T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki

Post autor: JimMorr »

ślivek pisze:Żadne problemy z wyceną tylko BLT pracuje niemal codziennie aby ogarnąć wszystkie armie.
The VS book passed initial approval but has become stuck in the pricing phase due to methodological disagreements [not necessarily due to pricing]. Whilst these concerns are addressed, please be rest assured that it's currently receiving a very high priority.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Z tego co teraz mamy na playtestowanie to mamy takie armie: bestie, imperium, krasnoludki, faraonów i bodajże hajelfy. Na początku jak dostałem booka wdg to byłem lekko zaniepokojony, średnie przedmioty, średnie marki, demon princ był fajny ale tak to book był średni. Teraz jak przeczytałem wszystkie książki to są na prawdę dobrze zrobione. Fajne przedmioty, super zasady armijne, nowe zabawki i te traity, mniam mniam. Nie mogę się doczekać aż wejdzie 2.0 'oficjalnie' i będzie można na nowo kminić rozpiski.

Orion odchodzi? Facet który twierdził że hellfist jest słaby i wildheart jest o niebo lepszy dla ogrzego msu? Mhm.
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

a czy ktoś tam pracuje nad kolorowymi bookami?

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Dobry temat... Osobiście żałuję, że nie pojawił się pół roku temu, że nie przegadaliśmy go już na wszystkie sposoby i od tygodnia leży nietknięty bo wszyscy giercują i kminią rozpy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

esgaroth pisze:a czy ktoś tam pracuje nad kolorowymi bookami?
W huk ludzi.

Do WDG skończyliśmy już arty, jest zrobione jakieś 70% fluffu i 90% nazw jednostek, przedmiotów i zasad specjalnych.

Do DL właśnie zaczynamy konceptualizować wygląd i atrybuty jednostek (narazie corowych).

Korzystając z 2 tygodni L4 zrobiłem też na nowo książki do UD i SE, wyjdą razem z WDG. Wygląd trochę podobny do tego co było, ale nowa okładka, style fontów - przekonacie się sami. Niestety nie wiem kiedy to wychodzi.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

@swieta_barbara: jesteście w 100% pewni, że po stabilizacji 2.0 będziecie w stanie pracować równolegle nad kilkoma pełnymi podręcznikami? Jeżeli chcielibyśmy mieć komplet AB w jakimś skończonym czasie (powiedzmy za 4 lata od dziś) to od jesieni 2018 potrzbne będą 4 księgi rocznie. Przy cyklu tworzenia księgi nie krótszym niż 6-8 miesięcy nie da się uciec przed pracą nad 3-4 księgami jednocześnie. A i tak decyzja, że któraś armia musi czekać 4 lata na pełną księgę spowoduje, że w tej części forum wybuchną lokalne zamieszki...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Moim zdaniem ciężko będzie - zwłaszcza dla artystów i pisarzy, bo ja i goście od zasad to na lajcie pociągną.
4 pełne książki rocznie to trochę nierealistyczne patrząc na prace nad WDG.
Ale to tylko moje zdanie i choć prezentowałem je tam, to ExB pozostają optymistyczni.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Pocieszać się można faktem, że WDG to przerąbany book do robienia. Ogromna ilość jednostek, a do tego wszystkie są do CC. Weź to wymyśl i zbalansuj... No i to jest pierwszy robiony od zera AB, w dodatku w czasie gdy tworzony jest nowy RB i zmienia się wiele zasad. Karkołomne zadanie. Wątpię, żeby mogło być gorzej z kolejnymi księgami.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Jeśli wersja 2.0 okaże się na tyle stabilna, że nie będzie trzeba robić korekty to praca z podrecznikami do innych armii pójdzie bardzo łatwo. Wdg i DL to taki pierworodny syn na którym uczą się nieustannie jak go wykreować i wychować, kolejne mają być ID i DE z którymi pójdzie łatwiej.

Na dniach wyjdzie BTS blog w którym dowiecie się dużo jak nie wszystko o magicznych i niemagicznych broniach, sposobie ich enchantowania + komentarze mające przybliżyć dlaczego dana broń się zmieniła, a inna nie.

Dla osób czekających na zmiany, to będzie ich aż nadto. Parę zasad kluczowych w podręcznika głównego:
Frenzy
+1 do inicjatywy dla szarzujacego
Lekka zmiana zasad hordy
Zmiana zasady skirmsh
Cały nowy mechanizm magii ( największa możliwa przewaga w kostkach to 4, dodatkowo mamy możliwość magazynowania mocny na kolejne ważniejsze sprawy )
Brak bluffera, dispel scrola, arcanu dającego +1/+1

I wiele wiele innych wywraca metę do góry nogami. Osoby wyceniajace chyba w 99% robią to na nowo, bo wiele jednostek nawet pośrednio została zmieniona.
Zmiany miałby być kosmetyczne, a okazały się większe niż się spodziewalem. Przede wszystkim bardzo na plus.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2017, o 10:24 przez Odoamar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

A dla niemających konta na forum 9-tki - czy jest cokolwiek wiadomo o datach wydania?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

tylko wymieńcie okładkę rulebooka bo to jest najgorszy art z całej książki

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Czy ja dobrze czytam Ciare, że book WDG wyszedł taki se?
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Myth pisze:A dla niemających konta na forum 9-tki - czy jest cokolwiek wiadomo o datach wydania?
Gdzieś w dziale playtesterow padły słowa o tym byśmy sprezyli poślady bo RT chce zrobić wczesny prezent na gwiazdke - możliwe że listopad. Mam na myśli otwarte playtesty
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Prawdę mówiąc liczyłem, że BTS będzie o magii, bo zdaje się jeden o magicznych przedmiotach to już był :?:

Niestety wygląda na to, że teraz wąskim gardłem będzie Background i Art a tu akurat poziom skomplikowania armii niewiele zmieni. O ile problem z grafikami jestem w stanie zrozumieć i napełnienie kilkuset stron podręczników spójnymi grafikami na poziomie musi potrwać to przy Background mam wrażenie, że możnaby podwoić albo i potroić zespół chętnymi ludźmi z forum. Tylko nie bardzo jest wola... tak jakby Scottish Knight (być może do spółki z ludźmi Mr.Owl) bał się utraty kontroli nad Backgroundem. Tymczasem tego backgroundu na dziś jest tyle co kot napłakał jak na dwa lata pracy zespołu, który się tylko nim ma zajmować. Przynajmniej tego ujawnionego Backgroundu. O tym, że jednocześnie świat T9A wygląda jak płaska karykatura Starego Świata to już szkoda gadać, wina nie tyle ludzi Scottish Knight'a co decyzji wyższego szczebla...

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Klaudel pisze:Czy ja dobrze czytam Ciare, że book WDG wyszedł taki se?
Personalna opinia. Oczywiście mowa o starym podręczniku na wersje 1.3. Nowa chyba jeszcze się tworzy więc może przejść tylko 50% z poprzedniego
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Odoamar pisze:
Klaudel pisze:Czy ja dobrze czytam Ciare, że book WDG wyszedł taki se?
Personalna opinia. Oczywiście mowa o starym podręczniku na wersje 1.3. Nowa chyba jeszcze się tworzy więc może przejść tylko 50% z poprzedniego
Tak. I mówię tu o wdg które było dane dam do testowania zanim dostaliśmy nową magię czy rbka. Taki book ni to pod 1.3 ni 2.0. Jednakże patrząc na obecne booki wydane pod 2.0 (w/w) jestem spokojny że wyjdzie im to spoko.

@Odoamar
Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o zasadzie losa, to też jest duża zmiana. Teraz między innymi jednostki z równym poziomem będą wystarczyły do blokowania losa całkowicie. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Odoamar pisze:
Klaudel pisze:Czy ja dobrze czytam Ciare, że book WDG wyszedł taki se?
Personalna opinia. Oczywiście mowa o starym podręczniku na wersje 1.3. Nowa chyba jeszcze się tworzy więc może przejść tylko 50% z poprzedniego
Głupio by było, żeby pierwszy book całkowicie autorstwa T9A i to powstający przez jakieś 9 miesięcy był kiepski. No ale obaczym - ocenim. :)
JimMorr pisze: Niestety wygląda na to, że teraz wąskim gardłem będzie Background i Art a tu akurat poziom skomplikowania armii niewiele zmieni
To niech robią dalej slim booki. Background i arty nadrobią.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

esgaroth pisze:tylko wymieńcie okładkę rulebooka bo to jest najgorszy art z całej książki
Opinie jak dupa, każdy ma swoją - moim zdaniem to najlepszy art jaki mamy (może jeszcze 7 warriorów różnych bogów od Turblusha - ale pojedynczo żaden z nich nie przebija okładki RB).
JimMorr pisze:Niestety wygląda na to, że teraz wąskim gardłem będzie Background i Art a tu akurat poziom skomplikowania armii niewiele zmieni. O ile problem z grafikami jestem w stanie zrozumieć i napełnienie kilkuset stron podręczników spójnymi grafikami na poziomie musi potrwać to przy Background mam wrażenie, że możnaby podwoić albo i potroić zespół chętnymi ludźmi z forum. Tylko nie bardzo jest wola...
Właśnie wzięli kolejne 3 nowe osoby do zespołu.
Ale prawda jest taka, że to muszą być natywni z angielskim (czyli UK/USA) i muszą dobrze pisać - wbrew pozorom nie tak łatwo jest znaleźć odpowiednie osoby.
A ujawnionego Backgroundu jest coraz więcej, właśnie w tym tygodniu wypuszczam VS i DE do Background Compendium, które wyjdą w 9th Scroll - raptem 2 strony dla każdej frakcji, ale będzie tego coraz więcej (pamiętajmy, że wyszły już KoE i EoS).
Klaudel pisze:To niech robią dalej slim booki. Background i arty nadrobią.
+1

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

swieta_barbara pisze:Właśnie wzięli kolejne 3 nowe osoby do zespołu.
Ale prawda jest taka, że to muszą być natywni z angielskim (czyli UK/USA) i muszą dobrze pisać - wbrew pozorom nie tak łatwo jest znaleźć odpowiednie osoby. A ujawnionego Backgroundu jest coraz więcej, właśnie w tym tygodniu wypuszczam VS i DE do Background Compendium, które wyjdą w 9th Scroll - raptem 2 strony dla każdej frakcji, ale będzie tego coraz więcej (pamiętajmy, że wyszły już KoE i EoS).
Super, niech piszą. Background jest niezbędny, zdaje się deklarowano, że praca nad FAB zaczyna się od Backgroundu, nie na odwrót. Wymóg native jest moim zdaniem nieco na wyrost - o ile autor jest w stanie pisać w miarę składną angielszczyzną. To redakcja stylistyczna i korekta powinny być wykonywane przez native-speakerów, nie samo pisanie...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

JimMorr pisze:Background jest niezbędny, zdaje się deklarowano, że praca nad FAB zaczyna się od Backgroundu, nie na odwrót.
Tak to mniej więcej wygląda - tj. Background określa ramy dla armii, Conceptual Design tłumaczy to na mechaniki w grze, Army Design opisuje to w zasadach i statsach, Balance to wycenia, Rules klepie, na koniec Background pisze historyjki do pełnego booka.
Potraciłem ostatnio dużo dostępów, ale tak to wyglądało w przypadku WDG.

ODPOWIEDZ