Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Post autor: gervaz »

Na warseerze trwa dyskusja o potencjalnych zmianach, jakie wprowadzi 9 edycja battla. Na razie zawiera ona jedynie spekulacje (co prawda poparte głosami uznanych przeciekowców). Nie jest nawet pewne, kiedy owa 9 edycja się pojawi. Lato 2014? 2015?
W każdym razie powtarzają się głosy o dużych zmianach w regułach - oraz o ograniczeniu ilości armybooków. Być możę będzie 1, być może 2 - góra 5 (przynajmniej, gdyby te pomysły okazały się być rzeczywistością).

http://www.warseer.com/forums/showthrea ... th-Edition

My również możemy sobie pogdybać. Obserwując dotychczasowy kierunek rozwoju battla, wyraźnie widać, że gra ma być dla GW maszynką do sprzedaży figurek. Taką zmianą jest np wprowadzenie zasad dla formacji hordy, zasady steadfast - czy choćby dodatek Storm of Magic. Ponadto zasady zmieniają się z tych bardziej złożonych (np unit strengh) na łatwiejsze i losowe (losowany zasięg szarży). Jeżeli wfb dalej będzie szedł tą drogą, to możliwe, że 9 edycja w jakiś sposób będzie zachęcać / wymuszać zakup nowych figurek. Na przykład poprzez dodane podręcznikowej zasady kontyngentów i łatwiejsze mieszanie figurek z różnych armii.
Co do zasad samej gry - trudno powiedzieć, co jeszcze można jeszcze bardziej uprościć. Być może zadawanie ran? Obecnie to trzy (czasami 4) rzuty (hit, wound, save, czasami ward) - a mogłyby być dwa: połączenie hitu i wounda - a potem save.
Macie jakieś własne spekulacje na ten temat?

Mod:link do podsumowania

Awatar użytkownika
Raqq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Raqq »

Jakoś wątpię żeby połączyli te army booki w 2-3. Choć zależy jaka będzie tego cena. Widzę takie opcje:

Gracz posiadający 1 armię teraz kupuje AB za 150 zł, będzie zmuszony do kupienia dużego booka za powiedzmy 200.
Gracz posiadający 2 armie "złe" teraz kupuje 2 AB za 300, kupi sobie dużego booka "zła" za 200
Gracz posiadający 2 armie "różne" (np DoCH i EMP) teraz kupuje 2 AB za 300, w 9 ed kupi 2 duże booki (zły i dobry) za 400.

Pytanie których graczy jest więcej i jak marketing GW na to będzie patrzył. Jedno wydaje mi się pewne - jeśli połączą te booki w jakieś giganty to będziemy musieli zapłacić i nosić na turnieje dziesiątki stron papieru zupełnie niedotyczącego modeli (armii), którymi gramy :(

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ksero. EoT :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Ksero to pierwsza oczywista odpowiedź na potencjalny problem grubych booków. Druga to ich mała objętość - np 120 str. Jeżeli zasady i współczynniki jednostek będą uproszczone - a raczej będą - by przyspieszyć czas nauki i zachęcić większą ilość graczy - to wtedy zasady spokojnie się zmieszczą :)
Mnie bardziej ciekawi - jak się zmienią, by pomagały sprzedawać więcej już wyprodukowanych figurek. Jakimś pomysłem - oczywiście fatalnym dla zagorzałych graczy - są gotowe rozpiski armii. Trzeba mieć dokładnie taką jak w podręczniku ;)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Już 9 edycja? Ja jeszcze zaraz do 8 dobrze nie poznałem...
Szaleją, bez 2 zdań. Ja mam nadzieję, że nie odwalą maniany, bo nie dość, że z modelami idą w gorsze i coraz trudniej uzbierać mi taką armię jaką bym chciał, to jak dalej będą kombinować to ja nie wiem co zrobię.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Rasti nie marudź. Wejdziesz na salony jako weteran do nowych graczy powiesz: Za moich 7 ed. czasów to były epickie combaty. A nastolatki rozdziawią buzie gdy im opowiesz o armour save na -2 czy o turbo klepaczach z 6 atakami z 5 siły, który sam pokonywał całe oddziały :D

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Rasti pisze:Już 9 edycja? Ja jeszcze zaraz do 8 dobrze nie poznałem...
Szaleją, bez 2 zdań. Ja mam nadzieję, że nie odwalą maniany, bo nie dość, że z modelami idą w gorsze i coraz trudniej uzbierać mi taką armię jaką bym chciał, to jak dalej będą kombinować to ja nie wiem co zrobię.
Czy tak szaleją imo mogą dac 9 ed ale niech wszyscy dostaną booki na 8
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja to byłbym najbardziej za tym, żeby się zatrzymali, bo moim zdaniem to oni w złą stronę idą, a nie mówię już nawet o cenach... Co kto woli w sumie.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Rasti pisze:Ja to byłbym najbardziej za tym, żeby się zatrzymali, bo moim zdaniem to oni w złą stronę idą, a nie mówię już nawet o cenach... Co kto woli w sumie.
Idą w stronę większych zysków. A te mogą osiągnąć, sprzedając jak najwięcej jak najdroższych figurek. Jeśli te mają służyć do gry - to zasady też nie mogą być skomplikowane.
To co mnie zastanawia, to właśnie kwestia tego, jak zmieni się wfb w 9 edycji - żeby te cele osiągnąć. Na szczęście nowa edycja jest przewidywana najwcześniej na przyszły rok.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wiem jak to wszystko działa, jednak nie zobowiązuje mnie to do tego, że mam to aprobować. :cry:

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

Oby tylko uproszczanie nie poszło w strone 40tki :)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

I co? Kolejne 5-6 lat na 6 edycyjnym ab do Brety?? Super....
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Mi tam bardzo podoba się obecna edycja i wolałbym całkowity brak zmian, ewentualnie jakieś kosmetyczne. Co do figurek, chciałbym aby postawiono na mocniejszy klimat (bez jakiś dziwacznych armat w demonach i wielkich potworach w wochu, cała reszta może być) , NIE zmieniano obecnego ,,komiksowego" stylu który dość mi się podoba ( a nie daj boże jakieś elfy z anoreksją od manatica) i żeby save, były PRZED zranieniami (bo to obecnie to praktycznie pacząc idioctwo, najpierw trafiasz, przebijasz zbroję i magiczną ochronę po czym ranisz, a potem w dziwaczny sposób twój organizm przypomina sobie że ma jeszcze zbroję i ochronę, które nagle zaczynają działać.) I to tyle, ogólnie NIE CHCE żeby zmieniało się cokolwiek poza armybookami.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Spokojnie zmian na 9 ed jakiś kosmosów nie będzie, zawsze nie parzysta edycja była kosmetyczną zmianą w stosunku do parzystej.
6ed. wniosła podział na cory. spece itp, wprowadzenie magii z kości a wycofanie kart
7ed nie wiele zmieniła
8ed randomowa szarża, powrót do % podziałów armii, magia i wiatry magii inne nie uzależnione od poziomu maga itp

To taki na szybko przykład oczywiście mogę się mylić, także raczej nie spodziewam się wielkich zmian, od takie tam np, że space marynaty mogą grać w WFB, a khemrii latać między galaktykami na wielkich kosmo chariotach :P

Awatar użytkownika
puzonik
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: puzonik »

W 40k GW testuje właśnie supplementy do codexów z armiami(bo po czemu nie kazać graczowi kupić 2+ książek zamiast jednej :P ), w skrócie dla nie obeznanych wydajemy wspólnego booka dla armii(tak jak teraz są) a potem zaczynamy wydawać do nich odmiany armii, dla objaśnienia imperium ma książkę to teraz do niej wychodzi jako osobny book nuln albo middenheim z lekko zmienionymi zasadami... Albo poszczególne miasta do lizaków, albo lepiej poszczegolne miasta do Dark elfów. Wlasnie to mamy w 40k, jako pierwsze iyanden do eldarow, w tą sobotę wychodzą enklawy farsighta do tau...jest plotka ze space marinsi maja dostać supplementy na masową skale...

Spodziewajcie się kupowania fortyfikacji bo to dobry biznes dla GW ;)
I pewnie kontyngent sojuszników do listy głównej ( jak sobie WE wystawia armatę to moze przestaną jęczeć ;) )

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Ale to Iyaden do eldarów jest tylko w MO, traktowałbym to raczej, jako delikatny dodatek. Oprócz tego nie wierzę aby ci wszyscy wyjadacze turniejowi zgodzili się grać na czymś takim. Dlaczego? Ponieważ nie gramy na turniejach Storm of Magic, a idąc tą logiką (GW wydało dodatek, trzeba na nim grać) to powinniśmy. Wątpię aby naprawdę mieli takie zamiary.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
puzonik
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: puzonik »

Iyanden jest juz normalnie dopuszczony do gry jakbys sobie chciał nim zagrać ;)
Tradycja wydawania supplementow armijnych ma baaaardzo długą tradycje w 40k, cale legiony chaptery do csm\sm były w chapter approved, codex armageddon(coś jak storm of chaos), eldarzy mieli codex craftworlds(cale serie mini dexow były), kilka lat temu GW totalnie zostawilo tą linie ale teraz zaczyna do niej wracać ;)

A co do twojego toku myślenia to jesteś w błędzie bo storm of Magic jest rozszerzeniem zasad(coś jak nasza apokalipsa) a nie nakładka na army booka.

Miszczu miecza a jakbyś dostał nakładkę do HE: saphery kingdom to by skruszyło twoje opory ?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2013, o 23:01 przez puzonik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Oj prawda była tego masa. Część z tych armii odleciała w mroki zapomnienia ( steel legion, kult of speeed, lost & dammend ), ale część weszła na stałe do kanonu. Ba, nawet nekroni, przez 2 edycje ( 4 i obecną ) absolutnie topowa armia, zaczynali w którymś z suplementów ( bodaj w chapter approved z 2002 ) jako army lits z śmieszną po prostu ilością oddziałów :mrgreen: . I co z tego wyrosło wszyscy gracze 40K wiedzą.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
puzonik
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: puzonik »

I teraz w 40k wszystko zaczyna wracać, jest plotka ze ze space marinsami od razu wychodzi supplement wbite scars, a potem imperial fists i ultramarines, jeszcze plotki o Raben guardach były
A kiedyś wyciekły ploty o testach armii grotów...

Idą duuuze zmiany czy wam to się podoba czy nie :P

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

puzonik pisze:
Miszczu miecza a jakbyś dostał nakładkę do HE: saphery kingdom to by skruszyło twoje opory ?
To mi się coś w tym nie podobało? :D
Tak grałbym na pewno, gdyby cena była normalna i wahała się 30-40zł. A w innym wypadku pociągnąłbym z neta. Jeśli zaś nie było by tego na necie, po prostu bym to olał. Jesli mają zamiar wydawać to po 100-150zł wątpię, żeby cieszyło się wielkim powodzeniem, przynajmniej w Polsce.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Zablokowany