Co sie stało z "sierotami"po Battlu ?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co sie stało z "sierotami"po Battlu ?

Post autor: JaceK »

1st quarter 2017
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Loremaster pisze:Mechanika gry podoba mi się na maxa - chętnie bym w to pograł turniejowo, ale pewnie trzeba używać tych modeli które wyglądają tak koślawo jak modele do WFB z 4 edycji. #-o
Chodzi głównie o ludzi, bo umarlaki całkiem niezłe, ale ciężko szkielety kompletnie spartolić.

Kiedy dokładnie podstawka wychodzi ?
Pewnie można używać innych modeli, ale potrzebujesz diali z oryginalnych :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja czytałem że są w innej skali niż gw więc raczej ciężko będzie z innymi modelami.
BTW jak masz już 8 szkieletów to masz dial i dokupujesz do 64 innego producenta już :D

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

jak patrzę na te obrazki ze skrzydlatymi wojownikami to chyba podobny temat jak ten zostanie niedługo umieszczony na gloria victis

https://www.games-workshop.com/en-PL/Ho ... id=3769333

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dużo się mówi o uproszczeniu zasad 40k. Dużo się też mówi, że nie będzie to jak z age of sigmar. Pozostaje trzymać kciuki, bo modele mają świetne, teraz tylko poprawa core zasad.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

O battlu też się dużo mówiło, gdzieś jest temat... Miało być pięknie, rewolucyjnie, a wyszło gó*no.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

RPG-26
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: RPG-26 »

Albo_Albo pisze:jak patrzę na te obrazki ze skrzydlatymi wojownikami to chyba podobny temat jak ten zostanie niedługo umieszczony na gloria victis

https://www.games-workshop.com/en-PL/Ho ... id=3769333

Bez walki nie poddadzą WH40k.
Ten system miał lepsze wyniki sprzedażowe niż Battle . Dodatkowo teraz już wiedzą po AoSie, że gracze są bardzo wymagający w dzisiejszych czasach jeżeli chodzi o zmiany.

Także myśle, że w 2017 będzie nie Age of Emperor ale atrakcyjna dla kupujących VIII edycja WH40k. Przewiduje, że GW wyjdzie z najlepszym starterem do WH40k w swojej historii żeby pokazać konkurencji gdzie jej miejsce. Za bardzo już się warmachiny i inne systemy rozpanoszyły żeby GW nie wytoczyło artylerii.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Mówcie co chcecie ale age of sigmar to wielki sukces gw.
Ich nie obchodzą gracze którzy mają armie po 5tys pkt i kupują boxa raz na kwartał.
W aos każdy nowy gracz wydaje setki złotych na nowe modele.
A z tego co widzę środowisko się powiększa.

RPG-26
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: RPG-26 »

Stan pisze: Ich nie obchodzą gracze którzy mają armie po 5tys pkt i kupują boxa raz na kwartał.

No chyba jednak trochę ich obchodzą. Zrobili wielki ferment na forum i czarny PR AoSowi.
Dodatkowo osoba, która ma armię na 5tysięcy punktów to potencjalnie dobry klient !
Tylko trzeba ją nakłonić do zmiany tej armii, albo znerfić jednostki, na których ta armia jest oparta wprowadzając nowe.

Opcjonalnie jakaś rotacja taka jak w Magicu, ze nie dopuszcza się staroedycyjnych figurek.
Dla mnie dziwne sprzedażowo jest to, że kwadraty są dopuszczone do AoS.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Większość asortymentu gw jest nadal sprzedawane na kwadratach. Ktoś kupi sklei a Ty nie pozwolisz mu grać?
Jak ktoś wydał 10 koła na armię to gw się cieszy, ale następnego dnia ten klient nie jest już nic warty.
GW bardzo długo nerfiło jednostki, wydawało nowe. Jak widać strategia ta się nie sprawdziła.
A ten czarny PR na forach internetowych nic nie zmienia, to sklepy sprzedają aosa i tam złego słowa nie usłyszysz.

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

RPG-26 pisze:
Stan pisze: Ich nie obchodzą gracze którzy mają armie po 5tys pkt i kupują boxa raz na kwartał.
Opcjonalnie jakaś rotacja taka jak w Magicu, ze nie dopuszcza się staroedycyjnych figurek.
Dla mnie dziwne sprzedażowo jest to, że kwadraty są dopuszczone do AoS.
Każdy system bitewny który to wprowadzi z miejsca jest dla mnie martwy.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Spawn
Chuck Norris
Posty: 475

Post autor: Spawn »


RPG-26
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: RPG-26 »

Embir pisze:
RPG-26 pisze:
Stan pisze: Ich nie obchodzą gracze którzy mają armie po 5tys pkt i kupują boxa raz na kwartał.
Opcjonalnie jakaś rotacja taka jak w Magicu, ze nie dopuszcza się staroedycyjnych figurek.
Dla mnie dziwne sprzedażowo jest to, że kwadraty są dopuszczone do AoS.
Każdy system bitewny który to wprowadzi z miejsca jest dla mnie martwy.
Ciekawostka: dla portfeli casuali to jest... bardzo dobre. My tak w magica zaczęliśmy grać na mocnych kartach, praktycznie turniejowych deckach. Za pół ceny. Po prostu graliśmy w bloki, które już wyrotowaly.

Wiadomo jednak, że turniejowcy cierpią. Ale jakbym postawił się miejscu wydawcy GW to chyba by mnie szlag trafił jakbym pojechał na turniej Battla w 2013roku a tam goście co się obkupili w 2003. Okazjonalnie tylko kupują coś i to często używanego - a mają realna szanse ten turniej wygrać.

Ale w figurkach to jeszcze długo nie przejdzie, za długo się rzeźby robi i formy.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ciekawostka: dla portfeli casuali to jest... bardzo dobre. My tak w magica zaczęliśmy grać na mocnych kartach, praktycznie turniejowych deckach. Za pół ceny. Po prostu graliśmy w bloki, które już wyrotowaly.
Co jest dobre? Że kupujesz coś czym nie pograsz sobie turniejowo?

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »

Stan pisze:
Ciekawostka: dla portfeli casuali to jest... bardzo dobre. My tak w magica zaczęliśmy grać na mocnych kartach, praktycznie turniejowych deckach. Za pół ceny. Po prostu graliśmy w bloki, które już wyrotowaly.
Co jest dobre? Że kupujesz coś czym nie pograsz sobie turniejowo?
A przeczytaj jeszcze raz, co napisał, tylko tym razem ze zrozumieniem. ;)

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Dla mnie wniosek jest prosty:

Casuale będą zawsze mieli dobrze - kupią nową figurkę, kartę bo im się np. podoba. Chcą się po prostu pobawić.

Turniejowcy - zawsze będą mieli przechlapane (nawet jeśli (albo w szczególności) producent będzie wspierał scenę turniejową).

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Nie prościej powiedzieć, ze narzekacze zawsze będą narzekać? :wink:

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak gra casualowo to równie dobrze może sobie sam wydrukować te karty :roll:

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

To tak jakbyś powiedział, że jak grasz casualowo to możesz grać kartonikami zamiast figurek. To, że ktoś nie gra na turniejach nie znaczy, że nie chce by jego rzeczy wyglądały tip-top.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

W 9th masz rotacje modeli co 3 miesiace obecna rozpiska jest do kosza :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ