T9A Quick Starter

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Re: T9A Quick Starter

Post autor: Slayer Zabójców »

MikiChol pisze:Mi się widzi, że z tymi zmienionymi statami chodzi o jakieś kwestie balansowe coby w tych małych grach jakaś jednostka za bardzo się nie wybijała ponad inne.
Porównaj w takim razie Beast Chieftaina do Imperialnego Wizarda i popatrz na ich cenę, a potem wróć tutaj i powiedz, że wszystko jest w porządku :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Łysyy
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Łysyy »

bela16 pisze:Tłumaczenie się robi :-) już są zrobione zasady ogólne, a dziś po nocy ruszam z druga częścią booka. Z racji, że dużo miejsca zajmują tabelki z jednostkami, to może uda mi sie skończyć na jutro :-)

Podziwiam Cie, że tak szybko sie tym zajmujesz =D>

Przy okazji dzieki za wszystkie tłumaczenia, bardzo mi pomogły :D
ha! haha! hahahahahaha! - Joker

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Slayer Zabójców - a następnie wystaw w tych bestiach armaty i czołg. Nie da się porównać do siebie dwóch jednostek w dwóch tak różnych armiach.
Jak jedna armia nie ma strzelania, to niech ten ich mag ma te więcej ataków czy siły.
Ten bonus nie należy się magowi w armii, gdzie można wystawić silne strzelanie, obstawione tanią piechotą z hate, lighting reflex, distracting i modlitwami.
Zresztą to nie są zasady na DMP, tylko do luźnej gry nowych graczy.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Stan pisze:Slayer Zabójców - a następnie wystaw w tych bestiach armaty i czołg. Nie da się porównać do siebie dwóch jednostek w dwóch tak różnych armiach.
Jak jedna armia nie ma strzelania, to niech ten ich mag ma te więcej ataków czy siły.
Ten bonus nie należy się magowi w armii, gdzie można wystawić silne strzelanie, obstawione tanią piechotą z hate, lighting reflex, distracting i modlitwami.
Zresztą to nie są zasady na DMP, tylko do luźnej gry nowych graczy.
Właśnie o to chodzi, że te Imperium nie posiada taniej piechoty z hatred, lightning reflex, distracting i modlitwami ani czołgów na te zasady :p Tak jak piszesz to służy do luźnej gry dla nowych graczy, ale nie rozumiem po co jest ta diametralna zmiana zasad przy niektórych jednostkach... mogli zostawić wszystko tak jak jest (tzn zamiast Beast Chieftaina wrzucić zwykłego szamana, Runesmithowi dać jego normalne zasady oraz bound spelle zamiast robić z niego psuedo-czarodzieja, a jeżeli ktoś uważa, że slayerzy mają zbyt dużo zasad specjalnych dla początkujących to nie wrzucać ich do Quick startera i na siłę ich upraszczać, ponieważ potem początkujący mogą się zdziwić widząc ich pełne zasady). Tak jak pisałem pomysł jest dobry, lecz niepotrzebnie przekombinowany.
Obrazek

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Beastherdowy chieftain jest magiem ponieważ normalnie bierze pakiet totemów (bound spelli). Wprawdzie cenowo rzeczywiście trochę za bardzo zaniżyli, ale jakby dali zwykłego szamana to bestie nie miały by normalnej liderki tylko jakieś 7 i byłyby kadłubkiem nie armią. Imo najrozsądniejszym wyjściem byłoby podrożyć trochę tego chieftaina.

Zarówno w tym przypadku, jak i u krasnoludzkiego runiarza powód zrobienia z nich normalnych magów jest prosty - twórcy uznali, że bound spelle już trochę zbytnio komplikują i nie chcieli ich wprowadzić.

Imo zamysł był taki: te zasady mają nauczyć nowego podstaw gry i zajarać go "9tką". Jak już tak się stanie to nie zrazi się milionem stron normalnych zasad, szczególnie, że już jakieś podstawy zna. Zasady armii mają w tym pomóc i przez jakąś jedną cechę pokazać "odmienność" poszczególnych armii. Powtarzam tylko przez jedną cechę - jakiś jej podstawowy archetyp. I tak skaveny strzelają na bliski dystans, a imperium to defensywne klocki piechoty. Nie ma to jednak pokazać całości armii. Jak chcesz zbierać i grać "na poważniej" to przestawiasz się na normalną wersję.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Slayer Zabójców pisze:
MikiChol pisze:Mi się widzi, że z tymi zmienionymi statami chodzi o jakieś kwestie balansowe coby w tych małych grach jakaś jednostka za bardzo się nie wybijała ponad inne.
Porównaj w takim razie Beast Chieftaina do Imperialnego Wizarda i popatrz na ich cenę, a potem wróć tutaj i powiedz, że wszystko jest w porządku :P
A mnie się widzi, że wszystko jest w porządku. Uwierz mi staty (czy ich różnice z wersją pro) dla zaczynających zabawę nie mają żadnego znaczenia zarówno teraz, jak i w początkowej fazie po przesiadce na full wersję. Gdy w ubiegłym roku zaczynałem zabawę w T9A moim dorobkiem w bitewniakowym świecie było kilka gier z moim młodym na zasady 8 edycji WFB. Zmorą było wertowanie RB w poszukiwaniu "czym i jak się zjada" poszczególne zasady - nie mówiąc o ich zapamiętaniu i stosowaniu w odpowiednim momencie. Staty same w sobie wraz z zasadami specjalnymi nie miały żadnego znaczenia. Najpierw liczyła się dobra zabawa którą psuła potrzeba szukania odpowiedzi na tysiące pytań "co teraz trzeba zrobić" a przecież kawaleria miała szybko jeździć, łuki strzelać, piechota mielić a magowie magować.

Chwała twórcom T9A za ten krok. Jeżeli ów "nowy" narybek połknie haczyk w tej uproszczonej wersji - sięgnie po zasady pro i AB i dla niego nie będą miały znaczenia rozbieżności w statystykach poszczególnych oddziałów, bo zwyczajnie nie będzie jeszcze czuł wszystkich niuansów i szybko przestawi się na "nowe" pro.

Awatar użytkownika
Cotau
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cotau »

Super sprawa, od teraz zabieram 3 mini armie na każde spokojne piwko, żeby nerdowych kolegów pozarażać.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Zgadzam się z DarkiemH.
Chyba trochę zapomnieliście czym ma być quickstarter (i w sumie czym dla większości ludzi jest warhammer). Ma być dobrą zabawą, a przy okazji ma wprowadzić w świat warhammera. Kiedyś były organizowane takie mini gry pokazowe przez sprzedawców w sklepach i ja wtedy złapałem takiego bakcyla i jarałem sie klimatem, a nie tym, że moja rozpiska rozpierdala i wciska machy.
Zapewne wiele ludzi nigdy nie wyjdzie poza QS jeżeli będzie się w to przyjemnie grało. Wolę 10 graczy grający tylko w QS i kupujących figurki do dziewiątki niż jednego "zawiedzonego", że krasnale nie czarują w głównej wersji gry. Pograjcie, zobaczcie czy jest to zbalansowane i przede wszystkim czy dla nowych graczy jest to interesujące i zrozumiałe.

Jeżeli chodzi o dobór jednostek to moim zdaniem jest bardzo dobry, bo zostały wybrane jednostki, które są kwintesencją klimatu danej armii. Co to wood elfy bez treemana, albo bretonnia bez gralowców. Dlatego wolę okrojonego treemana niż jego brak. Bretońskiego duke'a można złożyć z 8 siły w szarży :P

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Dodałem do AB2.2c armie uproszczone z Quick Startera.
Wiem, że zrobienie tam armii jest bardzo proste, ale jakby ktoś lubił klikać w AB to już może :)

http://www.the-ninth-age.com/filebase/i ... load/1070/

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Nie rozumiemy się Panowie, w tym quick starterze spokojnie można zrobić to w sposób wierniej odzwierciedlający zasady T9A nie majstrując przy tym w statystykach poszczególnych jednostek, a jednocześnie zachowując grę prostą, przejrzystą i "for fun" :)
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Jaaaaa..... ludziska dosyć marudzenia! Weźcie ten podręcznik, złóżcie te armie - a przede wszystkim wyłączcie na chwilę "turniejową kminę" - zaproście kogokolwiek (może żonę, albo kochankę czy bratanka) i poczujcie grę w Quicka obserwując bacznie błyski w oczach przeciwników! To po to prawdopodobnie są te zmiany. Mają zachęcić a nie zniechęcić.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Spora ekipa pracowała nad tym miesiącami. Nikt nie jest nieomylny, ale zapewne mieli swoje powody i te staty z kapelusza się nie wzięły.
W każdym razie fajnie że to wyszło. Ktoś tam na pewno skorzysta, mniej lub więcej świeżej krwi dojdzie. Do wciągania dzieciaków spoko opcja. A poza tym to pokazuje, że projekt żyje i rozwija się w różnych kierunkach.

W tym roku będzie się jeszcze dużo działo, ale osobiście najbardziej jaram się wyjściem zupełnie nowego booka do WDG.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nom, WDG będzie piękną książką.
DL też chyba wychodzą w tym roku.

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Fajnie jak będzie pięknym bookiem do czytanie i fajnym do grania :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Grywalny Woch? Tylko nie to bo mi malowania dojdzie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

swieta_barbara pisze:Nom, WDG będzie piękną książką.
DL też chyba wychodzą w tym roku.

Licze na DL bo obecnie od 8ed to taki troche biedniejszy brat WOCHu zawsze byl. Ze slabszymi aspektami i slabszymi itemami. Chcialbym aby DL bylo unikalne w swojej budowie i za to bede trzymac qciuki.

Btw, dzis zagralem z zona 1 gre QS. Ona nigdy nie grala i wziela OK. Gralismy na 1500ptk.

7 ogrow + khan i mamut miazdza jaja :D tym co oferuje QS nie moglem tego wogole zatrzymac :P
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Na forum dziewiątki już sie zastanawiają jak zagrają darkelfy na dwóch reaperach i dwóch assasinach :)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

wind_sower pisze:Na forum dziewiątki już sie zastanawiają jak zagrają darkelfy na dwóch reaperach i dwóch assasinach :)
w tym jeden na koniu :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ja czekam aż ktoś zrobi fajną konwersję Ogre Khana na tym koniu ;p

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

debelial pisze:Ja czekam aż ktoś zrobi fajną konwersję Ogre Khana na tym koniu ;p

Obrazek
źródło: Heroes of the Storm - Blizzard. Cho'Gal :)
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ