Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: GrimgorIronhide »

Loremaster pisze:
Gangrel pisze:
Zresztą Warhammer musiał się zmienić bo w żaden sposób nie był przystępny dla szerszego grona nowych graczy.
I, że niby okrągłe podstawki(w co kompletnie nie wierzę) to zmienią ? Teraz nie będzie przystępny dla szerszego grona starych.
Myślisz, że starzy gracze to priorytet GW ? Część z nich i tak przejdzie na nowy system, ja prawdopodobnie tak, przynajmniej na początku.

Tutaj chodzi o przyszłość całego biznesu z WFB,
W tej chwili w porównaniu do 40k koszt jest ogromny.
Armie do 40 to 1750-1850 punktów na biegu. Biorąc pod uwagę że jeden Space Marin kosztuje dwa razy tyle co Chaos Warrior i że 40k jest grywalna grając praktycznie składem taktycznym jakimś HQ i czymkolwiek większym. A WFB w tej formie poniżej 1500 punktów nie jest zbytnio grywalne, a armia na 1500 to i tak zazwyczaj spory wydatek w przeciwieństwie do battalionu do 40k.
Dla nowego gracza kształt podstawek nie ma znaczenia ale kupi sobie z kumplem starter mogą posklejać i grać w normalną grę.
Czyli teraz grają w nienormalną ?! Gram w wfb i w40k i budowa armii na 1850 (odp naszych 2400) wcale tak taniej nie jest bo musisz pojazdy i mnóstwo wyrąbanie wielkich stworòw nakupić.
Twoja argumentacja tu to jakaś zaplątana jest.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Mnie do battla przyciągnęły duże regimenty piechoty...

Tym system wybił się dla osób nieznającej żadnych zasad wśród jakichś wypierdków
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Loremaster czy możesz jeszcze raz przypomnieć skąd masz te "pewne" informacje o okrągłych podstawkach ? Kim jest Twoj tajemniczy informator ?
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Gangrel pisze:Loremaster czy możesz jeszcze raz przypomnieć skąd masz te "pewne" informacje o okrągłych podstawkach ? Kim jest Twoj tajemniczy informator ?
Znajduje te wszystkie informacje w kopercie, pod swoją wycieraczką. :mrgreen:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
kellanved
Warzywo
Posty: 19

Post autor: kellanved »

Z innej beczki mam pytanie.
Czemu w większości sklepów internetowych panuje taka bryndza z figsami do Battla. Wiem że GW samo sprzedaje, wiem że allegro itd, ale czemu wszędzie prawie wszystko jest pod zamówienie, albo nie ma większości nowości tylko wyprzedaż staroci.

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Matis pisze:
Gangrel pisze:Loremaster czy możesz jeszcze raz przypomnieć skąd masz te "pewne" informacje o okrągłych podstawkach ? Kim jest Twoj tajemniczy informator ?
Znajduje te wszystkie informacje w kopercie, pod swoją wycieraczką. :mrgreen:
Oczywiście pewnie je sam tam podrzucasz...

Kamyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Kamyk »

kellanved pisze:Z innej beczki mam pytanie.
Czemu w większości sklepów internetowych panuje taka bryndza z figsami do Battla. Wiem że GW samo sprzedaje, wiem że allegro itd, ale czemu wszędzie prawie wszystko jest pod zamówienie, albo nie ma większości nowości tylko wyprzedaż staroci.
Bo GW otwiera w PL więcej swoich sklepów i morduje konkurencje dla nich.

Awatar użytkownika
kellanved
Warzywo
Posty: 19

Post autor: kellanved »

Na razie z tego co wiem to tylko w Wawie jest GW.
Trochę daleko ze Szn aby dojechać :D

Szkoda tylko lokalnych sklepów

Kamyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Kamyk »

kellanved pisze:Na razie z tego co wiem to tylko w Wawie jest GW.
Trochę daleko ze Szn aby dojechać :D

Szkoda tylko lokalnych sklepów
Między otworzyło, a otwiera jest zasadnicza różnica.

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Mhm, czyli to wielka tajemnica.
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
kellanved
Warzywo
Posty: 19

Post autor: kellanved »

Oj tam oj tam - semantyka po prostu,
wiem że prawie czyni różnicę
ale nie słyszałem za dużo o planach ekspansji GW w ramach IX edycji

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

chronopia mi się przypomniała. bitewniak jak wfb ale okrągłe podstawki były. fig tez sporo trzeba było.szkoda ze target games padlo. no ale wracając do GW to jezeli prawda jest ze 9 ed będzie na okrągłych podstawach itd. to ida pod komercje myślę ze kieruje tym ekonomia firmy. będzie lepszy zysk co kolwiek możemy o tym myśleć.oni ida juz za kasa od kilku lat. graczy fanów hobbystów maja w d. osobiście wfb dla mnie to kawał życia tj hobby.ehhh

Kamyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Kamyk »

Obczajcie sobie np. stronę z ofertami pracy GW - teraz i tak zostało ogólne, wcześniej były terminowe.

Awatar użytkownika
kellanved
Warzywo
Posty: 19

Post autor: kellanved »

Chronopia była nawet nawet, tylko figurki miała okrutne

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

patryk999 pisze: ...ida pod komercje...
Dziwna sprawa, firma chce zarabiać

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

JaceK pisze: Sprawia Ci to jakąś przyjemność?
Od początku 8-ej edycji kojarzę Cię z narzekaniem.
Sam przyznajesz, że jesteś zmęczony GW i WFB. I że grasz w inne systemy.
No to graj dalej i olej WFB, którego nie lubisz. Po co się męczyć?

Poza tym proponuję wrzucić na luz i oceniać gotowy i istniejący produkt, a nie parafrazy tworzące plotki.
Od początku 8 ed. GW systematycznie psuje grę, którą lubiłem.
Teraz zamierzają w zasadzie dobić to, co jeszcze zostało. W WFB już w zasadzie nie gram, ale wracam co jakiś czas zobaczyć, co się dzieje i pogadać na ten temat. Gdyby wprowadzali zmiany na lepsze, cieszyłbym się, tak jestem smutny.

Jeśli chcesz oceniać "gotowy i istniejący produkt" to naprawdę powinieneś czytać inne wątki niż te w rodzaju "Co się zmieni w 9 edycji?" - to jedyna rada, jaką mogę udzielić. Zaiste nie zmuszam Cię ani do czytania moich postów, ani do udziału w "plotkowych" tematach, w których zazwyczaj przeważa czarnowidztwo.

Natomiast jeśli ktoś chce poznać odpowiedź na to, co się zmieni w 9 edycji - proponuję zagranie sobie bitwy w oparciu a army booki Fantasy i rulebook od 40k, z jakimiś sensownymi house rulesami tam, gdzie dziury są zbyt duże. To powinno dać przyzwoity obraz sytuacji :)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

O tym właśnie dyskutujemy :)

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Loremaster pisze: Ja wiem tyle że w okolicach maja czerwca będę miał niezły ubaw z osób, które tutaj rękami i nogami się zapierają że nowa edycja nie będzie na okrągłych podstawkach.
Albo My z Ciebie kiedy już się okaże, ze to byłą bujda ;)

Btw, zabawnym jest, jak ludzie wrzucają to zdjęcie z okrągłymi podstawkami pod furmanki czy inne dzwonki i obcinają dół zdjęcia, żeby ukryć to, ze duży szczurek jest na prostokątnej i podsycać panikę wokół kółek :lol2:
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Pewnie okaże się że okrągłe podstawki są pod nowe zasady walk w tunelach i lustrii

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ale fakt dzwonek nie moze stac poza oddzialem bo oddzial go pcha jak nie stoi w oddziale to nie moze sie poruszyc chyba ze dadza nowego booka szczurom gdzie ma silnik zamontowany :)

Zablokowany