Wielkie Bramy Slannów (Północny i Południowy Portal)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Wielkie Bramy Slannów (Północny i Południowy Portal)

Post autor: SaperHeart »

Panowie mam tutaj do was pytanie związane z fluffem do WFB. Może ktoś z was wie czy Wielki Portal/Brama Slannów, która znajdowała się na północnej części kuli została znicznona/zamknięta ? Niby z tego co wyczytałem w książkach o krasnoludach, Grimnir właśnie ją zamknął/zniszczył ale niestety w książkach elfów twierdzą inaczej. Jak to jest w końcu ? Ma może ktoś wiarygodne źródło ?
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

widzę, że to forum już dawno umarło...kiedyś to by się nalazło parę osób, które umiałyby odpowiedzieć na to pytanie... :roll:
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Kiedyś trawa była bardziej zielona :) Pytasz o grę, w którą nikt nie gra od 2 lat i dodatkowo interesuje Cię szczegół z części tego hobby, który interesował najmniejszą liczbę graczy. Nie dziw się więc, że nikt Ci nie odpowiedział na pytanie.

Btw forum jest teraz poświęcone The 9th Age, a nie WFB. :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

w zasadzie mozna odpowiedziec na to pytanie, cala planeta wyleciala w powietrze wiec, razem z nia bramy takze ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Hardy pisze:Panowie mam tutaj do was pytanie związane z fluffem do WFB. Może ktoś z was wie czy Wielki Portal/Brama Slannów, która znajdowała się na północnej części kuli została znicznona/zamknięta ? Niby z tego co wyczytałem w książkach o krasnoludach, Grimnir właśnie ją zamknął/zniszczył ale niestety w książkach elfów twierdzą inaczej. Jak to jest w końcu ? Ma może ktoś wiarygodne źródło ?
Według mnie właśnie zniszczenie Wielkiej Bramy Slaanów zapoczątkowało inwazję Chaosu. Brama z nieznanego powodu zapadła się w sobie tworząc portal, z którego wyszły armie Mrocznych Potęg. Nic mi nie wiadomo na temat tego, żeby Grimnir zamknął jakikolwiek portal. Z tego co mi wiadomo pośrodku Pustkowi Chaosu właśnie taki portal pozostaje cały czas otwarty, a to, że Chaos nie zalał jeszcze świata jest efektem funkcjonowania vortexu na środku Ultuanu.
Armybook: Lizardmen, str. 8 pisze:Disaster came suddenly. Whether due to enemy attacks or structural failure, the Old Ones’ great polar gates, the means by which they traversed the stars, collapsed upon themselves. The eldritch machineries of the gates crashed down upon the world in a burning hail of star-metal. Simultaneously, the poles of the world imploded, opening rifts into the beyond. Chaos spewed forth from the spirit realm. Meteors of congealed magic, a substance known as warpstone, left weirdling contrails that set the skies aflame. The planet shuddered under thunderous impacts, with some meteorites burrowing like animals, gnawing deep into the world’s foundation. A layer of warpstone dust was cast into the air, its mutating properties causing untold atrocities. Across the globe, the seas churned and the forest canopies shook, convulsing with grotesque growth. Where the northern gateway had once been, there now throbbed a second moon, a green satellite made of pure warpstone -- Morrslieb. Many cries were lifted to that sickly orb, as hideously twisted creatures were born, howling in their agony.
Armybook:Dwarfs, str. 9 pisze:Having heard Caledor’s theory of a Chaos gate, Grimnir decided to take action. Ignoring advice, he resolved to trek north and close the gate himself. Grungni told him he would surely die, but Grimnir snarled that it was worth the risk. The great warrior god ritually shaved his head, save for a single defiant crest. He gave one of his axes to his eldest son, Morgrim, and departed for the north. A party of Dwarfs, led by Morgrim, accompanied Grimnir to the edge of the wastes that lay to the north, fighting off many dangers just to reach this region. There, they at last turned back, watching in awe as Grimnir pressed onwards, his form dwindling into the shimmering haze of that poisoned land.[4b]

Grimnir was never seen again, and no one knows what befell this most valiant of Dwarfs. Perhaps he was, at last, pulled down by an army of monsters. One tale affirms he fought his way to the mouth of the Chaos gate and held it against an army of Daemons even as Caledor completed his spell on Ulthuan. Perhaps an even stranger and more terrible doom overtook him? Of Grimnir’s fate, the Dwarfs do not speak, saying only that he fell in darkness long ago

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

"One tale affirms he fought his way to the mouth of the Chaos gate and held it against an army of Daemons " To się wydaje prawdą. Choć nie czytałem ostatniej części Gotreka( niestety) . Spoiler Allert

Gotrek zajmuję miejsce Grimnira, który powstrzymywał hordy demonów przed dostaniem się do świata. Popraw mnie ktoś jeśli się mylę.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

JarekK pisze:Kiedyś trawa była bardziej zielona :) Pytasz o grę, w którą nikt nie gra od 2 lat i dodatkowo interesuje Cię szczegół z części tego hobby, który interesował najmniejszą liczbę graczy. Nie dziw się więc, że nikt Ci nie odpowiedział na pytanie.

Btw forum jest teraz poświęcone The 9th Age, a nie WFB. :)
To czemu używasz figurek z WFB, a nie z The 9th Age skoro nikt w tą grę nie gra od 2 lat ?

@Naviedzony
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Właśnie tego szukałem.
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Hardy pisze:@Naviedzony
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Właśnie tego szukałem.
Niektórzy wciąż jeszcze grają w WHFRP. :)

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Naviedzony pisze:
Hardy pisze:@Naviedzony
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Właśnie tego szukałem.
Niektórzy wciąż jeszcze grają w WHFRP. :)
No cóż...rewelacyjna zabawa jak się ma dobrego MG. Sam bym chętnie pograł ale towarzystwo mi dawno się wykruszyło ^^ W którą edycje gracie ?
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Hardy pisze: To czemu używasz figurek z WFB, a nie z The 9th Age skoro nikt w tą grę nie gra od 2 lat ?
xDDD
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

W drugą. U nas (głównie) ja jestem MG, więc nie narzekam. :wink:

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Fluffowe pytania warto wrzucać na grupę pejsbooka Jak będzie w Warhammerze?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

ODPOWIEDZ