9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

9th Age

Post autor: Karli »

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku na ETC będziemy grać w 9th age.

http://www.the-ninth-age.com/

Temat do generalnej dyskusji o tym projekcie.

Rulebook:
http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... _0-5-4.pdf

Lory magii:
http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... _0-5-1.pdf

Ravening Hordes:
http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... _0-5-1.pdf

Wszystko ww. to są produkty w wersji beta.

Jak się podoba?

Deployment, duża zmiana:
Starting with the player which did not choose deployment zone, players alternate taking turns in deploying their
units fully inside their deployment zone. On each of their turns, a player can decide to deploy any number of units
(with a minimum of one). All War Machine Troop Type units count as a single unit for this purposes, as well as all
Characters. When one player has deployed all of his or her units (excluding units who are not deployed using the
normal rules, such as scouting or ambushing units), this player must announce if he or she will try to go first or
second. The other player then deploys all of his or her remaining units. Keep track of how many units are deployed
(War Machines and Characters still count as 1 unit each). After this, deploy scouting units (see Scout Special Rule)
and then move Vanguarding units (see Vanguard Special Rule). Once both players have finished deployment, both
players roll a D6, the player that finished deploying (normally) first adds +1 to his or her dice score for each unit the
other player deployed in the last deployment turn.
- If the player who finished deploying first rolls higher, he or she must go first or second (according to what
was announced previously).
- If the score is a tie or the player who finished deploying second wins, he or she can now choose which
player has the first turn.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Na pierwszy rzut oka spora dysproporcja podręczników. Zielone dostały w moim odczuciu dość mocnego nerfa, kiedy np dwarfy są dużo silniejsze niż były (powodzenia w krojeniu gwardii z save 2+ z rerollem, lol.
VC fajnie zrobione, zachęcają do gry.
Plus za nowe itemy w podreczniku głównym.

Idea może i fajna, ale na chwilę obecną mnie nie przekonuje.

Jezeli Furion doprowadziłby projekt to końca i nieco ogarnął HE, efekt byłby imo lepszy.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kolejny zielony gracz narzekający :D

Ja jestem prawie pewien, że szwedzki projekt tez ma sens. Ale orki zrobili na kolanie i to widac po ograch, czy VC. Za to WE podobno zrobił się dośc monotematyczne - nie wiem jak mozna bylo dopakowac hawki i praktycznie nie tykac wildów ... :P za to skasowac waywatcherow i trufle zeby juz nie bylo watpliwosci ktore unity brac do rozpiski
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Nie narzekający, tylko stwierdzający fakty. Projekt ma sens, ale muszą poprawić balans booków, na chwilę obecną dysproporcja jest ogromna.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ktoś wie gdzie jest opisana zasada czarujących unitów (coven)?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Models that can cast (non-bound) spells are referred to as wizards.
To chyba wyjaśnia wszystkie kwestie? Masz unit który jest wizardem, ma tyle ran ile mają łacznie modele w unicie, 10 horrorów to 1 lev mag, 1 horror to nadal 1 lev mag.. etc. Co tu jest niejasnego?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

To że we wszystkich oddziałach które mogą być magami champion kosztuje 70pkt, co sugerowałoby że dopiero champion jest magiem.

Czytam sobie teraz lory magii. Sporo rzeczy naprawili.
Bardzo elegancko rozwiązali kwestię brzytwy.
Słonko niestety zostało, ale przynajmniej chroni od niego już MR.
Osłabili banishment na wózku papy (dobrze).
Polepszyli i tak już dobry lore lighta.
Bestie też spoko.
Eleganckie rozwiązanie z windblastem oraz siatkami.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Poszukaj zasady Wizard conclave. Pewnie o to im chodziło.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Znalazłem, dzięki.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

To co ? Po wyjęciu championa pinków, taki oddział już nie ma możliwości czarować ?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Wizard Conclave (level X: spells)
Champions of a unit with the Wizard Conclave Special Rule receive +1 Wound in addition to the normal
characteristics increases associated with being a Champion, and are Wizards of the wizard level given within
brackets. This champion knows predetermined spells, which are defined within the brackets. For example, a
champion of a Wizard Conclave (level 1, Blue Fire, Pink Fire) would be a level 1 wizard two predetermined spells
(Blue Fire and Pink Fire). The champion has a +1 to cast for each 5 models (excluding other characters) in the unit
above their minimum starting unit size, up to a maximum of +4 (including bonus from their wizard level).




Wychodzi na to że tak, nie będzie więcej czarował, natomiast champion ma +1W więc nie jest go już tak łatwo wyjąć.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Snajperka w czempiona nie będzie już takim głupim pomysłem :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Czy slann jest on foot?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Oprócz tego że na słonko działa ward (a nie MR) to jeszcze templatka ma cal
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dieter Morinem
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Dieter Morinem »

ch**owe nie sprawdzałem.

A tak na serio to se rzuciłem okiem i tak strasznie mi się tam nic nie podoba, że nawet nie chce mi się patrzeć na całość bo za dużo.

Furion o wiele lepszy. Wiadomo, że są jakieś dziwne rzeczy u niego też, ale to się pewnie zmieni.
Obrazek
"10 lat zbierałem w bitwach wpierdziel. Dowartościowałem [dużo] lamusów - moje miłosierdzie."

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Byqu pisze:Czy slann jest on foot?
Nie...jest na palaqiunie
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Z drugiej strony jest to zasada specjalna, nie mount
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

osobiście wole podejście furionowe, czytasz i od razu widzisz zmiany
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Laik pisze:Oprócz tego że na słonko działa ward (a nie MR) to jeszcze templatka ma cal
Czemu MR by nie działał?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Dla mnie w kwestii bretki lepsza jest właśnie 9th Age. Jest o wiele bardziej elastyczna. Nie mam przymusu brania 10+ w corach realmów i errantów, a nie raz nie dwa składałem jedną lancę w 12 a drugą przykładowo 8. O 5 errantów nie wspominając. Dwa trebusze nie kosztują 300pkt jak u Jurka co mocno zaburza składanie rozpiski, a są to jedyne maszyny. Pegazy nie mają niestety 3w co jest akurat kiepskie, ale może to jeszcze ogarną. Mała i duża czarka mają otwarty light - spory plus.
Obrazek

ODPOWIEDZ