9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Re: 9th Age

Post autor: Crusader »

Najważniejsze to zaczekać na armybooki.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Crusader pisze:Najważniejsze to zaczekać na armybooki.

A póki co wypowiedz się lepiej co myślisz o lizakach (tfu tfu Reptilianach) ? :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Beastmany mi pasują. Myślę, że sporo się zmieni między obecnym ravening hordes a army bookiem, więc nie zagłębiam się tak szczegółowo. Mam parę spostrzeżeń:
-T-REX rewelka, nareszcie jest to król dżungli służący do pożerania potworów, a nie jakiś śmieć
-nie podoba mi się, że jest tylko jeden stedzio, ale to mała zmiana bo od wielu lat małego stedzia nie wystawiłem
-slann wydaje się za drogi jak za to co oferuje, nie wiem czemu się na niego tak uparli (chociaż mniej niż Furion)
- reapki są obecnie tak z 4 razy gorsze, a koszt ten sam (gorszy kb z rulebooka i nie ma kluczowych żab) natomiast nie wierzę, że tak zostaną

Awatar użytkownika
Retaguardia
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Retaguardia »

Laik pisze:
Retaguardia pisze:Boze tych zasad nie da sie czytac . Imo furionowe zasady lepsze chociaz ani to ani to raczej sie nie przyjmie ;) Kraje sie podziela na bank odnosnie zasad i tylkk gw bedzie to moglo scalic :p

Może jakiś zakład?

9th Age jest jak nowa edycja - wiec zmian zawsze będzie trochę.
Najzwyczajniej w świecie jesteś leniwy a czytanie jest trudne? :D
Moze byc zaklad ;) ja uwazam ze odpadnie 1/3 graczy turniejowych od razu , czesc bedzie grala na "furiona" jezeli sie nie obrazil ;) a najdalej za pol roku srodowisko turniejowe zostanie tylko przy repie i paru innych ludkach. Juz wiecej alternatyw widze w turniejach na furionowe zasady .
Wiec tak jak wygram to poprosze steka z Angusa :p a jak Ty to cos tam sobie wymysl
Obrazek

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

No to goblinów walnęli boosta - każdy rodzaj goblinów (hero/lord) ma osobny limit. 18 gobo do walki i 18 magów :D

Trochę poszaleli z markami - nurgle (tylko -1 ws) i tzeentch (co turę dostajesz flaming attacks, magic attacks lub warpflame).

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Crusader pisze:Najważniejsze to zaczekać na armybooki.
Łatwiej Ci mowic bo swojego juz masz :)

Generalnie maja skonczyc na koniec OCtobera, czyli skoncza w polowiDecembera :P to jednak troche czasu jest :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

dopóki nie ma nowego campa ETC to i tak obowiązuje stary :) albo wfbRR więc pozostaje jedynie czekać i grac:)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Retaguardia pisze:
Laik pisze:
Retaguardia pisze:Boze tych zasad nie da sie czytac . Imo furionowe zasady lepsze chociaz ani to ani to raczej sie nie przyjmie ;) Kraje sie podziela na bank odnosnie zasad i tylkk gw bedzie to moglo scalic :p

Może jakiś zakład?

9th Age jest jak nowa edycja - wiec zmian zawsze będzie trochę.
Najzwyczajniej w świecie jesteś leniwy a czytanie jest trudne? :D
Moze byc zaklad ;) ja uwazam ze odpadnie 1/3 graczy turniejowych od razu , czesc bedzie grala na "furiona" jezeli sie nie obrazil ;) a najdalej za pol roku srodowisko turniejowe zostanie tylko przy repie i paru innych ludkach. Juz wiecej alternatyw widze w turniejach na furionowe zasady .
Wiec tak jak wygram to poprosze steka z Angusa :p a jak Ty to cos tam sobie wymysl
Ok, skoro proponujesz zakład to chętnie. Policz więc ilu ludzi średnio było na turniejach i porównamy to np. końcem sierpnia 2016.
-Qc- pisze:
Crusader pisze:Najważniejsze to zaczekać na armybooki.
Łatwiej Ci mowic bo swojego juz masz :)

Generalnie maja skonczyc na koniec OCtobera, czyli skoncza w polowiDecembera :P to jednak troche czasu jest :)
Nie wiem skąd Ci się wziął październik - ja czytam o grudniu
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Czytalem jeden z ich komunikató, gdzie bety bookow mialy byc na koniec octobera. Jak juz to zmienili na december, to skoncza w lutym

Furion powinien zacierac raczki bo on ma konczyc w tym miesiacu :P Ale raczej nie zaciera :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

hardkorek
Warzywo
Posty: 12

Post autor: hardkorek »

Przeczytałem zasady i puki co bardzo pozytywnie. Jeszcze pare rzeczy trzeba dopracować. Może porzucenie wfb przez GW wyjdzie tej grze na dobre.
Co do zasad Furiona to doceniam inincjatywe ale wyglądają raczej jak realizacja listy życzeń power gamerów :)

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Ja również pozytywnie

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

hardkorek pisze:Przeczytałem zasady i puki co bardzo pozytywnie. Jeszcze pare rzeczy trzeba dopracować. Może porzucenie wfb przez GW wyjdzie tej grze na dobre.
Co do zasad Furiona to doceniam inincjatywe ale wyglądają raczej jak realizacja listy życzeń power gamerów :)
raczej stworzenie przegiętych elfów Furiona . Nagina wszystko pod siebie. Nie ma co wspierać jego projektu tylko dlatego że jest to swój produkt. jeżeli w 9th dodadzą imiennych i więcej itemów to będzie super

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Wolff pisze:
hardkorek pisze:Przeczytałem zasady i puki co bardzo pozytywnie. Jeszcze pare rzeczy trzeba dopracować. Może porzucenie wfb przez GW wyjdzie tej grze na dobre.
Co do zasad Furiona to doceniam inincjatywe ale wyglądają raczej jak realizacja listy życzeń power gamerów :)
raczej stworzenie przegiętych elfów Furiona . Nagina wszystko pod siebie. Nie ma co wspierać jego projektu tylko dlatego że jest to swój produkt. jeżeli w 9th dodadzą imiennych i więcej itemów to będzie super
To chyba nie czytałeś booków do bretki i krasiów. O reszcie się nie wypowiem, bo się na nich nie znam, ale dla krasi i dla brety zrobił to czego gw nie potrafiło od nastu lat.
Od wyjścia 8ed krasiów kowadła już się nie ujrzało na stole, slayersi tylko w funowskich rozpach itp. Teraz wybór jest tak ogromny, że nie ma jedynie słusznego złożenia. Z wieloma rzeczami puścił aż za bardzo wodzę fantazji, ale nie możesz powiedzieć, że zrobił to pod siebie.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

In_the_sea_of_blood pisze:
Wolff pisze:
hardkorek pisze:Przeczytałem zasady i puki co bardzo pozytywnie. Jeszcze pare rzeczy trzeba dopracować. Może porzucenie wfb przez GW wyjdzie tej grze na dobre.
Co do zasad Furiona to doceniam inincjatywe ale wyglądają raczej jak realizacja listy życzeń power gamerów :)
raczej stworzenie przegiętych elfów Furiona . Nagina wszystko pod siebie. Nie ma co wspierać jego projektu tylko dlatego że jest to swój produkt. jeżeli w 9th dodadzą imiennych i więcej itemów to będzie super
To chyba nie czytałeś booków do bretki i krasiów. O reszcie się nie wypowiem, bo się na nich nie znam, ale dla krasi i dla brety zrobił to czego gw nie potrafiło od nastu lat.
Od wyjścia 8ed krasiów kowadła już się nie ujrzało na stole, slayersi tylko w funowskich rozpach itp. Teraz wybór jest tak ogromny, że nie ma jedynie słusznego złożenia. Z wieloma rzeczami puścił aż za bardzo wodzę fantazji, ale nie możesz powiedzieć, że zrobił to pod siebie.
+1
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Bretończyków oceniam pozytywnie, ale nie entuzjastycznie. Co prawda nie ma aż takiej promocji jak w Furionhammerze, ale za to mogę cały czas grać errancko-realmowym MSU. Nie ma też Lorda Grala, ale jest Bohater Grala z możliwością wykupu eteryczności. Jedna cnota na bohatera to może mało, ale jak dla mnie jest to wystarczające. Tak, dziwny jestem, nie lubię, jak mi się robi dobrze na siłę :p - staram się być obiektywny ;)

Podoba mi się także WS5 na Questach oraz 15 pkt z giermka z AS4+, łukiem i włócznią. No i Frenzy na Errantach :)
No i hipogryf jako MB to rozwiązanie, które już Furionowi proponowałem - moim zdaniem lepsze, niż nieco sztuczny (z punktu widzenia tła w każdym razie) pancerz bojowy równy smoczej łusce.

Co mi się nie podoba? Rycerze są moim zdaniem wciąż za drodzy, zwłaszcza, że tutaj formacja lancy to po prostu supporty z wszystkich szeregów (czyli odpada główna siła uderzeniowa- koniki), pegazy z 2 ranami za 55 pkt łba nie urywają - a na tle demigryfów wyglądają wręcz smutnie. Chyba, że w głównych zasadach lot się stał zajefajny. Gralowcy po 35 punktów, nawet z Wardem 4+, mnie nie przekonują zupełnie. Fajna opcja morgenszternów w QK, ale powinna być za darmo - ta broń ma sporą wadę równoważącą, na pewno więcej od dwuraka warta nie jest.

Tak czy siak, jeśli się pojawi jakiś turniej w zasięgu, popróbowałbym.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

Czy mógłby ktoś zrobić plik do AB 2.2c z 9th age?
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ja zacząłem, ale to potrwa sporo czasu, gdyż ponieważ albowiem zmiany są spore. Nie mówiąc już o tym, że wszystko to wersje beta.

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

Ok, dzięki. Czekamy i kibicujemy w takim razie.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

debelial - 27.10 powinny być zmiany w armybookach. Mogą być dość rozległe bo teraz dopiero zaczęła się praca komisji ds. poszczególnych armii. Do tej pory robił to po prostu rules team a nie mieli oni doświadczenia własnego w co najmniej paru armiach w ogóle, więc raczej nie ma zahamowań przed zmienianiem wszystkiego.
Tak tylko uprzedzam ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Na razie skupiłem się na magii i przedmiotach z RB i na armii Bestii, bo jest nieco bardziej zbliżona do wersji końcowej.

Planowałem robić kolejne armie w miarę wypuszczania.

ODPOWIEDZ