Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Blaesus »

Moja historia z 40k była bardzo krótka (znam bardzo dobrze fluff, lepiej chyba niż WFB).
2 rzeczy które mnie zniechęciły:
- za szybka rozgrywka... brakowało mi epickości tej typowej dla WFB.
- Marines... wcale nie byli półbogami. Ot mięcho armatnie w lepszym pancerzu.

Mam nadzieję, że nowi marines będą tymi półbogami, których oczekiwałem, a przyzwolenie na starsze modele to po prostu ukłon do posiadaczy starszych modeli... czyli wszystkich posiadaczy marines :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie zdąże, bo na GW mam focha :D Robio najładniejsze pacyny na rynku, cenowo calkiem calkiem, ale u mnie srodowiska do gry nie ma wiec powrotu niestety nie widze
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Nie ma żadnego przyzwolenia. Primaris Marines to zupełnie nowa armia z nowymi zasadami, a starzy space marines pozostaje armią odrębną z własnymi zasadami. NuMarines półbogami też raczej nie są - ot, ekstra rana, ekstra atak i bolter z pociskami typu kraken. Bidno trochę. Na domiar złego taktyczni nie mogą brać broni specjalnej ani ciężkiej, przyuczono do tego wyłącznie "support squads" na wzór legionów z czasów Horus Heresy.

Natomiast co do szybkości rozgrywki to nowa edycja rysuje się jeszcze szybsza, gdzie piechota ginie masowo, lżejsze pojazdy również.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

zajebiszacza diorama :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

:O Masakra - wygląda rewelacyjnie!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ale ktoś przykozaczył... :shock:


Spawn
Chuck Norris
Posty: 475

Post autor: Spawn »

Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To nie jest nowy model tylko konwersja na golden demona.

Spawn
Chuck Norris
Posty: 475

Post autor: Spawn »

Żelazko jest gorące, kiedy się nagrzeje.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Mistrzostwo !! :shock:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Obrazek
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Wiem, że temat trochę nie pasujący, ale wie ktoś dlaczego część plastikowych zestawów nie jest już dostępnych na stronie GW? Rapacki/ nowe modele/ wycofanie ze sprzedaży?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

wycofane na stale

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

nie no, żartujesz sobie, skąd masz takie info???

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

No jak czegoś nie ma stronie gw to nie ma tego w ofercie i już nie będzie.
Jeśli czegoś nie ma chwilowo to ma tylko napis temporaly out of stock.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Chyba, że wróci w nowych pudełkach i tylko z okrągłymi podstawkami, tak jak było z demonami czincza. W pewnym momencie zrobiły sie not available, a potem jednak wróciły.

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Nie liczyłbym na to - demony zięcia zniknęły raptem na parę dni i w związku z kampanią 40k o 1000 sansach nikt nie miał wątpliwości, że niebawem repack, zwłaszcza, że pojawiła się nowa wrona w przeciekach. To czego teraz nie ma na stronie raczej już nie wróci. Zresztą polityka sprzedażowa i wydawnicza wyraźnie wskazuje, że AoS ma mieć swoje i tylko swoje figurki (stąd np. tzeentch arcanites mają swoje tzaangory, a thousand sons w 40k mają swoich - różnią się tylko bronią, ale to dwa różne zestawy). Pozostałości po batlu będą z czasem znikać ze strony - takie rzeczy jak repack podstawki do ósemki na okrąglaki to bardzo odosobnione przypadki.
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Nie dramatyzowalbym.
Kiedys GW bylo monopolista na rynku, a klienta mialo w dupie. Ten proces narastal, az po wydaniu Age of Sigmar i zepsuciu 40stki stali sie obiektem powszechnego hejtu. Plus pare innych gleboko przemyslanych pomyslow, jak np grozenie prawnikami fanowskim stronom :P
Chyba cos ktos wreszcie przekalkulowal - zmiana prezesa, zalozenie profilu na fejsie (WOOOOW!), zmiana polityki wobec klienta, seria "start collecting" w przyzwoitej cenie no i ciagle utrzymywany wysoki poziom wykonania modeli.
Teraz GW zrobilo "wejscie smoka" na rynek nowym starterem do 40stki, i wydaje sie ze pomysl chwycil. Sliczne ludki, podrecznik w twardej oprawie, poprawione zasady.. I cena taka, ze wydaje się, iż GW doklada do interesu - ale oczywiscie jest to pewna strategia marketingowa, na zasadzie ze pierwsza działka proszku za darmo :mrgreen:
Po roznych stronach internetowych widze wzrastajace zainteresowanie, wielu ludzi w to weszlo. Sam sie skusilem, mimo ze nigdy w 40k nie grałem..
Podejzewam, iż jeżeli cała akcja z nowa edycją WH40K wyjdzie (w koncu to ich główny produkt w portfolio) to jest spora szansa ze i zmurszale WFB dostanie nowa odslone, w podobnym stylu, na bogatości, z przygwizdem i przytupem. Szkoda wywalac produkt o ugruntowanej (no dobra, sami strzelili sobie w kolano) - w kazdym razie znanej marce z bogatym fluffem, wzorami ludkow, formami i calym pozostalym dorobkiem.
Mysle ze to tylko kwestia czasu jak dostaniemy "nowego" tradycyjnego battla. A znikajace zestawy na stronie GW raczej potwierdzaja tę teorie - po prostu znikają za szybko.

ODPOWIEDZ