Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: Nowe modele od GW

Post autor: wind_sower »

DObrze, że w dziewiątce nie ma takich głupot ;)

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Jak to, przecież scena turniejowa 9ki jest toksyczna i wszyscy się kłócą o zasady.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Chodziło mi o strzelanie do combatu. ;)

No 9th jest bardzo toksyczne. Ja ostatnio chamsko powiedziałem Galahadowi, ze nie musi zdawać ldka na single modelu jak straci 25% woundów ze strzelania. Gość się zagotował, że dziękuję i że fair play zagranie. Mi też od razu skoczyło ciśnienie, mówię, że nie ma sprawy. Później cała gra przebiegła w toksycznym klimacie i podał mi spoconą dłoń na koniec.Jak po chamsku to po chamsku i też swojej nie wytarłem. Człowiek w ogóle nie wypoczywa i jest pozostawiony z niesmakiem po takiej grze.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Szkoda , że nie ma opcji lajkow na tym forum.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Czyli strzelanie do combatu nadal istnieje tylko musisz do oddziału w 3"? Wyobrażacie sobie takie strzelanie z katapulty do cowboya który ją zaszarżował xD?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Skaveny już do CC nie strzelają? Dopóki masz mechanikę friendly fire to nie widzę przeszkód w strzelaniu do swoich modeli (Stalin chyba tez nie widział).

Oczywiście, że całe środowisko toksyczne nie jest, to zawsze są jednostki - pytanie co się z nimi potem dzieje.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Nie wiem czy jest strzelanie do combatu, bo podręcznik wychodzi 30 czerwca do nowej edycji na pewno jest więcej zmian niż to co napisałem.

Zresztą strzelanie w AoS nie jest na tą chwilę w jakikolwiek sposób na tyle mocne, żeby miało to większe znaczenie i tak zostało bardzo znerfione. I pełni specyficzną rolę supportu (mniejszego lub większego)

Każdy gra jak sobie lubi zresztą,grałem 8edycję ETC, grałem 9th Age przez chwilę (ale w ogóle mi się nie spodobał), AoS jest dla mnie spoko, szczególnie jak zlikwidują w nowej edycji te kilka głupich zasad (podówjna tura bez konsekwencji, zaczynanie po masz mniej dropów strzelanie z combatu, punktowanie w scenariuszach, combat itd a są to rzeczy które już zapowiedzieli że idą w piach), po prostu AoS jest mega dynamiczny, jak ktoś lubi 90 stopni widzenia itd to spoko ja nie mam problemu z czymkolwiek, ani nie mam zamiaru nikogo przekonywać.Każdy niech sobie gra w co chce ja spróbowałem AoSa i jest spoko chcoiaż miał mega wady (ale osobiście grając z osobami które ogarniają to nie spotkałem się z bitwą która wygląda że na środku stołu jest jeden "kocioł") Szczególnie że wchodzi zasada command pointów które można wydawać na "rozkazy" co jest mega szybką mechaniką a moim zdaniem mega fajną.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Gram w battla od 4ed., w AoS grałem z parę razy. Mam wrażenie, że obecnie AoS bardziej przytomna battla takim jakim był na początku tj. do 4 ed. niż tym czym był pod koniec swojego istnienia. Na pewno dużo łatwiejsze jest wejście w Aos niż 9th, potrzeba mniej czasu na czytanie podręcznika i pomalowanie figurek i mniej złotówek na armię na turniejowym poziomie.
Czy to jest gra dla dzieci? Na pewno dużo łatwiej opanować grę na podstawowym poziomie niż w 9th, ale na poziomie gracza turniejowego pewnie trudność jest wyrównana. Warto też uwarzyć, że wfb ewoluował przez prawie 30 lat a AoS ma dopiero 3. Na początku AoS był praktycznie nie grywalny ale z roku na rok robi się coraz ciekawszy. Wiadome, system idealny nie jest, GW na siłę promuję jedną armię, a fluff jest daleki od tego co było dawniej :evil:

Stan pisze:Wyobrażacie sobie takie strzelanie z katapulty do cowboya który ją zaszarżował xD?
Katapulty w AoS maja analogicznie jak w 8ed. i 9th. zasięg minimalny.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Wszystko ok, ale dyskusja już dawno odbiegła od tematu.

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Wracając do tematu co prawda nie nowe modele ale grafiki tychże - mamy bohaterkę banshee i upiora na pegazie:Obrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

wind_sower pisze:Chodziło mi o strzelanie do combatu. ;)

No 9th jest bardzo toksyczne. Ja ostatnio chamsko powiedziałem Galahadowi, ze nie musi zdawać ldka na single modelu jak straci 25% woundów ze strzelania. Gość się zagotował, że dziękuję i że fair play zagranie. Mi też od razu skoczyło ciśnienie, mówię, że nie ma sprawy. Później cała gra przebiegła w toksycznym klimacie i podał mi spoconą dłoń na koniec.Jak po chamsku to po chamsku i też swojej nie wytarłem. Człowiek w ogóle nie wypoczywa i jest pozostawiony z niesmakiem po takiej grze.
Też się poddenerwowałem tylko jak to przeczytałem, więc nie wiem co musiałeś czuć podczas takiej spiny, ale podziwiam Cię ze udało Ci się opanować i nie obraziłeś go jakimś kąśliwym toxic attackiem. #Toxic9thAge #NoRespect #Play2WinNoMatterTheCost

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Nowy hero... Zostaje jeszcze Reaper na pegazie i banshee z kosami...Obrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

o Kurła :oops: :oops: :oops: :oops:

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Taki sobie ten model...
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Obrazek
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Fuuuuj, ta głowa wyglada jak szkieleciuchy tima burtona.
W tym przypadku, thats a baaad thing.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

A mi się podoba model. Uważam, że cała seria VC jest mega udana. Obawiam się jedynie o wytrzymałość tych modeli ponieważ często trzymają się zaledwie na kawałku jakiegoś ubrania czy coś.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Ładna figsa, aż mam ochotę sobie kupić do leśnych. Nie wiem za co może robić ale ją chcę.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ciara pisze:Ładna figsa, aż mam ochotę sobie kupić do leśnych. Nie wiem za co może robić ale ją chcę.
Driada magiczka?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ciara pisze:Ładna figsa, aż mam ochotę sobie kupić do leśnych. Nie wiem za co może robić ale ją chcę.
Za południce :-)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

ODPOWIEDZ