Arena Śmierci- poligon

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Inglief
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Koszalin "Zad Trolla"

Re: Arena Śmierci- poligon

Post autor: Inglief »

Dziad Zbych pisze:Wiadomo za ile dni po finale tej areny wystartuje następna ?
a jak szybko byście chcieli? :P tylko o wyrozumiałość poproszę bo to moja pierwsza będzie

Co do propozycji miejsca to myślałem nad jakimiś skośnookimi, tam chyba jeszcze nie było
"This quiet offends Slaanesh! Things shall get loud now."

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Inglief pisze:
Dziad Zbych pisze:Wiadomo za ile dni po finale tej areny wystartuje następna ?
a jak szybko byście chcieli? :P tylko o wyrozumiałość poproszę bo to moja pierwsza będzie

Co do propozycji miejsca to myślałem nad jakimiś skośnookimi, tam chyba jeszcze nie było
Popieram! :)
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Ja też , pytałem bo mimo że Fiodor zginął na początku nie dokończyłem jeszcze historii nowej postaci , ale jak się postaram to napiszę w jeden wieczór :)

Awatar użytkownika
Leśny Dziad
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: Knieja

Post autor: Leśny Dziad »

Jo to bym się nie obraził na co najmniej tydzień przerwy bo nie zacząłem nawet myśleć nad kolejną postacią :D
A co do miejsca to podoba mi się opcja z Mrocznymi Ziemiami u krasnalów chaosu.

Awatar użytkownika
Inglief
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Koszalin "Zad Trolla"

Post autor: Inglief »

Dobraż, to tydzień przerwy i póki co wygrywa Zharr Nagrund. Zasady chyba bez zmian... już i tak się nagłowię nad jakąś mechaniką pod już istniejące a co dopiero pod nowe
"This quiet offends Slaanesh! Things shall get loud now."

Awatar użytkownika
Gror
Wałkarz
Posty: 73

Post autor: Gror »

Taka sugestia do następnej Areny. Można by dodać do listy wierzchowców Lisiego Demona (Kitsune Oni, tylko dla postaci z Dalekiego Wschodu). Miałby statystyki porównywalne do wilka, tylko trochę wyższe i byłby pełnoprawnym demonem. Myślę, że nadałoby to trochę klimatu postaciom ze Wschodu.
Taka tam propozycja...
Let the bloodbath begin!!! My skin is getting white again.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Gror pisze:Taka sugestia do następnej Areny. Można by dodać do listy wierzchowców Lisiego Demona (Kitsune Oni, tylko dla postaci z Dalekiego Wschodu). Miałby statystyki porównywalne do wilka, tylko trochę wyższe i byłby pełnoprawnym demonem. Myślę, że nadałoby to trochę klimatu postaciom ze Wschodu.
Taka tam propozycja...
fajny pomysł, choć nie wiem jak się Nippończycy do demonów stosują

Ja bym chciał albo Zharr Nagrund albo Nippon

Awatar użytkownika
Gror
Wałkarz
Posty: 73

Post autor: Gror »

GrimgorIronhide pisze:Gror napisał(a):
Taka sugestia do następnej Areny. Można by dodać do listy wierzchowców Lisiego Demona (Kitsune Oni, tylko dla postaci z Dalekiego Wschodu). Miałby statystyki porównywalne do wilka, tylko trochę wyższe i byłby pełnoprawnym demonem. Myślę, że nadałoby to trochę klimatu postaciom ze Wschodu.
Taka tam propozycja...

fajny pomysł, choć nie wiem jak się Nippończycy do demonów stosują
Właśnie pomyślałem, że skoro Nippon to odpowiednik Japonii, to można uznać, że ich demony są zarówno typowe złe, ale również zdarzają się neutralne, które można obłaskawić oraz coś w rodzaju duchów opiekuńczych. Sugeruję się starymi japońskimi baśniami.
Let the bloodbath begin!!! My skin is getting white again.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Cóż, trzymajmy się tego, że nie ma "dodatkowych" bogów czy demonów czy niż przewiduje materiał źródłowy, ale traktując je jako duchy to jak najbardziej!
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

To i ja coś zasugeruje , o ile się nie mylę w obecnej liście oręża znikł podział na tarczę "dużą" i "małą". Może się mylę ale np.duża tarcza migdałowa a mały kałkan mogłoby mieć swoje różne wady i zalety. Wiem że szczegóły to :)

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Został zastąpiony przez tarczę (coś poręcznego, raczej okrągłęgo) i pawęż (coś w uj dużego- bonus do obrony, kara do zwinności, coś w tym geście)
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

W sumie tak mi początkowo wydawało ale nazwa pawęż kojarzyła mi się z tarczami włoskich kuszników która raczej do walki wręcz nie służyły :wink:

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Dziad Zbych pisze:W sumie tak mi początkowo wydawało ale nazwa pawęż kojarzyła mi się z tarczami włoskich kuszników która raczej do walki wręcz nie służyły :wink:
może służyć, jeszcze jak - husyci bronili się nimi w zwarciu przed wojskami Luksemburgów, poza tym rozmiar tych tarcz, które Wojownicy Chaosu dzierżą na modelach też jest porównywalnie imponujący

poza tym kałkan wcale się rozmiarami za bardzo od tarczy migdałowej rycerskiej nie różni
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Z pawężami masz rację , ale ten kałkan był raczej pośpiesznym przykładem , ale i tak jest trochę mniejszy od tarczy migdałowej

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Moim zamiarem było ujednolicenie i ułatwienie żyvia MG. Biedak musi wymyślać jakie zasady dać tarczy okrągłej, a jakie migdałowej. Jak rozróżnić w mechanice miecz typu XVIa i XVII. Czy kpń maści karej nie jest OP w stosunku do siwka.
Ludzie. Nie wszystko musi mieć odzwierciedlenie w mechanice. Pewne rzeczy na Arenie są tylko aspektem fabularnym.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

To grimgor zaczął :mrgreen: ( tak naprawdę to ja , przepraszam ale z tymi tarczami chciałem tylko zasugerować.)

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Nie musisz przepraszać, stary :) Bo co za różnica w toporze czy to topór Białgo Lwa czy dwurak exalteda?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Miałem zamiar podać jakąś ale nie umiem :D Co do miejsca to proponuję Norske.

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Nowa Arena Fajno ! Już dwie przeczytałem ( ahhh ten efektywnie wykorzystywany czas pracy ) Teraz chciałbym wziąć w niej udział ;) Ogólnie Nicppoń może dać nam coś z goła odmiennego, fajnie było by wczuć się w ten klimat. Zacieram rączki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Czy lokacja już postanowiona? Jeśli nie, zestawienie głosów
- Nippon 3
- Zharr Naggrund 3
- Norska 1
- Arabia 1
- Góry Krańca Świata 1
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

ODPOWIEDZ