Arkusz do spisywania wynikow z bitew i statystyk

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Arkusz do spisywania wynikow z bitew i statystyk

Post autor: Ziemko »

Siemka :)

Wpadlem ostatnio na pomysl, zeby zrobic sobie taki arkusz excelowy, ktory liczylby mi statystyke bitew z roznymi armiami.
Taki przydatne narzedzie np. do DMP zeby na podstawie wynikow oceniac paringi.

Mozecie go wyprobowac tutaj:
http://speedy.sh/6jXvn/Wyniki-WFB.xlsx

Arkusz zawiera 17 zakladek - 16 na kazda armie i jedna pokazujace sume statystyk dla wszystkich armii.

Wynik uzyskany z dana armia wpisujemy do konkretnej zakladki, wpisujemy imie/ksywe gracza oraz wynik uzyskany przez nas, a ostatnio kolumna to rodzaj bitwy - towarzyska, lokal lub master - to ma po prostu pokazywac, ze jesli na towarzyskiej bitwie robiles maski danej armii ale na masterach dostawales wpierdziel tzn. ze srednia z bitew z ta armia nie bedzie do konca obiektywna.
Na dole excel zlicza srednia dla danej armii, pokazuje sie ona rowniez w zakladce "wszystkie armie". Dodatkowo, aby wzbogacic system wizualny jesli wpiszemy wynik 0-9 to wyswietla sie nam on na czerwono jako porazka, wynik 10 na zolto jako remis, wynik 11+ na zielono jako wygrana - ulatwia nam to pozniej przy analizie wynikow wizualnie szybciej zobaczyc gdzie jest ok, a gdzie nie.

Mam nadzieje, ze sie przyda, jak wpadne na pomysl co mozna by jeszcze dodac to bede uptadowal
Jesli Wy macie jakies pomysly to piszcie to tez uwzglednie Wasze komentarze.

Have fun :)


P.S. A czy Ty wiesz jaka masz srednia z bitew z armia XYZ ?? 8) :lol2: :D

EDIT: Dodalem kilka opcji - scenariusz, format, com. score i liczenie na glownej zakladce z ilu bitew jest srednia. Have fun!

Awatar użytkownika
Slayfer
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Slayfer »

Że też Ci się chciało ;) wiem, że excel nie jest trudny, ale poklikać trzeba :P Ale w ogóle to super sprawa, jako że dopiero zaczynam to od początku swojej kariery będę mógł śledzić co i jak :D

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Fajna sprawa, zacznę sobie to prowadzić z nowym bookiem do DE :D

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dzieki, troche klikanie bylo, ale proste funkcje zostale uzyte, takze nie bylo tak zle.
Co byscie chcieli jeszcze zeby bylo dodane? Liczba tur rozegranych z dana armia na turnieju ?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Chce coś co zadziała z XP, potem Cie pochwalę bo jest za co :) świeetny pomysł ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie dziala Ci na Xpeku?? Wydaje mi sie, ze predzej to kwestia excela jest, robilem plik w w wersji 2007.

Khaine
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Khaine »

a czy zamieściłeś tam scenariusze?
Dobrze było by mieć tam statystykę: armia->scenariusz->wyniki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dobry pomysl, mysle, zeby jeszcze w glownym podsumowaniu pokazywaly ile bitew sklada sie na srednia.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Fajna sprawa - podobną rzecz widziałem niedawno online (gość zrobił stronkę, na której można prowadzić kronikę bitew, są nawet narzędzia do prowadzenia kampanii), ale przez grzeczność nie będę tutaj podawał linka, chyba że Ziemkowi to nie przeszkadza.

Co do samego arkusza myślę, że zakładka z formatem/scenariuszem bitwy też byłaby nie od rzeczy zwłaszcza, że euro póki co się skończyło (z masterów na ten format jeszcze tylko Babice i chyba tyle, PKS pojawia się na lokalach no i zbliża się Silesian).

Generalnie - =D>
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dodalem juz do kazdej armii kolumne scenariusz, dodatkowo zrobilem w glownym zestawieniu ze wszystkimi armiami ile bitew sklada sie na srednia, zeby moc bardzie dokladniej analizowac wyniki.
Liczba punktow w sumie tez fajny pomysl :)

Rzucajcie pomysly, bo zaraz fajne narzedzie dla battlowca wyjdzie z tego :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dodalem kilka opcji - scenariusz, format, com. score i liczenie na glownej zakladce z ilu bitew jest srednia. Have fun!

Podmienilem link z 1wszego posta do pobrania, takze jest teraz aktualny. Have fun!!!

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

widać sporo pracy, polecam zrobić to w 1 arkuszu (ewentualnie drugi na podsumowanie) - po prostu dodać kolumnę armia - nie trzeba będzie skakać między arkuszami
(jeżeli nie chce się tego zmieniać to polecam skrót przynajmniej ctrl+pageup/down na skakanie pomiędzy arkuszami [przy okazji działa to również na karty w przeglądarce])
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy - są czasem bitwy gdzie kości wyjątkowo nam sprzyjają/niesprzyjają. Dodałbym zakładkę p.t. "Uwagi", żeby zaznaczać, że dana bitwa była wygrana/przegrana "na farmazonie" albo z uwagi na jakiś poważny błąd mój bądź przeciwnika.

W zasadzie można po prostu podmienić kolumnę "Kompozycja" (którą można wpisać razem z formatem np 2400 euro) na "Uwagi" - przynajmniej ja tak zrobiłem i arkusz daje radę.

P.S. w TK brakuje zakładki "Format"
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Laik masz racje, tylko boje sie , ze przy 16 armiach to troche byloby to wszystko nieczytelne na jednej zakladce. Zalozylem, ze az tak czesto ktos nie bedzie bitew wpisywal, zeby to bylo problemem, aczkolwiek dla tych co wola miec wszystko w jednym miejscu to mozna tak rzeczywiscie zrobic , jak bede mial kiedys chwile to zrobie dwie wersje.

Danrakh - propozycja calkiem spoko, przy jakms wiekszym upie dodam tez.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

-Qc- pisze:Chce coś co zadziała z XP, potem Cie pochwalę bo jest za co :) świeetny pomysł ; )
Jak masz Office XP to nie otworzysz plików z rozszerzeniami .docx, .xlsx itp. Musisz pobrać łatkę: http://www.microsoft.com/pl-pl/download ... .aspx?id=3.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Z doświadczenia wiem że o niebo łatwiej robi się wszelkie analizy jeżeli dane są w jednym arkuszu.
Zrobiłem tak na szybko coś podobnego, z większą funkcjonalnością.

Po wprowadzeniu wyników tabelę należy odświeżyć klikając prawym klawiszem myszki i wybierając "odśwież" z menu rozwijalnego.

Miłej zabawy:
http://rapidshare.com/files/3334913867/ ... s_V03.xlsx
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2013, o 10:03 przez Laik, łącznie zmieniany 2 razy.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Ja chyba jednak wolę Ziemka opcję.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

polecam pobawić się tabelą :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Sprawdzilem Twoja wersje, tez jest spoko, ale wole moja ;) Niech uzytkownicy wybieraja co wola :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

W moim pliku można szybko porównać jak nam idą mastery a jak lokale, jeżeli gramy wieloma armiami to też możemy w sekundę porównać wyniki - trzeba tylko wybrać filtry w tabeli, nieco bardziej zaawansowani użytkownicy mogą z tych danych wyciągnąć wszystko - tak jak mówisz - zależy kto co potrzebuje.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ