Border Princes

Border Princes

Niezależne Forum WFB/9th Age

Teraz jest 18 wrz 2018, o 21:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1826 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 92  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: WFB: Reworked and Rebalanced
PostNapisane: 31 lip 2015, o 16:26 
Postownik Niepospolity

Quick explanatory video (click to view!)

ArmyBuilder 2.2c data files (click!)

Obrazek

Work done so far: (click to download!)

The premise of the project is to bring WFB 8th edition to balance, so the final product resembles in cores rules 8th edition almost in 100%. The difference comes in armybooks where too weak units went down in cost and too strong units went up in cost. That's pretty much it!

I would love to hear what you have to say, either in general - if you like the idea or not, or specific - if you think that something should be done differently - then write it. I read all the comments and fish out for great ideas and insight from other players. At this stage of the project it is extremely important for me to listen to the feedback of playtesters, and the bigger the playtesting group, the better it will be.

Thank you for your time, cheers
Furion

--------------------------------
changelog (click!)

--------------------------------

Chcesz pomóc w pojekcie?
Dzięki, że w ogóle czytasz ten paragraf yo! Projekt zaiste osiągnął etap, na którym nie pogardziłbym pomocą. Co byśmy się dobrze zrozumieli: poradzę sobie sam, projekt doprowadzę do końca. Ale jeżeli masz za dużo o końcówkę wakacji, to nie pogardzę. Zapłata to "dziękuję" i symboliczne piwo na masterze, tudzież cola dla nieletnich. Poniżej znajduje się lista projektów, które są potrzebne:
  • Najbardziej możesz pomóc przez granie i playtestowanie tego projektu. Jak już zagrasz, albo chociaż napiszesz parę rozp, to byłoby super, gdybyś mógł napisać parę słów w tym właśnie temacie.
  • Jeżeli masz chęć i możliwości, to wielką pomocą byłaby promocja tego produktu na zagranicznych forach. Na chwilę obecną potrzebuję kompletną listę najpopularniejszych forum armijnych. Jak byś mógł taką skompilować i mi przesłać, to super.
  • Jeżeli masz dostęp do zaplecza turniejowego i twoje lokalne środowisko się na to zgodzi, to Zrób lokala na te zasady. Dla tych podręczników co już zrobiłem: żadnych ograniczeń. Dla tych co nie zrobiłem, ograniczenia ETC. Dla wszystkich nowa magia i itemy.

Po tym apelu do organizatorów apel do zapaleńców, co chcą pomóc. Legenda:
Tematy na zielono to takie, do których zgłosili się chętni.
Tematy Na czerwono = dalej szukam chętnych.

1. Pliki do BattleScribe'a. U nas średnio popularne, wszędzie indziej bardzo popularne. Dla tych co nie wiedzą: jest to apka na telefon / tablet do budowania rozp. Obsługa ponoć nie jest trudna, choć ja się w to nie zagłębiałem. Jeżeli ktoś czuje się na siłach i chce spróbować, to zapraszam.
  2. Pliki do armybuildera.Temat prosty jak budowa cepa. Jak ktoś to ogarnia i chce te podręczniki wklepać do AB do wersji 2.2c to super.
  3. Przygotowanie plików do edycji. Czyli opracowanie AB do formy, na którą mogę nakładać poprawki. Zajmuje to ok. 1.5 h na podręcznik. Wymagania: solidne łącze do internetu.
  4. Strona internetowa. Takie rzeczy zrobione profesjonalnie oczywiście kosztują, to oczywiste. Jak skończę podręczniki, to znajdę firmę zewnętrzną, co mi to zrobi (czasu na to nie będę miał zupełnie) ale póki co, to ogłaszam tutaj. Jest to tak jak wszystkie powyższe oferty wolontariat dla pasjonatów battla.
  5. Pomoc w przeklepywaniu textu. Znowu mam parę rzeczy, co trzeba klepnąć. Porcje po 2-3h pracy na osobę,
  6. grafik / artysta poszukiwany. Oczywistym jest, że takie rzeczy słono kosztują. Spokojnie, moja propozycja jest skromna: potrzebuję pojedynczą grafikę, która będzie użyta jako front page w podręczniku do HE. Więc coś w wysokoelfickich klimatach. Rozmiar grafiki to nie większa niż format A5. Szukam osoby, co zgodzi się zrobić tą grafikę za darmo bądź za skromną opłatą, godząc się oczywiście na wykorzystanie jej w moim projekcie.
  7. Określenie w świetle prawa mojej działalności. Temat kierowny wyłącznie do osób o wykształceniu prawniczym lub branżowym (prawa autorskie). Próbowałem wygoogolować jak to wygląda, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Znajdzie się jakiś kolega-prawnik-battlowiec, co podchwyci temat?
  8. Skan lub wysokiej jakości zdjęcie pewnego szczegółu z podręcznika DE. Na moją książkę rozlała się kawa i nie mogę się doczytać. Wymagania: komórka + stabilna ręka albo skaner.
  9. UDERZENIE TWF. Misja jest bardzo ważna i prosta jak budowa cepa. Bardzo proszę - kto może niech pomoże. Trzeba wejść w ten topic (klik!) I napisać posta. Mogą to być słowa uznania, krytyki, sugestie, pytania. Cokolwiek, co by napędzić ruch. Możecie też się wdawać w dyskusje z tymi, co już tam piszą. Tylko bez hejty proszę na anglojęzycznych noobów proszę, na tym zagranicznym forum admini działają szybko i bezlitośnie. Dzięki!

Kontakt we wszystkich ww. sprawach na PM.
Wszyskie oferty to bezpłatny wolontariat.
Dzięki wielkie tym, którzy się zgłosiil.

pozdrawiam
Furion

Ostatnio edytowano 1 paź 2015, o 22:20 przez Furion, łącznie edytowano 32 razy

Tytuł: Re: Warhammer 9 edycja?!
PostNapisane: 31 lip 2015, o 16:46 
Szczur Królów

fajna kuchenka

PostNapisane: 31 lip 2015, o 16:51 
Niszczyciel Światów

Mam już kilka uwag i poprawek w wordingu. Dam Ci znać na DMP. :)

3) Labels!

PostNapisane: 31 lip 2015, o 16:52 
Chuck Norris

Why I did it the way I did :P

PostNapisane: 31 lip 2015, o 16:59 
Niszczyciel Światów

Podoba mi się manipulacyjna informacja podprogowa w 1:11. :D

3) Labels!

PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:01 
Kretozord

Przede wszystkim bardzo mi sie podoba sposób podania! GJ!

keep up the good work;]

"Double or nothing, aim for his cock"

PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:16 
"Nie jestem powergamerem"

Z tymi pdf-ami na public serwerze to możesz mieć problem, dla mnie ok, ale dla Firmy, to może być sprawa typu: halo, halo policja, proszę przyjechać do internetów ;)

edit: porada - nie rezygnować, spakować, za-hasłować i wrzucić na nieswój serwer

Ocz. lepiej to przepisać wszystko dać ładną czcionkę i przemyślane dwukolumnowe formatowanie, tło, i wydawać tako.

PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:20 
Szef Wszystkich Szefów

Odnośnie O&G - szkoda że nie ruszyłeś Squig Hoperów.

Pzdr

PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:20 
Pan Spamu

pobieżnie:
Wydaje się, że teraz u HE można zastanawiać się nad większością (o ile nie nad wszystkimi, a pewnie taki miałeś zamiar) jednostkami. Spear za 6 pkt. naprawdę warty rozważenia itd.
Do tego dodatkowe przedmioty (a raczej powrót starych) jak najbardziej na plus.

Oby tak dalej
:)

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:21 
Kretozord

@Up
gigant 6 tafności

"Double or nothing, aim for his cock"

PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:25 
Szef Wszystkich Szefów

Ano :mrgreen:

Podoba mi się, fajne. Ma sens. Mam zastrzeżenia bodaj do jednej czy dwóch zmian :)
Potestuję w weekend :)

PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:48 
Wałkarz

Jak pojawią się WE to z chęcią przetestuje. Co do uwag to z lore of high magic korzystają jeszcze WE oraz Liz i shield of aenarion w wypadku szczególnie lizaków będzie dziwnie działać :wink: . No chyba, że zakładasz ujednolicenia atrybutu tego lora dla wszystkich armii. Wydaje mi się również, że biorąc pod uwagę różnice pomiędzy zwykłymi HE łucznikami a shadow warriorami to ich wycena punktowa powinna się jednak różnić..

PostNapisane: 31 lip 2015, o 19:05 
Chuck Norris

Pojawi się Empire to potestuję, na razie trochę średnio Furionowym WoChem przeciw GW Empire.

PS: Nie ukrywam, mega pomocą byłoby zrobienie osobnego pliku do AB z tymi zmianami. ;)

PostNapisane: 31 lip 2015, o 19:16 
Pan Spamu

Wygląda ok :)

PostNapisane: 31 lip 2015, o 19:17 
Piłkarz

IMO dobra robota. Sam właśnie pracuje nad ulepszeniem zasad do Warhammera. W niektórych miejscach masz dobre pomysły, a w innych już za bardzo ingerujesz w pkt. i zasady. Sądzę, że można prościej.
Prześle Ci moje pomysły, może coś z tego wykorzystasz.

PostNapisane: 31 lip 2015, o 19:27 
Wodzirej

Wszystko fajnie i generalnie kawał dobrej roboty, ale czemu Annulian Crystal od HE to odpowiednik starego Rune of Balance krasiów? Nie dość, że kosztuje tyle samo punktów to daje dostęp HE do czegoś co krasiom zostało zabrane i ratowało choć trochę ich fazę dispella :P. HE z magią chyba nie mają takiego problemu, żeby takiego boosta potrzebowały?

PostNapisane: 31 lip 2015, o 19:48 
Pan Spamu

Abrasus napisał(a):
Wszystko fajnie i generalnie kawał dobrej roboty, ale czemu Annulian Crystal od HE to odpowiednik starego Rune of Balance krasiów? Nie dość, że kosztuje tyle samo punktów to daje dostęp HE do czegoś co krasiom zostało zabrane i ratowało choć trochę ich fazę dispella :P. HE z magią chyba nie mają takiego problemu, żeby takiego boosta potrzebowały?

A Annulian Crystal to odpowiednik Annulian Crystala z poprzednich edycji (chociażby z przedostatniego armybooka, i chyba Furion nawet go podrożył ;)

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

PostNapisane: 31 lip 2015, o 19:53 
Wodzirej

Nie znam HE aż na tyle :oops:

PostNapisane: 31 lip 2015, o 19:59 
Chuck Norris

Ale jedna rzecz: proponuję jednak zmienić nazwę tematu z "Warhammer 9 edycja?!" na "Warhammer edycja Furion". I w ogóle dużo prościej tak będzie, bo edycji 8,5, 8.1, 9 i tak dalej zaraz będzie dużo za dużo, a i pewnie jeszcze ETC z jakąś swoją wyskoczy. ;P

PostNapisane: 31 lip 2015, o 20:20 
Falubaz

Aż się łezka w oku kręci na te wszystkie stare przedmioty u HE, tyle lat =D> =D>

Grałbym:p

Galharen's painting blog

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1826 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 92  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1