T9A Quick Starter

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Re: T9A Quick Starter

Post autor: Kal_Torak »

Podzielam zdanie Slayer Zabójców. Dzielenie zasad na przejściowe/gorsze/początkujące/niepełne/inne wydają mi się bardzo ryzykowne i z niektórych wypowiedzi w tym wątku odnosi się wrażenie, że granie na standardowe zasady są "zniechęcające", co dobrze nie świadczy o zasadach 9th ;P. Nie bardzo sobie wyobrażam, że miałbym być wkręcany w Infinity, Warmachinę, X-winga, Kings of War, Wild West Exodus czy Age of Sigmar na jakiś innych zasadach. W Warmachinę wkręcił mnie świetny pomysł ligi eskalacyjnej z odpowiednio skonstruowaną formułą pod postacią Journeyman League Rules (organizowane cyklicznie). W ten sam sposób wkręciłem się w Wild West Exodus - dzięki lidze eskalacyjnej. Pierwsze gry w x-winga znajomy mnie wkręcał grając na 50 punktów (połowa domyślnego formatu punktowego). W WFB jako dzieciak wkręciłem się dzięki organizowanym co tydzień lub dwa tygodnie mini turnieje sklepowe na małe punkty - w dobie 5 edycji rekrutowało się graczy dzięki rozgrywką na 800-1000 punktów bez magicznych przedmiotów i magii (całą 5 edycję tak przegrałem). W 6 i 7 edycji było od groma organizowanych turniejów na małe punkty oraz gry parowe. Do tego dla początkujących był bardzo ciekawy format "bordel patrol", na który też organizowano pokazy i turnieje dla początkujących i nie tylko, bo akurat ja nigdy nie lubiłem dużych formatów i turniejowo przestałem grać w WFB od kiedy w 8 edycji mniejsze formaty ordynarnie skasowano, a potem już nie kontynuowano.

Być może przegapiłem to w 9th Age, ale postawiłbym na:
1. Reguły ligi eskalacyjnej
2. Fajny dedykowany mini format ala Bordel Patrol
3. 1/3 lub połowa turniejów organizowanych na małe formaty w tym mastery na małe formaty i gry parowe (2vs2)

Natomiast przy "zasadach dla początkujących" czułbym się trochę oszukany. 100x bardziej niż takie zasady wolałbym gry battle boxami w Warmachinie, które są na pełnych zasadach, ale przy użyciu minimalnej ilości figurek (3-4 modeli). Początkujący nie ogarniają na początku dużej ilości oddziałów/modeli na stole. Jeśli zaś nie radzą sobie z podstawowymi regułami gry, to raczej coś jest nie tak z samymi regułami.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

debelial pisze:Ja czekam aż ktoś zrobi fajną konwersję Ogre Khana na tym koniu ;p
Niestety Ogr Khan nie może mieć konia :( :? nie ma podstawki 20x20mm/25x25mm jaka jest wymagana.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Zobaczyłem posta Beli i juz myślałem, że tłumaczenie gotowe ;)

@debelial enchanted steed to nazwa przedmiotu, więc może wrotki ;). Ale tak jak Bela napisał, ogre khan za duży ;)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Fakt, jakoś tak zakodowałem tylko ograniczenie armijne a nie podstawkowe :)

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Trzeba było jeszcze chwilkę poczekać, ale Quick Starter w polskim języku już gotowy (ostatnie tabele, ze skrótem wszystkich faz zostaną dodane dopiero w przyszłym tygodniu, a tła na stronach raczej nie będę dodawał z powrotem - strasznie to przeszkadza zarówno w przerabianiu pliku jak w samym przeglądaniu).
Oczywiście wszelkie błędy i niedociągnięcia proszę śmiało zgłaszać, będę je poprawiał na bieżąco.
Link do pobrania w wątku ze wszystkimi tłumaczeniami :)
Wszystkie tłumaczenia - link

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Czy QS zawiera już efekty tych S&W na które mieliśmy odpowiadać? Tak by uzyskać klimat armii?

Głównie mam na myśli to, że gracz wybierze sobie frakcję która mu się bardzo podoba , a potem tego nie dostanie w ostatecznym produkcie? Pal licho z statami, chodzi o ogólny klimat armii, czy będzie on spójny w przyszłości?
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

W pewnym stopniu - owszem. Ale przede wszystkim chodzi o zainicjowanie kontaktu z graczem.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

siemanko , wydrukowałem ostatnio dla forumowicza pełną wersje
może ktoś też by chciał , jakość myślę że jest wystarczająca nawet dla wybrednych :)
koszt to 45zł z wysyłką już wliczoną za starter 35zł
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie obcięte krawędzie. Szkoda.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Wiesz za 35-10zł wysyłka=25 za 76stron to raczej na tyle mało że sam sobie możesz wyciąć krawędzie :roll:
Raczej nie powinno 99% osobom koleć w oczy książka która ma jasno szare krawędzie w środku które przechodzą w biel kartki papieru
To że chciałeś wcisnąć za 100zł podobną jakość nie oznacza że musisz na siłę wynajdować oczywiste niedoskonałości związane z ekonomiczną pracą :evil: :D

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ja chciałem komuś wciskać... no ręce opadają :)
Wiesz ile natrzaskałem już stogów piniendzy na pracy przy dziewiątce?
Naprawdę sądzisz, że jestem takim typem gościa? No rozbawiłeś mnie, nie powiem.

Rzuciłem stówę bo tyle moim zdaniem kosztuje pełnojakościowy produkt z przesyłką, grubym błyszczącym papierem, twardą foliowaną okładką z grzebietem i moim czasem jaki bym spędził na kontakcie z drukarnią i kurierem.

Ale nie martw się, nikt się nie zgłosił (w sumie to na szczęście, bo nie chciało mi się strasznie, ale czułem że powinienem).

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Odbiłem piłeczkę :)
zaproponowałeś mało odbijająco by brzmiało :)
no już bez hejtów bo w końcu ma być tanio schludnie by młodych przyciągnąć do hobby.

Ja też na tym nie zarabiam , może przysłowiowego piątaka, ale myślę że przyczyniam się do zwiększania naszej populacji


Kiedyś robiłem napisy do anime żeby więcej ludzi grało w karciankę yugioh... Teraz drukuje książki żeby ludzie grali w9tkę .
Mam nadzieje że jakoś pomogę :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Luz.

ODPOWIEDZ