Figurki z Chin?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Re: Figurki z Chin?

Post autor: Szamot »

ja bym jednak wystrzegał się produkcji chińskiej ;) i to nie koniecznie tylko ze względów prawnych

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Bojek pisze:ja bym jednak wystrzegał się produkcji chińskiej ;) i to nie koniecznie tylko ze względów prawnych
Niema co się bać wszystko jest niemal produkowane w Chinach .
Jeżeli to nie jest chamska kopia tylko własny wzór ,o jest to sprawiedliwe dla każdego łącznie z GW :D .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A czy nielegalne jest czytanie odkupionych na uczelni kserówek podręczników?
Co za to grozi?

Odpowiedz sobie na te pytania, to będziesz miał odpowiedź, co ci grozi za granie odlewami kupionymi w Chinach.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

A gdzie takowe cudo, czyli figsy z PRC można nabyć? Jakiś link albo coś? Oczywiście li tylko w celach porównawczych względem oryginału!

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Zamowisz 2 boxy za 2zl i wyśla Ci w kontenerze za 3000 zł :lol2:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

okurdemol pisze:A gdzie takowe cudo, czyli figsy z PRC można nabyć? Jakiś link albo coś? Oczywiście li tylko w celach porównawczych względem oryginału!
Tez bym, cholercia, chcial sie dowiedziec :)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

+1
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

I koniec końców okaże się to równą prawdą jak to, że Franz miał strzelać do papieża.

Odlewy można spotkać na ebay'u. Nie podejrzewam azjatów, raczej "hołm-prodakszyn". Niektórzy uczciwie zaniżają cenę, ale są i tacy, co sprzedają kota w worku. Mi się udało kupić takowe dwa (zdjęcie było za mało wyraźne). Brak oznaczeń, lub oznaczenia a'la stare GW. Różnica w stosowanym materiale - miękki i bardziej poddający się działaniu narzędzi.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

Taaaa... Jakoś tego nie mogę zrozumieć... Po kiego grzyba kupować podróbki? Jak kraść to miniony, a kupno "lewych" figurek aby oszczędzić kilka złotych jest zbyt niską ceną aby sprzedawać swoją uczciwość. Wiadomo, kupując figurkę nie kupuje się nie materiał (to są grosze, naprawdę), tylko to, że ktoś ją zaprojektował/wyrzeźbił/wypromował/sfinansował/zaryzykował jest produkcję itd. Wiadomo, nikt do kicia za taką figurkę wsadzać nie będzie, ale dla mnie to takie samo że-nu-a jak kupowanie lewych CD na bazarze.
Tym bardziej że można kupić ogromną ilość fajnych zamienników z innych firm, co jest IHMO o wiele bardziej odczuwalne dla GW czy jakiejkolwiek innej firmy (aby nie być gołosłownym: ogromna oferta zamienników WH40k produkowanych w Polsce spowodowała zmianę w polityce wydawniczej Forge Worldu).

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

MKG pisze:Taaaa... Jakoś tego nie mogę zrozumieć... Po kiego grzyba kupować podróbki? Jak kraść to miniony, a kupno "lewych" figurek aby oszczędzić kilka złotych jest zbyt niską ceną aby sprzedawać swoją uczciwość. Wiadomo, kupując figurkę nie kupuje się nie materiał (to są grosze, naprawdę), tylko to, że ktoś ją zaprojektował/wyrzeźbił/wypromował/sfinansował/zaryzykował jest produkcję itd. Wiadomo, nikt do kicia za taką figurkę wsadzać nie będzie, ale dla mnie to takie samo że-nu-a jak kupowanie lewych CD na bazarze.
Gdy zaczynalem zbierac Warhammera, a bylo to z 15 lat temu, w Katowickim Bardzie regiment 20 figurek kosztowal 84 pln. MIal mnostwo dodatkowych bitzow, traya, metalowe czesci. Dzis za 10 plastikowych figurek, bez zapchajsmieci kosztuje 150pln. Mam 2 razy mniej figurek wydajac dwa razy wiecej pieniedzy. Kto tu sprzedaje swoja uczciwosc? ;)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Takie mamy czasy - nie stać kogoś, to się w daną rzecz nie bawi. Jak człowiek idzie do pracy to i pieniądze się znajdą. Rzym nie od razu zbudowano, więc i wszystkiego na początku mieć nie trzeba. Jak ktoś wieku do pracy nie ma to prosi ładnie rodziców. Jak nie mają, albo dać nie chcą to przykre.
I proszę mi nie mówić, że drogo. Życie jest drogie. Takie są zasady. Przeszedłem wiele hobby, niektóre mi zostały, ale przy każdym rozlegało się miauczenie, że drogo. Będzie drożej, bo wszystko się robi droższe.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

chińskie podróby mają ubytki, ohydne nadlewki i bąble, ale po odrobinie pracy świetny materiał do konwersji. GW nie odbija cen na piractwie, podnosi bo wie że może sobie na to pozwolić. przecież rok w rok jest podwyżka, a GW dalej ma gdzieś opinię klientów w wieku 15+.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

dzikki pisze:I proszę mi nie mówić, że drogo. Życie jest drogie. Takie są zasady. Przeszedłem wiele hobby, niektóre mi zostały, ale przy każdym rozlegało się miauczenie, że drogo. Będzie drożej, bo wszystko się robi droższe.
A wiec korzystajmy z jedynej dobrej strony wolnego rynku i wybierajmy tansze odpowiedniki! ;) Co to za jojczenie. To, ze firma podnosi ceny do tak kolosalnych sum jest okazywaniem swojego szacunku do klienta, wiec dlaczego klient ma go calowac po stopach?

Jak Ci podwyzsza cene piwa dwukrotnie to tez uznasz, ze to ok? ;)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Arqueek pisze: A wiec korzystajmy z jedynej dobrej strony wolnego rynku i wybierajmy tansze odpowiedniki! ;) Co to za jojczenie. To, ze firma podnosi ceny do tak kolosalnych sum jest okazywaniem swojego szacunku do klienta, wiec dlaczego klient ma go calowac po stopach?
Normalne, legalne zamienniki są ok. Własna twórczość też. I jest ich od groma więc po grzyb szukać mitycznych "kopii z Chin" - pomijając fakt, że nieznajome Ci źródło zdziała ci figsy, które podczas pinowania nakręcą Ci się na wiertło.
Jak Ci podwyzsza cene piwa dwukrotnie to tez uznasz, ze to ok? ;)
Pudło. Nie piję piwa ;] Toleruje jedynie mocne alkohole. A dobre niestety są tylko ze sprawdzonych źródeł. Na całe szczęście nie robią ich twórcy figurek.

P.S. No dobra mali twórcy figurek robią tak jak mali bimbrownicy. Niby tanie, ale potrafi politurę zdjąć ze smakiem.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

do kasacji
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, o 10:42 przez Jan z Czarnolasu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Wypowiem się bo bawią mnie niektóre wypowiedzi na temat odlewu w tym wątku, a także w innych miejscach.

Dla mnie problemy moralne związane z kupowaniem odlewów są czymś absurdalnym. Prawo nie jest pisemnym odwzorowaniem moralności - są rzeczy obojętne z pkt widzenia moralności, które są zakazane przez prawo (marychnina), a są takie, które chociaż niemoralne, są dozwolone (np. zdrada, zabijanie zwierząt). Zostawmy więc prawo. Ja uważam, że GW od 2000 roku rucha mnie bez wazeliny swoją polityką. Po prostu mnie oszukuje. Najpierw zachęca do pewnych zakupów, a potem sprawia, że nie mają one sensu. Jeśli GW prowadzi taką politykę to ja nie widzę nic złego w tym aby ruchać swoją polityką GW. Swoją moralność pozostawiam dla innych, którzy bardziej na to zasługują. Od lat segreguję śmieci, jestem aktywistą organizacji zajmującej się ochroną zwierząt i przyrody, nie spożywam mięsa, staram się ograniczać swój ślad ekologiczny, jak bezdomny prosi o jedzenie to kupuję mu coś ciepłego do żarcia, nie oszukuje, nie jestem cwaniakiem jak większość tego narodu. Na tym polega bycie moralnym, a nie na robieniu dobrze menadżerom zagranicznej spółki, która postępuje nieuczciwie (chociaż legalnie).

Piszę to chociaż ostatni raz widziałem (świadomie) odlaną figurkę jakoś w 2004 roku. I nie była ona moja. Nie czuję potrzeby kupowania odlewów, ale jak miałbym ograniczoną ilość starych i rzadkich modeli, a potrzebowałbym ich do armii więcej (albo chciałbym pozostawić oryginały w stanie niepomalowanym) to bym je odlał bez wyrzutów sumienia tudzież kupił odlewy od posiadacza formy. Sorry... to już problem GW, że nie sprzedaje wzorów sprzed 20 lat.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Richtie pisze:Wypowiem się bo bawią mnie niektóre wypowiedzi na temat odlewu w tym wątku, a także w innych miejscach. ...
Twój punkt widzenia jest podzielany przez część modelarzy , dlatego pojawiają się odlewy i będą się pojawiać.
Czemu bo to część naszego hobby , pierwsi wargemerzy sami swoje modele , nie mieli innego wyboru. My mamy wybór albo GW, albo odlewy.
Z tej przyczyny pojawiać się będzie mnóstwo podróbek oraz konwersji ,co GW jest nie na rękę.Bo skoro można mieć taniej ,niż drożej to ..... :?:
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

MKG pisze:Taaaa... Jakoś tego nie mogę zrozumieć... Po kiego grzyba kupować podróbki?
Bo oryginaly nie sa juz dostepne? Dobry odlew kosztuje tyle, co nowy plastik.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Jankiel pisze:Bo oryginaly nie sa juz dostepne? Dobry odlew kosztuje tyle, co nowy plastik.
Zależy jeszcze z jakiego materiału ,niektóre są o wiele tańsze od tych z GW .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Kazdy mowi o moralnosci i prawie. Ja skonczylem Politechnike i podchodze do tego bardziej matematycznie.

Jestem zainteresowany figurkami z ForgeWord a konkretnie
GUO i 3x Zaby Nurgla. Jak widzimy na stronie oficjalnej FW calkowita suma
za moje figurki to ok. 1800zl plus koszty przesylki. Generalnie niemalo.

Odpowiedniki z GW ktore dodam ze sa poprostu brzydki sa warte jakies 775zl. Tez
nie malo.

Odlewy Zab i GUO zamawiane z Chin to koszt ok 350zl (przy wiekszym zamowieniu
dostawa za free).


Wiadomo, ze kazdy chcialby grac na oryginalnych figurkach i najlepiej z FW ale one sa poprostu
kosmicznie drogie. Ktos powyzej napisal ze roznica w cenie jest niewielka, jak na moje oko
to jest znaczna. Przynajmniej dla mnie.

Kwestia moralna....uwazam ze to sprawa kazdej osoby z osobna. Jedni kupuja w tesco a jedni w
almie. Ja uwazam ze WFB nie jest AZ tak wazna sfera mojego zycia bym nadszarpywal domowy
budzet na rzecz kawalka plastiku/zywicy.

Mam nadzieje ze chociaz czesc z Was sie ze mna zgodzi.

Serdecznie pozdrawiam.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ