T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: swieta_barbara »

Stary, chwilowo jestem w pieluchach po szyję - jak się wygrzebię to będę grać WDG bo jest po prostu mocny i ma kometę.

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Niestety ale przez ucieczkę od wyścigu zbrojeń i power creepa 9-tka skacze w przeciwności - nerf creep. Zamiast jednego przemyślanego nerfa od razu rzucają 3 lub 4. Prosty przykład - hereditary HBE.

Czy to prawda, że BLT ponoć wyceniło koszt tego spella nie uwzględniając nerfów od RT?

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

swieta_barbara pisze:
JarekK pisze:I dlatego właśnie nie grasz WDG.
Nie rozumiem - wyjaśnisz?
Co to za granie bez lorda z wardem 3+...
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

swieta_barbara pisze:Stary, chwilowo jestem w pieluchach po szyję - jak się wygrzebię to będę grać WDG bo jest po prostu mocny i ma kometę.
Gratuluję i się bardzo cieszę, nie zmienia to postaci rzeczy, że kolejny patch ma być niedługo i możesz nie zdążyć. Redesignu booka jeszcze chyba nie było w T9A, więc zobaczymy co twórcy mają zamiar zrobić. Z tego co czytałem ma to być kompletny rework, więc może będą zmieniać zasady, a nie głównie koszty punktowe.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

No właśnie przez ten update do Herford jadę ID (bo stary WDG i zamrażają zasady do rozp), ale resztę sezonu będę cisnąć WDG - o ile nie zwalą diabła.

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

a kiedy ten nastepny fix ma byc?
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Klaudel pisze: Co jest slabe w nowym AB WDG to brak szerszej perspektywy, epickosci, kontekstu politycznego i historycznego oraz zapadajacych w pamiec bohaterow.
Mnie się wydaje, że brak epickości, kontekstu politycznego i historycznego to właśnie są konsekwencje wybranego motywu przewodniego. Wojownicy bogów albo osiągają nieśmiertelność i odchodzą w zaświaty albo giną śmiercią ostateczną i są natychmiast zapominani. Nie ma kontekstu historycznego czy politycznego, gdyż nie ma ani polityki ani historii. Wojownicy nie dokonują podbojów, nie budują imperiów, nie wspominają wielkich wodzów. Polityka, historia dla nich nie istnieje. Są jak żywioł, bezrozumna siła natury w jednej chwili niszczycielska i niepowstrzymana a chwilę później rozpraszająca się bez wyraźnej przyczyny. Wydaje mi się, że taki charakter armii bardziej odpowiadałby demonom niż wojownikom. Po wojownikach spodziewałbym się raczej różnych motywacji, różnego rozumienia chaosu, różnych dróg osiągania celu, lub nawet braku świadomości celu... Wojownicy, wszyscy jak jeden mąż zaprzedający duszę Chaosowi by dokonać wniebowstąpienia są po prostu nudni, jednowymiarowi a w porównaniu z przedstawieniem wojowników Chaosu choćby ze "Śmiechu mrocznych bogów" - niedorobieni.

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Tak patrząc na te wszystkie tematy na forum 9-tki, które teraz wyrastają (hotfixy, za dużo nerfów, 9tka w USA zamiera, hard weakness - zło, balans kosztem funu) zastanawiam się jak wygląda wewnętrzne forum (behind scene :P).

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A czego byś się spodziewał?

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Albo kompletnego olania tych spraw, albo jakiejś dyskusji. Na trzeci wariant raczej za wcześnie, no i za cicho - na panikę :P

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jakaś dyskusja jest. Ale bez przesady. Przynajmniej na tych forach do których mam dostęp.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Ja wyczuwam jakąś potężną gównoburzę związaną ze sposobem opracowania hotfix'a. Ze zdawkowych sugestii wynika, że hofix został oparty nie na pracy ACS / ADT tylko był wrzutką z zewnątrz - zespoły zajmujące się poszczególnymi książkami mogły co najwyżej zaimplementować otrzymany materiał...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale kolejny patch ma wyjść w marcu? Czyli w tym miesiącu?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

No ten dotyczący tylko WDG.

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Wiadomo kiedy dokładnie będzie ? Za dzień, dwa czy tydzień, więcej ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Artur pisze:Wiadomo kiedy dokładnie będzie ? Za dzień, dwa czy tydzień, więcej ?
"Za dzień, za rok, za chwilęęęę... razem nie będzie nas...."

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Artur pisze:Wiadomo kiedy dokładnie będzie ? Za dzień, dwa czy tydzień, więcej ?
Jak będzie zrobione.
Pewnie nie podają daty, żeby nie było powtórki z poprzednich. Czytałem, że kilka osób narzekało na to.

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Post autor: Adam »

Qsownik pisze:Niestety ale przez ucieczkę od wyścigu zbrojeń i power creepa 9-tka skacze w przeciwności - nerf creep. Zamiast jednego przemyślanego nerfa od razu rzucają 3 lub 4. Prosty przykład - hereditary HBE.

Czy to prawda, że BLT ponoć wyceniło koszt tego spella nie uwzględniając nerfów od RT?
Nie, oni uznali że preventowanie 1W i 2 na piechocie powinno mieć 11 CV

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

w przeciwienstwie do graczy he, ktorzy uznali, ze czar uniajacy wszystkich ran zadanych zasiegowo (do 8 na ture) oraz obnizenie 4 woundow do cr (a takze atakow, ktore pozniej te modele generuja) jest warto co najwyzej ich 2 kostek, bo chcieliby w koncu i inne czary porzucac

inna sprawa, ze to preventowanie 1w i 2w na piechocie za token. Powinienes doczytac wlasne zasady armii, gdyz inaczej nie jest jej sila wina tego, ze hbe nie wygrywaja a nieznajomosc zasad

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Post autor: Adam »

Shino pisze:w przeciwienstwie do graczy he, ktorzy uznali, ze czar uniajacy wszystkich ran zadanych zasiegowo (do 8 na ture) oraz obnizenie 4 woundow do cr (a takze atakow, ktore pozniej te modele generuja) jest warto co najwyzej ich 2 kostek, bo chcieliby w koncu i inne czary porzucac

inna sprawa, ze to preventowanie 1w i 2w na piechocie za token. Powinienes doczytac wlasne zasady armii, gdyz inaczej nie jest jej sila wina tego, ze hbe nie wygrywaja a nieznajomosc zasad
Za kolejne płacisz tokenami więc 11CV dotyczy tego co potrafi 1 token który daje spell. A ze znajomością zasad nie mam problemów :)

ODPOWIEDZ