychodzi Warhammer Total War… nie zdziwię się jak ta gra okaże się hitem… i teraz nie rozumiem po jaką cholerę skasowano WFB jak mogło by się okazać, że osoby grające w Total Wara postanowiły też pobawić się w figurki… ale w tym momencie to już nie będzie możliwe bo ludzie pójdą do sklepu a tam nędzny AOS…
+1
Sam bym lepiej tego nie ujął.
IMO, Warhammer:TW to ostatnia deska ratunku. Od pierwszej części Dawn o War wszystkie inne komputerowe gry z licencją GW są bardzo słabe lub masakryczne. Teraz nasuwa mi się pytanie czy uśmiercenie WFB nie było celowym zagraniem ze strony GW. Zamykając system i wprowadzając w końcu dobrą grę na rynek, robią niesamowitą reklamę dla systemu WFB, który może się doczeka reaktywacji...ale czy taki plan jest możliwy przy grupie osób, które nie mają zielonego pojęcia jak sprzedać swój produkt...pożyjemy zobaczymy.
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Tak maj 3 tryby gry
Kupujcie jakieś modele
Kupujcie modele które nam się nie sprzedają
no proszę chociaż zagrajcie z kimś

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Od pierwszej części Dawn o War wszystkie inne komputerowe gry z licencją GW są bardzo słabe lub masakryczne
A tu się nie zgodzę i Blood Bowl i Battlefleet Gothic Armada są bardzo dobre :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Przemcio pisze:
Od pierwszej części Dawn o War wszystkie inne komputerowe gry z licencją GW są bardzo słabe lub masakryczne
A tu się nie zgodzę i Blood Bowl i Battlefleet Gothic Armada są bardzo dobre :mrgreen:
DoW II z Chaos Rising też, Retribution faktycznie dużo słabsze było. Ale Last Stand dalej spoko. :)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Vermintide też supcio.

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Nie zapominajmy o absurdalnych cenach tych gier ( nowszych ) :wink:

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Pozwolę sobie wtrącić. Ktoś przeprowadził badanie na temat gry w figurki GW. Badanie jest co prawda o wh40, ale rzuca światło na to, jaki udział mają poszczególne zastosowania dla figurek.

http://www.totellstories.com/40k/
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Dziad Zbych pisze:Nie zapominajmy o absurdalnych cenach tych gier ( nowszych ) :wink:
dlaczego absurdalnych? są takie same jak innych gierek
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Przemcio pisze: DoW II z Chaos Rising też, Retribution faktycznie dużo słabsze było. Ale Last Stand dalej spoko. :)
Niestety, nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ DoW2 było strzałem w kolano. Monotonna i nudna rozgrywka sprawiła, że z rewelacyjna gierki wyszła szmira. DoW1 była bardzo dobra strategią, która miała potencjał. Jakby Relic skopiował pomysł to uważam, że bez problrmu by się utrzymał na rynku. Brakowało tylko wsparcia w lekkim balansie i esporcie, ponieważ IMO DoW1 jest lepszą strategia niż SC2.

Co do innych gier mam mieszane uczucia. Dupy nie urywają.
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Hardy pisze:
Przemcio pisze: DoW II z Chaos Rising też, Retribution faktycznie dużo słabsze było. Ale Last Stand dalej spoko. :)
Niestety, nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ DoW2 było strzałem w kolano. Monotonna i nudna rozgrywka sprawiła, że z rewelacyjna gierki wyszła szmira.
Nie znam się to się wypowiem :D
Dow 2 była wynikiem ewolucji silnika. Dow 1> CoH> DoW 2
Każdy kto grał na trochę wyższym poziomie niż : "Skończyłem kampanię, pokonam boa na trudnym OOOOW YEAAAH"
Wiedział że głównym cierniem w boku dowa 1 były techno kampy. Ukrócenie rozwoju HQ jako drzewka technologicznego na rzecz expa zdobywanego w grze było doskonałą zmianą z Dow1>CoH. W Dow2 podtrzymano ten trend i zmieniając strukturę ekonomi na jeszcze bardziej zalezną od kontroli mida. Wynikało z tego bardzo prosta rzecz. Koniec z kampą, a dużo większy nacisk na agresywną grę dzięki bonusowi do rozpoczęcia w postaci Hero.


Coby offtopu nie było. IMO gw robi teraz sensowne( ładne brzydkie kwestia gustu) modele. Trochę między SF-Fantasy. Styl imo utrzymany, każdy robi wrażenie niezłego koksa, a chyba ten efekt "pudzianowatości" był tym szukanym, w końcu to jest teraz mocno epicki klimat.

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Hardy pisze:
Przemcio pisze: DoW II z Chaos Rising też, Retribution faktycznie dużo słabsze było. Ale Last Stand dalej spoko. :)
Niestety, nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ DoW2 było strzałem w kolano. Monotonna i nudna rozgrywka sprawiła, że z rewelacyjna gierki wyszła szmira. DoW1 była bardzo dobra strategią, która miała potencjał. Jakby Relic skopiował pomysł to uważam, że bez problrmu by się utrzymał na rynku. Brakowało tylko wsparcia w lekkim balansie i esporcie, ponieważ IMO DoW1 jest lepszą strategia niż SC2.
Niestety DoW ma archaiczny interfejs i brak matchmakingu oraz lig multiplayer. Ponadto rozgrywki 1v1 w multiplayerze sprowadzaly się tylko do biegania dwóch bohaterow w kółeczku i strzelaniu do siebie - klimatu epickich starć nie było tam za grosz. Gdyby usunięto te wady to faktycznie wówczas DoW byłby ideałem.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

New AoS the Ghoul Kings Armies Attack
Może będą nowe start collecting (smok, duże i małe ghoule)?

Obrazek
Będą nowe execki?

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Tak samo brzydkie i na jedno kopyto jak te z 8 edycji.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Mi to wygląda na egzekutorów z główkami od sisters of slaughter;p
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

ODPOWIEDZ