T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: debelial »

Ktoś może dać listę zmian do Army Buildera? Nie mam teraz czasu sprawdzać wszystkich ksiąg.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

High Elves
Fleet Officer 90 pts
The bearer gains Cover Volley (see Sea Guard Core unit), Steady Aim, and +2 to-hit when using a
Sky Reaper. An Army with one or more Fleet Officers may add +1 to the roll for choosing Deployment
Zones. All models with Martial Discipline within the model’s range of Commanding Presence or Rally
around the Flag (if applicable) also have their Panic Tests subject to Minimised Roll.
ID
Infernal Engine
Ponderous: Universal Rule.
The Infernal Engine may not Declare Charges, its Pursuit and Overrun Distance is always 0" .
Stracił zasadę Swiftstride

Koe
Lance Formation - Attack Attribute - Close Combat
The model gains Fight in Extra Rank. If more than half of a unit’s models have Lance Formation, it only needs to be
3 models wide in order to form Full Ranks, and gain Devastating Charge (Fight in Extra Rank) so long as it is 3
models wide.
Bastard Sword - Close Combat Weapon
Attacks made with this weapon gain +2 Strength, +2 Armour Penetration, and always strike at Initiative Step 0
(regardless of the wielder’s Agility). In the first Round of Combat, it may instead be used as a Spear if the wielder
is Infantry or as a Light Lance if the wielder is not Infantry. A Bastard Sword can be enchanted as if it was a Great
Weapon.
Bowmen’s Stakes: Universal Rule.
When deploying the unit, you may place a Wall Terrain
Feature fully within 1″ of the unit’s Front Facing
but not in contact with any other Terrain Feature.
This Wall is up to 20 mm deep, and its length cannot
be wider than the unit, to a maximum of 12″. It
follows the normal rules for Walls, with the exception
that it contributes to Soft Cover instead of Hard
Cover.

ogry
Firebrand (60 pts) - Shamans with Pyromancy only.
The bearer gains Flaming Attacks, Aegis (2+, against
Flaming Attacks), Breath Attack (Str 4, AP 0, Flaming
Attacks), and always knows Fireball (Pyromancy) in
addition to its other spells, and cannot benefit from
Fortitude.

Lygur’s Tongue (60 pts)
All enemy model parts in units in base contact with the
bearer suffer -1 Attack Value.

Yeti Furs (40 pts)
Suits of Armour enchantment.
The wearer gains +1 Armour. All en emy model parts inunits in base contact with the wearer suffer -1 Agility.

Orki
Wrecking Ball : Close Combat Weapon.
The wielder gains Fearless, Random Movement (3D6), Shambolic, and Grind Attacks (D6+X), where
X is equal to the Attack Value modifier the model gains from The wielder cannot perform any Close Combat Attacks.

Troll Belch: Special Attack.
At the model part’s Initiative Step, choose an enemy unit Engaged in Combat that the model part is able to attack with
Close Combat Attacks. This unit suffers a hit, which is resolved with Strength 5 and Armour Penetration 10. If so, the
model part may not perform any Close Combat Attacks.

Power ‘Shroom : Universal Rule.
Each instance of Power ‘Shroom is One use
only. Declare usage just
before the model is rolling a casting roll for a
non-Bound Spell. Any Dispel Attempt made
against this spell suffers -D3 to its dispel roll
(roll this dice directly when using the Power
‘Shroom). If a natural ‘1’ is rolled for this D3,
the model using the Power ‘Shroom suffers 1
hit with Toxic Attacks. This is an exception to
the Casting and Dispelling Modifier rule (i.e.
it is allowed to modify the dispel roll by
more than -2).

SA
Engine of the Ancients
0-1 per Army
The model part gains Telepathic Link .
All friendly units within 6" of the Engine of the Ancients gain Aegis (5+, against Ranged Attacks). At the beginning of
each friendly Player Turn, you may choose to replace Aegis with one of the following effects until the start of the next
friendly Player Turn:
- Choose a Magic Path. Friendly Wizards casting spells from this Path have the Casting Values decreased by 1.
- During the owner’s Shooting Phase, pick an enemy unit that is not Engaged in Combat and within 9" of the
Engine of the Ancients. That unit suffers D3 hits with Flaming Attacks and Armour Penetration 10 that
always wound on a roll equal to or greater than 7 - the target's Armour. A natural '6' always wounds and a
natural '1' always fails to wound.

SE
Thicket Beasts, base cost 345 → 385 and cost per model 95 → 105.
Kestrele:
Options pts
Must choose one:
Hard Target and Shield free
Skirmisher and Sylvan Longbow (3+) 2

Glyph of Amryl 45 pts
Cannot be taken by models with Sylvan Spirit.
The bearer gains Cannot be Stomped. When Fighting
a Duel, the bearer gains +3 Defensive Skill.

Curse of the Black Stag 40 pts
Light Armour enchantment.
The bearer gains Devastating Charge (+1 Att, +1
Str, +1 Def).

Attack Attributes
Master Archer - Attack Attribute - Shooting
When shooting with a Sylvan Longbow, all models with Master Archer in a unit may choose to gain either +2
Armour Penetration or +2 to hit.

TK
Skeleton Chariots - mają heavy armour

VC
Altar of Undeath - point cost reduced by 10 pts
Forbidden Path (25 pts) - Wizard Adepts and Masters
only. Reszta bez zmian

Storm of Wings: Universal Rule.
Enemy units in base contact with one or more model with Storm of Wings suffer -1 Offensive Skill and -1 Defensive
Skill.

VS
Sounding The Bell : Universal Rule.
All enemy units within 18” of one or more models with this Universal Rule suffer -1 Offensive Skill and -1 Defensive
Skill. At the start of your Magic Phase, you may choose to roll a D6. On a 2+, the Offensive and Defensive Skill modifiers are increased to -2 each, until the start of your next Magic Phase. If a '1' is rolled, the Doom Bell loses Sounding The Bell until the end of your
next Movement Phase, and all units (friend and foe) in base contact with the Doom Bell suffer D6 hits with Strength 4
and Armour Penetration 2.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Page is currently in maintenance mode:

The website will be under maintenance this weekend (May 25st - May 27th), starting around 18:00 CET
During this time, the forum will be unavailable and downloading the rules will not be possible.
Though we will proceed as fast as possible, we are not sure yet how long the forum will remain out of reach. We might push info on Twitter if it takes more time than expected.


Czyżby update plików i dodanie nowych DL? [-o<
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

Raczej Rodo :)
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Zdaje się, że update silnika strony wykonują. Przez jakiś czas może być wesoło...

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

No i portal jest już z powrotem dostępny. Wow.

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

https://www.the-ninth-age.com/news/inde ... -of-words/
Parę osób u nas narzekało na sformułowanie zasad :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »


Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

JimMorr pisze:Kto odpowie Panu Sowie?

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ost1011624
Swoje napisałem, ale zachęcałbym innych, bo temat fajny i ciekaw jestem sytuacji w innych miastach.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Blaesus pisze:
JimMorr pisze:Kto odpowie Panu Sowie?

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ost1011624
Swoje napisałem, ale zachęcałbym innych, bo temat fajny i ciekaw jestem sytuacji w innych miastach.
Blesu a ja w sumie dopytam jak to jest u nas? Czemu nie połączymy turniejów i nie stworzymy największego ośrodka battla w Polsce?
Może być wymiana PMek :wink:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

JarekK pisze:Blesu a ja w sumie dopytam jak to jest u nas? Czemu nie połączymy turniejów i nie stworzymy największego ośrodka battla w Polsce?
Odpowiem publicznie, bo chcę rozwiać pewne ploty i ukrucić pewne (bawiące mnie :P ) pytania na forum itd. (np."Czemu chłopaki z twierdzy nie chcą z nami macać figurek? Zrobiliście im coś?")

Pierwsze sprawa - nikt na nikogo się nie obraził, nie wqrwił, nie nawyzywał - nic! :)

Mniej więcej od początku T9A, turnieje wrocławskie odbywały się w Twierdzy i najczęściej byłem ich organizatorem. Wówczas mieliśmy miejscówkę, która na początku pozwalała na wystawienie do 8 stołów, z czasem zabierano nam miejsce i zostały 4 – to było jednym z powodów na zmianę miejscówki.

Nowa miała sporo atutów – była w samiuśkim centrum Wrocka, tańsza, nie biegały nam dzieciaki i było na piechotę do dworca (dla przyjezdnych rewelka – np. Chaos z Opola miał „bez przesiadki”).
Ale miejscówa miała też wadę – latem tam było tragicznie, miejsce – max 6 stołów na wcisk.
Z powodów prywatnych w zeszłym roku nie byłem w stanie fizycznie uczestniczyć w turniejach, stąd ich organizacja przeszła na Jarkka.

Z całkiem zrozumiałych przyczyn pod koniec roku, Jarekk przeniósł turniej w miejsce z większą przestrzenią. Mniej więcej w tym samym czasie musieliśmy sami znów zmienić miejsce – tym razem dalej od centrum (park technologiczny), za to realnie bez kosztów, ogromna przestrzeń, bardzo na swoim, klimatyzacją, parkingiem itd. Ja jednak dalej byłem zamrożony i dopiero w grudniu zorganizowałem nowy turniej.

A nowy turniej uwzględniał kilka przemyśleń i feedback od ekipy, z którą grałem.
- już w dawnym miejscu twierdzowiczów i „fun playerów” grało max 1-2 na turniejach
- W turniejach dominowali gracze ligowi, którzy szukali innych doznań z gry
- ekipa chętnych gra średnio 1-2 dni na miesiąc (głównie z powodów osobistych – obowiązki, rodzina, inne hobby)
- ligowe turnieje są pełne spiny i od czasu do czasu nieprzyjemnych sytuacji – a „moje śrdowisko” szuka raczej imprezy, gdzie można na luzie dobrze pobawić się z kumplami.
- uwielbiamy grać przeciw oryginalnym, niecodziennym, czasem szalonym rozpiskom – z mojega doświadczenia to zawsze były moje ulubione gry
- gra przyciągała nowych graczy, gdy widzieli fajną zabawę – nie wrzaski i spięte twarze graczy

Turnieje WFB organizowałem od 7ed – w Ogrynnie, potem w Feniksie (parwie do końca 8ed ), potem jeszcze w Bardzie, ale już jako członek Twierdzy (Mogę mylić fakty, ale już Gamblersi tam nie grali – wygonił ich ktoś, czy co? Nie wiem). I wtedy 95% ekipy to byli ludzie (kilkanaście osób), którzy nie byli związani z ligą, która była domeną Gamblersów we Wrocku. Było raczej wesoło, niemal po każdym turnieju szliśmy grupowo nażreć się mięcha i popić ciemnym piwskiem.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Widzę, ze upierdzielilo połowę mojego posta :/ Dziwnie to wygląda, jakbym nie dokończył, a tam znajdowała się odpowiedź :( Jak wrócę do domu, to dokończę.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Odpowiadając Jarkkowi:
Czy powinniśmy połączyć środowisko wrocławskie? Tutaj należy odpowiedzieć sobie na pytanie - czy jest podzielone? Dla mnie obie grupy bawią się w coś innego. Porównując do tenisa - To tak jakby łączyć niedzielnych graczy (którzy chcą trochę podtrzymać formę i pogadać z kumplami w przerwach) z gwiazdami światowego formatu.
- Pierwsza grupa - byłaby zamęczona, bo ani punktu nie zdobędą, ani nie ma z kim pogadać, bo przeciwnik jedynie o grze potrafi gadać.
- Druga grupa - powinna być znudzona i zniesmaczona zmarnowanym czasem, bo zamiast zmierzyć się z poważnym przeciwnikiem, to masakruje jakiegoś amatora. (Aczkolwiek w turniejach ligowych nie zauważyłem, by komuś przeszkadzało nabijanie punktów na noobach i funplayerach).

Efektem ostatecznym w Twierdzy jest forma ostatnich turniejów, zwana "rozluźnioną":
- brak limitu czasowego na bitwę
- możliwość grania z kim się chce
- totalny luz - kawka, papierosek w dowolnym momencie.
- "turniej" służy tylko zebraniu ludzi, bo i tak rozgrywane jest max 2 bitwy, ale fajnie spędza się czas. (Ostatnio przy małej frekwencji i tymczasowo niedostępnej miejscówce, zwieźliśmy sprzęt na działkę, gdzie większość wypiła znacznie więcej piwek, niż rozegrała bitew.

Moje porównanie ligowców do gwiazd światowego formatu nie jest na wyrost. Osobiście, rozpiera mnie duma, gdy czytam o sukcesach międzynarodowych. Ale bawimy się w co innego. Ja mam 2 figurki, które szybko rosną i lewelują i są moją główną pasją - stąd 1 dzień w miesiącu - formie odskoczni i możliwości spotkania się z chłopakami. W moim przypadku nie ma mowy o regularnych treningach i wyjazdach. Poza tym nie potrafię podejść do tego hobby poważnie - dla mnie jest po prostu zabawą.

Najgorszą bitwę jaką rozegrałem w życiu, była właśnie przeciw graczowi ligowemu. - Jak mi coś nie wychodziło, to się śmiałem, jak przeciwnikowi, to się okrutnie wqrwiał (tłumacząc wszystko moim "fartem") - przez 2,5 h nie widziałem na jego twarzy ani przez chwilę uśmiechu, tylko napiętą twarz, jakbyśmy grali na śmierć i życie. 2,5h wypalenia, niesmaku i poczucia zmarnowanego czasu. Jeszcze w tym przypadku, gracz nie wałował, był uczciwy, a wałki u ligowców w mojej ocenie częściej występują.

Mamy 21 graczy - frekwencja jest różna, od 8miu do rekordowo 19tu na turnieju. Bywa mniej niż 8, szczególnie w okresie wakacyjnym.
Kilku z nich, z tego co wiem chadza i do Boltera, co nikomu nie przeszkadza.

Czy środowisko we Wrocku jest podzielone? Raczej jest to grupa ok 40-50 graczy, którzy grają w 2 podobne gry i mają ten luksus, że mogą wybrać w co i na jakich zasadach grają.

Z mojego punktu widzenia, bitewniaki przyciągają najpierw klimatem, potem gracze wchodzą na wyższy poziom - granie regularne i turnieje.
T9A pod względem balansu i turniejów jest zrobiony wyśmienicie...
... niestety część funowa, klimatyczna jest cholernie zaniedbana - nie mamy spójnej wizji świata, nacji z army booków. Nawet gracze zupełnie nowi używają nazw "Skaveni", ja nadal gram Imperium (Sigmara).
Dla mnie - gracza "funowego" - trudno jest zachęcić kogoś nowego do gry. Armie są zbalansowane (a jak nowy gracz wejdzie na forum, to będzie miał odwrotne wrażenie), ale nie wiadomo co przedstawiają... chyba, że ktoś wie, że chodzi po prostu o świat Warhammera,

Awatar użytkownika
Herbata
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Herbata »

Polać mu, szkoda że nie ma więcej funowych ośrodków.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Polać, polać, a turniejów robić komu nie ma.
Ty też Herbata obiecałeś mi mordheima ;(

Szkoda, że nie mamy jakiegoś systemu kwalifikacji zawodnika. Na masterach możnaby organizować trzy grupy. Warzywniak, Aspiranci i Mistrzowie. Jedziesz na Mastera i grasz 5 bitewek z równymi sobie. Jak chcesz to możesz wskoczyć do wyższej grupy.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Efektem ostatecznym w Twierdzy jest forma ostatnich turniejów, zwana "rozluźnioną":
- brak limitu czasowego na bitwę
- możliwość grania z kim się chce
- totalny luz - kawka, papierosek w dowolnym momencie.
- "turniej" służy tylko zebraniu ludzi, bo i tak rozgrywane jest max 2 bitwy, ale fajnie spędza się czas. (Ostatnio przy małej frekwencji i tymczasowo niedostępnej miejscówce, zwieźliśmy sprzęt na działkę, gdzie większość wypiła znacznie więcej piwek, niż rozegrała bitew.
:shock:
Też uważam że 2 bitwy są optymalne pod względem przyjemności odczuwanej z gry (oczywiście nie pod względem wyłonienia zwycięzcy), zawsze się cieszę z BYE na 2 bitwę. Można obiad zjeść, wypić coś rozluźnić się i z dużo lepszym nastawieniem siąść do kolejnej.
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

dlatego byc moze rozwiazaniem beda ligi a nie turnieje, wtedy mozna by animowac bardziej ludzi na granie umawiaja sie fejs to fejs nie ma cisnienia czasowego poza tym na rozegranie tury np 2 tyg i wtedy wychodzi ze spokojnie gra si emin 2 bitwa na miesiac co dla casuala jeszcze do tego pracujacego i dzieciatego jest wg mnie ok, ci co bardziej cisna na wyniki to do tego maja jeszcze turnieje, stad moze sprobujcie zrobic 1 wspolna lige np na okres 2-3 miesiecy i zobaczycie jak wam wyjdzie wspolpraca we wrocku

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

mnp21 pisze: :shock:
Też uważam że 2 bitwy są optymalne pod względem przyjemności odczuwanej z gry (oczywiście nie pod względem wyłonienia zwycięzcy), zawsze się cieszę z BYE na 2 bitwę. Można obiad zjeść, wypić coś rozluźnić się i z dużo lepszym nastawieniem siąść do kolejnej.
Zgadzam sie, nowy format bazował na doświadczeniach - mimo, ze zawsze była 30min przerwa po 2giej bitwie, chętnych na BYE na 2gą było zawsze kilku. Teraz czasem na chwilke 2 stoły się wyłączają, bo z każdego palacze idą się "dotlenić". Reszta albo dołącza, albo idzie do barku zrobić sobie herbatkę, albo ma chwilę zobaczyć co na innym stole się dzieje.
Albo_Albo pisze:dlatego byc moze rozwiazaniem beda ligi a nie turnieje, wtedy mozna by animowac bardziej ludzi na granie umawiaja sie fejs to fejs nie ma cisnienia czasowego poza tym na rozegranie tury np 2 tyg i wtedy wychodzi ze spokojnie gra si emin 2 bitwa na miesiac co dla casuala jeszcze do tego pracujacego i dzieciatego jest wg mnie ok, ci co bardziej cisna na wyniki to do tego maja jeszcze turnieje, stad moze sprobujcie zrobic 1 wspolna lige np na okres 2-3 miesiecy i zobaczycie jak wam wyjdzie wspolpraca we wrocku
Ale to nie rozwiązuje większości problemów wymienionych przeze mnie :) m.in. podejścia ligowców do samej wygranej.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Zabawne że nigdy nie spotykam takich ekstremalnych graczy którzy wygraną traktują jak najważniejszy i jedyny cel w życiu a uśmiech na ich zmęczonych twarzach pojawia się dopiero po podliczeniu punktów i okazaniu się że wygrali :)
Obrazek

ODPOWIEDZ