9th Age Tłumaczenie

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Re: 9th Age Tłumaczenie

Post autor: Keller »

Dodano wszystkie księgi bez kolorowych oznaczeń.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

W pierwszym poście zostały dodane dwa nowe linki. Pod jednym znajduje się archiwum .rar z kolorowymi kartami czarów, a pod drugim, archiwum z kolorowymi kartami strumienia. Niestety wszystkie pliki to pojedyncze pliki JPEG. Niestety nie jestem w stanie stworzyć wygodnego PDF'a, bo przemiana z JPEG na PDF zmienia wielkość i położenie kart, co psuje całą koncepcję, a zapisywanie plików z photoshopa jako PDF powoduje, że ostateczny plik ma ponad 450mb (karty czarów) i 150mb (karty strumienia). Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub możliwości na stworzenie PDF z tymi plikami, który nie będzie przekraczał 50mb, chętnie skorzystam.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że pliki się przydadzą.

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

Dziękuję za te wszystkie udogodnienia.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Witam, pytanie do graczy korzystających z tzw. homebrew books. Czy takie księgi są używane w naszym polskim zakątku, a jeśli tak, to czy istnieje zapotrzebowanie na polską wersję językową. Chciałem się zająć tłumaczeniem kilku takich ksiąg, ale nie wiem jak z ich popularnością, a nie widzę potrzeby pracowania nad księgą, której nikt nie używa. Jeśli ktoś chciałby, abym jakąś księgę przetłumaczył, to niech w tym wątku wpisze jej nazwę, a na pw wyśle plik lub link do strony 9th Age z daną armią :)
Pozdrawiam, Oskar

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Jeśli ci się chce to poprosze kislew
https://www.the-ninth-age.com/index.php ... v-for-t9a/
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Całkiem fajny ten Kislev, szkoda że wciąż jednak fanowski w fanowskiej grze.

D0m1n1k
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: D0m1n1k »

Rilam pisze:Całkiem fajny ten Kislev, szkoda że wciąż jednak fanowski w fanowskiej grze.
Też tak uważam i mam nadzieję, że kiedyś będzie dodany, przecież kiedyś się osiągnie stan taki, że dodawanie nowych armii, przedmiotów itp. będzie jedynym sposobem rozwoju, a poza tym chaos dwarfy już są.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Hetmanat Ukrayu dostępny w pierwszym poście i tutaj :)

D0m1n1k
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: D0m1n1k »


Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Wkurwili mnie. Jakim prawem Ukray? I co za baran robił jednostki? :? Primo balans jest do dupy po drugie brak sugerowania się czymkolwiek z przeszłości. Czemu nie ma Bojara np jako bohatera? Nie podoba mi się Hetmanat. Jak będę miał chwilę, to wrzucę rzeczy, które myśleliśmy z kumplem na temat kislevu. Jazda na niedźwiedziach z ruchem 6? To oni jeżdżą na Brontopsach czy na Pandach wiekich? :D DUPA.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Pancerni niczym nie różnią się od Skrzydlatych, którzy powini imho mieć terror z bazy, nie ma "berdyszników", brakuje mi Szabli w zbrojowni, jak też długiej lancy dla husarii czy tego pieprzonego berdysza :D Nie wiem, czy wziął się za to ktoś, kto nie ma pojęcia o czymkolwiek (ewentualnie z Youtube), czy jakiś banderas bo trzevar mieć coś o Ukrainie? Ja pier....dole. Dużo hejtu ale dla mnie dno total.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Strzelcy maja muszkiety i berdysze, reprezentowane przez halabardy.
Berdysz nie jest na tyle różny od halabardy żeby tworzyć do niego nowe zasady. Halabarda w T9A jest bronią, która zawiera w sobie wszystkie jej wariacje.

Tak samo szabla nie jest na tyle różna od miecza, żeby tworzyć dla niej osobne zasady - to hand weapon.

Inaczej musielibyśmy rozróżnić dziesiątki rodzajów broni, co byłoby absurdalną komplikacją, a i tak wielu narzeka na nadmierne skomplikowanie obecnie.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Długie lance są, szable też są jako broń ręczna z +1AP. Z balansem może być problem, ale to ogólnie wspólna cecha dla fanowskich ksiąg.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Osobiście nie uważam żeby szabla była jakoś szczególnie dobra w przecinaniu pancerza, ale ok :)

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

debelial pisze:Osobiście nie uważam żeby szabla była jakoś szczególnie dobra w przecinaniu pancerza, ale ok :)
W sumie fakt :D

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Bo szablą celowałeś w nadgarstek/bark/głowę. I szabla jest orężem tnącym nie rąbiącym, jak miecz ;) Skoro nippon dostał Katany w zbrojowni, dlaczego nie ma szabli w "ukrainu"? :D a co do berdysza, różni się znacząco, np tym, że służył piechocie, patrz muszkieterom np. moskiewskim w oddawaniu celnego strzału, gdyż kształt pozwalał oprzeć lufę broni o żeleziec wbitego w ziemię berdysza ;) I jest podkładka pod fajne zasady, flufowe i nie przegięte? Tylko jak ktoś jest ignorant i wrzuca wszystko w jeden worek, to jak ma być coś dobrego?
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Więc śmiało wchodź w temat na 9th Age i zaproponuj zmiany. Twórcy są otwarci na propozycję i konstruktywną krytykę (tak i się przynajmniej zdaje).

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

sorinmarkov pisze:Bo szablą celowałeś w nadgarstek/bark/głowę. I szabla jest orężem tnącym nie rąbiącym, jak miecz ;) Skoro nippon dostał Katany w zbrojowni, dlaczego nie ma szabli w "ukrainu"? :D a co do berdysza, różni się znacząco, np tym, że służył piechocie, patrz muszkieterom np. moskiewskim w oddawaniu celnego strzału, gdyż kształt pozwalał oprzeć lufę broni o żeleziec wbitego w ziemię berdysza ;) I jest podkładka pod fajne zasady, flufowe i nie przegięte? Tylko jak ktoś jest ignorant i wrzuca wszystko w jeden worek, to jak ma być coś dobrego?
I dlatego Streltsi mają zasadę Accurate - czyli wszystko się zgadza.

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Z jednego wszystkiego tabor mi się podoba, jest jakoś sensownie rozwiązany. Mówię tylko o tym, że trochę mało miłości ktoś wrzucił w projekt. A udzielam się tutaj bo tylko tutaj mam czas cokolwiek napisać.
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Oczywiście można by zrobić go z większą historyczną dokładnością.
Na przykład husaria powinna mieć oprócz lanc nadziaki (czyli cavalry picks jak w EOS) oraz pistolety :)
Rozumiem jednak pewne uproszczenia na potrzeby i tak skomplikowanej gry.

ODPOWIEDZ