Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Bjouy »

Loremaster pisze:Jeżeli będzie to połączenie Wh40k z Lotrem ja nie ma nic przeciwko, dla mnie 8ed była taką patologią że gorzej wiele być nie może.
Patologia czy nie patologia, w WFB sporo osób grało dla dużych kloców piechoty, nie mówię tu o scenie turniejowej a o domowym beerhammerze gdzie mogłem wystawić każdy przeinwestowany oddział. Jak chcę zagrać w skirmish to gram w hobbita albo wh40k, do których również mam armie, po co mi kolejny taki system?

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Super klocki piechoty to jakiś taki slogan który nie jest prawdziwy, wystarczy na turniej pójść.
A nikt Ci w domu nie zabroni grać na zasadach z 8edycji. Ale 8 edycja nie była żadną edycją klocków a na pewno nie ostatnio.

Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Bjouy »

Loremaster pisze:Super klocki piechoty to jakiś taki slogan który nie jest prawdziwy, wystarczy na turniej pójść.
A nikt Ci w domu nie zabroni grać na zasadach z 8edycji. Ale 8 edycja nie była żadną edycją klocków a na pewno nie ostatnio.
Jak już mówiłem, nie mówię o turniejach
Loremaster pisze:A nikt Ci w domu nie zabroni grać na zasadach z 8edycji.
No spoko, tylko ile lat tak można? Bez nowości?

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

No wiesz, ruch Oldhammera nabiera rozpedu, moze warto sie zainteresowac? :)

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

W domu na klockach to mogłeś grać i w 5edycję.

Nowościami równie dobrze mogą być same monstery i bohaterowie nic z klockami nie mający wspólnego. Widziałem zresztą dużą armię do Lotra na tych ich trayach to formacji i wyglądała świetnie, łącznie z dużymi klockami. Tutaj przykład,ale widziałem dużo większe armie.

http://s152.photobucket.com/user/psmorg ... b.jpg.html

EDIT

tutaj drugi link
https://onyxworkshop.wordpress.com/abou ... gs-armies/

na dole są zdjęcia z bitwy wygląda jak WFB :P
Ostatnio zmieniony 27 cze 2015, o 13:13 przez Loremaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kellanved
Warzywo
Posty: 19

Post autor: kellanved »

Sama idea okrągłych podstawek i specjalnych trayów do nich jest do przełknięcia - choć kłopotliwa w przypadku armii masowych - gobbosów i szczurków. Trudny do przełknięcia jest nowy klimat - totalnie inny niż mroczny, krwisty Stary Świat. Szkoda że GW nie poszło w klimat figsów w stylu Awatars of War - gdzie nie sposób nie kochać prawie każdej figurki z osobna

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Może w ten sposób właśnie otworzy się nowa możliwość dla innych firm na stworzenie fajnego autorskiego systemu w klimatach dark fantasy. Avatars of war robią zajebiste modele, niech napiszą jakieś zasady porządne dla masowych armii i ja chętnie się przerzuce
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Juz pisza, nazywa sie toto Warthrone. Na razie dostepne tylko po hiszpansku, ale tlumaczenie jest w toku.

Awatar użytkownika
kellanved
Warzywo
Posty: 19

Post autor: kellanved »

Niestety tłumaczą już dłuuuużeszgo czasu - niestety jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę na start.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Barbarossa pisze:Życzę GW jak najgorzej w nadziei, że ktoś o innej mentalności przejmie to IP i zrobi z nim coś fajnego.

Szansa, że AoS będzie świetnym systemem, oceniam na jakieś pół procenta.
Mam podobne zdanie. Liczę, że wybije się na powierzchnię nowy system bitewny oparty o klocki i przejmie schedę po WFB. Jestem pewien, że już niedługo pojawią zapowiedzi na temat nowego systemu bitewnego. W pierwszej kolejności liczę, że KoW po śmierci WFB i wydaniu 2 edycji stanie się popularniejszy. Już na zasadach I edycji grało mi się w KoW znacznie lepiej niż w 8 edycję WFB. Jeśli jednak KoW nie przyciągnie graczy to z pewnością pojawi się jakaś nowa alternatywa.

Nie widzę też problemu powstania ruchu podtrzymującego życie WFB, podobnie jak to jest z Mordheimem czy polskim Warheimem. Przypomina mi się również popularność przedpotopowej Ultimy Online (w tym polskiego Serwera CL), którą to grę utrzymywała przy życiu liczna rzesza fanów. Oczywiście w takiego fanowskiego hammera z chęcią bym grał, gdyby ktoś napisał porządną 9 edycję WFB ;P.

Swoją drogą cieszyłbym się, gdyby to Polsce powstałby alternatywny system bitewny zastępujący WFB. Mamy Wiedźmina, to teraz jest okazja wyjść z dobrym bitewniakiem ;P.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

PiotrB pisze: Gw twierdzi że to w dużej mierze wina graczy - oni to widzą prosto - gracze turniejowi to tylko garstka ich klientów ,ością w gardle są im zasady ETC i to podobno jest powód dla którego nie suportowaj sceny turniejowej - bo ludzie nie grali w ich grę , w sumie coś w tym jest.
O, to niesamowicie ciekawa wypowiedź! Czy mógłbyś przytoczyć ją w całości/podlinkować ? Jakie jest jej źródło - twórcy gry czy zarząd ?

W sumie to byłbym niesamowicie zaskoczony , że firma przejmuje się tym co robi z zasadami jakiś nieistotny ułamek (użytkownicy ETC) ułamka (gracze turniejowi) klientów, zwłaszcza, że i tak ludzie Ci coś tam kupują. Już bardziej powinni się przejmować, że gigantyczna większość klientów (dzieciaki) gra na zmyślonych totalnie zasadach, bo oryginalne są dla nich nie do ogarnięcia w całości.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

PiotrB pisze: Gw twierdzi że to w dużej mierze wina graczy - oni to widzą prosto - gracze turniejowi to tylko garstka ich klientów ,ością w gardle są im zasady ETC i to podobno jest powód dla którego nie suportowaj sceny turniejowej - bo ludzie nie grali w ich grę , w sumie coś w tym jest.
Piotr skoro to co piszesz to prawda to wylazi to co powtarzaliśmy od dawna. Euro zabijało ta grę. Tutaj mamy potwierdzenie tego. Oczywiści o ile to co mówisz to oficjalne stanowisko GW jakie przekazujesz :). Jeśli tak to brawo =D>
Nie traktujcie tego jako trolla z mojej strony ale prawdą jest ze to nie my tworzymy ta grę tylko robi to GW a skoro my sobie dopisujemy jakies zasady to czemu oni nie maja powiedzieć Cya grajcie sobie w swoje ...

Następne potwierdzenie to tez likwidacja albo może raczej zmiana formuły Golden Demona który nie będzie już robiony w wielkich halach sportowych tylko w kwaterze GW i na znacznie mniejsza skale.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Cyel pisze:
PiotrB pisze: Gw twierdzi że to w dużej mierze wina graczy - oni to widzą prosto - gracze turniejowi to tylko garstka ich klientów ,ością w gardle są im zasady ETC i to podobno jest powód dla którego nie suportowaj sceny turniejowej - bo ludzie nie grali w ich grę , w sumie coś w tym jest.
O, to niesamowicie ciekawa wypowiedź! Czy mógłbyś przytoczyć ją w całości/podlinkować ? Jakie jest jej źródło - twórcy gry czy zarząd ?

W sumie to byłbym niesamowicie zaskoczony , że firma przejmuje się tym co robi z zasadami jakiś nieistotny ułamek (użytkownicy ETC) ułamka (gracze turniejowi) klientów, zwłaszcza, że i tak ludzie Ci coś tam kupują. Już bardziej powinni się przejmować, że gigantyczna większość klientów (dzieciaki) gra na zmyślonych totalnie zasadach, bo oryginalne są dla nich nie do ogarnięcia w całości.
Ta niewielka grupa, jest zazwyczaj dość aktywna w necie i robi im Black PR.

A tak na prawdę, to po prostu projekt WFB nie przyniósł im oczekiwanej stopy zysku, więc go zakończyli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Może dla tego, że jak kupuję TV to mogę używać go jako stojaka do kwiatków i nikomu nic do tego ;)?
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
kellanved
Warzywo
Posty: 19

Post autor: kellanved »

Ja może wypowiem się bardziej już jako zbieracz - chomik figsów - na grę dawno nie miałem czasu. Kupowałem sporo figsów dla czystej radości posiadania i maziania pedzlem - uzbierało się tego 6 armii. Wiem na pewno że nowych pomysłów GW nie łykam. Jak chce mieć lśniących rycerzyków na skrzydłach to idę do działu WH40k. Dlatego drażniła mnie powolna degrengolada figsów GW - kompletne oderwanie od realiów i sensu, przerost formy nad treścią i przejaskrawiona do potęgi absurdalność wielu modeli.

A wiem że spora ilość kupujących ich produkty to ludzie tacy jak ja - kupują dla fluffu i klimatu.
Ale może się nie znam i GW swoim chytrym pomysłem podbije świat bo ludzie wezmą wszystko co ma znaczek młotka.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Gadajcie co chcecie ale 8 edycja i zasady ETC były tak na prawdę PATOLOGIĄ :). Zrobiliśmy sobie nową grę - naszym zdaniem lepszą za pomocą nie naszej własności ,czyli figurek GW :). Jeśli scenariusze będą fajne - sądzę ,że znajdzie się spora grupa graczy którzy będą w ta gre grać i nie będą jej traktować jak sport narodowy tylko jako hobby . Scena tak czy inaczej się zmieni - szkoda że nie będzie Masterów ale za to może pojawi się coś innego... Ja o to akurat jestem dziwnie spokojny bo przyroda nie lubi próżni. Ja osobiście - będę grał w systemy GW dalej - właśnie zakupiłem ogromną armię do 40tki:) jeżdżenie na turnieje to dla mnie sól życia - relaks i zabawa- kocham to robić. Sądzę że AoS szybko doczeka się sceny turniejowej albo konwentów czy czegoś co zastąpi to co działo się teraz.... Jak się okaże że próg wejścia w tą grę to faktycznie kilak stówek oraz że większość potrzebnych zasad jest za darmo oraz że faktycznie jest mnogość buildów i comb - to AoS będzie renesansem GW ....czego sobie i Wam życzę :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Jeszcze raz przemyslalem ta kmine GW.

Age of Sigmar staje sie faktem ale watpie by wycofali cała marke Warhammera. klepia na tym za duzo kasy na licencjach np na gry komputerowe. Nadchodzi Total War Warhammer, za rogiem czeka Mordheim a następnie mamy jeszcze nowego blood bowl. Możliwe że faktem stanie sie to co pisałem kiedys. Skoro ta książeczka z zasadami ma mieć kilka stron to mamy tutaj jakis mały skirmish a na bitewniaka jeszcze poczekamy.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

^Karpiu^ pisze:Jeszcze raz przemyslalem ta kmine GW.

Age of Sigmar staje sie faktem ale watpie by wycofali cała marke Warhammera. klepia na tym za duzo kasy na licencjach np na gry komputerowe. Nadchodzi Total War Warhammer, za rogiem czeka Mordheim a następnie mamy jeszcze nowego blood bowl. Możliwe że faktem stanie sie to co pisałem kiedys. Skoro ta książeczka z zasadami ma mieć kilka stron to mamy tutaj jakis mały skirmish a na bitewniaka jeszcze poczekamy.
Mi również wydaje się, że wydanie ostatnio całej masy figsów do EoT i likwidacja WFB to raczej nieekonomiczny pomysł. A plotki o wycofywaniu i przetapianiu to niezły odlot. Raczej nierealne.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

PiotrB pisze:Gadajcie co chcecie ale 8 edycja i zasady ETC były tak na prawdę PATOLOGIĄ :). Zrobiliśmy sobie nową grę - naszym zdaniem lepszą za pomocą nie naszej własności ,czyli figurek GW :)
to był żart prawda? czy oni naprawdę tak myślą....
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

GW i ich kłamstwa na temat przychodowości i winy ETC są jak ............---->>
https://www.youtube.com/watch?v=FTvNBWm1Jdc
Obrazek






_________________

Zablokowany