9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Re: 9th Age

Post autor: JimMorr »

Mam wrażenie, że opisy z 1.3.5 się nieco zdezaktualizowały. Np.:
Beast Herds
Oft depicted as mere lackeys of Chaos, the Beasts have occasionally found themselves used as pawns of the Dark Gods
To już wolałbym każdą rasę jako odrębny dokumencik. Mógłbym wtedy je pozałączać do książki i poprzeplatać zdjęciami danej armii nie naruszając licencji :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

No wiem, że byś wolał, ale artystycznie mi nie pasuje. Zdjęcia armijne walniemy armia/spread i zrobimy z tego osobny rozdział. Czyli licz sobie +32 ;)

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Ty tu rządzisz ja to tylko będę drukował :)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

wyniki i listy z Mistrzostw Szwecji. w topie HE i SE

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ost1056134
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Klaudel pisze:wyniki i listy z Mistrzostw Szwecji. w topie HE i SE

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ost1056134
News na miarę Wiadomości TVP ;) Wygrywa SA, przed VC, a ty piszesz o Elfach w TOP10 :p

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

WarX pisze:
Klaudel pisze:wyniki i listy z Mistrzostw Szwecji. w topie HE i SE

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ost1056134
News na miarę Wiadomości TVP ;) Wygrywa SA, przed VC, a ty piszesz o Elfach w TOP10 :p
piękne podsumowanie :mrgreen: :mrgreen:
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

To że 3/10 armii w topie to HbE to absolutny przypadek ;)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

JimMorr pisze:To że 3/10 armii w topie to HbE to absolutny przypadek ;)
Szwedzi za tym stojo, wiec NIE SĄDZE :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Wie ktoś kiedy wyjdzie RB stabilny w wersji gold? Słyszałem, że w okolicach gwiazdki, jakieś inne wieści?
Pierwsze AB mają być z demonów i dark elfów, a potem jakieś plany są co do następnych armii?
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Zanim pojawi się gold spodziewam się jeszcze jakieś formy 'preview' - zdaje się twardo grzebią w układzie RB i samym brzmieniu przepisów. Przed grudniem nie spodziewałbym się golda, a dokładniejszej prognozy zdaje się nawet ExB nie ma.

Giladis w wywiadzie zdaje się wspominał, że dwie obiecane armie to DE i ID. Mówił też coś o szczurach oraz orkach i goblinach ('skomplikowana struktura praw autorskich') i bodajże o KoE ('bo nie mieli kodeksu... tfu, to znaczy bo koncepcja armii rycerskiej w świecie fantasy jest niezmieniona od 15 lat').

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

No i prewka jest... mam jeszcze access denied, ale może to ogarną:

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ost1058007

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

o co chodzi ze zmianą we "flee" ze strony 30, deklaruję szarżę, flee, redirectuje na coś innego i wykonuje szarże tak żeby zahaczyć o jednostkę uciekającą żeby przy okazji ją zniszczyć?

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

esgaroth pisze:o co chodzi ze zmianą we "flee" ze strony 30, deklaruję szarżę, flee, redirectuje na coś innego i wykonuje szarże tak żeby zahaczyć o jednostkę uciekającą żeby przy okazji ją zniszczyć?
Tak. Wygląda na to, że można 'zagonić' uciekającą jednostkę w ten sposób, że się ją zahacza inną jednostką, która przekierowuje szarżę po tej ucieczce. Nie wiem, na ile jest to proste do zrobienia, ale pewnie da się - choćby, dwie jednostki szarżujące i cel szarży ustawione są jak wierzchołki trójkąta prostokątnego (szarżujący na przeciwprostokątnej).

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Przypadkiem nie jest tak, że jak nie szarżowałeś oddziału to nie możesz mu nic zrobić, więc dając flee mogłeś tym uciekajacym oddziałem zablokować szarżującą jednostkę.
Obrazek

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

WarX pisze:
esgaroth pisze:o co chodzi ze zmianą we "flee" ze strony 30, deklaruję szarżę, flee, redirectuje na coś innego i wykonuje szarże tak żeby zahaczyć o jednostkę uciekającą żeby przy okazji ją zniszczyć?
Tak. Wygląda na to, że można 'zagonić' uciekającą jednostkę w ten sposób, że się ją zahacza inną jednostką, która przekierowuje szarżę po tej ucieczce. Nie wiem, na ile jest to proste do zrobienia, ale pewnie da się - choćby, dwie jednostki szarżujące i cel szarży ustawione są jak wierzchołki trójkąta prostokątnego (szarżujący na przeciwprostokątnej).
Na początku mysłałem, że to możlie przy allignowaniu szarżującej jednostki. Ale po przejrzeniu wspomniane strony 30 nie wyobrażam sobie jak to mogłoby się zdarzyć.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

A tu chodzi zapewne o ping-ponga który wyszedł przy omawianiu przykładowego diagramu. Mam dwie jednostki wroga wzięte w 'dwa ognie'. Szarżują A. Reakcje flee i jednostka ucieka za B. Redirect na B. Teraz szarżuję drugą jednostką ale muszę A bo mi zasłoniła B. A znowu ucieka i blokuje drogę mojej pierwszej...

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Wydaje mi się, że tym wypadku jeżeli nie da rady wy-wheelować do celu redirecta jest blocked path.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

"During a Failed Charge Move or a Charge Move, units are allowed to come within 0.5″ of these elements, including base contact (they may however only move into base contact with an enemy unit that was the target of the Charge)."

Teraz chyba należy rozumieć, że nawet jeżeli wykonam redirect, to oddział nadal "was the target of the Charge"... hmm, do wyjaśnienia z twórcami.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Inaczej to wychodzi, że dodali zapis dla oddziału, który kolejnym flee zostanie zagoniony na pierwszy oddział który go chciał szarżować... strata farby drukarskiej bo chyba takiej sytuacji w życiu nie spotkałem ? Z drugiej strony, jeżeli można by było kasować oddziały wykonujące flee i kontynuować szarżę to byłaby faktycznie gruba zmiana...

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Przebrnalem przez wiekszosc tego poprawionego booka i nadal czyta sie to jak ustawe o VAT :P
We can't stop here. This is bat country.

ODPOWIEDZ