WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Re: Warhammer 9 edycja?!

Post autor: Marr »

Choseni 15 pkt a Warriors 14 pkt?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Cory a speciale?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Bardzo spoko, w zasadzie wszystko na plus, mam tylko watpliwosci co do:

korony-czy 70 pkt to nie za duzo jednak? Byla za tania, ale czy jest warta 70 pkt? Zabicie posiadacza korony az sie bedzie prosic ale moze w testach wyszlo wam inaczej

dywan-nawet obecnie jest wybierany, a za 25 pkt to bedzie must have, taki solo latacz imo bedzie goscil w kazdej rozpie...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Nawet fajnie to wygląda.
Martwi mnie jednakowoż fakt, że używasz skanów - ktoś się może przypieprzyć, szczególnie na zachodnich forach może być kłopot z propagowaniem.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Marr pisze:Choseni 15 pkt a Warriors 14 pkt?

Ja bym powiedział, że Daemon Prince został definitywnie wygnany z rozpisek z takimi kosztami (jeśli się nie mylę, samo danie mu save'a 2+ to 90 punktów, a i tak z nim łatwo mu się umiera, bo chyba nie dostał T6, więc jest mniej wytrzymały od jakiegoś-tam Gianta!), Crushery nie wiem, czy nie za drogie jednak są przy 90/model, mając jednak nadal T4.

Marudy bym za to dał jednak na poziomie tych 5 punktów. 4 to za tanio jak na taki model, zwłaszcza z potanionymi opcjami.

Shaggoth i Giant dostali i podwyżkę Tafa, i obniżkę punktów. Czy im coś to da... oby, choć bez urwania targeterów z dział - nie sądzę. A grywam z Empire głównie.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

gigant jest tanszy o 80 punktow - maaan to fajne :)

dajmy mu czas napisac wszystkie booki ,wtedy bedzie widac jak wyglada ogol systemu

Orki na propsach - bardzo popieram zmiany cen speciali i zasad :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Mam tylko nadzieje ze nie bedzie to szlo tempem szwedow, bo predzej nadejdzie koniec swiata ;)

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

sorry ale jak na razie wyraźnie promujesz w szczegółach HE. Twój pomysł Twoje prawo. Ja bym balansujac 8 ed poszedł w inną stronę
1 wywalić ogólne przedmioty magiczne i runy - zostają tylko armijne więc krasnoludy tez coś mają
2 nie ma opcji kupowania 2 i 3 levla dla magów
3 wywalić 6 ze wszystkich szkół magii dzięki temu Special Characters np. teklis i baltazar nie są już tacy mocni.
4 być może zmienić damage działa , latarki na: trafiony unit/model dostaje D6 hitów z odp siła. co wpłynie pozytywnie na przerzywalnosc bohaterów na monsterach
ale nie łudźmy się: gra bez wydawcy i taj padnie.

Hellborg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Hellborg »

Jeżeli byłoby grane w takiej formie a nie dodatkowo obcięte to bardzo fajne. Zmiany w woch spoko ale no brak poprawki w HE dla banneru ( czyli albo działa na magiczne ataki zadane w fazie magii - albo jak bez zmian cena powyżej 100 pkt za ten przedmiocik). Napewno ta szmatka nie może być brana przez oddziały i sztandarowego niezabijalnego. Czyli minimum 55 pktów i i tak to już kradzież w biały dzień. White lioni też ciut za tani ale to już tak nie kłuje w oczy.

Też w wochu bym wstawił już poprawioną tabele na oko bogów. Tą z glottkina ( czyli zmarkowany heros przy rzucie na 7 ma bonus odpowiedni dla swojego patrona).

Co do chosenów można by ich zostawić na 17 ale to są jednostki special nie core, to już duży minus i by musieli wtedy nie rzucać a wybierać gift i dostać conajmniej stubborna i tarcze w komplecie. Tak 15 to jak najbardziej ok. Z halabardą i tak jest 18... z tarczą 20, z markiem 22. Trochę przy white lionie za 13... ale i tak jest lepiej o 2 pkty

Na zasadzie porównania pozwoliłbym we wszystkich armiach wszystkim championom jednostek special i rare na kupowanie magicznych przedmiotów jak to HE mogą robić.

Cannony albo d6 ran z siłą 6-7, albo 1 (JEDNA) rana z siłą 10.

Ogólnie bardzo fajne popraweczki idąc tą prostą drogą zmiany wartości punktowych można ugrywalnić każdą jednostkę a te przegięte bez zmiany ich zasad zrównać z resztą.

Może będzie można pielgrzymów w bretce używać itd itp.





A z 7 ed można spoko przerzucić wszystkie przedmioty do każdego amybooka poza tymi z nowszą wersją w 8-smej i kilkoma przegięciami jak hotek ring.
Ostatnio zmieniony 1 sie 2015, o 08:59 przez Hellborg, łącznie zmieniany 3 razy.

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Furion. Na pierwszy rzut oka fajnie wygląda, ale nie wchodzilem w detale. Czy będziesz mieszał w jakiś sposób w Rulebooku?

Obawiam się ze GW nie suportujac WFB nadal będzie prawnie dochodzić praw majątkowych do swojego dorobku. Tym samym sporo ryzykujesz wykorzystując wprost całe army booki jako podkład. Daje Ci to na dzień dobry pewną przewagę w odbiorze przez graczy przyzwyczajonych do estetyki GW, ale moim zdaniem łamiesz prawo. I tym samym produkt nielegalny nie bedzie mógł być standardem rozgrywek turniejowych na jakiejś ponadlokalnej arenie.

Proponuję abyś napisał oficjalne pismo do GW w sprawie możliwości wykorzystania podręczników jako kanwy do stworzenia zbalansowanego systemu turniejowego, oczywiście bez czerpania z tego korzyści majątkowych. Ja kiedyś napisałem w sprawie uruchomienia fanowskiego magazynu dotyczącego WFB i dostałem propozycję wydawania polskiej edycji WD.Moim zdanie nic nie ryzykujesz próbując.

Tymczasem ja idę inną drogą pisząc system na nowo opierając się wyłącznie o figsy GW i innych firm i czerpiąc czesc pomysłów z WFB. Ale to inna gra.

Powodzenia.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Słowian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Słowian »

Po przeczytaniu orków wygląda to bardzo miło. Zamierzam przetestować to w klubie.
"When you're a goblin, you don't have to step forward to be a hero-everyone else just has to step back!" - Biggum Flodrot, goblin veteran

Hellborg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Hellborg »

Z racji, że uważam takie podejście do "nowej" edycji za najlepsze to polecam rozszerzyć armie o jednostki nie znajdujące się w głównych podręcznikach, nie koniecznie użyteczne turniejowo, ale je dodać, a przyjnajmniej w podręczniku dodać zapis że można ich używać jeżeli mają swój podręcznik.


I tak np:

jednostki z storm of chaos
-doomseekers dla krasnali
-ci wspinaczkowi z hakami zamiast rąk dla wochu
- jednostki i herosów z Tamurkhana dla wszystkich armii. (oczywiście jeżeli coś jest przegięte to dodać odpowiednią korekcję punktową)
-pozwolić na branie wszystkich przedmiotów i umiejętności z armybooków 7-ed ( chyba że w 8 ed wyszła nowa wersja tego samego przedmiotu) lub przedmiot był ewidentnie zbyt przegięty (pendant w de i hotek ring np) - dodać nawet kompletnie bezużyteczne przedmioty - zawsze to większa frajda i więcej opcji do wyboru, a miecz za 100 pktów dla wampirów nie niszczy systemu a jest jeżeli ktoś chce zawsze opcją. Ba dodałbym nawet przedmioty z 6 edycji ( na tych samych zasadach ma nowszą wersje odpada i jeżeli jest przegięty tak samo - a tam było ich troszkę więcej "przegiętych")

- dodać herosów jak aekold helbrass i reszta kolorowej bandy z 6 edycji ( chyba że podobnie jak z przedmiotami jakiś jest ewidentnie zbyt mocny)

ogólnie kierunek idealny ale skoro już to robimy po swojemu to po co się ograniczać, wykorzystajmy wszystko co ten świat i zakres wydanych figurek ma do zaoferowania. Jeżeli jest wola to chętnie mogę pomóc w czymś takim jeżeli chcecie samodzielnie robić to tylko zwracam uwagę że naprawdę nie warto się ograniczać jak to gw z każdą edycją robiło. Nie chodzi nam o zmianę trendów w kupowaniu pamperków i promowanie jedynie słuszego przegiętego modelu tylko na pozwolenie korzystania ze wszystkiego co do dej pory zostało stworzone.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Hellborg pisze:Jeżeli byłoby grane w takiej formie a nie dodatkowo obcięte to bardzo fajne. Zmiany w woch spoko ale no brak poprawki w HE dla banneru ( czyli albo działa na magiczne ataki zadane w fazie magii - albo jak bez zmian cena powyżej 100 pkt za ten przedmiocik). Napewno ta szmatka nie może być brana przez oddziały i sztandarowego niezabijalnego. Czyli minimum 55 pktów i i tak to już kradzież w biały dzień. White lioni też ciut za tani ale to już tak nie kłuje w oczy.
czytałes booka dokladnie? przeciez dal sejwa na 3+ z banneru.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Hellborg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Hellborg »

sory z 2+ na 3+ ... a jak wszyscy jęczą na chaos lordów z 3+ i jak wszyscy wrzeszczeli na chosenów z 3+ ... więc sory 5+ za 50 ok ale 3+ to i tak conajniej 90 pktów za tą szmatkę.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Osobiscie to mam nadzieje ze furion tego nie czyta ;]
to nie koncert zyczen

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Hellborg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Hellborg »

To niech nie czyta, niech robi sam dla siebie i nie poprawia jednej armi którą akurat gra. ( nie ja pierwszy to zauważyłem ), i jak pewne drobne rzeczy można przełknąć bo kierunek jest fajny tak zostawienie tego najbardziej paskudnego przedmiotu z aktuanej edycji prawie bez zmian ( zmiana na 3+) i mówienie o poprawianiu na lepsze... no niestety mija się z prawdą. Pewnie :-) a zresztą widzę że, zrobiłem sobie niepotrzebnie nadzieję na coś fajnego ale jednak nie ma sensu w to dalej brnąć. Piekiełko, bronimy swego bo tak nam wygodnie zawsze widzę pozostanie. Więc życzę szczęścia każdemu z 10 systemów jakie teraz powstają ciekawe czy jakiś z nich zostanie za 4 lata z takim podejściem jak prezentujesz.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

ravtheone pisze:Furion. Na pierwszy rzut oka fajnie wygląda, ale nie wchodzilem w detale. Czy będziesz mieszał w jakiś sposób w Rulebooku?

Obawiam się ze GW nie suportujac WFB nadal będzie prawnie dochodzić praw majątkowych do swojego dorobku. Tym samym sporo ryzykujesz wykorzystując wprost całe army booki jako podkład. Daje Ci to na dzień dobry pewną przewagę w odbiorze przez graczy przyzwyczajonych do estetyki GW, ale moim zdaniem łamiesz prawo. I tym samym produkt nielegalny nie bedzie mógł być standardem rozgrywek turniejowych na jakiejś ponadlokalnej arenie.

Proponuję abyś napisał oficjalne pismo do GW w sprawie możliwości wykorzystania podręczników jako kanwy do stworzenia zbalansowanego systemu turniejowego, oczywiście bez czerpania z tego korzyści majątkowych. Ja kiedyś napisałem w sprawie uruchomienia fanowskiego magazynu dotyczącego WFB i dostałem propozycję wydawania polskiej edycji WD.Moim zdanie nic nie ryzykujesz próbując.

Tymczasem ja idę inną drogą pisząc system na nowo opierając się wyłącznie o figsy GW i innych firm i czerpiąc czesc pomysłów z WFB. Ale to inna gra.

Powodzenia.
A to nie jest tak samo jak z warheimem?

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Nie wiem. Nie znam tego opracowania. Być może.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Hellborg pisze:sory z 2+ na 3+ ... a jak wszyscy jęczą na chaos lordów z 3+ i jak wszyscy wrzeszczeli na chosenów z 3+ ... więc sory 5+ za 50 ok ale 3+ to i tak conajniej 90 pktów za tą szmatkę.
Zostawić przedmiot z ward na 2+ ale cenę podnieść do 125 pkt i będzie git
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Lechu pisze: A to nie jest tak samo jak z warheimem?
Warheim w swoich publikacjach nie wykorzystuje grafik, obrazów, tekstów, itp. od GW.
Obrazek

ODPOWIEDZ