T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: Tirit »

Wczoraj na localu na 8 graczy było 4HBE...przypadek? :D
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Wczoraj na lokalu na 20 osób było 4xBH, a tylko 1xHBE. No i TOP3 to Szczury, Bestie i Mroczne Elfy. Przypadek? :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Azurix pisze:Wczoraj na lokalu na 20 osób było 4xBH, a tylko 1xHBE. No i TOP3 to Szczury, Bestie i Mroczne Elfy. Przypadek? :D
Szczury, Ogry i Bestie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No tak :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

U nas 18tego lutego będzie 16 graczy, z czego 2 to będzie HBE. Powód pewny - to jedyne armie jakie mają.
Powód drugorzędny lub nieistniejący - to nie jest turniej ligowy. :)

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

O, to liga jeszcze istnieje? ;)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Patrząc na spinę jaka była ze zgłoszeniem wyników z DMŚ to ktoś tam jeszcze liczy te punkty.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

@ślivek: tak ten produkt wygląda, jakby go pisali programiści i to w dodatku ciężko skrzywdzeni modelem waterfall. Sami programiści. Jeden zespół robi koncepcję, drugi ją realizuje, trzeci refaktoruje, czwarty dokleja UI. Na koniec małpy robią testy, kliencie oto twój system, raduj się. I zdziwienie, że klient marudzi.

Takie podejście może działać przy tworzeniu kodu źródłowego. Tylko, że kod źródłowy jest jedynie realizacją funkcji oczekiwanych przez użytkownika końcowego. Tymczasem w naszej grze Army Booki nie są kodem źródłowym. Są funkcją. Bez koncentracji na użytkowniku końcowym, bez właściciela procesu (czyt. właściciela army-booka) nadzorującego całość produkcji tworzenie systemu może skończyć się tylko w jeden sposób...

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Ty mnie to mówisz? O co tu przeczytałeś to mocne uproszczenie. Wbrew pozorom w projekcie działa sporo doświadczonych spoko kolesi który starają się doprowadzić to wszytko do jako takiego ładu.
RT mają być takim product ownerem / quality asssurance jeśli chcesz już mieć analogię do procesu inżynierii oprogramowania (która skąd inąd jest na siłę jakby ja starać się dokładnie stosować)
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Product Owner to ktoś kto stawia wymagania i pilnuje ich realizacji na każdym etapie. QA tylko testuje czy wszystko trzyma się wymagań. Z opisanego przez Ciebie procesu wynika, że AB jest przekazywany jak paczka od jednego teamu do drugiego. Nie ma kogoś, kto odpowiada za koncepcję osobiście, na każdym etapie. Sam może się nie udzielać twórczo, nawet nie powinien... ale musi wiedzieć czego chce od skończonego. I dopilnować by AB po przejściu przez wszystkie etapy dalej był spójną całością, realizującą pierwotny zamysł. Gdy każdy team odpowiada tylko za swój ogródek proces zaczyna przypominać przeciąganie liny...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Stan pisze:Patrząc na spinę jaka była ze zgłoszeniem wyników z DMŚ to ktoś tam jeszcze liczy te punkty.
Organizator dwoił sie i troił xD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Dwoił i trollił :-)
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Kołata pisze:Nie ma się co przejmować, że ktoś rezygnuje, o ile nie jest to ktoś pokroju debeliala :D
Pochlebiasz mi :oops:

Ale to nic nie pomoże, jak następna wersja WDG będzie za słaba to odchodzę i tak :lol2:

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

debelial pisze:Ale to nic nie pomoże, jak następna wersja WDG będzie za słaba to odchodzę i tak :lol2:
Szkoda czasu na czekanie :D
Mnie napadło przeczucie zanim ukazał się relase , i przerzuciłem się w wochu na włochy kudłate i rogate - zmiana armii woogle jest oczyszczająca :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

debelial pisze: Ale to nic nie pomoże, jak następna wersja WDG będzie za słaba to odchodzę i tak :lol2:
Przecież masz jeszcze ogry które w przeciwieństwie do wochu mają się dobrze. :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Nie próbuj mi tu racjonalizować ;)
Woszek to moja największa miłość.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Największa, toksyczna i trudna...

Nawet nie wiesz ile 8 edycja napisała takich scenariuszy graczom brety ;)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

A tak apropos przecieków, czy koledzy Ślivek, Barbara, Kołata czy kto tam jeszcze ma dostęp wewnętrzny, wiedzą coś na temat daty wydania HotFixu?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Slivek pewnie wie, ja obstawiam tak ze 2 tygodnie jeszcze.


ODPOWIEDZ