Stare edycje wfb

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Stare edycje wfb

Post autor: Duinhir »

Cześć.

Poszukuję podręczników z zasadami do starych edycji od 1 do 6. Ciężko je znaleźć, a może ktoś ma skitrane u siebie.
Chciałbym powrócić do starych czasów bo nowe się powoli kończą (End of times) :P
No i nagłówek "Turniej na 2 edycje w battla" brzmi dość fajnie :)

Swoją drogą ciekawe jakby się sprawdziły obecne armybooki (wyłączając end of times) na starych edycjach, jak myślicie? Nowy wymiar zabawy w tym hooby ^^

PS. Jak ktoś podeśle linki to powrzucam na jakiś serwis i umieszczę tu w pierwszym poście dla porządku.

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Bardzo dużo w tej materii można znaleźć na chomiku. Są tam na pewno podręczniki od 3 edycji w górę (wcześniejsze mnie nie interesowały, więc nie wiem).

Jeśli chodzi o zasady, to najlepsze wydają mi się okolice 6 edycji i Ravening Hordes, wciąż jeszcze rozważam kwestię doboru edycji, bo planuję grać na stare zasady.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

8 edycja i army booki z 6 ed :] i po zawodach.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Solo pisze:8 edycja i army booki z 6 ed :] i po zawodach.
Grałbym :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Ojjj, Emp gniotło wtedy strasznie, do końca edycji miało jeden z lepszych booków; a kto pamięta jeszcze Blood Dragonów??
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Ja pamiętam i przedmiot w Skavenach storm demon :D 2 K 6 S 5 :D

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Pistoliersi z brace of pistols w CC :-D ... to była zasada fusilade czy cos takiego
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

eee chaos w 4ed i 5ed booku był fajny :mrgreen: te karty z giftami :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Guter pisze:Bardzo dużo w tej materii można znaleźć na chomiku. Są tam na pewno podręczniki od 3 edycji w górę (wcześniejsze mnie nie interesowały, więc nie wiem).

Jeśli chodzi o zasady, to najlepsze wydają mi się okolice 6 edycji i Ravening Hordes, wciąż jeszcze rozważam kwestię doboru edycji, bo planuję grać na stare zasady.

No właśnie szukam i znaleźć nie mogę. Armybooki to jeszcze są, ale mnie właśnie głównie zasady interesują.
Znajomy ma bodajże do 4 edycji w wersji papierowej. Jak tylko wrócę do kraju to go odwiedzę i skseruję dla potomnych.

Jak tylko dorwę te rulebooki to chętnię porobię turnieje kombinowane, bo to zawsze jakieś urozmaicenie.

W ogóle to może dlatego, że były inne czasy, ale ja pamiętam turnieje 6 edycyjne, na które czekało się z wypiekami na twarzy. Jeszcze przed balancing patchami i innymi takimi. Chciałbym zaserwować sobie i znajomym taki powrót do przeszłości :)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

No właśnie szukam i znaleźć nie mogę
Słabo szukasz :wink: . Jest na chomiku gość (imieniem fearuńskiego boga bardów i wiedzy się zwący) który ma chyba wszystkie materiały edycji 1-7.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Przemcio pisze:eee chaos w 4ed i 5ed booku był fajny :mrgreen: te karty z giftami :D
Mam do tej pory, piękna sprawa :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Infernal Puppet pisze:
No właśnie szukam i znaleźć nie mogę
Słabo szukasz :wink: . Jest na chomiku gość (imieniem fearuńskiego boga bardów i wiedzy się zwący) który ma chyba wszystkie materiały edycji 1-7.
Znalazłem, dziękuję za wskazówkę :P

Czy wrzucenie bezpośrednich linków do tych plików będzie złamaniem regulaminu? Bo nie wiem czy prawa autorskie w tym wypadku ciągle funkcjonują, jeśli nie da się tego kupić normalnie.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Wrzucaj najwyżej cie zbanują i odwiedzi cie odział szturmowo-rozpoznawczy . :D
Przy okazji turniej na mieszane edycję jest raczej złym pomysłem, mało chętnych skończy się grą w 3-4 osoby.
Mi by się nie chciało ogarniać zasad na 1 turniej i kombinować rozpiski ze starych army booków, natomiast wiem że jakiś świr pewnie by się znalazł do grania.

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Funkcjonują. Od 1. edycji:)
Aczkolwiek te materialy kraza w Sieci od lat i nic sie z nimi nie dzieje.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

W sumnie to Infernal Puppet już podrzucił, co bystrzejszy użytkownik to odnajdzie, a na rzeczonym chomiku jest wszystko faktycznie co potrzeba ;)
Przy okazji turniej na mieszane edycję jest raczej złym pomysłem, mało chętnych skończy się grą w 3-4 osoby.
Nie liczę na więcej :) W takiej zabawie stawiamy na jakość nie na ilość zawodników :lol2:

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Czy była jakaś edycja w której balans był na tyle dobry, że można było wykorzystać każdą jednostkę z każdej armii w różnych rozpiskach i nie mówić o niegrywalnych jednostkach?

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Tak. Edycja zwana "Domówką" nigdy mnie nie ograniczała i zawsze brałem co chciałem :mrgreen:

Niestety, tam gdzie wchodzi gra oparta o matematykę a taką jest battle tam będą "lepsze" i "gorsze" wybory ZAWSZE. Szczęście i pech w kościach ma mniejsze znaczenie w tego typu grach. Bo za tysięcznym razem wygrasz wszystkim, jak przeciwnik obleje każdy możliwy test.

Pytanie, któta była najbliżej balansu? Chyba któraś do 4 bo potem to już było tylko gorzej pod tym względem :P

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

W sumnie to Infernal Puppet już podrzucił, co bystrzejszy użytkownik to odnajdzie, a na rzeczonym chomiku jest wszystko faktycznie co potrzeba
Ha, cieszę się, że mogłem pomóc :) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Z chęcią zobaczyłbym jakiś turniej na 6 edycję Warhammera. Nie jestem graczem, bo ostatni raz na turnieju grałem z 8 lat temu, ale nadal kolekcjonuję figurki. Mam wrażenie, że za czasów 6 edycji, w Storm of Chaos i kampanii na Albionie grało najwięcej osób w Polsce. Wiem, że to nostalgieczne pierdzenie, ale to były dobre czasy... :) Tym milej mi się bierze starego rulebooka do ręki jak widzę co się teraz dzieje z End Timesami.

Jak było wtedy z balansem? Jako n00bkowy, 12-letni gracz Imperium wiedziałem, że Helblaster był przegięty. Potrafił wypłacić nawet 30 autohitów S5 -3sv na 12". Z drugiej strony, łatwo wybuchał, bo na 1 i 2 przy Misfire. Poza tym nie pamiętam jeszcze tak giętych rzeczy. Ktoś przypomni?

Za uprzejmością Debeliala otrzymałem ostatnią wersję do Army Buildera w szóstej edycji. Wisi na jego Chomiku.

P.S. Do dzisiaj nie mogę znieść, że obecnie już nie można strzelać z pistoletu do walki wręcz.
Podpis niezgdony z regulaminem forum

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

6 edycję przeklinały tylko dark elfy.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

ODPOWIEDZ