9th Age Tłumaczenie

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Re: 9th Age Tłumaczenie

Post autor: Keller »

Powiem tak, nie wiem co się dzieje na forum 9th Age, bo dawno nie zaglądałem tam w jakiekolwiek tematy. Ilość projektów do tłumaczenia (strony, fullbooki i inne pomysły), na które najprościej w świecie nie miałem ani czasu, ani ochoty, ani weny, sprawiły, że w pełni zostałem tylko na tutejszym forum, choć niedługo będę musiał tam w końcu zajrzeć, bo coś się tam dzieje ważnego, z tego co widzę.

A tym czasem, ID wersja 2020 już dostępna.

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Cześć. Można liczyć na spolszczenie najnowszej księgi arkanów?
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Hej, czy jakieś tłumaczenie nowych ksiąg Lizardmenów będzie?
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Shady pisze: 23 maja 2022, o 19:33 Hej, czy jakieś tłumaczenie nowych ksiąg Lizardmenów będzie?
Będzie, wszystkie księgi tłumaczymy :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Andrew
Masakrator
Posty: 2196
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Andrew »

Tłumaczenia dają radę bo juniora chciałbym wkręcić?
XIII Kohorta Bydgoszcz

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Witam, dawno mnie tu nie było, w tym tygodniu powinny pojawić się wszystkie księgi armii i arkany, w najnowszej wersji, księga zostanie zupdatowana do najnowszej wersji wraz z erratami, ale to zajmie (choć w zasadach nic się zbytnio nie zmienia, a są one prezede wszytskim szczegółowiej wyjaśniane).

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Tak jak napisałem w sobotę, wszystkie księgi armii, kompendium arkanów oraz wszystkie oficjalne suplementy jak księgi wsparcia.
Księga zasad dostała kilka zmian nazewnictwa, ale co do zasady jeszcze nic w niej nie aktualizowałem. Prace nad nią ruszają, i zostaną zaimplementowane wszystkie zmiany oraz erraty.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Dziękuję za wkład i poświęcony czas.
Wbrew pozorom jest sporo graczy którzy wolą grać na polskich księgach.
Dzięki takim inicjatywom rośnie dostępność zasad dla wszystkich.
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Dzięki, to jest w zasadzie główny powód całego projektu i jak widać jest chciany, skoro było już prawie 500 odsłon od wrzucenia nowej wersji :) Teraz update'y powinny pojawiać się w miarę regularnie, no i cały czas walczę z księgą główną, ale to jest prawie jak redagowanie jej od nowa, a potem muszę jeszcze ogarnąć te erraty :/

Benek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111

Post autor: Benek »

Wielkie DZIĘKI =D> =D> =D>

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Update do wersji z dnia 24 listopada dodany :)

Księga zasad nadal aktualizowana, ale zmiany z najnowszej wersji zostały wprowadzone. Więcej info na pierwszej stronie dokumentu.

Druga część zasad zaplanowana przez "górę" na 8 grudnia.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Update do wersji z dnia 08 grudnia dodany :)

Dotyczy: BH, ID, HE, DH i DL.

Księga zasad nadal aktualizowana.

Trzecia część zasad zaplanowana przez "górę" na 22 grudnia.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Przez zawirowania świąteczno-pracowe mam małe opóźnienie, ale oto hotfix z 15.12 oraz ostatnia część książek z 22.12 dostępne na pierwszej stronie.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Witam wszystkich zainteresowanych projektem polskiej wersji językowej T9A.
Choć już od dłuższego czasu aktualizacje nie pojawiały się regularnie, w końcu nadszedł moment, aby oficjalnie zakończyć projekt z mojej strony. Brak regularności, na jaką mogłem sobie pozwolić wiele lat temu, gdy projekt ruszał w 2015 roku oraz coraz nowsze wydarzenia w życiu osobistym doprowadziły do aktualnej chwili.
Aby nie rozstawać się ze światem T9A na smutno, w pierwszym poście czekają zaktualizowane księgi, w tym Księga Główna (z którą miałem tyle problemu już od dłuższego czasu, ale aktualizacja ponad 100 stron po ponad 4 latach była ogromnym wysiłkiem), księga magii, 16 armii głównych, 1 dodatek Gigantów, 5 Ksiąg Wsparcia dla armii głównych oraz pożegnalny gratis w postaci 2 Ksiąg Wsparcia z Dynastii Nieumarłych: Armia Terakoty oraz Legiony Kurhanów, które są po prostu osobnymi księgami dla Monarchów Nieumarłych, z punktacją, zasadami i klimatycznymi nazwami, oraz 6 ksiąg stworzonych przez społeczność graczy: Oshima (Nippon), Carat Volskaji (Kislev), Sułtanat Al-Qassaru (Arabia), Cesarstwo Tsuandanu (Cathaya), Wolne Kompanie (Dogs of War) oraz Wysłannicy Pustki (projekt oparty na mitologii Cathulu).
Mam nadzieję, że tłumaczenie przydało się wielu osobom i jeszcze się przyda. Nie wiem, czy ktoś przejmie projekt, bo choć były próby stworzenia go trochę od nowa w większej grupie, to zabrakło samozaparcia aby to poprowadzić (tu część winy na pewno spoczywa tez na mnie).
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej gry :D

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Dzięki za Twoją pracę przy projekcie!

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Dzięki za Twój czas!
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Witam. Czy ktoś przejmuje projekt tłumaczeń i można liczyć na aktualną polską wersję podręcznika?
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Na razie nic mi nie wiadomo o przejęciu projektu. Jeśli ktoś się zgłosi, chętnie przekaże mu pliki.

Co do aktualnej wersji, w pierwszym poście jest najnowszy book z kwietnia 2023 :)

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Cześć. Mam zaktualizowaną po polsku księgę Orków i Goblinów (Alfa 4 z września), Komuś mogę przesłać plik, aby dokonał podmianki na właściwą wersję.
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Jak wyślesz na keller1614@gmail.com to wrzucę :)
Tłumaczenie zawiesiłem, ale na takie małe rzeczy zawsze się chwila znajdzie, aby pomóc :D

ODPOWIEDZ