Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Pitagoras »

Trzeba cały czas mieć na uwadze, że nie jest potwierdzone, ale chyba nawet mogą osiągnąć zamierzony efekt, bo po samym przeczytaniu tych "plotek" przyszło mi na myśl, żeby wciągnąć kolegów, którzy nigdy nie grali. Dać im parę moich figurek i jakieś małe giereczki wprowadzić w życie. Czyli teoretycznie to czego GW chciało :D .
Obrazek

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Przejrzałem te zasady, wydają się być bardzo "wstępne" - czekamy na pełną wersję. Ale nigdzie nie przeczytałem, że można dowolnie używać wszystkich armii jako jednej.
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Będąc klientem GW od ponad 20 lat (posiadając w sumie 4 armie i ponad 2000 figurek) stwierdzam, że tym razem bardzo dziękuję za dalszą współpracę. Jak ktoś mi pluje w twarz to najchętniej bym mu przyp.... a nie jeszcze dawał mu pieniądze.

Interesowały mnie zawsze duże bitwy, a nie skirmish, więc po prostu zostanę przy 8 ed., a figurki będę kupował u konkurencji lub z rynku wtórnego, a grywał w gronie znajomych w domu, tj. dotychczas. Skirmish w świecie fantasy to dla mnie Mordheim lub Warlord i nie muszę bawić się w nową zabawkę GW.

ET był już dla mnie skokiem na kasę i w tym momencie zaprzestałem kupowania produktów GW, gdyż te działania śmierdziały mi od dawna. Teraz okazało się, że wydymali wszystkich miłośników starego świata, a tych co w ostatnim czasie zainwestowali sporą kasę podwójnie.

Dziękuję GW i do widzenia .....

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Zastanawia mnie co zrobili z zasadami, że będą się tak samo dobrze skalowały zarówno dla małych jak i wielkich potyczek.

Fajnie też, że będzie można łączyć rożne armie... Wreszcie będzie można sobie kupić regiment takich woodelfów i wspierać nimi armię imperium, nie żałując wydanych iluś nastu złotych na oddział, który bez zaplecza swoich pobratymców jest całkowicie nie przydatny ^^
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

@Sasomir
Tylko szkoda, że ma nie być więcej.

A od siebie to ja chyba jednak 8ed.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Taka bardzo uproszczona 40k z odchyłami w kierunku Warmachine w postaci hero phase.

Grę ewidentnie psują typowo głupie GW wstawki jak bieganie (M+K6) czy szarża (M+2k6), dziwne zasady zwycięstwa, rzucanie i dispelowanie czarów jest mega losowe (ty rzucasz 2k6, przeciwnik dispeluje na 2k6). W zasadzie można rzucać monetą, czy czar wszedł.

Przetestuję toto, ale na razie podtrzymuję tezę, że to jest Duplohammer. Takie KOW z "K6" powstawianym z dupy w wielu miejscach, żeby popsuć.

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Pogramy zobaczymy - co do łączenia armii to też jestem happy z tego powodu. Taki był przecież pierwotny klimat tej gry - kto grał w Shadow of the Horned Rat, ten pamięta - każdy regiment z innej parafii.
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Barbarossa pisze: dispelowanie czarów jest mega losowe (ty rzucasz 2k6, przeciwnik dispeluje na 2k6). W zasadzie można rzucać monetą, czy czar wszedł.
Z tą magią jest w ogóle ciekawa sprawa i ważne jak bardzo będzie ona potężna w tej grze :) Bo jeśli Twój mag musi być w 18 calach od mojego maga i jeszcze go widzieć by rozproszyć czar to może być grubo :)

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Hehe. I jest jak zawsze.
1. Gówno nie będę w to grał
2. W sumie dalej gówno ale dla testu zagram.
3. Nawet nawet, to nie to samo co edycja x ale da się grać
4. Ktoś wie kiedy najbliższy turniej w AoS.

Jeśli nie będzie się grało dużych bitew to plewnie.
BTW co to znaczy że każda jednostka dostanie scrolla. Może zamiast na ptk będzie się grało na xxx scrolli, co na to samo wyjdzie .
Obrazek

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

tak jak myslalem, jedak dalej bedziemy grali w 8 ed
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Niby super fajnie, że zasady za darmo. Fajnie, że będzie można łatwo wprowadzać nowe osoby, ze względu na łopatologiczne zasady. Ale kurczę chyba nie tego większość szukała w Warhammerze.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Dupa zbita, jeśli to ma być pełna wersja. 8ed, albo armia pod młotek. Jak skirmish to już mam warmachinę.

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Jak ma się deklaracja suportu wcześniejszych modeli do grania figurkami z wcześniejszych edycji, które mają przecież różne wymiary? Pytam się w kontekście tego mierzenia do modelu i pytam się retorycznie. ;)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

nieśmieszne.
niestety.

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Ale tu są dwie powiązane ze sobą ale jednak różne rzeczy:

1. WFB jako produkt i własność GW.
2. WFB jako hobby, sposób użytkowania tego produktu dzięki któremu wyłoniło się pewne środowisko graczy.

GW może rozporządzać swoim produktem jak chce, ale rykoszetem zagraża innej wartości, która nie była ich własnością. I właśnie to niepokoi niektórych użytkowników. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Jak się to rozwinie zobaczymy.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Czysto teoretycznie jest opcja, że jeśli AoS będzie gównem, ale będzie supportowany to te nowe modele będziemy przenosić do 8ed. Oczywiście jeśli statystyki takie jak WS BS LD itp pozostaną takie jakie znamy. Koszty punktowe zawsze można jakoś ogarnąć.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Szczerze mówiąc, to brzmi jak KoW w skirmishu i głupim settingu. W sumie jak zabili fluff whfb, to nic już powstrzymuje mnie od wyboru KoW2 jako systemu do gry w fantasy moją starą armią, może środowisko też pójdzie ta drogą.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Nie wiem czy było ale tutaj skany zasad.
http://45.40.135.47/~ulthuan/forum/view ... &start=180
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Barbarossa pisze:Taka bardzo uproszczona 40k z odchyłami w kierunku Warmachine w postaci hero phase.

Grę ewidentnie psują typowo głupie GW wstawki jak bieganie (M+K6) czy szarża (M+2k6), dziwne zasady zwycięstwa, rzucanie i dispelowanie czarów jest mega losowe (ty rzucasz 2k6, przeciwnik dispeluje na 2k6). W zasadzie można rzucać monetą, czy czar wszedł.
44.29% że czar wejdzie, nawet najgorsze monety tyle nie mają.

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Ogólnie jak ma to tak to tego nie widzę... sprawdzę, ale nie widzę...
High Elves
Wojna o Brodę!

Zablokowany