WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Re: Warhammer 9 edycja?!

Post autor: Blaesus »

Wybacz, ale mam wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem. Nikt nie każe spearmenom imperialnym zabijać elfów.
Dyskusja jest raczej na poziomie - "Rycerz Chaosu powinien kosztować tyle co imperialny, bo imperialny ma więcej możliwych dopałek..." - Na szczęście nikt takiego pomysłu jeszcze nie ma...

Jeśli zasady mają być zbalansowane, to koszt pkt jednostek powinien odzwierciedlać ich faktyczną samodzielną wartość boją.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Spoko, niech spearelfy niszczą moich spearmen, ale niech ludzki włócznik będzie tańszy. O to się rozchodzi, żeby kloc 50 spearelfów nie kosztował tyle co 50 spearmen.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Dokładnie =D>
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jeszcze małe dopowiedzenie - bardzo chętnie zagram w 9ed by Furion, ale niestety nie pojawił się jeszcze book ogrów ani imperium. Granie podręcznikami by gw na podręczniki by Furion wydaje się nie mieć sensu, dlatego z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój projektu.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Stan pisze:Jeszcze małe dopowiedzenie - bardzo chętnie zagram w 9ed by Furion, ale niestety nie pojawił się jeszcze book ogrów ani imperium. Granie podręcznikami by gw na podręczniki by Furion wydaje się nie mieć sensu, dlatego z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój projektu.
mam dokladnie to samo, dlatego zaglosowalem na imperium, pozniej moglyby byc delfy ;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Furion musi dostawać białej gorączki jak czyta ten temat ;P
Od siebie dodam tylko, że nie bardzo widzę sens w dyskusji nad kosztem "imperialnego włócznika", kiedy AB Empire by Furion jeszcze nie ma.
Natomiast po cenie gołego marudera (4 pts), goblina z lekkim pancerzem (2,5 pts) i włócznika HE z tarczą i lekką zbroją (6 pts) - można wnioskować, że imperialny włócznik ze zbroją/tarczą będzie kosztował coś w granicach 3 punktów, a mogą też dojść jakieś ciekawe możliwości związane z detachmentami etc.
Jak będą wszystkie AB by Furion to będzie łatwiej porównywać koszty punktowe.
Ostatnio zmieniony 6 sie 2015, o 19:59 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Amen! Czekamy na zakończony projekt Furiona i nie grzejemy głów z niecierpliwości :)

Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Specjalxx »

Nie no sprawa jest bardzo prosta. Jak elfiak wystawi armie na dzidach i imperialista wystawi armie na dzidach i będą za te same punkty mieli tyle samo wojska mimo że elfiaki walczą 2x lepiej to znaczy że z punktacją jest coś nie tak. Skoro jedni są gorsi to jasna sprawa że powinni mieć przewage w ilości i ktoś kto umie tego użyć ma dobrą szanse na zwycięstwo. Dzięki temu jeden przykładowy imperialista faktycznie zainwestuje we wspomagacze typu hurican i kapłani , drugi wystawi sobie samych spirów, trzeci wogóle ich nie wystawi bo se weźmie 100 rycerzy, i każdy odniesie tyle samo zwyciestw w grach i bedzie miał taką samą radoche.
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

hehe no normalnie komunizm battlowy się robi :D Wszyscy po równo.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Specjalxx pisze:Nie no sprawa jest bardzo prosta. Jak elfiak wystawi armie na dzidach i imperialista wystawi armie na dzidach i będą za te same punkty mieli tyle samo wojska mimo że elfiaki walczą 2x lepiej to znaczy że z punktacją jest coś nie tak. Skoro jedni są gorsi to jasna sprawa że powinni mieć przewage w ilości i ktoś kto umie tego użyć ma dobrą szanse na zwycięstwo. Dzięki temu jeden przykładowy imperialista faktycznie zainwestuje we wspomagacze typu hurican i kapłani , drugi wystawi sobie samych spirów, trzeci wogóle ich nie wystawi bo se weźmie 100 rycerzy, i każdy odniesie tyle samo zwyciestw w grach i bedzie miał taką samą radoche.
To sa jakies kosmuczne brednie. Nie na tym polega ta gra

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Durin pisze:
Specjalxx pisze:Nie no sprawa jest bardzo prosta. Jak elfiak wystawi armie na dzidach i imperialista wystawi armie na dzidach i będą za te same punkty mieli tyle samo wojska mimo że elfiaki walczą 2x lepiej to znaczy że z punktacją jest coś nie tak. Skoro jedni są gorsi to jasna sprawa że powinni mieć przewage w ilości i ktoś kto umie tego użyć ma dobrą szanse na zwycięstwo. Dzięki temu jeden przykładowy imperialista faktycznie zainwestuje we wspomagacze typu hurican i kapłani , drugi wystawi sobie samych spirów, trzeci wogóle ich nie wystawi bo se weźmie 100 rycerzy, i każdy odniesie tyle samo zwyciestw w grach i bedzie miał taką samą radoche.
To sa jakies kosmuczne brednie. Nie na tym polega ta gra
+1
Dokładnie to samo pomyślałem :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Wiele osób chciałoby więcej AB już teraz.

@Furion
Pytanie zasadnicze:
- czy przewidziane jest zaangażowanie jeszcze kogoś do prac, albo do pomocy przy pracach, albo umozliwienie stworzenia shareowanej listy propozycji do kolejnych AB ?

Od siebie dodam, że jeśli coś wymaga testów/kalkulacji (nawet unit vs all) / obliczeń, to mogę pomóc.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Wygląda dobrze. Jeśli każdy book zostałby przerobiony na podobieństwo HE, mogłoby się to upowszechnić.
Dragoni z 4 siły, 2 ataki i 9M :mrgreen:

Aż jestem ciekaw podręcznika do DE :mrgreen:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Najśmieszniejsze jest to, że najgłośniej w tym temacie krzyczą i krytykują osoby, które nie mają żadnego pojęcia o tej grze, jej mechanice a często nawet o podstawowych zasadach z RB :D Bełkotu co po niektórych nawet nie da się czytać, jakieś wyliczenia kosztu jednostek z dupy, dziwne obliczenia i teorie poparte zerowym doświadczeniem w grze z topowymi graczami. Szczególnie rozwala mnie to, że krytykuje się AB, które nawet nie wyszły :D Serio ludzie, ogarnijcie się i rozmawiajcie o tych bookach które już są, a jeśli się nie znacie, to lepiej milczeć niż pisać bzdury ;)

pozdro

A ty furion ciśnij, im szybciej skończysz booki i zaczniemy w to grać na turniejach, tym większa szansa, że się przyjmie :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Uwielbiam jak ktoś coś rzuci prosto z du*y... Nie wiadomo, do których wypowiedzi/osób się odnosi, zarzucanie braku doświadczenia osobom, których za pewne nie znasz.

Krytykowanie AB, które nie wyszły? To po co ten temat? Kto krytykuje? Wątpię, by Furion wrzucił ten temat po to byśmy "rozmawiali o bookach, które już są".

Każdy wyraża swoje zdanie, tym bardziej, że jakiś czas temu ucięliśmy dyskusję do momentu, jak Furion wyda resztą ABooków.
Andrzej pisze:lepiej milczeć niż pisać bzdury
- tutaj się zgodzę z Tobą :) i radzę ostatniemu, który napisał posta przede mną o zastosowanie się do tego zalecenia.

@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Post autor: @Cichy »

Jarlaxle pisze:
Wygląda dobrze. Jeśli każdy book zostałby przerobiony na podobieństwo HE, mogłoby się to upowszechnić.
Dragoni z 4 siły, 2 ataki i 9M :mrgreen:

Aż jestem ciekaw podręcznika do DE :mrgreen:
DP z siłą 4 musiało być. Przecie z to noble, tylko w jednostce. Bardzo dobra zmiana.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

A takie szybkie pytanko do Furiona, czy warscrolle też będziesz przerabiał na "ludzki język"??
Tak na wypadek jakby ktoś chciał pograć sigmarinsami w jedynie słusznego młotka, albo którymś z nowych modeli, które już są albo dopiero wyjdą.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

In_the_sea_of_blood pisze:A takie szybkie pytanko do Furiona, czy warscrolle też będziesz przerabiał na "ludzki język"??
Tak na wypadek jakby ktoś chciał pograć sigmarinsami w jedynie słusznego młotka, albo którymś z nowych modeli, które już są albo dopiero wyjdą.
To właściwie nie był by zły pomysł - mielibyśmy wciąż supportowaną grę, do której ktoś dopisywałby zasady :D .

Co do samego pisana zasad, to zgadzam się z Andrzejem - ETC działa dlatego, że jest ustalane przez ścisłą elitę graczy świata, a nie "każdy ma coś do powiedzenia". Furion jako jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) graczy w Polsce ma lepszą legitymację do mówienia co jest gięte a co nie.

A już najbardziej podoba mi się tekst "ja nie mam hurricanum i nie powinienem być zmuszany do wystawiania go, tylko bez niego moja armia powinna sobie radzić równie dobrze" - ekstra. To ja bym chciał grać skavenami bez magii, fellblade'a, abomki, fury i strzelania, bo nie lubię - domagam się, żeby reszta walczyła równie dobrze co WoCh... :D
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Raczej chodzi o to, aby został stworzony zespół co najmniej 3 ludzi, którzy by te podręczniki przerabiali/ pisali. W przypadku 1 osoby mimo nawet dużych chęci, nie będą one wystarczająco obiektywne, czyli też zbalansowane. Dobry pomysł był z PKS- polskimi ograniczeniami, bo tam było zebranych kilkunastu najlepszych graczy armiami i razem dochodzili do porozumienia.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

@Cichy pisze:
Jarlaxle pisze:
Wygląda dobrze. Jeśli każdy book zostałby przerobiony na podobieństwo HE, mogłoby się to upowszechnić.
Dragoni z 4 siły, 2 ataki i 9M :mrgreen:

Aż jestem ciekaw podręcznika do DE :mrgreen:
DP z siłą 4 musiało być. Przecie z to noble, tylko w jednostce. Bardzo dobra zmiana.
Luz. Po prostu, jestem ciekaw zmian u DE :mrgreen:

ODPOWIEDZ