Oldhammer Rage of Zigmar (6ed armybook 7ed RuleBook)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: Nakładka 6ed podreczników+7ed by Warzag&BP

Post autor: Barbarossa »

Belaner7 pisze:Barbarossa, Wl poza fajnym atakiem maja w 6ed asl, 6/4+sejva, t3, i nie maja stubborna z bazy. Można im go bylo jakos dać, jak chyba byl w nich generał (którego w 6ed sie losowalo :). Zajmuja tez slot rare. Jezeli juz rozważac powaznie jakąs piechote w he 6ed, byliby to sm. Nie wiem jak byloby ze sperami, przypomne tylko ze jeden piechur kosztowal 11pkt.
Pisałem 7 edycja!. Szarżujący walą pierwsi. Nawet, jeśli mają GW. White jajoni mogą być special, jeśli generał weźmie lion guard honour, co daje mu też stubborn, więc nie jest złe i w sam raz podchodzi pod MSU.

Ja to sobie przetestuję i zobaczę. JBC opcją nuklearną jest zasada hordy dla piechoty.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ja wiem ze 7ed, i 6ed book. Asl to zasada gw, a wl nie musza szarzowac. Masz racje z tym lion g. Honor. Wl chyba nawet przestawali być 0-1. Tylko pytanie wowczas,kto go naklada. Chętnie poczytam jak ida testy, sądzę ze i tak zostanie sm> wl.

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Może tak zacząć by kompilować jakiś arkusz/doc na google drive z podsumowaniem propozycji?
W jednym poście trudno wszystkie zmieścić, tabelarycznie przydałoby się opisać co pochodzi z której edycji.
Ponawiam pytanie co z Armybooks, bo na razie dyskusja zawęziła się na elfach.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Maszyny przestaną być przegięte jak trzeba będzie znowu zgadywać zasięg. Żadnego mierzenia stołu i rzucania jedną kosteczką na hit!
Mówię to ja grający od 6 lat dwarfami. :D Nie ma leko, nie ma lipy.

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

+1
moja apropabata do zgadywania
Może jednak jakiś nerf co do ilości ran by nie było za dobrze do wyjadaczy armatkowych?
Dwa, czy bedą 6 edycyjne zasady dla klop?

Rozumiem, że krasnoludy dostaja drugi book z 6ed.
Co do DE bardziej widziałbym pierwszy book wraz z erratą.
Jeśli chodzi o VC to book z 6ed. z powodu bloodline'ów. Doceniam mnogość kombinacji zdolności w 7ed. ale jednak to nie to samo.
Co do DoCh to mam propozycje by nie brać po prostu 7ed. książki, ale wymieszać ją sensownie z listą z Ravening Hordes.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Hoax pisze:
Jarlaxle pisze:Ale trzeba wyeliminować patologię warhammera, czyli turbo maszyny armaty powinny strzelać na bs'ie załogi ze wszystkimi ujemnymi modyfiaktorami
Maszyny na BSie? Czaisz, że poza skullkannonem który ma BS5, obsługanci mają BS 3, albo nawet 2? Czyli cannon za 120pkt na dalekim ma trafiać na 5+ a jakiś cover i tek nie problem skołować. Ja rozumiem, że każdy teraz chce coś dla siebie ugrać i pegazistami i hydrami zalatywać, ale bez przesady. Wtedy te modele robią się absolutnie niegrywalne.
Warhammer na mało grywalnych maszynach nic nie straci :P Same zyski. W końcu armie będą się porządnie prezentować. A nie parki maszynowe :P z precyzją snipery.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Jarlaxle pisze:
Hoax pisze:
Jarlaxle pisze:Ale trzeba wyeliminować patologię warhammera, czyli turbo maszyny armaty powinny strzelać na bs'ie załogi ze wszystkimi ujemnymi modyfiaktorami
Maszyny na BSie? Czaisz, że poza skullkannonem który ma BS5, obsługanci mają BS 3, albo nawet 2? Czyli cannon za 120pkt na dalekim ma trafiać na 5+ a jakiś cover i tek nie problem skołować. Ja rozumiem, że każdy teraz chce coś dla siebie ugrać i pegazistami i hydrami zalatywać, ale bez przesady. Wtedy te modele robią się absolutnie niegrywalne.
Warhammer na mało grywalnych maszynach nic nie straci :P Same zyski. W końcu armie będą się porządnie prezentować. A nie parki maszynowe :P z precyzją snipery.
Ty tak serio? :shock:

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Z możliwością brania BSa od inżynierów... Spoko. Dobry pomysł.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Ewentualnie nietrafienie w teście mogłoby dawać jakieś kary do obrażeń albo wtedy scatterujesz gdzie to uderzy.
Bo tak, laser działa to patologia. Niech wreszcie strzelają koziołkującą kulą armatnią a nie promieniem śmierci

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

wystarczą zasady strzelania maszyn z 7ed., które jak ktoś źle obliczył to nie trafił/zle poturlał
Więcej losowości w nich nie trza (polecam przeczytać zasady strzelania z 7ed a potem wypowiadać sie na temat strzelania z maszyn)
To nie nakładka 8ed !!!

Nie wiem czy zauważyliście ale projekt ten w zamierzeniu ma zrobić z tej gry mniej losową a bardziej taktyczna

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

tldr i dodatkowo zerowe szanse wprowadzenia gdziekolwiek indziej niz na strychu z kumplami albo na jakims 4 osobowym turnieju w bardzie.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Z tym nastawieniem pozostaje AoS

Bo Szwedzi maja dużo zmian 8ed a będzie więcej
Kilka os na forum wprowadza zmiany w zasadach których jest duzo
Tutaj gramy na wcześniejszy podręcznik który jest duży

Szczeze ja wole ze znajomymi na "strychu" grać w 7/6ed niż w 8 na turnieju z EoT
Kwestia gustu

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

AoS to idealna propozycja dla trolla TLDR.
Polecam.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Dopóki nie zostanie jasno określone jaka grupa dla jakiej grupy robi nowego Warhammera, w jakim terminie, na jakich zasadach oraz gdzie to miałoby obowiązywać później (dostępność graczy, turniejów) to wiele osób potraktuje ten temat tak jak Andrzej.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Niech traktuje. Ja z przyjemnością się pobawię w to z kolegami i mam głęboko gdzieś, co Andrzej na ten temat sądzi i czy ktokolwiek kiedykolwiek zechce zorganizować turniej.

To jest zabawka dla tych, którzy chcą się cofnąć do złotego wieku popularności battla. W ulepszonej pod kątem gry strategicznej wersji. Tyle.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Remo ja to robie dla siebie, tak jak pewnie kilka os. wypowiadajacych sie w tym, temacie
Moze ktoś podchwyci, moze nie to dla mnie skutek uboczny (nadmienie ze b. fajny)

Natomiast wiem ze samemu mierzenie sie z czyms takim nie jest łatwe, to ciesze sie niezmiernie ze chłopaki się w temacie udzielają
Ba pomysły ich są świetne i w takiego młotka chce grać

Testy będą w klubie po DMP, postaramy sie je nagrywać, bo w klubie mamy taką opcję
Barb jesteś modem w dziale pogadaj z Fluffym przeniesiemy temat do Twojego działu a tu zostawimy linka
Będziesz dzięki temu miał dostęp do edycji posta a nie chce zeby umkneły mi pomysly które pojawiaja sie w tym temacie

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

A ja myślę, że jeżeli przeżyje któraś wersja funowskiego WFB to będzie to jedna wersja. Powstanie ich kilka, te w wersji angielskiej będą popularne 'na necie' ludzie wybiorą i siłą rzeczy jak ETC w PL środowisko wybierze słuszną wersję. Czy ta zginie? Być może. Nie mniej jednak imho jest spora szansa, że gra padnie bez wsparcia producentów modeli -gra w sensie każda (wszystkie) funowska odmiana wfb. Najwyżej powie si trudno.Pod tym względem KoW i WarTh. mają przewagę. Jedno jest pewne - będzie z czego wybierać.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Mieszanka raczej nie przyjmie się, chyba że to przyjmie ETC to wtedy może... Chodzi o autorytet. Największy mają producenci jak GW które nas olało, czy wypływający teraz Mantic. Potem grono ETC które w kraju zdobyło dominację turniejową a na szarym końcu grupki klubowe z ich modyfikacjami. Osobiście wieżę że skierujemy się w końcu w kierunku Mantica a modyfikacje fanowskie zawsze komuś będą nie pasować i zawsze w tej kwestii będzie niezgoda.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Narożny pisze:A ja myślę, że jeżeli przeżyje któraś wersja funowskiego WFB to będzie to jedna wersja. Powstanie ich kilka, te w wersji angielskiej będą popularne 'na necie' ludzie wybiorą i siłą rzeczy jak ETC w PL środowisko wybierze słuszną wersję. Czy ta zginie? Być może. Nie mniej jednak imho jest spora szansa, że gra padnie bez wsparcia producentów modeli -gra w sensie każda (wszystkie) funowska odmiana wfb. Najwyżej powie si trudno.Pod tym względem KoW i WarTh. mają przewagę. Jedno jest pewne - będzie z czego wybierać.
Nie ma takiego mechanizmu by ograniczył rynek do jednej wersji, jeśli wszystkie są fanowskie. Jeśli nie ma wsparcia wydawcy to musiałaby by być międzynarodowa fundacja/związek, który by to sankcjonował, tak jak to się ma u szachistów i brydżystów. Coś bardziej zinstytucjonalizowane niż twórcy ETC. Teoretycznie mogłoby to pójść w te stronę, ale na razie jest inaczej.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Panowie zejdzcie na ziemie. Jedyna szansa, zeby powstala fanowska edycja battla to patronat spolecznosci ETC. W domu mozecie sobie grac nawet na mix 3 i 8 edycji, ale jesli ma sie to przyjac szerzej to mandat ETC - najwiekszej i najbardziej oficjalnej spolecznosci battlowej.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ