9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Re: 9th Age

Post autor: Nargh »

Czy ktoś doszukał się w 9th zasady zwiększającej zasięg LD generała do 18" po wsadzeniu go na odpowiedniego wierzchowca?

Awatar użytkownika
Weatherwax
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Weatherwax »

Nargh pisze:Czy ktoś doszukał się w 9th zasady zwiększającej zasięg LD generała do 18" po wsadzeniu go na odpowiedniego wierzchowca?
Jest w opisie "Large Target" w Special rules - zwiększenie o 6" Hold Your Ground/Inspiring presence.
Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego, ale się myli. Nieważne, jak szybko pędzi, zawsze odkrywa, że ciemność dotarła na miejsce wcześniej i już na nie czeka.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

nie moge znalesc jak dziala zasada, supernatural reflexes?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

+1 hit w CC. jak masz inicjatywe 0 np jak używasz dwuraka to bijesz po swojej normalnej I bez +1 to hit

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Zrobiłem Beastmenów do 9thAge, reszta armii na razie nie ruszona, ale zainteresowani mogą potestować.
http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 2023840.ab

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

domyślam się(przynajmniej tak jest w moim wypadku, że część ludzi nie chce testować 9edycji, bo nie chce się tego czytać. Gdyby wszystkie armie były w AB to zrobienie rozpy + zasady armijne w jednym miejscu ułatwiają dużo, więc i chęć do zagrania byłaby większa) :)

jednym z plusów Furiona, jest fakt plików do AB

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

Trzeba poczekać na wszystkie podręczniki :-)

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Pewnie, lepiej przeczytać 100 stron zasad 8Ed, kilkanaście faqów, uściślenia sędziowskie, ograniczenia ETC i Bóg wie co jeszcze, niż 50 stron zasad w jednym pliku.

Ludzie są naprawdę dziwni.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

hmm czy w piekielnych krasnoludach, daemon tank to jest iron demon? Opis się częściowo zgadza, ale ...: chariot? mount? shield? o co kaman?
Troszkę nazwa nie teges... Ja bym go nazwał Hellish Chariot (jeśli ma odpowiadać opisowi z 9age) albo zamienił na Infermal warmachine...
Naprawdę nazwa kompletnie nieadekwatna do zasad.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Na tamtym forum jrst osobny wątek nt nazw jednostek. Trzeba tam zglosić.
W O&G co jakis czas zmieniają nazwe jakieś jednostki.

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

Wychodził ktoś do nich z propozycja zmiany zasad skirmisherów na te zbliżone do lekkiej jazdy (zamiast idiotycznych półcalowych odstępów)?

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

@BOGINS: Steeldaemon, chariot, strzela, impakty, grinding, aktualnie jest dyskusja jak bo przyciąć bo jest trochę za mocny gdy się wystawi trzy modele

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Są, to zasada jaką daje oddziałowi muzyk i przy nim jest opisana.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

esgaroth pisze:@BOGINS: Steeldaemon, chariot, strzela, impakty, grinding, aktualnie jest dyskusja jak bo przyciąć bo jest trochę za mocny gdy się wystawi trzy modele
mi tylko chodziło o nazwę i to co wg opisu przedstawia.
Teraz pomyślałem że pasowałaby też nazwa War Wagon (tylk odo opisu wyposażenia wg 9age). Bo jeśli przyjąć iż chodzi o Iron Demona z Forge Worlda...to trochę kupa, bo tam żadnych zwierzątek pociągowych nie ma.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

debelial pisze:Zrobiłem Beastmenów do 9thAge, reszta armii na razie nie ruszona, ale zainteresowani mogą potestować.
http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 2023840.ab
fajnie :)
prawda, prawda, w grudniu będzie pierwsza stabilniejsza wersja całego TACa, bo teraz to co tydzień coś się zmienia
Our schedule looks like this - Details are not finalized yet, but you get a rough idea.
Dates are not set in stone and could be changed if that is requested by the ETC community.

Late October 2015: The beta versions of the army books are released.

December 2015: Version 1.0
The first full version of the game is released v1.0 (i.e. no longer a beta version, but content-wise approx. 95% overlapping). This would include: Full updated rulebook and internally and externally balanced army books.

March 2016: Version 2.0
1st balance patch for the rulebook and the army books, v2.0. This update should be based mainly on feedback from ETC teams

September 2016: Version 3.0
2nd balance patch. v3.0 (based on post-ETC feedback)

This would mean that ETC is played with the 3rd version (beta, v1, v2) of the army books and the rulebook, therefore all major balance issues should have been found and addressed.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Niby fajne to - widać dużo włożonej pracy, ale jeszcze nie mogę się w tym połapać. Prosty przykład Bretonnii: konie mają Barding? Jeśli tak to czy mają dalej zasadę że nie mają minusa do ruchu? Nie znalazłem tego ale znalazłem że Bretońskie konie mają "natural armour". To pięknie. Szukam więc co to jest natural armour w RB w dziale Special Rules - nie ma, w dziale Armour - nie ma, w zasadach Bretonów - nie ma.

Jeśli opis tej zasady gdzieś jest i ją przeoczyłem to moja wina ale myślę, że domyślnie powinna być w którymś z tych miejsc w których szukałem bo inaczej każda gra to będą godziny przerzuconych kartek w poszukiwaniu Graala...

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Oczywiscie, ze jest, w zbrojach - strona 55.

A szukanie Graala jest bardzo bretonskie ;). Choc sama Bretonnia wyszla tak sobie - po co frenzy na Errantach, jak nie maja Monstrous Support?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Proponuje uzywac funkcji "znajdz" inaczej mozna pol dnia szukac wyjasnien do zasad...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
efferus lupus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: efferus lupus »

Orientujecie się czy jest szansa wwprowadzenia imiennych bohaterów i lordow ?

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Znajdz sie oczywiście przydaje, ale zwracam uwagę, ze spis treści na początku jest hipertekstowy - mozna kliknac ;)
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ