WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Re: WFB: Reworked and Rebalanced

Post autor: Specjalxx »

Bardzo dobrze że zajęła sie tym jedna konkretna osoba bo i feedbek było łatwiej zgromadzić w jednym temacie a nie w kilku. Również mam nadzieje że temat nie upadnie po tym jak obecnie bardziej na topie jest inna wersja. Widać że jedne buki dostały konkretne i fajne zmiany, inne byle co , ale tak czy siak widać że jest to wstęp do czegoś fajnego, na co czeka wiele osób. Poczekamy, zobaczymy. Ciągle czekam z niecierpliwością co Furion wprowadzi w szczurach. Elfich graczy i tak u nas wielu nie ma u nas w ekipie, więc już sobie odpuściłem ten temat, nie musze z nimi grać :D
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Cześć
Chętnie zagrał bym na furionowe zasady ale nie znam angielskiego :( Czy ktoś z czytających ten temat znalazł by chwile żeby nanieść poprawki do krasi. Mam podręcznik krasi już przetłumaczony w formacie odt ( open office) czyli bardzo łatwo to przerobić. Jeśli ktoś jest chętny proszę o kontakt z podaniem adresu mailowego na który mam wysłać podręcznik.
Pozdrawiam

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Stan pisze:Za 50pkt do wzięcia na klocku który jest w core w każdej armii nieważne czy mono czy kilku bogow.
Strasznie giete i ciężkie do wyjęcia, must have w każdej armii doch.
Tak samo jak banner of the world dragon.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

A który core w he może go wziąć?

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Core zaden. Dzialanie podobne. Ba ja nawet wolalbym widziec go na czyms w corach. Na oddziale ktory nie ma s6 i stuborna.

Banner jest dobry, ale bez przesady jaj nie gniecie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Stan...a kto ma -2 LD w specach brać?

kraszery/putridy?

z tego co wiem to tylko one ze speców moga brać sztandar w demonach...

z rare muchy?


pomyśl o moim biednym mono cinczu, ty zły!

nie płacz mordo!

poćwicz :lol2:

* w końcu to są demony! istoty nie z tego świata, na widok których każdy robi w majty :mrgreen:

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Muchy nie wezma :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Miski, nie panikujcie.

zrobie to. Serio. Musze po prostu zadbac o moja najblizsza rodzine, przyjaciol i uczelnie, bo wszystko to zepchnalem na dalszy plan.

PODRECZNIKI BEDA.
COS NOWEGO BEDZIE DO KOCNA WRZESNIA.

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

Witam a ja chcielm sie dowiedziec jak w demonach mozna wziasc dla jakie kolwiek lorda demonow (nie wazne jaki mixer, KoS, LoC albo GUO) Exalted gifta (samo wybranie dla nich exalteda kosztuje 60p) i wziasc hellforged item ktorym jest ,,the rock of inevitability" ktory kosztuje 75p suma sumarum daje to 135p czyli o jedyne 35 za duzo zeby moglo zostac wsadzone na jakiego kolwiek demona :D chyba ze cos zle rozumuje to prosze o poprawienie mnie :)
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

kevinior pisze:Witam a ja chcielm sie dowiedziec jak w demonach mozna wziasc dla jakie kolwiek lorda demonow (nie wazne jaki mixer, KoS, LoC albo GUO) Exalted gifta (samo wybranie dla nich exalteda kosztuje 60p) i wziasc hellforged item ktorym jest ,,the rock of inevitability" ktory kosztuje 75p suma sumarum daje to 135p czyli o jedyne 35 za duzo zeby moglo zostac wsadzone na jakiego kolwiek demona :D chyba ze cos zle rozumuje to prosze o poprawienie mnie :)
Pule 100 pkt masz na wykupienie giftow. To oznacza ze mozesz wziac : exalted gift za 60 pkt i np 2* lesser za 20 pkt. To ile ten gift kosztuje wlicza Ci sie w pkt bohatera ale nie pkt za gifty.
Czyli masz zalozmy koksa za 400 pkt. Za 60 dokupujesz mu exalteda, bierzesz rock za 75 i mozesz jeszcze wziac 2* lesser albo raz greater gift. Bo zostali Ci 40 pkt do wydania za gifty :)
Obrazek

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

kevinior pisze:(.....) prosze o poprawienie mnie :)
Ok to już Cię poprawiam, mówi się WZIĄĆ ;)
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Myśle ,że po kilku takich turniejach będą poprawki .Jeszcze niekażdy armybook jest gotowy.Bez paniki :wink:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

In_the_sea_of_blood pisze:
kevinior pisze:(.....) prosze o poprawienie mnie :)
Ok to już Cię poprawiam, mówi się WZIĄĆ ;)
mowilem gwara kielceka :D wiec mi wolno :mrgreen: :mrgreen:
Dreef pisze:
kevinior pisze:Witam a ja chcielm sie dowiedziec jak w demonach mozna wziasc dla jakie kolwiek lorda demonow (nie wazne jaki mixer, KoS, LoC albo GUO) Exalted gifta (samo wybranie dla nich exalteda kosztuje 60p) i wziasc hellforged item ktorym jest ,,the rock of inevitability" ktory kosztuje 75p suma sumarum daje to 135p czyli o jedyne 35 za duzo zeby moglo zostac wsadzone na jakiego kolwiek demona :D chyba ze cos zle rozumuje to prosze o poprawienie mnie :)
Pule 100 pkt masz na wykupienie giftow. To oznacza ze mozesz wziac : exalted gift za 60 pkt i np 2* lesser za 20 pkt. To ile ten gift kosztuje wlicza Ci sie w pkt bohatera ale nie pkt za gifty.
Czyli masz zalozmy koksa za 400 pkt. Za 60 dokupujesz mu exalteda, bierzesz rock za 75 i mozesz jeszcze wziac 2* lesser albo raz greater gift. Bo zostali Ci 40 pkt do wydania za gifty :)
Dziekuje pieknie bo troche nie zrozumialem #-o ale juz rozumiem dzieki wielkie
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Dieter Morinem
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Dieter Morinem »

No własnie tam co do imperium to właśnie widać, że Demigryfy są za drogie, steamtank tak samo, a już np piechota tak tania, że ja nie wiem jak ja mam skavenami mieć większą liczebność;p (wiem, że nie ma skavenów Furionowych, ale nie wiem jak zostaną rozwiązane ich jednostki w pkt jak już są niskie. Przywrócić ratio imperum-skaveny pkt będzie cięzkie, a szczególnie jakoś ich zbalansować do dwarfów, które są chyba jeszcze lepsze niż były na tym nowym booku.)

Z niecierpliwością czekam na wszystkie księgi.
Obrazek
"10 lat zbierałem w bitwach wpierdziel. Dowartościowałem [dużo] lamusów - moje miłosierdzie."

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

lohost pisze:Zagralismy maly turniej na zasady tych nowych ksiazek.
Nawet nie wiedzialem, ze tak sie uciesze na widok archaona, blood knightow, forsakenow, kloca 30 driad czy kilkunastu bulli. Vlad, black coach, orion, chimera, meduzy, dragon ogry...iscie fantastyczny obrazek. Kwintesencja calego swiata fantasy na kilku stolach. Jeden z celow osiagniety.

A teraz do rzeczy. Nastroje w miare gry na turnieju gasly. Po poczatkowej euforii, przyszedl czas rozliczenia. Podyskutowalismy, wiekszosc wskazala ten sam problem.
Balans na poziomie jednostek frakcji zostal mniej lub bardziej osiagniety. Natomiast rozlam jakosciowy pomiedzy frakcjami tylko sie poglebil.
Zauwazone zostaly 2 trendy. W ksiazkach takich jak DoC czy HE jednostki byly balansowane do lepszych, co wydajnie podnioslo sile armybookow. Niestety np u WE jak i Emp widac wyrownywanie do slabszych jednostek, co tylko stlamsilo te armie juz na poziomie rozpiski. Fajnie, ze elfy dostaly drzewka, ale teraz jest to jedyny sluszny build. Fajnie, ze imperium dostalo 30 punktow oszczednosci na klocu halabard czy innego smiecia, ale te 30 pkt to praktycznie roznica w cenie 1-2 demingow. Tych przykladow jest duzo.
Opowiem jaki byl efekt. Na pierwszych stolach graly DOC i HE, na ostatnich ludzie, ktorzy zdecydowali sie na te "ugrywalnione" jednostki. Srodek stanowili ludzie, ktorzy tylko zmodyfikowali istniejeace w 8ed schematy.
Niestety najczesciej slyszanym zwrotem po turnieju bylo "dobrze, ze to tylko ten jeden raz"...

My dziś mieliśmy turniej testowy - furion na miejscu, więc dane zostały zebrane.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Szmajson pisze:My dziś mieliśmy turniej testowy - furion na miejscu, więc dane zostały zebrane.
Jakieś podsumowanie na forum się pojawi?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

lohost pisze:Zagralismy maly turniej na zasady tych nowych ksiazek.
Nawet nie wiedzialem, ze tak sie uciesze na widok archaona, blood knightow, forsakenow, kloca 30 driad czy kilkunastu bulli. Vlad, black coach, orion, chimera, meduzy, dragon ogry...iscie fantastyczny obrazek. Kwintesencja calego swiata fantasy na kilku stolach. Jeden z celow osiagniety.

A teraz do rzeczy. Nastroje w miare gry na turnieju gasly. Po poczatkowej euforii, przyszedl czas rozliczenia. Podyskutowalismy, wiekszosc wskazala ten sam problem.
Balans na poziomie jednostek frakcji zostal mniej lub bardziej osiagniety. Natomiast rozlam jakosciowy pomiedzy frakcjami tylko sie poglebil.
Zauwazone zostaly 2 trendy. W ksiazkach takich jak DoC czy HE jednostki byly balansowane do lepszych, co wydajnie podnioslo sile armybookow. Niestety np u WE jak i Emp widac wyrownywanie do slabszych jednostek, co tylko stlamsilo te armie juz na poziomie rozpiski. Fajnie, ze elfy dostaly drzewka, ale teraz jest to jedyny sluszny build. Fajnie, ze imperium dostalo 30 punktow oszczednosci na klocu halabard czy innego smiecia, ale te 30 pkt to praktycznie roznica w cenie 1-2 demingow. Tych przykladow jest duzo.
Opowiem jaki byl efekt. Na pierwszych stolach graly DOC i HE, na ostatnich ludzie, ktorzy zdecydowali sie na te "ugrywalnione" jednostki. Srodek stanowili ludzie, ktorzy tylko zmodyfikowali istniejeace w 8ed schematy.
Niestety najczesciej slyszanym zwrotem po turnieju bylo "dobrze, ze to tylko ten jeden raz"...
Wasz wolny czas = grajcie w jakiekolwiek zasady chcecie, to przecież Wasz wybór.

Mój projekt nie jest skończony i co więcej - będzie ulepszany.
Niestety od pewnego etapu ciężko to zrobić bez testów w boju. Więc wiadomo, takie trochę błędne koło.

I co do teorii do tego kto czym gdzie gra - ja bym stąpał ostrożnie. Ogranie booka do HE by GW zabrało mi około 70 bitew żeby wydobyć 80% grywalnych złożeń. A tam było 17 jednostek. Tutaj w każdym booku jest po 30, więc siłą rzeczy poziom skompilkowania musi iść w górę. To, że komuś wychodzi że rozpiska to XYZ a K oraz L są za mocne / słabe to banialuki. Pograć trzeba znacznie więcej.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Pierwsze co powinien zrobić Furion to zatrudnić kogoś od PR'u

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

wind_sower pisze:Pierwsze co powinien zrobić Furion to zatrudnić kogoś od PR'u
Póki co worek funduszy na ten projekt został wyczerpany.

A tak bardziej na serio - to czego nie czaisz?

Podoba się? Cieszę się.
Nie podoba? Trudno.
Masz komentarz / chcesz pomóc? Chętnie posłucham.

To naprawdę proste, nie zamierzam nikogo wazelinować na siłę.
Gwoździem programu jest mój produkt, a nie moja skromna osoba.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Odpowiadając Twoją manierą.
Furion pisze:Podoba się? Cieszę się.
Okaż
Furion pisze:Nie podoba? Trudno.
Czemu
Furion pisze:Gwoździem programu jest mój produkt, a nie moja skromna osoba.
Nie i nie.

Pozdrawiam
Wind Sower

ODPOWIEDZ