T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: Napadzior »

W tej grze nic się nie zmienia - a już na pewno nie nerfy :D

Dla mnie zmiany Zasad i Magii na wielki +
Co do zmian w AB to już się przyzwyczaiłem i wyluzowałem, czasem rzucę sobie jakiegoś teksta.
Projekt oceniam coraz mniej krytycznie bo bardzo fajno mi się gra, mega dużo rzeczy jest uproszczonych i grywalnych.
Chłopaki spójrzcie na to w Makro skali, odbiór będzie zupełnie inny. Do czerwca zamrożą balans (nie mówię tu o wyrównaniu bo tego raczej nie da się zrobić, zawsze "coś" będzie mocniejsze albo playstyle armii będzie dawał przewagę) i będziemy wiedzieć na czym stoimy. Tym czasem trzeba kminić na obecnych buczkach i wykorzystywać przewagi, jeśli to się ogarnia to zawsze będzie się do przodu bo ta gra zmienia się i będzie się zmieniać, tak już jest od 20 paru lat.
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Wg mnie jeśli ogłoszą zamrożenie gry na X lat, to będzie jej koniec.

Uświadomiłem to sobie po tej eksplozji zainteresowania przy wydaniu bety. To co się dzieje teraz, już dawno się nie działo, nie pamiętam kiedy w każdym razie.
Ludzie lubią zmiany, wielu narzeka, ale jednak zmiany są konieczne i dobre. To nowe pomysły, nowe kminy.

Dlatego ktokolwiek ma tam jakieś wtyki niech absolutnie wybije z głowy jakieś X letnie freezy, a już na pewno nie może być mowy o freezie armii. Cokolwiek musi się w armiach dziać, nawet gdy inne są na tapecie. Choćby dodawanie/zmienianie jakichś jednostek co jakiś czas.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

+1
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

debelial +1

Osobiście uważam, że budzenie skrajnych emocji (takich jak oburzenie na nerfy) ma większą wartość dodaną niż delikatne, pozytywne zmiany.
Ludzie uwielbiają hejtować - przypomnijcie sobie Kazimierę Szczukę w Najsłabszym Ogniwie, czy ostatni hit internetu, siostry Godlewskie.

Zamrożenie rulebooka moim zdaniem jest potrzebne ze względu na swobodę tworzenia zasad armijnych.

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Taki jest plan zresztą póki co. Rulebooka zamrozić, wyjąć z niego przedmioty, dodać do ścieżek magii i zrobić z tego booka a o magii. Wypuszczać nowe full armybooki (rewrity) i robić co rok balance update wszystkiego poza rulebookiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Jeszcze żeby to ktoś marketingowo ogarnął i takie edycje nazwał jakoś... Campaigns Pack albo co :)

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Najlepiej jakby po zamknięciu 2.0
Wypuścili Storm of Chaos

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Albo Age of 9th Age... =P~
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

@Debelial +1000
@slivek bardzo dobry update, czapki z glow =D>
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Oczywiście, że zmiany są potrzebne. Bez tego, dawno by to wszystko padło.
Ta gra w Polsce przeżywa renesans, bo dużo starych graczy wraca do kwadratów. Przecież rok czy dwa temu bywały mastery, gdzie graczy z waway było dużo mniej niż 5ciu. A na ostatnim Świdniku grałem z Djuczkiem! What? ;) Nemezis przecież prawie całkowicie się wskrzesił!
Według mnie największą bolączką tego systemu jest to, że bazuje na starych graczach którzy są tak do tych klocków przyzwyczajeni tak bardzo że nie chcą już nic zmieniać...
Kolejną bolączką jest brak supportu figurek - i wiem, że jest to raczej nie do przeskoczenia. Ale ostatnio rozmawiałem z kolegą który gra w wfb od lat 90tych. Niektórym z nas strasznie brakuje nowych modeli, bohaterów imiennych i całej tej pozabitewnej otoczki.
Mógłbym też ponarzekać, że czytelność rulebooka jest średnia, szczególnie pod kątem nowych graczy. Ja sobie jako tako poradzę, ale młodzież, może już niekoniecznie.
To wszystko takie moje imo. Możecie się z tym zgadzać lub nie, ale mojej mordy na turniejach nie przestaniecie widywać ;)

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Balance nie oznacza, że raz coś będzie równe i zamrozimy coś na 3lata....idąc tym tokiem myślenia ustalmy, że wszyscy mogą używać tylko 1 armii i grają tylko na swordmanach. Bedzie totalny balance.

zobaczcie na WOWa...co 2-3mce są zmiany w skillach ale nie jest to zwiazane z szukaniem złotego środka a do zachęcania do zmian.

zobaczcie na 8ed...w Demonach była jedna jedyna słuszna rozpiska i nikt nie grał na niczym innym...i tak to trwało i trwało....

Zmiany są konieczne by niejako wymusic elastyczność od graczy i kombinowanie. Znów przywołam swoje Demony...kiedyś plagusy były must-have a przy obecnej grze są conajmniej średnio-słabe a w ich miejsce weszły horrory i lettery...a za rok może się okazać, że demonetki są jedynie słuszne i prawilne...

Zmiany nie można postrzegać tylko w negatywie, chociaż rozumiem oburzenie ludzi który mieli przez chwilę przepotężną zabawkę i jej to osłabili...
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Pytanko - Dzielny ACS od VS twierdzi, że nerf VG którzy właśnie stracili AP nie był elmentem balansu, tylko szerszej akcji. W BRB rending banner niby też dostał nerfa. Czy inne armie również potraciły AP, czy szersza akcja zakończyła się na VS?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

W ID i WDG nic nie straciło AP (poza spalaniem, które straciło AP już wcześniej).

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Odnośnie freeze wg mnie jakis freeze powinien byc, ale nie za długi (moze 2 lata?) Bo o ile grający regularnie ogarniaja zmiany itp, o tyle gracze grajacy sporadyczniej (1 bitwa / 2 msc) mogą sie zniechęcić ciaglymi zmianami. Tak mi sie wydaje, sam osobiscie chcialbym taki freeze na 2 lata zeby sie porzadnie ograc. A poza tym, jeżeli zmiany beda zbyt czeste, przestaną budzic takie emocje. Bo i tak nie trzeba bedzie sie do nich przyzwyczajać, bo zaraz to sie zmieni :)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@magnus - dlatego właśnie będą freezować Rulebooka, zmiany w armiach co kilka miesięcy są zbyt potrzebne i za dobrze napędzają społeczność, żeby je freezować.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Jednak... zmiany w AB uniemożliwiają praktycznie ich wydanie drukiem. Może by rozważyć, zrobienie AB 'corowego' i dodatkowo list turniejowych?

Gracze umawiają się, czy będą tłukli się na corach, czy na ostatniej aktualnej wersji. Szczerze mówiąc zmiany co pół roku są cool jak ktoś ma 10k punktów w gablotce. Jak ktoś walczy by zebrać 4500 i mu nagle zmieniają rozmiary oddziałów to bywa to nieco deprymujące.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

No ale przecież masz stabilną wersję - 1.3
I według polityki to jest teraz aktualna stabilna wersja
A że każdy woli nawalać w betę to decyzja środowiska

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

JarekK pisze:@magnus - dlatego właśnie będą freezować Rulebooka, zmiany w armiach co kilka miesięcy są zbyt potrzebne i za dobrze napędzają społeczność, żeby je freezować.
IMO zbyt często. Gracz ma koncepcję, chce na niej pograć trochę, a po paru miesiącach znowu wywraca mu się do góry nogami. A jeżeli nie wywraca się do góry nogami, to nastaje pytanie: czy jest sens robić zmiany które niewiele wnoszą?

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

raz na max pół roku byłoby ok. i na pewno nie przed większymi turniejami.
wiadomo, że nikt nie chciałbym zmian przykładowo na 2 tygodnie przed dmp.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ej ludzie ale twórcy 9age mówią wprost, grajcie na 1.3. Od maja (?) żadnych zmian.
A wersja beta wypuszczona, ale będzie się często zmieniać i dopiero w czerwcu wyjdzie 2.0 pełne. DMP żaden wyznancznik, oni się etc tylko sugerują.
Czyli coby nie było rok stabilizacji jest, tylko ludzie nie chcą grać w to co w miarę stabilne tylko ciągnie ich do bety w której są częste zmiany po czym narzekają na częste zmiany?

ODPOWIEDZ