Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Grolshek »

Assur pisze:
Karlito pisze:Już samo zlikwidowanie tzw odbicia się kuli armatniej trochę by uspokoiło tą rzeźniczkę.
Ale kule armatnie naprawdę tak działały (w sensie odbijały się od podłoża). Ja nie twierdzę że celność dział jest adekwatna do kosztu w porównaniu do innych machin, ale akurat ten machanizm dobrze oddaje zachowanie pocisku.
Co do plotek na temat nowej edycji to już któryś raz czytam lub słyszę info o kombinowaniu z zasięgiem szarż (ma być M+D6, przy czym rzuca się kilkoma kostkami w zależności od klasy oddziału i wybiera najwyższy wynik), ruchem (mają zniknąć wheele, sidestepy i reformy wszelkie, więc zostaje... środek do środka?) oraz z armour save'ami (bardziej jak w 40tce?).
Szczerze mówiąc... taka perspektywa mnie ani nie odrzuca ani nie przeraża na razie. Byłoby to pewnym uproszczeniem rozgrywki, ale może wyszłoby to grze na dobre?
Albo po odbiciu wytracenie siły o połowę. Bounsik z 5 siły już nie morduje świata.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Z jednej strony taka odbita kula dalej urywała kończyny, więc realizm jest. Z drugiej jednak strony, gdybym miał wybierać pomiędzy realizmem, a grywalnością, postawiłbym na grywalność. :)

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Można by utrudnić jakoś strzelanie z działa w momencie kiedy wali do jednostki, która się ruszała w danej turze. Wiadomo że to zawsze utrudniało celne strzelanie armatom.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Bardzo podoba mi się 8 edycja, ale zacząłem grac właśnie jak wyszła, więc innych nie znam. WFB zawsze więc było dla mnie losowe, najważniejszy jest teraz dla mnie aspekt modelarski, "jaranie się" tym jak wygląda moja armia pomalowana.

Na turniejach zazwyczaj przegrywałem, ale zauważyłem że najbardziej na kostki i losowośc narzekali ci, którzy rzeczywiście cisnęli mocno na zwycięstwo, a gra ta nie zostało pod to zaprojektowana, co jest czarno na białym napisane w podręczniku do tej edycji, więc jeżeli ktoś używa czegoś niezgodnie z przeznaczeniem to pretensje IMO może miec tylko do siebie :)
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

[quote="mnp21"][/quote]
:mrgreen: właśnie z tym przeznaczeniem to dobre podsumowanie

pomalowane figurki lepiej turlają kostkami :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

wy się śmiejcie ale w 4 edycji w Bardzie graliśmy tak że nie pomalowane mają -1 do rzutu..... :D
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

o i za**biście :P taka zasada powinna być na poziomie RB wówczas nie byłoby śmieciowych armii

a kartony -1 to hit i -2Ld + stupidity
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

I brak przerzutów z BSB :D
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Naviedzony pisze:Z jednej strony taka odbita kula dalej urywała kończyny, więc realizm jest. Z drugiej jednak strony, gdybym miał wybierać pomiędzy realizmem, a grywalnością, postawiłbym na grywalność. :)
Myślę że dobrze by to zostało oddane gdyby po odbiciu kula traciła Multiple Wounds lub MW po odbiciu redukowały się do D3 (miałaby MW D6 w miejscu pierwszego trafienia i MW D3 po odbiciu)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

debelial pisze:
Naviedzony pisze:Z jednej strony taka odbita kula dalej urywała kończyny, więc realizm jest. Z drugiej jednak strony, gdybym miał wybierać pomiędzy realizmem, a grywalnością, postawiłbym na grywalność. :)
Myślę że dobrze by to zostało oddane gdyby po odbiciu kula traciła Multiple Wounds lub MW po odbiciu redukowały się do D3 (miałaby MW D6 w miejscu pierwszego trafienia i MW D3 po odbiciu)
No dobra. To bo bounsie d3w i 5s. Kiedy zmieniamy w AB ? :lol2:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

A jak się będzie nazywała ta nowa gra? Bo w Warhammera w Polsce prawie nikt nie gra, jest Polhammer, a to nowe to jak? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Stawiam na Dobhammer. Skrót od Dobry Warhammer.

Pomysł z ograniczeniem MW do d3 po odbiciu jest bardzo dobry, wtedy może nawet zostać siła 10.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Jak na razie to są pomysły, na temat - co zrobić, żeby warhammer był bardziej realistyczny? Moim zdaniem zmiany w 9 edycji pójdą jednak w kierunku warhammera prostszego do nauczenia się i szybszego i łatwiejszego do grania. Np działa - zamiast k6 woundów - 6 woundów. I brak odbicia. ALbo kwadratowe templaty...
Szkoda, że nie ma konkretnych przecieków :(

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Naviedzony pisze:Stawiam na Dobhammer. Skrót od Dobry Warhammer.
=D>
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Gervaz - pamiętaj, że nie można z gry wyeliminować kości. Trzeba rzucać kostką, jak najwięcej. I do wszystkiego. Gra będzie jeszcze bardziej uproszczona i w jeszcze większym stopniu oparta na zasadzie "rzuć Xk6 i zobacz co się stanie. Wow! 2x6! Wygrałeś Warhammera!". Będzie tak bo 12-latki są coraz bardziej leniwe, a to gra kierowana do nich (i jest to oficjalne stanowisko producenta).
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Ale jojczycie jak stare dziady pod sklepem :mrgreen:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

mnp21 pisze:Bardzo podoba mi się 8 edycja, ale zacząłem grac właśnie jak wyszła, więc innych nie znam. WFB zawsze więc było dla mnie losowe, najważniejszy jest teraz dla mnie aspekt modelarski, "jaranie się" tym jak wygląda moja armia pomalowana.

Na turniejach zazwyczaj przegrywałem, ale zauważyłem że najbardziej na kostki i losowośc narzekali ci, którzy rzeczywiście cisnęli mocno na zwycięstwo, a gra ta nie zostało pod to zaprojektowana, co jest czarno na białym napisane w podręczniku do tej edycji, więc jeżeli ktoś używa czegoś niezgodnie z przeznaczeniem to pretensje IMO może miec tylko do siebie :)
Bardzo dobry post.

WFB to produkt kolekcjonerski/modelarski. Zasady i system mechaniczny to dodatek, a "turniejowość" to już smaczek wykreowany bardziej przez graczy - jak wspomniał mnp21 gra turniejowa w WFB to "używanie czegoś niezgodnego z przeznaczeniem".
Z drugiej strony błąd GW polega na tym, że mogliby mieć obie te rzeczy - dobre zasady turniejowe oraz produkt w pełni kolekcjonerski i modelarski. Dlaczego tak nie jest? Nie mam pojęcia. Podobno gdyby WFB byłby bardziej turniejowy i posiadał dobre zasady - gorzej by się sprzedawał. Być może chodzi o target "wiekowy" - skierowany do młodszych graczy (dobre zasady podwyższają średnią wieku u osób zainteresowanych grą) lub może chodzi marketing (z dobrymi zasadami nie byłoby już przekrętów z wymuszaniem kupowania jednostek zbuffowanych w nowej edycji, kosztem tych które już zostały zakupione w dużych ilościach w poprzednich - jednostki byłyby wtedy zbalansowane) lub brakuje im zdolnego personelu, który pogodziłby te dwie rzeczy. Ogólnie szkoda. Mimo wszystko liczę, że kiedyś "środowisko graczy" połączy obie te rzeczy (napisze dobre zasady, a od GW wykorzysta fluff i modele) - to naiwne - wiem ;P.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ta, w ogóle może działa zadają 1 rane bo ostatnio na wystawie widziałem takiego fajnego smoka do VC i bym go sobie wystawił, ale bolą mnie działa, w sumie to jeszcze bolce to bolce też 1 rana max i jak się strzela w smoki to -3 do trafienia. :roll:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Kal_Torak pisze: Podobno gdyby WFB byłby bardziej turniejowy i posiadał dobre zasady - gorzej by się sprzedawał.
A ja dzisiaj byłem na fajnym warsztacie, którego część była poświęcona "długofalowym" przyczynom wewnętrznym upadku dużych firm. Jakież było moje zdziwienie, gdy "modelowy" przykład pokrywał się w 90% z GW: utrata kontaktu z klientami i ich potrzebami, arogancja, niechęć do zmian, niezrozumienie rynku (w tym konkurencji), brak innowacyjności. Zastępowanie dobrych produktów "sprytnymi" modelami finansowymi, a z czasem - ocena wszystkiego w krótkoterminowej perspektywie finansowej, ale to już jest spirala śmierci.

Prawda jest taka, że ludkom w GW się nie chce robić. Mając monopol wymyślili sobie cała masę uzasadnień, dlaczego niektóre rzeczy są niemożliwe (czego przykładem może być 101 powodów by GW dlaczego stronią od Internetu - wszystkim się opłaca, tylko nie im). Prosty przykład: dostępny na ich stronie program do robienia rozpisek online, który stanowiłby NIEWIARYGODNY kanał marketingu, sprzedaży i komunikacji z ludźmi, dostarczałby też cennych danych o popularności modeli i armii, pozwalających prognozować popyt, oceniać jakość itp.). Ja mając taką możliwość w swojej branży już bym zatrudniał programistę dedykowanego wyłącznie do zbudowania i obsługi tej platformy. Taki gigantyczny kanał dostępu do klientów kosztem jednego etatu + niewielkiej inwestycji? Heeeelooooł!!!

Biorąc powyższe pod uwagę - tekst o "gorszej sprzedaży" to bullshit czystej wody. Graczy turniejowych jest jednak na świecie całkiem sporo. Sądzę, że nawet 100 najbardziej aktywnych graczy turniejowych w Polsce wydało w ciągu swojej kariery kilka do kilkunastu tysięcy PLNów na produkty GW - od jednego. Więc top 100 graczy turniejowych (w lidze jest ich wiele więcej), w samej Polsce, odpowiada więc za sześcio lub siedmiocyfrowy przychód z baaardzo wysoką marżą. Pomnóż ten przychód po wielokroć (w końcu jest dużo Państw z aktywnymi scenami turniejowymi), zauważ, że wśród aktywnych graczy turniejowych następuje spora rotacja. No i przecież 100 najbardziej aktywnych graczy turniejowych to nie są wszyscy zainteresowani zbalansowanymi zasadami. Comp score'y są w tej grze bardzo popularne, również stosowane w grach towarzyskich. To są tysiące ludzi na całym świecie kupujące drogi, wysokomarżowy produkt premium. W jakim kosmosie opłaca się zlewać ich potrzeby i oczekiwania?

W trosce o wszystkich tych klientów można by spokojnie wydać i update'ować moduł do gry turniejowej w formie dodatku do zwykłego Warhammera, żeby fani "czystego" battla też zachowali swoje zabawki. Zamiast tego GW woli chronić swoje ego i po cichutku wciskać sobie bullshit, że Ci gracze to niepożądani, narzekający powergamerzy grającymi wyłącznie figurkami z ebaya i nie ma sensu w ogóle o nich myśleć. A że Privateer Press zbudował bardzo dochodowy i szybko rosnący biznes na dokładnej odwrotności powyższego "dogmatu"? No cóż.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2014, o 19:08 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

GW jest gupie i nie zna się na figurkach. Miejmy nadzieję, że przeczytają ten temat i się ogarną, bo jak nie to zbankrutują!

Zablokowany