Oldhammer Rage of Zigmar (6ed armybook 7ed RuleBook)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Re: Nakładka 6ed podreczników+7ed by Warzag&BP

Post autor: jurak »

zaf pisze:Sorry taki jej był klimat, własnie na tym polegała magia tamtej ed.
Musiałeś taktycznie wyprowadzić w pole przeciwnika i walnąć z boczku

dlatego zasada steadfast działa w erracie tylko z przodu i tylko dla piechoty
Nie jest łatwo
No właśnie o to chodzi, nie ma co płakać o us2 na fastach bo z CC z 8ed będą miały krucho.
A suporty po jednym ataku, zasada removing casualities dawała pełną 1 ranke do atakowania, jeżeli był zapas jaszcze.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

pamietaj ze support działa z przodu nie z boku !!!

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Tak w sumie to sporo już ustalono, ile czasu na testy i kiedy będzie standaryzacja (publikacja oficjalna) tego przedsięwzięcia na potrzeby ogólnokrajowe?

@zaf jak ten standard będzie się nazywał ? WFB_Modern_6 ?

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Meekee pisze:Tak w sumie to sporo już ustalono, ile czasu na testy i kiedy będzie standaryzacja (publikacja oficjalna) tego przedsięwzięcia na potrzeby ogólnokrajowe?

@zaf jak ten standard będzie się nazywał ? WFB_Modern_6 ?
Rage od Sigmar 7ed.
Może się nawet nazywać kukulcze jajo GW byłe zasady działały i była frajda z gry

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

zaf pisze:pamietaj ze support działa z przodu nie z boku !!!
Wiem, ale IMO to i tak dużo o oo.

To 7ed rbek?
6ed bloki?
SOC?

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

zaf pisze:
Meekee pisze:Tak w sumie to sporo już ustalono, ile czasu na testy i kiedy będzie standaryzacja (publikacja oficjalna) tego przedsięwzięcia na potrzeby ogólnokrajowe?

@zaf jak ten standard będzie się nazywał ? WFB_Modern_6 ?
Rage od Sigmar 7ed.
Może się nawet nazywać kukulcze jajo GW byłe zasady działały i była frajda z gry
Ok ok ;) Czuję intencje.
Jednak czy masz trochę apetytu na to, że robione jest to też po to by to właśnie ten Rage of Sigmar 7ed było oficjalnym standardem Ligi WFB Pol ?
Jeśli tak, to chyba warto zastanowić się nad systematycznym i przekonującym innych podejściem do tego "systemu".

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Meekee pisze:
zaf pisze:
Meekee pisze:Tak w sumie to sporo już ustalono, ile czasu na testy i kiedy będzie standaryzacja (publikacja oficjalna) tego przedsięwzięcia na potrzeby ogólnokrajowe?

@zaf jak ten standard będzie się nazywał ? WFB_Modern_6 ?
Rage od Sigmar 7ed.
Może się nawet nazywać kukulcze jajo GW byłe zasady działały i była frajda z gry
Ok ok ;) Czuję intencje.
Jednak czy masz trochę apetytu na to, że robione jest to też po to by to właśnie ten Rage of Sigmar 7ed było oficjalnym standardem Ligi WFB Pol ?
Jeśli tak, to chyba warto zastanowić się nad systematycznym i przekonującym innych podejściem do tego "systemu".
Nie wiem czy przekonam graczy 8ed do grania w inną grę (bo 7 różni się od 8 prawie jak AOS od dobrej gry planszowej)
Nie wiem jeszcze czy pomysły są dobre bo nie testowane
Niemniej ją chce w to grać i jeśli zarazi sie wiecej osob moim lub raczej naszym entuzjazmem to tylko się cieszyć
jurak pisze:
zaf pisze:pamietaj ze support działa z przodu nie z boku !!!
Wiem, ale IMO to i tak dużo o oo.

To 7ed rbek?
6ed bloki?
SOC?
tak 6ed booki były bardzo zbalansowane
odstawały jako najsłabsze:
DE
OK

Najsilniejsze to różnie IMO
Sk
O&G
VC

Storm of Chaos nie odbiegał poziomem balansu od reszty a dzięki temu mamy armie demonów a DE można złożyć "inaczej"
zresztą w momencie SoC to większość podręczników była 6ed

I tak "Rage od Simgar" byłoby fajne (chyba Sigmar to słowo klucz zajęty dla GW;)) podoba sie?

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

zabitą figurkę piechoty zastępuje fig z tylnego szeregu z różnica ze ma 1 atak np:
Witch elfkę zabija bohater - zastępująca ją elfka będzie miała 1 atak
Ja proponuje zostawić zasadę jak w 8ed, bo promuje się piechotę z 1 bazowym atakiem.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Project: WARHAMMER - byłoby fajne bo odwołuje się do nazwy, którą wszyscy lubimy a nie do innej nazwy... :wink:

Można napisać War-Hammer coby nikt się nie pultał. 8)

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

zaf pisze: odstawały jako najsłabsze:
DE
OK
Moim zdaniem aby ugrywalnić podręcznik OK wystarczy wprowadzić szereg od 3 modeli i dać 3 supporting ataki, tak jak to jest teraz. Stompy to kwestia dyskusyjna (jako gracz OK myślę, że nie są niezbędne). Warto dodać do tego booka Mournfangi oraz Ironblaster. Jedyne co jest w tej książce nietrafione to przymus brania Tyrana do każdej armii, strzelane artylerką Leadbelcherami oraz Maneaterzy w rare'ach i za 80 punktów...
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Silvestro pisze:
zaf pisze: odstawały jako najsłabsze:
DE
OK
Moim zdaniem aby ugrywalnić podręcznik OK wystarczy wprowadzić szereg od 3 modeli i dać 3 supporting ataki, tak jak to jest teraz. Stompy to kwestia dyskusyjna (jako gracz OK myślę, że nie są niezbędne). Warto dodać do tego booka Mournfangi oraz Ironblaster. Jedyne co jest w tej książce nietrafione to przymus brania Tyrana do każdej armii, strzelane artylerką Leadbelcherami oraz Maneaterzy w rare'ach i za 80 punktów...
Suporting attack nie jest czasami tylko jeden, a to co teraz mylimy to remove casualities?

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Silvestro pisze:
zaf pisze: odstawały jako najsłabsze:
DE
OK
Moim zdaniem aby ugrywalnić podręcznik OK wystarczy wprowadzić szereg od 3 modeli i dać 3 supporting ataki, tak jak to jest teraz. Stompy to kwestia dyskusyjna (jako gracz OK myślę, że nie są niezbędne). Warto dodać do tego booka Mournfangi oraz Ironblaster. Jedyne co jest w tej książce nietrafione to przymus brania Tyrana do każdej armii, strzelane artylerką Leadbelcherami oraz Maneaterzy w rare'ach i za 80 punktów...
Mysle że Tyrant to bardzo dobry pomysł
Mournfangi co reszta o tym myśli ? ja jestem za

Ironblaster moze kiedyś jak sprawdzimy te zmiany

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

@zaf + inni: widzicie sens by podzielić się i promować to rozwiązanie w turniejowym środowisku zagranicznym WFB ?

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

jurak pisze:
Silvestro pisze:
zaf pisze: odstawały jako najsłabsze:
DE
OK
Moim zdaniem aby ugrywalnić podręcznik OK wystarczy wprowadzić szereg od 3 modeli i dać 3 supporting ataki, tak jak to jest teraz. Stompy to kwestia dyskusyjna (jako gracz OK myślę, że nie są niezbędne). Warto dodać do tego booka Mournfangi oraz Ironblaster. Jedyne co jest w tej książce nietrafione to przymus brania Tyrana do każdej armii, strzelane artylerką Leadbelcherami oraz Maneaterzy w rare'ach i za 80 punktów...
Suporting attack nie jest czasami tylko jeden, a to co teraz mylimy to remove casualities?
MI ma max 3 support ataki wg rb z 8 edycji. Poczytaj ;)
zaf pisze: Mysle że Tyrant to bardzo dobry pomysł
Mournfangi co reszta o tym myśli ? ja jestem za

Ironblaster moze kiedyś jak sprawdzimy te zmiany

Chcąć wziąć dużego maga należy dodać do armii jeszcze tyrana, a to niestety ogranicza możliwość grania Slaughtermasterem na mniejsze punkty (bo w sumie o to chodzi, że aby wystawić Slaughtermastera trzeba mieć Tyrana - źle sformułowałem roszczenie #-o )
Ostatnio zmieniony 22 lip 2015, o 19:45 przez Silvestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Meekee pisze:@zaf + inni: widzicie sens by podzielić się i promować to rozwiązanie w turniejowym środowisku zagranicznym WFB ?
Na pewno nie w fazie przedtestowej
po pierwszych testach zobaczymy jak pomysły wpływają na mechanikę gry

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ja przepisuję zasady 7 ed. w skróconej formie po angielsku, więc materiał będzie jbc. IMO pomoże również w to zagrać weteranom, którzy już zapomnieli tamtą edycję.

Rage of Sigmor proponuję, ew. Sygmar. Będzie pasowało do Ogorów :)

Albo pełniej:
Oldhammer: Rage of Sygmar

A do tego, zgodnie z innym postem na głównej, wielka gwiazda chaosu własnej roboty na okładce.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Albo Zygmar :-D

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Oldhammer Rage of Zigmar
podoba mi sie
Ostatnio zmieniony 22 lip 2015, o 23:53 przez zaf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Dopuszczacie tylko dwie armie ze SoCh czy wszystkie?

Swoją drogą ciekawe ilu graczy HE i DE przerzuci się na proponowany w temacie format.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Belaner7 pisze:Do pierwszego posta.

Krasnoludy to chyba te grały w 6 i 7ed, i w 8 w sumie też, i nieźle im szło.

http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/ima ... _Cover.jpg

Swoją drogą ciekawe ilu graczy HE i DE przerzuci się na proponowany w temacie format.

Dopuszczacie tylko dwie armie ze SoCh czy wszystkie?
tylko te 2
DE zeby gracze mieli jakąś odskocznie
Doch zeby nie tracić graczy
reszta nie jest potrzebna

Ja jestem graczem DE i z chęcią wróce do starszego podrecznika = przynajmniej nikt nie bedzie jeczał ze warlocki albo pedant :roll:

ODPOWIEDZ