9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Re: 9th Age

Post autor: Blaesus »

Ja czekam z niecierpliwością, wstępnie zapowiadane zmiany w Rule booku mi się podobają. Zdaję sobie sprawę, że to kupa roboty, a do krytyki wielu chętnych zawsze się znajdzie.

Pod koniec zeszłego roku szlag mnie trafiał od regularnych zmian zasad, Freeze dał spokoju trochę (i nawet pojawiły się zasady dla początkujących! :lol2: ).

Niestety na tę chwilę gra i gracze przypominają jeden wielki problem demograficzny - starych jest najwięcej, młodych coraz mniej, a i starzy zaczynają wymierać. Nikt do tego nowy się nie garnie i można elaboraty rozpisywać dlaczego - fabuła, dostępność, środowisko, nowe pokolenia...

Jedna prośba do was Panowie - darujcie sobie gównoburze na głównym forum... to raczej nie jest dobry obraz dla ludzi, którzy będą chcieli się wdrożyć, a na dzień dobry zobaczą takie napieprzanie.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Blaesus pisze:Jedna prośba do was Panowie - darujcie sobie gównoburze na głównym forum... to raczej nie jest dobry obraz dla ludzi, którzy będą chcieli się wdrożyć, a na dzień dobry zobaczą takie napieprzanie.
Poprosimy Ziemka i złoży zamknięte ukryte forum FIGHT CLUB :)

A tak na poważnie zgadzam się, bez sensu jest takie zachowanie. Jarek i Lohost przepraszam ze swojej strony, po prostu nie wiem czemu ale mam ostatnimi czasy alergię na narzekanie (ogólnie). Nie chodzi mi o to, że zgadzam się z wami ale o to aby faktycznie nie dzielić i niszczyć ale łączyć i tworzyć. Jeśli ktoś bedzie chciał dalej flejm uprawiać to beze mnie. W merytorycznej dyskusji wezmę udział jak najchętniej.

Piona!

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Calisson o tworzeniu gry od podstaw... Jeżeli dobrze rozumiem jego wypowiedź to 2.0 będzie po prostu kolejną próbą przepisania WFB. Trochę to dziwi biorąc pod uwagę, że niektóre zmiany (np. LOS) wydają się być zmianami bardzo poważnymi i miałem nadzieję, że stoi za nimi jakaś myśl przewodnia...

http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... #post74715

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Może nie przepisania, ale wiekszość z nas chce czuć, ze jestesmy spadkobiercą WFB. W skrócie chcemy mieć atomówkę, ale czerwony guzik wciskać z szablą dziadka ułana przy tyłku.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nikt tu nie będzie robił rewolucji. Ludzie trzymają sie tego projektu, bo to jest żywy stary battl. Na duzych zmianach w mechanice (jakies rozkazy) mogli by stracić kolejnych graczy, bo to nie jest tak, że nie można wrócić do 8 czy 6 edycji.

Swoją drogą ten temat się wyczerpał gdzieś na 6-8 stronie a jest ich już 18. Jeszcze z tydzień i będzie 50.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

JimMorr pisze:Oddziały zostaną skonwertowane na standy aktywowowane punktami dowodzenia wydawanymi przez dowódców hufców z ich puli. Głównodowodzący będzie mógł przydzielić swoje punkty dowolnemu dowódcy lub aktywować elitarne oddziały Rezerwy Naczelnego Wodza. Punkty będzie można wydawać w swojej fazie, w tym do wielokrotnej aktywacji pojedynczego oddziału, przy czym koszt kolejnych aktywacji będzie rósł wykładniczo. Będzie można je wydawać równieć do podjęcia kontrakcji w fazie przeciwnika typu kontrszarża, ogień wspierający, odwrót...

... no dobra:

:^o
Whoa, brzmi ciekawie ;) Tyle decyzji dla gracza do podejmowania! Bo szczerze, to po ostatniej dekadzie intensywnego kontaktu z nowoczesnym game designem (głównie planszówki) wspomnienie WFB jawi mi się bardzo blisko "rzuć garścią k6 w oddział przeciwnika a figurki, które się przewrócą, giną" ;)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

JarekK pisze:Nikt tu nie będzie robił rewolucji. Ludzie trzymają sie tego projektu, bo to jest żywy stary battl. Na duzych zmianach w mechanice (jakies rozkazy) mogli by stracić kolejnych graczy, bo to nie jest tak, że nie można wrócić do 8 czy 6 edycji.
Że rewolucji w sensie zmiana rodzaju gry nie będzie to jasne. Jednak Fantasy Battles to nie jeden system a cała rodzina rozwiązań, w każdej edycji 'profil' gry był nieco inny, co innego dominowało. Obecnie wydaje się, że gra skupia się na grindzie i oddziałach elitarnych, z chaff'em jako zamierzonym elementem kontroli deathstarów i większością core traktowanych jak piąte koło u wozu: jak trzeba to weźmy jako MSU, przydadzą się do łapania secondary objectives. Czy 2.0 utrzyma ten kierunek, czy otworzy jednak jakieś inne style gry? Co z armiami które nie bardzo powinny wpisa się w taki styl (VS, KoE...)?
Cyel pisze:Whoa, brzmi ciekawie ;) Tyle decyzji dla gracza do podejmowania! Bo szczerze, to po ostatniej dekadzie intensywnego kontaktu z nowoczesnym game designem (głównie planszówki) wspomnienie WFB jawi mi się bardzo blisko "rzuć garścią k6 w oddział przeciwnika a figurki, które się przewrócą, giną" ;)
To taka mała kompilacja Warmastera, Hail Caesar, OiM + kilka moich wymysłów :P Niestety trzeba by stworzyć osobną grę Fantasy Generals, najlepiej osadzoną w tym samym świecie :)


AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Ciekawe, nawet ładne i w sumie nie takie drogie. Ale nie ufam za bardzo temu całemu portalowi, ktoś ma już z tym jakieś doświadczenia?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

No i wymyślili. Była burza. Gówno się wylało, trzeba coś zrobić. Dajmy im coś:

(Michał z księgowości): "Dajmy im TO"

:lol:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Ok, ale o co masz na mysli konkretnie?

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Jakby wszystkie armie dostały takie info od swoich ACS jak UD byłoby nawet nieźle.

Dla mnie najcenniejsza informacja jest taka, że ExB podjął decyzję, że 2.0 dla wszystkich armii będzie oznaczał poważniejszą aktualizację niż tylko dostosowanie do nowych zasad.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Możecie być pewni dużego powiewu świeżości :) Nowy RB jest fajniejszy, a i w każdym AB dojdzie sporo nowości i zmian.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1508
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Niech dają te booki 2.0, już nie chce mi się grać na 1.3 XD
Obrazek

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Ciara pisze:Niech dają te booki 2.0, już nie chce mi się grać na 1.3 XD

+1
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Dawać te 2.0 albo zamieszki!
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Mam pytanie szczegolnie do ludzi wewnatrz T9A odnośnie tego czy wersja 2.0 będzie gotowa i opublikowana do końca roku (realne szanse na to). Pytam się w kontekście mastera w Krakowie.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Z tego co się orientuję to 2.0 wyjdzie w tym roku, pewnie na przełomie listopada/grudnia. Mówię o pierwszej wersji do testów publicznych. Także Arena powinna być najprawdopodobniej już na nowe :)


Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Przez przypadek spolerowałem na T9A, więc pomyślałem że tu wkleję.

Filmik do quick sterter set który pojawi się w tym miesiącu.

https://www.youtube.com/watch?v=usRjcIYOW5A

ODPOWIEDZ