WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Re: WFB: Reworked and Rebalanced

Post autor: hesus »

Furion pisze:
Hoops pisze:Furion jak Mikołaj. Jeśli byłeś grzeczny dostaniesz to o co prosiłeś.
Może kiedys zobaczę w brecie rycerzy min 6 a nie 9, 10 czy ilu tam. Gro osób grało na lancach 6-7 rycerzy plus czarka plus lord/paladyn.
Już jest 8+.
Na bretkę nie można narzekać :)
Jest tak jak powinno być aż dziwne, że GW się pierd..... tak długo i nic nie zmieniło choć mieli szanse

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Wish List po rozmowie z paroma graczami:


1. Eternal Guard - Equipment: Light Armour, Asrai Spear, Shield. Options: Saereth (Spear, AP, +1A, Parry Save, Requires two hands za +2 pkt.)
2. Wildwood Rangers - S4, Equipment: Light Armour, Rangers Glaive(+1 Strength, Requires two hands, Magical Attacks)
2. Stormfiends - 1+ albo zabrać im 3k6 strzałów z modelu... Przeginka
3. Gyrobomber - 3+ Armour Save, +2 Wounds lub +1 Toughness
4. Black Orcs & BOBB/BOWB - Equipment: `Eavy Plates (Armour: 4+ Armour Save)
5. River Trolls - 55 points, Regenation 3+, -1 To Hit
6. Chosen - Equipment: Chaos Armour, Shield & Hand Weapon. Oddzielna tabelka dla Chosen`ów, na k6 - 1. +1 Strength, 2. +1 Toughness, 3. Magic Resistance(3) & Magical Attacks,
4. Hatred, 5. +1 Armour Save, 6. 5+ Ward Save & Stubborn.


Będzie coś z tego? :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Następne w kolejnosci miały byc Skaveny czy Bestie?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Lucid
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Poznań/Słupsk

Post autor: Lucid »

bestie
Obrazek
WoC W9 D1 L6

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

sorinmarkov pisze:Wish List po rozmowie z paroma graczami:

6. Chosen - Equipment: Chaos Armour, Shield & Hand Weapon. Oddzielna tabelka dla Chosen`ów, na k6 - 1. +1 Strength, 2. +1 Toughness, 3. Magic Resistance(3) & Magical Attacks,
4. Hatred, 5. +1 Armour Save, 6. 5+ Ward Save & Stubborn.


Będzie coś z tego? :D
Myślę że choseni powinni być lekko tańsi(co za tym idzie wojownicy też). Niby maja porządne statystyki.I w odpowiedniej kombinacji mogą być wykupieni w jednostkach podstawowych.Ale przy ich koszcie można sobie pozwolić na zaledwie garstkę w jednym oddziale.WS o 1 większy niż na wojownikach i bardzo nie korzystna dla nich tabelka oka bogów nikogo w sumie nie urabia przy tym jakie możliwości mają inne zrobione przez Furiona armie.Twoja propozycja jest moim zdaniem fajną alternatywą i mam nadzieje że będzie brana pod uwagę zmiana ich tabeli [-o<
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Taka petycja. Nie dało by się wcisnąć do krasi czy dogsów Malakaja Jest to bardzo fajny model z ciekawymi zasadami wg. mnie ciekawa alternatywa dla organek.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja tam go widzę w dow.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Dla mnie najlepiej pasuje do DoW
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Nie no najlepiej pasuje do krasnoludów, ale fakt, ten model jest już w booku DoW u Furiona :)
Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Po cichu liczę że krasie dostaną grombrindala, gotrekiem też bym nie pogardzil, a jak się jeszcze w komplecie z bugmanem za 1000 pojawią....

Edit: może warto pomyśleć o jakimś impact hit na zyrocopterach? To niby nie rydwan ale swoją masę ma. Skoro już podrożały, to byłby logiczny dodatek

Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Specjalxx »

Odnośnie chosenow proponowałem zeby mieli tabeli z EoT, dzieki czemu zależnie od marki mieliby większe szanse na pewne gifty. Ale nie wiem czy jednak Szwedzi lepiej tego nie rozkminili. Czemu cos tu ma byc losowane? Niech maja z automatu warda, hejta, armor piercing i mozna olać jakies tabelki gdzie każdemu wypadnie co innego. Bierzesz na bitwę elitarnych wojowników spośród elity i nie wiesz jak będą działać.. To logiczne
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Specjalxx pisze:Bierzesz na bitwę elitarnych wojowników spośród elity i nie wiesz jak będą działać.. To logiczne
Tak to jest logiczne, ponieważ nikt nie wie czym pobłogosławią ich Bogowie Chaosu...
Obrazek

Lucid
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Poznań/Słupsk

Post autor: Lucid »

Slayer Zabójców pisze:
Specjalxx pisze:Bierzesz na bitwę elitarnych wojowników spośród elity i nie wiesz jak będą działać.. To logiczne
Tak to jest logiczne, ponieważ nikt nie wie czym pobłogosławią ich Bogowie Chaosu...
Nie bardzo, bo to są wybrańcy którzy dostali błogosławieństwa w momencie wywyższenia, a nie przed każdą bitwą inne... Więc zabierając ich na bitwe powinienes wiedzieć czym ich bogowie pobłogosławili.
Obrazek
WoC W9 D1 L6

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

A zabierając na bitwę maga, powinieneś wiedzieć czym czarowac potrafi...
Losowanie jest wpisane w wycenę, ale może można by za dodatkowe punkty brać dary bez losowania..

Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Specjalxx »

Maga jakiego bys nie wziął zawsze masz do wyboru sygnaturkę a reszta czarów jak Ci zalezy to bierzesz 4lvl zeby zmaksymalizować szanse. A tu mozesz miec rerol do hita w 1 turze albo +1 bs. Nawet juz na sile mozna zostawic element losowy ale niech on bedzie zachęcający a nie odpychający. Ciągle mówimy o ugrywalnianiu jednostek. I tak samo jak reiksguardzi w imperium są spierdzieleni i nikt ich nie weźmie tak ma sie sprawa tu. Ani w jednym przypadku ani w drugim poprawienie nie jest trudne, tylko trzeba kogoś kto chce to zrobic
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Lucid pisze:
Slayer Zabójców pisze:
Specjalxx pisze:Bierzesz na bitwę elitarnych wojowników spośród elity i nie wiesz jak będą działać.. To logiczne
Tak to jest logiczne, ponieważ nikt nie wie czym pobłogosławią ich Bogowie Chaosu...
Nie bardzo, bo to są wybrańcy którzy dostali błogosławieństwa w momencie wywyższenia, a nie przed każdą bitwą inne... Więc zabierając ich na bitwe powinienes wiedzieć czym ich bogowie pobłogosławili.


Tu się nie zgodzę ;) Esencją Chaosu jest zmiana, to, czy wojownik wywyższony na wybrańca konkretnego boga rano obudzi się z rogami a wieczorem będzie miał płonący czerep jest sprawą tylko i wyłącznie zachcianki konkretnego boga. Co stoi na przeszkodzie, żeby wybraniec tzeentcha, który samodzielnie wyrżnął w pień kislevską wiochę, dostał błogosławieństwo od khorna?

To, czy one się pokryją czy nie tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia ;)

Więc może coś takiego:

When a Character with Mark of Chaos is in the Unit of Chosen, whole unit gains Stubborn Special Rule.

Chosen of Khorne (15 points):
Equipment: Chaos Armour, Hand Weapon, Additional Hand Weapon
Must have at least one of the following:
Bloodcrested Axe: 2 points per model - +1 Strength in First Round of Combat, Magical Attacks.
Khorne`s Collar: 1 point per model - Magic Ressistance (1).
Brute Force: 1 point per model - +1 Strenght and +1 Attack in turn, when the model charges.

Chosen of Tzeentch (14 points):
Equipment: Chaos Armour, Hand Weapon and Shield
Must have at least one of the following:
Enchanted Blade: 3 points per model - +1 Strenght, Magical Attacks.
Warpfire Shield: 3 points per model - 6+ Parry Save, can be taken with Magic Weapon, unit may perform a Strength 3 Armour Piercing Breath Weapon attack with Warpflame special rule.
All-Seeing Eye: 4 points per model - 4+ Ward Save.

Chosen of Nurgle (16 points):
Equipment: Chaos Armour, Hand Weapon, Great Weapon.
Must Have at least one of the following:
Bloated Flesh: 3 points per model - +1 Toughness.
Bile Flies: 3 points per model - Enemy targeting unit with this special rule gains -1 to Weapon and Ballistic Skills.
Nurgles Favor: 4 points per model - Regeneration 5+ and Poisoned Attacks.

Chosen of Slaanesh (16 points):
Equipment: Chaos Armour, Hand Weapon, Halberd.
Must have at least one of the following:
Unnatural Reflex: 2 points per model - Always Strikes First.
Piercing Blow: 1 point per model - Armour Piercing.
Lashing Strike: 1 point per model - Fight in Extra Rank.

Chosen of Chaos Undivided (12 points):
Equipment: Chaos Armour, Hand Weapon and Shield.
May have at least one of the following:
Breaking Strike: 2 points per model - +1 Strength.
Ironhard Skin: 2 points per model - 6+ Scaly Skin.
Will of Chaos: 2 points per model - Hatred.
May take one of the following:
Additional Hand Weapon - +1 point per model
Halberd - +2 points per model
Great Weapon - +2 points per model


Elitarnie? Pewnie, że elitarnie :D Do tego losowość ograniczona tylko do wyboru gracza, cena punktowa nie pozwala na przegiętość jednostki ( nawet jeśli chodzi o Warhammera, bo przy Furionhammerze są kosmicznie drodzy jak na piechotę).

Żeby jeszcze podkreślić ich elitarność jako najlepszej piechoty w grze można by dodać zasadę, że nie można ich wystawić jak się nie ma Lorda/Sorcerrer Lorda z markiem pasującym do jednostki.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Lucid
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Poznań/Słupsk

Post autor: Lucid »

Oj tzeentchowcy za 21 punktów z S5 i 4+ wardem... marzenie
Obrazek
WoC W9 D1 L6

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Lucid pisze:Oj tzeentchowcy za 21 punktów z S5 i 4+ wardem... marzenie
Pamiętaj że jest ograniczenie do 500pkt na oddział.Także 23-24 to jest chyba maks ile liczyć będzie ten klocek .W dodatku jak napisał sorinmarkov,dodatkowym ograniczeniem był by przymus wystawiania np.Lord lub Lorda Maga tego samego piętna.Więc Choseni nie byli by aż tak przegięci jak na papierze to wygląda.W zeszłej edycji Oko Bogów działało zupełnie inaczej,było bardziej "przegięte".Ward 3+,Determinacja.Modyfikowanie oka bogów itp.A przeciwnik nawet nie miał możliwości powstrzymania tego bonusu bo działał w fazie strzelania(lub ich własny bonus na początku gry) o ile pamiętam i na wszystkie jednostki a na Wybrańców lepiej :wink:

Tak czy siak zmiany zaproponowane przez sorinmarkova są próbą przywrócenia temu oddziałowi jakiejś części "blasku" z poprzednich lat.
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Mam pytanie odnośnie włóczni i piki.
Według nowych zasad, włócznia daje "Fight in Extra Ranks (always)", czyli jak rozumiem zarówno jak są szarżowani, jak i jak sami szarżują - ogólnie w każdej fazie walki. Przy opisie piki DoW widzimy zapis "Fight in extra Ranks (3), +3 Initiative in Close Combat. Moreover, on the turn the unit is charged in their front, the unit gains +1 Strength and Always Strike First". Czy pika daje też ataki z dodatkowych szeregów zawsze (jak włócznia), czy tylko jak nie szarżowała?
Pytanie pomocnicze: czy zapis "Fight in extra Ranks (3)", oznacza, że jednostka bez formacji hordy walczy z 5 szeregów (zwykłe+supporting+3 dodatkowe), a w hordzie z 6 szeregów?

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

Co do chosenow to dalbym opcje magicznych atakow jak przy ryckach z +1S. Oczywiscie za punkt wiecej niz halabarda. Wazne zeby mozna bylo przed bitwa wykorzystac warshrine w 12 calach czyli jedna kosc wiecej. Wieksze zmiany sa nie potrzebne, nie komplikujmy
MARK OF MARKI MARK

ODPOWIEDZ