9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Hyhyhy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Mocny boost u WE, zresztą nie tylko treeman, cała reszta też.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

No Forest Guardians z save 5+, 2 ataki z siłą 5 i stubborn (jeśli bohater w oddziale) przyznam, że nie brzmi źle, podobnie zresztą jak driadki z siłą 4 AP i stałym wardem 5+ :)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Niedługo się okaże że zbalansowany jako tako jest tylko ten TAC

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Szczerze mówiąc w ogóle mi się nie podoba to co robią - wygląda to jakby dzieciaki się włamały do niedostępnego wcześniej sklepu z cukierkami i sobie używają...

Za mocne to wszystko.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Ta, ale jak wszystko będzie mocne, to się wyrówna. :P

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Laik pisze:Szczerze mówiąc w ogóle mi się nie podoba to co robią - wygląda to jakby dzieciaki się włamały do niedostępnego wcześniej sklepu z cukierkami i sobie używają...

Za mocne to wszystko.
Dokładnie mam to samo zdanie na ten temat. Więcej boostów, więcej boostów, bo unity bez statsów na poziomie 10 i bez 2 linijek zasad specjalnych są nieatrakcyjne. Jak ja tęsknię do poziomu jednostek z revening hordes z początku 6 edycji. Od paru lat coraz mniej rozkmin na poziomie mechaniki gry, ruszania, manewrowania, pilnowania zasięgów, a coraz więcej nobrainowych combosów, deasth starów, wybaczających każdy, najgłupszy nawet błąd.
Wystarczyłby prosty pomysł na każdą armię, który tworzyłby jej unikalny charakter.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

tu jest dokładnie opisana filozofia, która stoi za koncepcją 9th Age.
http://www.the-ninth-age.com/blog/index ... losophy-1/
http://www.the-ninth-age.com/blog/index ... losophy-2/

jeżeli będą się tego trzymać, to powinno być ok.

na ten przykład graliśmy wczoraj turniej w wwie. widać było, że już samo usunięcie zasady Make Way! spowodowało znaczne osłabienie death starów.

także poczekajmy jeszcze ten tydzień, aż wszystkie booki przejdą przez sito RT. deadline na beta booki jest na 2go listopada. wtedy się okaże.
We can't stop here. This is bat country.

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Azgaroth pisze:No Forest Guardians z save 5+, 2 ataki z siłą 5 i stubborn (jeśli bohater w oddziale) przyznam, że nie brzmi źle, podobnie zresztą jak driadki z siłą 4 AP i stałym wardem 5+ :)
+ poisony i walenie z dodatkowego szeregu w lasku :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ironhead pisze:
Azgaroth pisze:No Forest Guardians z save 5+, 2 ataki z siłą 5 i stubborn (jeśli bohater w oddziale) przyznam, że nie brzmi źle, podobnie zresztą jak driadki z siłą 4 AP i stałym wardem 5+ :)
+ poisony i walenie z dodatkowego szeregu w lasku :)

Nie ma poisonow tylko re roll 1
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Laik pisze: Nie ma poisonow tylko re roll 1
No właśnie chyba tak jest, bo na samej górze "booka" jest opis
Forest Walker
Models with this special rule have the Strider (Forest) Special Rule. Close Combat Attacks from part of models with this rule have the Armour Piercing (1) Special Rule. A unit comprised entirely of models with this Special Rule that starts the turn with the majority of its models in a Forest has Fight in Extra Rank and can reroll to wound rolls of 1. Furthermore, add an additional +1 to channel attempts if your army has one or more models with this rule and channel within a forest.

Natomiast jak spojrzy się na profil driad i kliknie się na odnośnik - Forest Walker to wyskakuje coś takiego
Forest Walker
Parts of models with this special rule have Strider (Forest). Close Combat Attacks from models with this rule have Armour Piercing (1). Furthermore, a unit comprised entirely of models with this rule has has Fight in Extra Rank and Poisoned Attacks in close combat while the majority of the unit's footprint is within a Forest.
Więc już nie wiem który opis jest aktualny :)

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Laik pisze:popłynęli z WE...

http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... #post44689

Ancient na dywanie, 9A S7 AP...
Z Twojego linka - gdzie te 9A ?

Ancient Treant 185 pts
M WS BS S T W I A Ld
6 4 4 5 6 6 2 3 9
MonsterBase size: 50x75mm
Unit size 1
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Artur pisze:
Laik pisze:popłynęli z WE...

http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... #post44689

Ancient na dywanie, 9A S7 AP...
Z Twojego linka - gdzie te 9A ?
Dajesz mu mieczyk +3A oraz Avatar of Nature i jest :)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

jest bretka :)
http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... #post46722

piszą, że to beta. więc już chyba wersja do grania.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Bretka wygląda sensownie. Ciężko wyłapać koszt punktowy pomiędzy jednostkami, ale bretka pi razy drzwi oscyluje wokół pierwotnych wartości ze swojej książki, a zasady są doszlifowane. O to chyba miało chodzić.

WE to ciekawy potworek - na ich forum jeden wielki lans bo to fluffowate, bo to bo tamto. Koszmar. WE to była moja druga armia, ale jeśli tak będzie wyglądało balansowanie 9ed. to szybko ten projekt padnie. Każda jednostka napakowana 10 zasadami specjalnymi, z wygarem w CC jak chaos warrior (Forest guardiani/driady/latające treemany). Na forum przewala się fala ludzi z zewnątrz, którzy piszą o swoich pobożnych życzeniach. Zamiast ciągnąć balans jednostek w dół, a te wyjątkowe jednostki naznaczać jedną/dwoma zasadami specjalnymi, takimi naprawdę specjalnymi.

Mam wrażenie, że zasad specjalnych w 9ed jest więcej, ale takich 'bazowych' spójnie łatających dziury z RB GW - te są ok.

Oj, Ravening Hordes to był jednak doskonały zestaw zasad ....

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Mam podobne odczucia.

Przy bretce i WE to już odpłynęli panowie.

Fajnie rozwiązana sprawa chłopstwa, ale koniki z S4 i impactami?? Spam errantów z +d6 do szarży? Już to przerabialiśmy w errantry war i dobrze się to nie skończyło.
Pegazy z bardingiem, trebek z templata 5" S4, lepiej jak mortar, kusze na łucznikach z murkiem, mocne cnoty.

Każda jednostka ze swoimi zasadami specjalnymi, napakowane ich jak nie wiem co. No ale cóż, jakoś trzeba rozwalić tego treemana z 9 atakami czy stonehorna ;-)

Im więcej tych army booków tym gorzej to wygląda :(
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

@Karli +1

Ksiąźka wygląda na bardzo mocną ,ale na tle poprzednich nie wyrożnia sie. Co prawda zabrali opcje eterycznego BSB ,ale inne bajery tak jak na trebku,szczególnie duze ciacho jest mega!
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Mam dokładnie takie samo zdanie. Book niby nowy, a i tak idzie to samo:
Cieżka kawa z corów, pedzie ze speców, maszynki z rarów. Reszta niby wzmocniona, ale dalej nie wytrzymuje konkurencji oklepanego standardu.
Do tego, to o czym pisałem. Pierdyliard zasad specjalnych, boostów, buffów. Jakby pisali to dla dzieci licytujących się, czy mój batman dałby radę wpierd..ć twojemu supermanowi.
Obrazek
Obrazek

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

I jeszcze zabrali killing blowa na nawet gromiła zabrali i virtue podrozyli. Niesamowite

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Albo ktoś to weźmie za mordę albo się 9ed rozjedzie. Spam funboyów się nakręca i wygląda to jak wyścig zbrojeń obecnie. Nie wiem kto wybierał te army commitees.Jeden z gości tworzący zasady do WE pisze że trzeba potestować cora z WS5, S5 i 2A za 12/pkt bo on nie widzi w tym nic niezwykłego, podobnie jak 12/pkt za obecnych wardancerów. A reszta mu lajkuje i się nawzajem chwalą jakie to dobre pomysły ;)

ODPOWIEDZ